Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Mali problem sa TV-om
STRANA 1 OD 1
x86 Mali problem sa TV-om 20.03.2017. 23:16 T64710

status: user
broj poruka: 18
U pitanju je Samsung, pun naziv modela UE40KU6402UXXH, kupljen ovde, najnoviji firmware - 1165.1. Na njega je pored klasicnog RF kabla za analognu televiziju nakacen i set top box na odgovarajuci hdmi port. Takodje je i direktno kablom vezan za ruter. Provajder je SBB a set top box izbacuje 1080i signal.

Ranije nisam primecivao anomaliju koja se desava prilikom paljenja televizora koji je bio ugasen recimo duze od 15tak minuta jer prosto niti nesto specijalno gledam televiziju u zadnje vreme, niti stizem od posla.

Inace podesen je da se sam gasi nakon 4h, upaljene sve stavke za smanjenje potrosnje struje (eco sensor, itd.). Slika na Dynamic. Pogaseno sve u vezi smarthuba odnosno da se ne pali prilikom paljenja tv-a itd.

Kada se pali krene animacija tako sto se slika siri vertikalno od sredine prema gore i prema dole sto zaista lepo izgleda ali sta je zapravo problem? Po nekom defaultu pali se source na kome je ostao, u mom slucaju hdmi1 odnosno stb koji je konstantno upaljen. Odradi tu animaciju i umesto da slika krene najnormalnije bez stucanja on kao da je zapamtio (odradio printscreen) poslednjeg frejma pred gasenje koji stoji na trenutak pa onda krene najnormalnije da radi. Nekada to ne bude ni taj frejm nego slika bude tamno zelena.
Sumnjao sam da je do stb-a, zamenio hdmi kabl, menjao hdmi portove, vezivao za racunar koji izbacuje 3840x2160@60p i problem ostaje. Zanimljivo je to sto kada uzmem da ga silujem konstantnim paljenjem i gasenjem toga nema!?!?

Naravno, zvao sam ovlasceni servis i ispricao o cemu se radi, razgovor je trajao gotovo pola sata i ukratko serviser mi je rekao da se UHD tv i te kako muci da pegla FHD sliku (upscaling na 4k) da bi to izgledalo lepo na oko. Pitao sam ga i kako se manifestuje kvar hdmi-ja a odgovor je bio ili radi ili ne radi. Rekao mi je da nema potrebe da ga nosim na servis a iskreno mi se i ne vuce grdosija od 40` da bi ga tamo otvarali i ustanovljavali da li je nesto do ploce, itd. A i problem nije toliko veliki da bih ostao bez tva ko zna koliko dana.
Ukratko - stekao sam utisak da je daleko bolje bilo da sam kupio tv ili druge marke ili fhd televizor.

Prethodno je radjen je factory reset preko remote podrske od strane Samsunga i ista stvar se desava. Iskreno se nadam da je problem do firmware-a a preventive radi pogasio sam sve vezano za ulepsavanje slike a stajalo je na auto, umesto dynamic stavio na standard, contrast na 10, u delu vezanom za potrosnju pogasio sve i nadam se da sam time rasteretio cpu i ostalu elektroniku a i odziv na sve je cini mi se malo brzi.

Da li iko ima ideju sta bi moglo da bude?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Sta ga gledas dok se pali 21.03.2017. 00:30 #633482

status: user
broj poruka: 1389
Ako ti sve posle radi normalno sta te briga. Meni moj Sharp nce uvek po paljenju da pusti sliku sa HDMI pa mu promenim source i vratim nazad i radi... Kako se pisu danas softveri dobro je da ista i vidimo...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.03.2017. 06:04 #633494

status: user
broj poruka: 9460
Mislim da to nije nikakav kvar i ne treba da ga nosis bez veze u servis, jer nista po tom pitanju nece da urade.

Verovatno radi toga sto treba da upamti poslednja podesavanja i na kom ulazu je bio pre gasenje, upisuje sve te parametre u NAND i jedan deo ostaje u RAM. moguce da je samo neki bug pa da prikaze sliku poslednjeg kanala pre gasenja koja je ostala negde u RAM memoriji.
To sto ponekad dobijes samo zelenu sliku, ispraznio se RAM. Nista strasno, koristi ti njega i ne obaziri se na to. Mozda rese to sledecim firmw. Samo da `zacrne` sliku na neko vreme dok sve ne ucita i to je to. Ne mora korisnik da vidi svo to podizanje firmw., inicijalizaciju...ili samo da logo rtaje nesto duze dok on u pozadini krlja i ucitava...
Zato kod nekih TV-a logo skrin traje dosta dugo.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs