Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
kako popraviti grafičku karticu?
STRANA 1 OD 2  
markozutic kako popraviti grafičku karticu? 20.03.2017. 22:57 T64709

status: user
broj poruka: 1463
Pozdrav ekipa, evo malo da se pofalim, snimio sam video na temu, kako popraviti grafičku karticu pa ste dobrodošli da pogledate, ocenite, sugestije primedbe zelje (može i muzičke) :D

https://youtu.be/WwpoQGPorEs

Asus K53SV
Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo)
HM65
8GB DDR3 1333MHz
500GB 5200rpm
15.6 LED HD (1366x768)
GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD3000
N1030 WiFi+BT3.0
Altec Lansing® stereo speakers
W7Pro
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Bravo Zuticu! 20.03.2017. 23:45 #633477

status: user
broj poruka: 10985
Ha, ha, ha - 200 stepeni, kazes (rerna). Na toj temperaturi otopice se sve osim...onoga sto bi trebalo da se otopi (kalaj). Dobro si ovo izveo - dobar zahvat, na gownetu od karte...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stefano Re 20.03.2017. 23:56 #633478

status: user
broj poruka: 587
Samo rerna bajo moj, ispeci pa reci xD

Intel Pentium G4560+CM Seidon 120V|ASRock H110M|Patriot 4GB DDR4|Samsung 850-EVO 250GB|WD Green 1.5TB|Raidmax RX-535AP|Raidmax Hyperion|Samsung 2233|CM Devastator http://valid.x86.fr/kjsh4k

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Da, mogla bi i rerna, ali da se doda nekoliko zivinskih jaja 21.03.2017. 00:10 #633481

status: user
broj poruka: 10985
pa da bude pohovani Deka... ``Ljudi, pa ovo uopste nije lose...Ukusan ovaj Deka``. Jednim potezom, dve dobre stvari - zgotovljen ukusan i zdrav obrok (odstranjena sva ``plastika``) i unisten jos jedan Dekin pobacaj...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: kako popraviti grafičku karticu? 21.03.2017. 00:33 #633483

status: user
broj poruka: 1368
artifakti? LOADING skrin? kljucanje U vodi HEMIJSKA REAKCIJA? potrebno je da ne dodirujemo cip kako ga ne bi pomerili iz lezista i posle 3 sekunde pipka cip... nemamo taj agenT to je flux... dodao sam gumene ODSTOJNIKE... da ne bi doslo do PUCANJA cipa... cek bre TELEFONOM MERI POTROSNJU GRAFICKE A PRITOM TELEFON NICIM NIJE POVEZAN SA ISTOM... opet LOADING skrin... kaze testirao need for speed hot pursuit a na ekranu se ispise *MOST WANTED*... e nek je ziv i zdrav vlasnik kartice i da ga sluzi jos 20 godina... znaci pred kraj se vec ogradjuje da ce kroz 6 meseci opet da se doda malo fluxa i da se proprzi na ovoj duvaljci... ok... jeftinija solucija nego kupovina nove graficke kartice? ... ok ...

Ajmo redom.
1. Kakvi bre artIfakti, kakav LOADING skrin, jesi li ti isao u skolu druze? Koliko sam ja upoznat svi kazu artEfakti kada je u pitanju brljavljenje slike a LOADING kaze jedino moja keva.
2. Sta se to hemijski menja u vodi kada kljuca osim sto menja agregatno stanje? Da ne postaje mozda pivo?
3. Pipas cip a rekao si da ce da pobegne iz lezista, mada dobro, siguran sam da je bio hladan inace taj prst vise ne bi imao prvobitni otisak (sto mu dodje u neku ruku ok ako se bavis kriminalom, ja sam jednom desnim kaziprstom dotakao vrelu alu foliju na kojoj se nesto peklo u rerni jos kao klinac i imam oziljak sirok 8 mm a visok 1.5)
4. AgenT je Molder ili Skali a agenS je hemijsko sredstvo.
5. Odstojnici mu dodju neka novohrvatska zamena za odbojnike, jel tako?
6. Ako si bukvalno mislio na cip - dijamantska burgija ga ne probija a kamo li malo jace nasrafljen hladnjak. Jedino sta moze da pukne je pcb oko cipa jer je od daleko slabijeg materijala.
7. Ovo sa telefonom ti je super fazon samo i dalje ne kapiram KAKO jer si ti iz laptopa izvadio PCIe wifi/bt (Intel N1030 wifi/bt iz potpisa ako je taj lap a jeste) karticu sto je jedina bezicna veza sa istim. Guglacu do jutra da nadjem tu aplikaciju a bilo bi kul sa tvoje strane da napises koja je - ne zbog mene koji te prozivam nego ces nekom koleZi da olaksas posao. Pod uslovom da nije fejk a nadam se da nije.
8. Vidi, ne znam koliko otimas za ovo ``popravljanje`` ali definitivno bih makar ja licno gledao da uzmem novu. Da budem siguran 2 godine a ne 6 meseci. Pa makar bila i slabija od te pokvarene.

Jedino sto mi se zaista svidelo u klipu je sto postoji varijanta da se zrtvuje wifi/bt adapter u laptopu da bi se covek na njemu igrao. Opet to zavisi od cene ta dva adaptera ali skroz mi je interesantno i bas me zanima jel isplativo. Uzmes neko govno od napajanja, nakacis na 6pinac ili 8pinac i zajebavas se. Mada zavisi opet koliko je laneova na tom PCIe slotu u lapu, bar da je 2x4 tj. 8 i jedna RX460 i udri.

Eto, malo si me zabavio svojim neobrazovanjem ali ipak ti na kraju odajem priznanje i pored teskih odvala.

@torta Reci koji strucnjak jbt? Jos igla i spric! Steta sto u spricu nije bilo nesto sto se rastvara u limunskoj kiselini i podgreva duvaljkom, cuj mene upaljacem, duvaljkom sam mislio xD

@stefano I to ona pekarska, za leba i burek! Ma bre i to je njesra, furuna na drva bre! Na ugalj!




Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Pozdrav ekipa, ćujte spremija san van jedan klip pa, evo malo da se pofalim, snimio sam video na temu, kako popraviti grafičku karticu pa ste dobrodošli da pogledate, ocenite, sugestije primedbe zelje (može i muzičke) :
::
:: https://youtu.be/WwpoQGPorE
::
:: Asus K53S
:: Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo
:: HM6
:: 8GB DDR3 1333MH
:: 500GB 5200rp
:: 15.6 LED HD (1366x768
:: GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD300
:: N1030 WiFi+BT3.
:: Altec Lansing® stereo speaker
:: W7Pro
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: Re: kako popraviti grafičku karticu? 21.03.2017. 02:54 #633490

status: user
broj poruka: 3821
Kolega, pa mozda je covek samo hteo da pomogne i pokaze, doduse, nista novo i nista revolucionarno, ali ipak je imao dobru volju. Treba i to ceniti.

Takodje, mozda i ne naplacuje, mozda radi besplatno.

Ovakav vid popravke svakako nije dugotrajno resenje, na ovaj nacin se jednostavno kartica vraca iz zivih u neki polu-zivi(Zombie) mod, pa radi koliko joj se cefne.

Jednostavno kuglice unutar samog cipa, koje ne mogu da se `poprave` su verovatno riknule, tako da nema `vajde od rebalinga, duvanja niti bilo cega slicnog.

Flipchip dizajn jednostavno riknjava unutar samog chipa, i ovim nacinom se zapravo on i zagreva, nasuprot ljudima koji misle da rebaling(menjanje bga kuglica) ili preduvavanjem popravljaju doticne kuglice koje spajaju PCB i chip..

Sve u svemu,to mu dodje to.


I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: artifakti? LOADING skrin? kljucanje U vodi HEMIJSKA REAKCIJA? potrebno je da ne dodirujemo cip kako ga ne bi pomerili iz lezista i posle 3 sekunde pipka cip... nemamo taj agenT to je flux... dodao sam gumene ODSTOJNIKE... da ne bi doslo do PUCANJA cipa... cek bre TELEFONOM MERI POTROSNJU GRAFICKE A PRITOM TELEFON NICIM NIJE POVEZAN SA ISTOM... opet LOADING skrin... kaze testirao need for speed hot pursuit a na ekranu se ispise *MOST WANTED*... e nek je ziv i zdrav vlasnik kartice i da ga sluzi jos 20 godina... znaci pred kraj se vec ogradjuje da ce kroz 6 meseci opet da se doda malo fluxa i da se proprzi na ovoj duvaljci... ok... jeftinija solucija nego kupovina nove graficke kartice? ... ok ..
::
:: Ajmo redom
:: 1. Kakvi bre artIfakti, kakav LOADING skrin, jesi li ti isao u skolu druze? Koliko sam ja upoznat svi kazu artEfakti kada je u pitanju brljavljenje slike a LOADING kaze jedino moja keva
:: 2. Sta se to hemijski menja u vodi kada kljuca osim sto menja agregatno stanje? Da ne postaje mozda pivo
:: 3. Pipas cip a rekao si da ce da pobegne iz lezista, mada dobro, siguran sam da je bio hladan inace taj prst vise ne bi imao prvobitni otisak (sto mu dodje u neku ruku ok ako se bavis kriminalom, ja sam jednom desnim kaziprstom dotakao vrelu alu foliju na kojoj se nesto peklo u rerni jos kao klinac i imam oziljak sirok 8 mm a visok 1.5
:: 4. AgenT je Molder ili Skali a agenS je hemijsko sredstvo
:: 5. Odstojnici mu dodju neka novohrvatska zamena za odbojnike, jel tako
:: 6. Ako si bukvalno mislio na cip - dijamantska burgija ga ne probija a kamo li malo jace nasrafljen hladnjak. Jedino sta moze da pukne je pcb oko cipa jer je od daleko slabijeg materijala
:: 7. Ovo sa telefonom ti je super fazon samo i dalje ne kapiram KAKO jer si ti iz laptopa izvadio PCIe wifi/bt (Intel N1030 wifi/bt iz potpisa ako je taj lap a jeste) karticu sto je jedina bezicna veza sa istim. Guglacu do jutra da nadjem tu aplikaciju a bilo bi kul sa tvoje strane da napises koja je - ne zbog mene koji te prozivam nego ces nekom koleZi da olaksas posao. Pod uslovom da nije fejk a nadam se da nije
:: 8. Vidi, ne znam koliko otimas za ovo ``popravljanje`` ali definitivno bih makar ja licno gledao da uzmem novu. Da budem siguran 2 godine a ne 6 meseci. Pa makar bila i slabija od te pokvarene
::
:: Jedino sto mi se zaista svidelo u klipu je sto postoji varijanta da se zrtvuje wifi/bt adapter u laptopu da bi se covek na njemu igrao. Opet to zavisi od cene ta dva adaptera ali skroz mi je interesantno i bas me zanima jel isplativo. Uzmes neko govno od napajanja, nakacis na 6pinac ili 8pinac i zajebavas se. Mada zavisi opet koliko je laneova na tom PCIe slotu u lapu, bar da je 2x4 tj. 8 i jedna RX460 i udri
::
:: Eto, malo si me zabavio svojim neobrazovanjem ali ipak ti na kraju odajem priznanje i pored teskih odvala
::
:: @torta Reci koji strucnjak jbt? Jos igla i spric! Steta sto u spricu nije bilo nesto sto se rastvara u limunskoj kiselini i podgreva duvaljkom, cuj mene upaljacem, duvaljkom sam mislio x
::
:: @stefano I to ona pekarska, za leba i burek! Ma bre i to je njesra, furuna na drva bre! Na ugalj
::
::
::
::
:: Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
::
:: :: Pozdrav ekipa, ćujte spremija san van jedan klip pa, evo malo da se pofalim, snimio sam video na temu, kako popraviti grafičku karticu pa ste dobrodošli da pogledate, ocenite, sugestije primedbe zelje (može i muzičke) :
:: ::
:: :: https://youtu.be/WwpoQGPorE
:: ::
:: :: Asus K53S
:: :: Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo
:: :: HM6
:: :: 8GB DDR3 1333MH
:: :: 500GB 5200rp
:: :: 15.6 LED HD (1366x768
:: :: GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD300
:: :: N1030 WiFi+BT3.
:: :: Altec Lansing® stereo speaker
:: :: W7Pro
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Re: Re: kako popraviti grafičku karticu? 21.03.2017. 03:32 #633491

status: user
broj poruka: 1368
Bilo bi sjajno da je tako postovani kolega. Ali onda se samo po sebi namece pitanje gde je tu racunica? Najpre da pitam da li si uopste gledao klip od pocetka do kraja? No nebitno, ja mislim da je u pitanju samo jeftina reklama kako bi nakupio sto vise musterija koje u ovoj opstoj besparici pribegavaju resenjima ovakvih tzv. majstora. Sve ono sto je koristio u klipu kosta, evo za pocetak ona traka koju je lepio oko grafickog cipa. Zatim onaj adapter koji ide u laptop i onaj drugi na koji bode samu graficku kartu. Zar mislis da je sve to pokupovao da bi kako kazes samo hteo da pomogne i pokaze? Bojim se da nije tako, vec kao sto rekoh - jeftina reklama.
Mene je inace odusevila njegova pismenost i opste obrazovanje kao i ta oprema kojom klasicnu PCIe x16 karticu koristi na necemu sto apsolutno nisam pomisljao da moze da se koristi.
Generalno, treba odgledati klip. Makar zbog toga sto bukvalno naucis kako da zaradjujes na veoma lagan nacin. Nek mu se dnevno javi i donese graficku karticu makar jedan nesrecnik - doticni je dobar minimum crvenu. A mozda i dve. Za plafon sat vremena posla.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Kolega, pa mozda je covek samo hteo da pomogne i pokaze, doduse, nista novo i nista revolucionarno, ali ipak je imao dobru volju. Treba i to ceniti
::
:: Takodje, mozda i ne naplacuje, mozda radi besplatno
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markozutic re 21.03.2017. 03:36 #633492

status: user
broj poruka: 1463
dbqp ajde otkači se bre budalo :D
ali prilično sam se nasmejao čitajući tvoj komentar

1.šta fali reči artifakti?a reč je pozajmljena iz engleskog jezika kao i 90% stvari koje se koriste u ovoj struci. ARTEFAKT je nešto drugo, guglaj malo.
2. U vodi se menja to što prelazi iz tečnog stanja u gasovito, dakle ključa, samo sam napravio paralelu sa tim, nisam rekao da dolazi do hemijske rekacije kod ključanja vode.
3. Ne pipati čip dok je zagrejan jer se moze pomeriti dok je kalaj istopljen i napravio si sranje. a da gledalac ne bi čekao 10 minuta dok se hladi grafička kartica u programu za obradu videa taj deo je izostavljen .)
4.bla bla bla zvaću te da mi budeš onaj djavo, hanibal lektor
5. mora i braća hrvati da razumU šta sam `teo da kažem
6. Da silicijum je izuzetno jak materijal, otprilike koliko i staklo. uvalili ti rumuni loše burgije. i zašto si burgijao po čipovima?
7. Telefon meri potrošnju sa blutut utičnice, u koju je utaknuto napajanje koje napaja grafičku akrticu. vidim da te to fascinira, mogu ti pokazati nekom prilikom uživo, al moraš da poneseš utičnicu sa sobom :D

http://www.obloliving.com/oblo-smart-plug/ evo ti link sa sFim informacijama


8. FREE

Ako te zanima taj adapter pretplati se na youtube kanal uskoro će biti video o tome :)takodje sve što te zanima slobodno napiši pa ću pokušati da u tom videu odgovorim na sva ta pitanja, uz poštovanje gramatike :D




Asus K53SV
Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo)
HM65
8GB DDR3 1333MHz
500GB 5200rpm
15.6 LED HD (1366x768)
GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD3000
N1030 WiFi+BT3.0
Altec Lansing® stereo speakers
W7Pro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: re 21.03.2017. 06:02 #633493

status: user
broj poruka: 1368
1. Bas nista. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Artefakt_(informatyka). Stvarno prijatno za usi, pravilno receno i u sirokoj upotrebi. Evo vidis i poljaci koriste istu. Pod uslovom da se u poljskom slovo e cita kao i.
2. 11:30 pa na dalje ``kao kada kljuca voda u dzezvi tako od prilike ce se hemijska reakcija desiti``. Ok, moze da se gleda kao poredjenje sa kljucanjem vode ali logicki gledano poistovecujes hemijsku reakciju sa kljucanjem vode sto implicira i da je kljucanje vode hemijska reakcija. Da pojasnim malo na primeru: Kao kada sagoreva drvo tako od prilike ce se hemijska reakcija desiti. Dakle, sagorevanje drveta je poredjenje za nekakvu hemijsku reakciju. A to i jeste hemijska reakcija jer drvo oksidira i dalje vec znas (valjda?).
3. Pa ja i jesam napisao da si pipkao hladan cip. Samo si se malo zajebao u montazi. Ispade kontradiktorno.
4. Ma jok, zovi agenSa Moldera.
5. Kužim.
6. Silicijum, odnosno čist silicijum koji opstaje samo u laboratorijskim uslovima NIJE jak materijal. Njegova jedinjenja (oksidi, fluoridi, picke materine) su jaki materijali a narocito ona od kojih se prave cipovi. Staklo je SiO2 - silicijum dioksid i ne mozes porediti cist metaloid sa njegovim oksidom. A sto se burgijanja cipova tice, konkretnije procesora, mnogi su bezuspesno od starih pokusavali da naprave privezak za kljuceve. I - nikome nije uspelo.
7. Kul spravica - jos jedan od razloga da se odgleda klip. Ili ode na link na kome sam ti zahvalan mada takvih meraca potrosnje ima i sa klasicnim displejem gde cak i pise koliko je utroseno kWh itd. ali ti si moderan decko pa nam to prezentujes preko mobilnog telefona.
8. Ok, neka ti bude. Ali cemu onda gruvanje love za traku i ostatak opreme? Ah, da. Spric i iglu mozes da iskoristis ponovo u neku drugu svrhu. A i zvucis kao da si se bocnuo, jedva sam te cuo na vol. max i dosta si brljavio dok si pricao.

Nema potrebe, pohvalices se ti novim klipom na forumu. I ne zaboravi - art-I-fakti i LOADING su tvoji glavni aduti. Iskoristi to da napravis ozbiljnu karijeru Youtubera i majstora za tutorijale.
A sada poslusaj baticu sa sledeceg klipa i postupi po naredjenju: https://youtu.be/0nvHgiuIRN0



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: dbqp ajde otkači se bre budalo :
:: ali prilično sam se nasmejao čitajući tvoj komenta
::
:: 1.šta fali reči artifakti?a reč je pozajmljena iz engleskog jezika kao i 90% stvari koje se koriste u ovoj struci. ARTEFAKT je nešto drugo, guglaj malo
:: 2. U vodi se menja to što prelazi iz tečnog stanja u gasovito, dakle ključa, samo sam napravio paralelu sa tim, nisam rekao da dolazi do hemijske rekacije kod ključanja vode
:: 3. Ne pipati čip dok je zagrejan jer se moze pomeriti dok je kalaj istopljen i napravio si sranje. a da gledalac ne bi čekao 10 minuta dok se hladi grafička kartica u programu za obradu videa taj deo je izostavljen .
:: 4.bla bla bla zvaću te da mi budeš onaj djavo, hanibal lekto
:: 5. mora i braća hrvati da razumU šta sam `teo da kaže
:: 6. Da silicijum je izuzetno jak materijal, otprilike koliko i staklo. uvalili ti rumuni loše burgije. i zašto si burgijao po čipovima
:: 7. Telefon meri potrošnju sa blutut utičnice, u koju je utaknuto napajanje koje napaja grafičku akrticu. vidim da te to fascinira, mogu ti pokazati nekom prilikom uživo, al moraš da poneseš utičnicu sa sobom :
::
:: http://www.obloliving.com/oblo-smart-plug/ evo ti link sa sFim informacijam
::
::
:: 8. FRE
::
:: Ako te zanima taj adapter pretplati se na youtube kanal uskoro će biti video o tome :)takodje sve što te zanima slobodno napiši pa ću pokušati da u tom videu odgovorim na sva ta pitanja, uz poštovanje gramatike :
::
::
::
::
:: Asus K53S
:: Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo
:: HM6
:: 8GB DDR3 1333MH
:: 500GB 5200rp
:: 15.6 LED HD (1366x768
:: GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD300
:: N1030 WiFi+BT3.
:: Altec Lansing® stereo speaker
:: W7Pr
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.03.2017. 06:18 #633495

status: user
broj poruka: 9460
Aman, pusti decka. Kako ti nije smor da sada gledas ovaj video 5X i trazis dlaku u jajatu? I jos napravi coveka kao da je narkoman :D Jeste, bocnuo se fluxom :D:D Glas je bas umirujuc, slobodno moze i (ASMR) da doda u nazivu klipa :)

Video je skroz na mestu. Lepo je objasnio i pocetniku ce ovaj video da koristi kada se upusti u ozivljavanje neke kartice.
Ova metoda, naravno, nije dugog veka, ali koliko traje, trajace i cao.
Sve u svemu, ok je sve ovde.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: ... 21.03.2017. 07:53 #633497

status: user
broj poruka: 1368
Ne brini, karma je jebeno cudo, samo tako mi se obilo o glavu ovo trolovanje ne samo na ovoj temi nego gde god stignem. Ko mi jebe mater debilnu, uostalom videces o cemu se radi u sledecoj temi koju cu da postavim.
Ne kaze dzabe poslovica zlo cini, zlu se nadaj. Nekome zatreba pomoc, nebitno, odvali neku glupost od pitanja i ja trolujem. E pa, jebi ga, sad nek meni neko istroluje temu koja mi jako znaci a iskreno se ni ne nadam konstruktivnim odgovorima. No, mozda nisu svi dbqp.

@markozutic Ako ikako mozes izbrisi iz glave ovo moje proseravanje vezano za klip, kompleksi su cudo a ljubomora i te kakvo cudo. Evo iskreno - ako ikada budem prinudjen da zaradjujem od ovoga sto si izveo, tvoj klip ce mi mnogo koristiti. Pa nek su i artifakti i loading i sta god hoces, nije bitna gramatika nego rezultat koji si postigao. A mozda ta karta tom liku izgura i vise od 6 meseci .).).)



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Aman, pusti decka. Kako ti nije smor da sada gledas ovaj video 5X i trazis dlaku u jajatu? I jos napravi coveka kao da je narkoman :D Jeste, bocnuo se fluxom :D:D Glas je bas umirujuc, slobodno moze i (ASMR) da doda u nazivu klipa :
::
:: Video je skroz na mestu. Lepo je objasnio i pocetniku ce ovaj video da koristi kada se upusti u ozivljavanje neke kartice.
:: Ova metoda, naravno, nije dugog veka, ali koliko traje, trajace i cao
:: Sve u svemu, ok je sve ovde
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.03.2017. 08:11 #633498

status: user
broj poruka: 9460
Eto ti vidis, mozes ti da budes fin kad hoces :)
Sada lepo na YT i udari mu jedan lajk i sub za kaznu.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: ... 21.03.2017. 08:42 #633499

status: user
broj poruka: 1368
Uradjeno.

http://prnt.sc/emk1vi


Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Eto ti vidis, mozes ti da budes fin kad hoces :
:: Sada lepo na YT i udari mu jedan lajk i sub za kaznu
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici re: 21.03.2017. 08:57 #633502

status: user
broj poruka: 908

Zanimljiv video nije lose za pocetak samo preporucujem da nabavis predgrejac da greje donju stranu pcb-a na nekih 150 C.
imas sad ove jeftine laserske termometre pa kontrolisi temperaturu
Od gore mozes cip do 220 C lagano nekih 5 minuta,mora da zadimi ispod chipa
Da,to je samo privremeno resenje ne preporucujem prodaju takvih karti da se odmah razumemo.odradis ortaku nekom dok ne skupi pare za novu...

Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexz Klip 21.03.2017. 12:26 #633523

status: user
broj poruka: 137
Bravo,
sve cestitke za informativan i edukativan video klip!!!
Sve je lepo i detaljno objašnjeno, svaka cast za trud!!!

Naravno, uvek postoje i neke zamerke.

1. Zvuk - Mikrofon je toliko loš da se razumljivost dovodi u pitanje.
Ukoliko želiš da se ozbiljnije baviš YT prezentacijom obavezno moraš da poradiš na ovom segmentu.
Rešenje je da nabaviš dobar mikrofon ili da se pre uploada zvuk obradi u nekom softveru.

Na primer nešto ovako:

https://soundcloud.com/user-466598742/pc-berza-zutic

2. Montaža slike - Slobodno možeš neke kadrove da slikaš krupnije i naknadno insertuješ na timeline

3. Dužina video klipa - Možda je 23 min predugo za jedan edukativni video. Pokušaj da se zadržiš u okviru do 15 minuta, jer toliko obično traje pažnja gledaoca.

Još jednom bravo za klip!!!

Intel i7 4770, Gigabyte Z87-D3HP, 8GB Kingston Hyper X Blue 1600, WD1002FAEX, WD5000AAKS, M-Audio Audiophile 192, Fostex PM-1, TT SPS-630w, TT Soprano RS200

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markozutic re 21.03.2017. 12:46 #633524

status: user
broj poruka: 1463
hvala na kritici :D

što je najgore imam dobar mikrofon ali ga očigledno nisam koristio kako treba, imam kondenzatorski BM8000 alisam čačkao previše noise reduction u reaperu i podešavao EQ, ali nisam preslušavanje odradio na nekim drugim uredjajima što je pravilo već samo na svojim slušalicama, zaključio da se na njima čuje dobro i tako pustio video u etar, jbg, drugi put će biti bolje :D

takodje glas sam snimio tek iz trećeg puta tako da sam već bio iscrpljen od pričanja i pomalo smoren i ubijen u pojam

A dužina videa, da preporuka je da bude tu negde ~10ak minta ali nisam hteo da propustim neki od detalja, u buduće će to biti sve do max 10minuta.




Asus K53SV
Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo)
HM65
8GB DDR3 1333MHz
500GB 5200rpm
15.6 LED HD (1366x768)
GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD3000
N1030 WiFi+BT3.0
Altec Lansing® stereo speakers
W7Pro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexz re 21.03.2017. 13:20 #633525

status: user
broj poruka: 137
Kritika je u ovom slučaju bila dobronamerna i služi tome da jos unapredimo već dobre stvari.
Svaka inicijativa je vrlo dobrodošla u našem učmalom okruženju i ovo pišem isključivo kao podsticaj
da ne prestaneš da se baviš i ovom delatnošću.

Nadam se da ćeš nas uskoro obradovati nekim novim linkom :)



Intel i7 4770, Gigabyte Z87-D3HP, 8GB Kingston Hyper X Blue 1600, WD1002FAEX, WD5000AAKS, M-Audio Audiophile 192, Fostex PM-1, TT SPS-630w, TT Soprano RS200

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: re 21.03.2017. 13:53 #633528

status: user
broj poruka: 1620
http://i.imgur.com/hotV66k.png
E jbg... ko je sad u pravu, kad vec spomenu Google? (niko te nije vuk0 za jezik )

Takodje stojim iza svega sto je kolega f0rever rekao!
To nije trajno resenje i pitanje je vremena (u veoma bliskoj buducnosti) kada ce se opet pojaviti problemi.

Evo jednog prilicno dobrog objasnjenja zasto je to tako:
https://youtu.be/1AcEt073Uds?t=270


Ne branim ja ni jednu, ni drugu stranu... Samo, zdravom logikom smatram da ne treba zlim ljudima davati ideje kako da `poprave` svoju mrtvu graficku kartu samo da bi je dalje prodali za pare, dok je ista i dalje neispravna.
Cak i licno sam se 2-3 puta `opekao`. Na srecu, sve su bile jeftine karte koje su sluzile samo da `bace sliku` u prelaznom periodu pa mi nije bilo mnogo zao - vise mi je bilo zao tih osoba koje su pljuvale sebi u facu zbog pisljivih hiljadu-dve.

Plus za trud.

:: dbqp ajde otkači se bre budalo :
:: ali prilično sam se nasmejao čitajući tvoj komenta
::
:: 1.šta fali reči artifakti?a reč je pozajmljena iz engleskog jezika kao i 90% stvari koje se koriste u ovoj struci. ARTEFAKT je nešto drugo, guglaj malo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markozutic Re: Re: re 21.03.2017. 15:08 #633531

status: user
broj poruka: 1463
to sam u videu i saopštio, da je ovo privremeno rešenje i da je samo pitanje vremena kada će se problemi ponovo javiti,

Luisov video sam ja ovde šerovao još odavno i slažem se sa svime što je rekao, nikoga ne ohrabrujem da ovakve video kartice prodaje na KP-u, a moje ohrabrivanje im i ne trea, oni koji bi to da rade, to već uveliko i čine :)

Ovo je čisto da ljudi koji imaju grafičku karticu pokušaju da izvuku nešto iz nje pre nego što je bace u smeće ili dok ne sakupe lovu za nešto novo i kršteno


što se ARTIFAKTA tiče, na engleskom se piše artefact ali se čita artifakt, a vuk nas je dobro učio da se čita kako je napisano .) :D


inače ovaj video Luisa i Linusa je još bolji :D

https://www.youtube.com/watch?v=Shn7LdIrViQ

Asus K53SV
Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo)
HM65
8GB DDR3 1333MHz
500GB 5200rpm
15.6 LED HD (1366x768)
GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD3000
N1030 WiFi+BT3.0
Altec Lansing® stereo speakers
W7Pro

:: http://i.imgur.com/hotV66k.pn
:: E jbg... ko je sad u pravu, kad vec spomenu Google? (niko te nije vuk0 za jezik
::
:: Takodje stojim iza svega sto je kolega f0rever rekao!
:: To nije trajno resenje i pitanje je vremena (u veoma bliskoj buducnosti) kada ce se opet pojaviti problemi.
::
:: Evo jednog prilicno dobrog objasnjenja zasto je to tako:
:: https://youtu.be/1AcEt073Uds?t=27
::
::
:: Ne branim ja ni jednu, ni drugu stranu... Samo, zdravom logikom smatram da ne treba zlim ljudima davati ideje kako da `poprave` svoju mrtvu graficku kartu samo da bi je dalje prodali za pare, dok je ista i dalje neispravna.
:: Cak i licno sam se 2-3 puta `opekao`. Na srecu, sve su bile jeftine karte koje su sluzile samo da `bace sliku` u prelaznom periodu pa mi nije bilo mnogo zao - vise mi je bilo zao tih osoba koje su pljuvale sebi u facu zbog pisljivih hiljadu-dve.
::
:: Plus za trud.
::
:: :: dbqp ajde otkači se bre budalo :
:: :: ali prilično sam se nasmejao čitajući tvoj komenta
:: ::
:: :: 1.šta fali reči artifakti?a reč je pozajmljena iz engleskog jezika kao i 90% stvari koje se koriste u ovoj struci. ARTEFAKT je nešto drugo, guglaj malo
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Re: re 21.03.2017. 16:27 #633534

status: user
broj poruka: 1620
Taj sam prvo i stavio, al` sam se setio da su bitni detalji, u stvari, u onom drugom.

::
:: inače ovaj video Luisa i Linusa je još bolji :
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=Shn7LdIrVi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: kako popraviti grafičku karticu? 21.03.2017. 17:04 #633542

status: user
broj poruka: 18940
Mogao bi kao odrastao da probas da ispeces u rerni ribu u alu foliji, pa kad bude gotova, pipni alu foliju, videces da nije vruca, nego jedva topla. Ko zna sta si ti pipao


::
:: 3. Pipas cip a rekao si da ce da pobegne iz lezista, mada dobro, siguran sam da je bio hladan inace taj prst vise ne bi imao prvobitni otisak (sto mu dodje u neku ruku ok ako se bavis kriminalom, ja sam jednom desnim kaziprstom dotakao vrelu alu foliju na kojoj se nesto peklo u rerni jos kao klinac i imam oziljak sirok 8 mm a visok 1.5
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @imarkovic 21.03.2017. 20:02 #633554

status: user
broj poruka: 3466



Izmigoljio se iz vezanog kreveta u ludnici ali samo jednom rukom i pipao vruću kurčinu nekog zagorelog mučenika i opekao se po kaziprstu.

To je za zonu sumraka :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: @imarkovic 21.03.2017. 22:37 #633569

status: user
broj poruka: 1368
Dok sam ti jebao majku kurvu i brata pedera zajedno sa Ljubisom Buhom u cmar bejzbolnom palicom. Kisna glisto evo ti broj 061 2777787 javi gde oces da te jebem opet mrtvu ti majku jebem glavatu
A ova pedercina igor markovic nek ti menja klikove i pusi kurac dok ti razaram guzicu
Dunavski kej 1 / DORCOL REPUBLIKA / JAVI KRME DA SIDJEM KAD DODJES DA TE JEBEM



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

::
::
::
:: Izmigoljio se iz vezanog kreveta u ludnici ali samo jednom rukom i pipao vruću kurčinu nekog zagorelog mučenika i opekao se po kaziprstu
::
:: To je za zonu sumraka :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @imarkovic 21.03.2017. 23:05 #633570

status: user
broj poruka: 18940
Simpatican mladic. Covece, kakve sve posledice ostaju kad se jednom opeces na alu foliju, posle duvas svuda


:: Dok sam ti jebao majku kurvu i brata pedera zajedno sa Ljubisom Buhom u cmar bejzbolnom palicom. Kisna glisto evo ti broj 061 2777787 javi gde oces da te jebem opet mrtvu ti majku jebem glavat
:: A ova pedercina igor markovic nek ti menja klikove i pusi kurac dok ti razaram guzic
:: Dunavski kej 1 / DORCOL REPUBLIKA / JAVI KRME DA SIDJEM KAD DODJES DA TE JEBEM
::
::
::
:: Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Izmigoljio se iz vezanog kreveta u ludnici ali samo jednom rukom i pipao vruću kurčinu nekog zagorelog mučenika i opekao se po kaziprstu
:: ::
:: :: To je za zonu sumraka :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 22.03.2017. 10:20 #633574

status: user
broj poruka: 1586
markozutic

Svaka cast na trudu, lepo objasnjeno. I sam sam spremao par videa, ali tehnicke mogucnosti (citaj kamera pre svega) su trenutno.... Simpaticne :) tako da do daljenjg, mozda koji tekst jos :D


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 22.03.2017. 10:47 #633575

status: user
broj poruka: 18940
Zaboravio sam i ja da ostavim neku kritiku, pre svega svaka cast za tutorijal, pomogao je i meni oko nekih bitnih sitnica, a nije lose kao privremeno resenje. Promeni mic, uzmi neki za PC, bice bolje iako je udaljen.

Mnogo paste nanosis, tj. trosis za toliko mali chip, dovoljno je samo jedna kap, stedi malo :)

PS steta je trositi ovako kvalitetan i skup flux AMtech za ovu graficku . Mada iz igle ionako malo izlazi.
Po meni treba imati neku pastu za lemljenje, mozes i vise da stavljas, isti andrak kao flux.


:: hvala na kritici :
::
:: što je najgore imam dobar mikrofon ali ga očigledno nisam koristio kako treba, imam kondenzatorski BM8000 alisam čačkao previše noise reduction u reaperu i podešavao EQ, ali nisam preslušavanje odradio na nekim drugim uredjajima što je pravilo već samo na svojim slušalicama, zaključio da se na njima čuje dobro i tako pustio video u etar, jbg, drugi put će biti bolje :
::
:: takodje glas sam snimio tek iz trećeg puta tako da sam već bio iscrpljen od pričanja i pomalo smoren i ubijen u poja
::
:: A dužina videa, da preporuka je da bude tu negde ~10ak minta ali nisam hteo da propustim neki od detalja, u buduće će to biti sve do max 10minuta
::
::
::
::
:
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs