Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
ATI Radeon 9550 crno bela slika na TV-u
STRANA 1 OD 1
dbp ATI Radeon 9550 crno bela slika na TV-u 16.06.2005. 17:03 T647

status: user
broj poruka: 3
Problem je u tome da na TV-u dobijam samo crno belu sliku.TV i komp su spojeni kablom sVideo na skart,probao sam i sa njenim original drajverima,skinuo sam nove drajvere sa sajta,instalirao medjutim nista se ne menja.Izmenjao sam sve moguce PAL-ove,menjao sam i po zemljama i na NTSC sam probao,uvek isto.Sta da radim?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SoneX HM 16.06.2005. 17:55 #1680

status: user
broj poruka: 55
Posteno da ti kazem da sa atijem nisam imao nesto mnogo dodira,veran sam nVidiji i njenim grafickim cipovima i jedino sto znam je da se od detonatora drajvera 53.nesto pa nagore dobija boja na tv.Probaj da povezes neki drugi tv preko cinc ulaza a ne preko skarta,konkretno moj burazer ima taj slucaj,znaci ATI i cinc na TV-u,e sad je caka sto nemaju svi TV-i cinc video ulaz ali je_iga.
Probaj sa zamenom drajvera opet,mislim da se tu krije negde caka ili procackaj u podesenjima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer Kabl 17.06.2005. 19:49 #1682

status: user
broj poruka: 217



Sem ako nisi dobio kabl uz karticu (a prilicno sam siguran da nisi) problem je u njemu. Jednostavno nije dobro uradjen, sto je cesto za kablove sa pijace. Nabavi drugi kabl, preporucujem nesto jednostavnije, tipa chinc-chinc. Ako je i tada crno-bela slika reklamiraj karticu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem Ati TV Out 18.06.2005. 15:20 #1683

status: user
broj poruka: 209



Probaj da zamenis kablove. Stavi druge. Desava se da su pinovi drugacije rasporedjeni za video signal.

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
highland crno bela slika 22.06.2005. 01:31 #1693

status: user
broj poruka: 35



probaj da nadjes u drajverima podesavanje koji tip izlaza koristis, ja sam imao isto iskustvo sa gigabyta fx5700: slika je uvek bila crno bela (bez obzira na standarde i nihove verzije pal ili ntsc) sve dok nisam podesio da je kabl cinc tipa iako sam koristio konverter svhs na cinc. Neka ti ovo bude smernica pa pokusaj!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikodim isto 29.06.2005. 23:49 #1741

status: user
broj poruka: 8
Neverovatno, ali imam isti problem i bacio sam pogled cisto onako, pre nego li otvorim temu sa identicnim nazivom :)

Zeleo bih samo da dodam, pa mozda neko od vas shvati sustinu...

Ja sam uzeo od prijatelja onaj mali konverter s-vhs u klasican kabl (ne znam mu ime) i u TV sam za skart ubacio takodje konvertor iz tog obicnog kabla za scart...bilo je boje, samo sto je slika poskakivala...
shvatio sam da se u ta dva konvertovanja signala gubi signal tako da slika drhti, ali sam primetio da s-vhs kabl (sa kojim je slika crno bela) ima manje onih iglica u svom dzeku, nego taj kovertor...pa mozda tu lezi neki problem??

@Highland: ako ti nije problem, mozes li samo malo pojasniti to podesavanje i menjanje u drajverima?? Ajde, ako ti nije problem ;)

Ajte ljudi pomagajte :)
pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer KABL!!!!! 30.06.2005. 00:27 #1742

status: user
broj poruka: 217



Ljudi, problem je u kablu odnoso tom konvertoru.
Kupio sam i ja konvertor scart->svhs i chinc i preko chincha slika je OK ali preko svhsa slika je crno-bela. Jednostavno konvertor je lose uradjen. Kupljen je na ulici za 150 din.

Problem je u tome sto s-vhs ima dva kanala jedan za osvetljenje (luma) a jedan za boju (chroma), dok je scart RGB, tri kanala za tri boje (plava, crvena i zelena). E sad posto scart ima 21 pin, dva pina su namenjena za lumu i chromu (ekvivalent s-vhsu)(doduse dele funkcije jedan je takodje RGB red, a drugi Video composite out, ako se ne varam) ali zasto ih ne povezuju dobro za mene ostaje misterija.

Moj ortak je otisao u dobru radnju za elektoniku i kablove i NARUCIO da mu naprave s-vhs->scart i sve radi super. Ali ih je platio vise od 600 din.

Ili kupite dobre kablove ili se drzite dobrog starog chicha.Ja koristim S-vhs->chinch->scart (licno uradio kablove) i slika je OK.

@Nikodim s-vhs ima 4 "iglice" pina, 2 luma i chroma in, i 2 luma i chroma out. Nije zbog toga crno-bela slika.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikodim i? 30.06.2005. 03:33 #1743

status: user
broj poruka: 8
Ali cekaj onda...uradio sam ja i tu varijantu svhs>cninc>scart, i kao sto rekoh slika je u boji ali skace, drhti...sta da joj radim da ne bude tako?? cinc kabl je onaj fabricki, sto se dobija uz karticu...

A postoji li neka varijanta da se onda budzi nesto taj scart ulaz u kablu svhs-scart?? da se nesto odradi sa tim pinovima ili da se nosi nekome ko zna, pa neka on budzi??

pomagaj rodjace izludeo sam sa ovim...evo 4 sata se bakcem po netu i raznim forumima i zaista vidim da dosta ljudi ima slican problem
najlakse je ljudima koji imaju nVidiju, ona ima taj neki program TVTool, u kome mozes da menjas softwerski izlaz sa svhs u cinc iako ti ostaje svhs, tako da ljudi uspevaju da ga srede...a sta da radimo mi sa atijem?? :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 30.06.2005. 14:45 #1746

status: user
broj poruka: 217
Ja se izvinjavam,nisam dobro objasnio.
Iako imam onaj "kockasti" "pijacni od 150 din" konvertor scart->svhs i chinch ja ga NE KORISTIM. Imam svhs->chinch dobijen uz karticu i napravio sam kabl chinch s jedne, scart s druge strane (ovo je daleko jednostavnije i jeftinije uraditi nego svhs-scart, 1m kvalitetnog svhs kabla kosta 100+din). Zasto ne koristim chinch-chinch? Zato sto je taj prikljucak sa strane TVa, a TV je u ormanu i morao bi da savijam i lomim kablove.

Ono sto ja sve vreme pricam je da batalite svhs-scart konvertor ili kabl. 90 % sanse je da nece raditi kako treba.

Dalje, ja smatram da je nama sa ATIjem lakse. Samo insataliras najnovije drajvere i Control Panel i sve radi. Ako si u windowsu namestio Yugoslavia (regional settings) drajveri sami stavljaju PAL B. Namestis eventualno Contrast i Color Saturation i to je to. I sa nvidiom je isto samo sto mora da se klikne Detect Devices, pa tek onda sve namestis. Sve u svemu 3 klika vise.

E sad, sto ti slika drhti. Taj chinch fabricki, ako je tanak milimetar, nije oklopljen pa mu mozda nesto smeta(zvucnik, el. kabl...). Pomeraj kabl i gledaj sliku na TVu, ako pomaze-to je.
I dalje je moguce da je konvertor totalno krs napravljen i da on pravi problem.
I najgora varijanta. Kablovi se vade i namestaju samo kada su i komp i TV ugaseni!!!!!!! U svim ostalim slucajevima moze da se spali TVout na kartici (ne bas da se spali jer je slika tu, ali se...hmm, "naelektrise"). To sam ja uradio jednom Radeonu 9200se i slika od tada drhti, skace, krivi se na pola... Drugi ljudi 100 puta cupaju i vracaju kablove na zivo i nista, ja se zeznem jednom i ode TVout. Probao sam svasta ali ne pomaze. Garancija...mozda da je skroz crko pa da kazem-kakvo ste mi govno prodali, ali ovako nista.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikodim ... 30.06.2005. 19:44 #1747

status: user
broj poruka: 8
Aaaa
pa to je zaista sada malo jasnije ;)
nego, koliko je komplikovano napraviti taj kabl cinc>scart?? s obzirom na to da nisam neki elektronicar? :) mozda bih mogao, ipak nesto poznajem od tih stvari...a i volim da eksperimentisem ;)
moze li se bilo sta uraditi onda sa ovim kablom koji imam (svhs-scart)???

skinuo sam nove drajvere (neki su mi preporucili) pa cu da isprobam...javljam ako nesto odradim!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer Re: ... 01.07.2005. 01:28 #1748

status: user
broj poruka: 217


:: nego, koliko je komplikovano napraviti taj kabl cinc>scart?? s obzirom na to da nisam neki elektronicar? :) mozda bih mogao, ipak nesto poznajem od tih stvari...a i volim da eksperimentisem ;
:: moze li se bilo sta uraditi onda sa ovim kablom koji imam (svhs-scart)??
::

Cekaj bre jel imas kabl ili konvertor svhs>scart. Ako imas onaj mali crni kockasti plasticni konvertor tesko da ga mozes otvoriti a da ga ne polomis. A i ne vredi se zajebavati za 200 din.

Ako imas chinch ulaz na TVu preporucujem chinch>chinch kabl (i naravno onaj mali svhs>chinch kovertor na izlazu iz graficke). Kupi kabl RGB-59 ( 1m=30tak din, ali nemoj da me drzis za rec), dva metalna chinch konektora, lemilicu u ruke i udri.

Hoces chinch>scart. Ista stvar, 1 chinch konektor, 1 scart i isti kabl. Koje pinove da povezes, e za to ces sacekati. Ne znam na pamet, a mrzi me da trazim ovako kasno. Javljam sutra ili kad nadjem.

Inace za one koji poseduju svhs ulaz(i izlaz) na TVu najkvalietniji nacin je da povezu komp i TV bas sa svhs>svhs kablom. I najskuplji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikodim ... 02.07.2005. 01:15 #1763

status: user
broj poruka: 8
e ovako...ja imam kabl svhs-scart, ali pored toga imam jos i kabl cinc-cinc, i 2 konvertora (prvi iz svhs u cinc, a drugi iz cinca u scart)...
sve kombinacije ne daju odgovarajuce rezultate, tako da mi izgleda ostaje samo da odradim to sa lemljenjem kablova...

pa kad budes imao vremena probaj samo malo da pojasnis kako to ide, posto, kao sto rekoh, nisam bas vican tome, ali pokusacu, pa cemo videti :) nemam sta da izgubim ;)

samo da jos jednom proverim...da li bi vrsio posao kovertor scart u svhs?? znaci da imam kabl svhs iz graficke u taj konvertor koji je u televizoru?? mozda mi tada ne bi drhtala slika (koja je u boji) kao kada cincom povezem graficku i tv (preko ona dva konvertora)?? i inace, na tv imam samo scart izlaz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer Re: ... 02.07.2005. 22:05 #1776

status: user
broj poruka: 217

::
:: samo da jos jednom proverim...da li bi vrsio posao kovertor scart u svhs?? znaci da imam kabl svhs iz graficke u taj konvertor koji je u televizoru?? mozda mi tada ne bi drhtala slika (koja je u boji) kao kada cincom povezem graficku i tv (preko ona dva konvertora)?? i inace, na tv imam samo scart izla


Kvalitetno i pravilno uradjen konvertor svhs>scart bi trebao da radi posao.
Ponavljam:Moj ortak je otisao u dobru radnju za elektoniku i kablove i NARUCIO da mu naprave s-vhs->scart i sve radi super. Ali ih je platio vise od 600 din.
A sam svhs>svhs kabl je prilicno skup (1m=100din) i tesko ces naci fabricki uradjen kabl duzi od 1,5m.

I da se ispravim: kabl je RG-59,a ne rgb-59. I pogresno sam napisao ulogu pinova u svhs-u 2 pina su luma i chroma, a 2 pina su zemlja(ground) lume i chrome. Pre dve godine kada sam pravio sebi kablove znao sam sve napamet, a sada moram da se podecam.

E sad, kabl chinch>svhs. Na scart konektoru pin 20 je Composite Video In (za njega treba da zalemis srednju zicu tkz. "vruc kraj"), a pin 17 je Composite Video Ground ( za njega lemis oklop kabla - "shirm").
Trazio sam na netu "citavih" 5 minuta neku adresu sa shemama konektora i nisam nasao, tako da ostavi e-mail pa cu ti poslati pdf file (100kb).

Nemoj da zaboravis da odmastis kablove i konektore da bi lemovi bolje drzali. Ako ne znas o cemu pricam i ako ne budes sam shvatio kako da zalemis chinch konektor, onda je bolje da platis nekome ili da kupis gotove kablove, jer ako pogresis pinove MOZES da izgubis TVout na grafickoj ;)
Pri kupovini kabla gledaj da shirm bude bakarni i sto gushci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikodim kabl... 02.07.2005. 23:59 #1779

status: user
broj poruka: 8
cuj, meni to ipak izgleda sve suvise komplikovano da se ja bakcem :) nesto cu zeznuti garantovano...
jel bi mogao ti meni da kazes neku radionicu gde se mogu naruciti ti kablovi?? i da im ja mozda odnesem ovo kablova sto imam, pa da od toga naprave jedan kako valja?
ako tako ne moze, ako mora ceo njihov materijal, nema frke...

znaci, taj tvoj ortak je imao identican problem sa crno belom slikom?? i resio ga je pravljenjem novog kabla?
ako je tako, ajde molim te kazi mi koja je to firma radila...(ili covek)

pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer Re: kabl... 04.07.2005. 01:33 #1794

status: user
broj poruka: 217

:: znaci, taj tvoj ortak je imao identican problem sa crno belom slikom?? i resio ga je pravljenjem novog kabla
:: ako je tako, ajde molim te kazi mi koja je to firma radila...(ili covek
::

Nije imao problem - jednostavno je kupio kablove u radnji a ne na ulici.

Idi u bilo koju radnju koja se time bavi. Kazes sta ti treba, platis, ako ne radi vratis se i zalis se.
Konkretna radnja je bila u Svetozara Markovica, izmedju Bulevara i Kralja Milana (Srpskih Vladara), Akustika ili tako nesto.(petpostavljam da si iz Beograda)

I najtoplije ti preporucujem da kupis chinch varijantu. Em ce da radi dobro,em ce biti mnogo jeftinije. Sve cene sto sam pisao su vazile pre 1-2 godine.

Ako ti i sa dobrim kablom slika nije dobra onda je problem negde drugde. Ako hoces jos da pises o ovome otvori novu temu, ljudi ne gledaju ovako stare teme.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60278. Broj poslatih odgovora: 646139.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs