Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Koji mali motor na 220v a vrteo bi umotan papir valjkastog oblika
STRANA 1 OD 1
duqp Koji mali motor na 220v a vrteo bi umotan papir valjkastog oblika 31.03.2017. 09:09 T64729

status: user
broj poruka: 3466

Pravi se neki ukras, u staklenoj cevi bi stajao na dnu motor i na njemu mali nosač a na njemu jedan list papira.

Tisina bi bila pozeljna, ne bih sad neki motokultivator.

Dobijao sam predloge o motoru za brisače šoferki i motor iz šporeta koji ima kao ražanj

Ako se javi neko normalan i ko moze da me posavetuje, konverzaciju nastavljamo mejlom ili telefonom iz opravdanih razloga, na berzi vrebaju šizofreničari od 190kg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Koji mali motor na 220v a vrteo bi umotan papir valjkastog oblika 31.03.2017. 09:30 #633884

status: user
broj poruka: 18940
Ne vrebaju vise, posto su banovani.
Taj motor treba da bude na 12v, jer je onda manjih dimenzija i jedno 20x tisi, to lako mozes da nadjes (mikroprinc, kelco).

::
:: Pravi se neki ukras, u staklenoj cevi bi stajao na dnu motor i na njemu mali nosač a na njemu jedan list papira.
::
:: Tisina bi bila pozeljna, ne bih sad neki motokultivator.
::
:: Dobijao sam predloge o motoru za brisače šoferki i motor iz šporeta koji ima kao ražan
::
:: Ako se javi neko normalan i ko moze da me posavetuje, konverzaciju nastavljamo mejlom ili telefonom iz opravdanih razloga, na berzi vrebaju šizofreničari od 190kg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 31.03.2017. 11:41 #633886

status: user
broj poruka: 9460
Moze taj od grila za sporet, sto da ne, ako odgovara brzina, tj. njegova sporoca okretaja.

imas raznih varijanti sa reduktorima...

Baci oko:
https://www.aliexpress.com/w/wholesale-speed-reducer.html
Najlakse je ugraditi neki mali AC/DC konverter na 12V...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Dok porucim 31.03.2017. 12:26 #633888

status: user
broj poruka: 3466



I dok stigne :)

Ok je sporo okretanje a moze i na adapter posto ce biti indoor.

Igore aj daj neki link
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Dok porucim 31.03.2017. 12:41 #633889

status: user
broj poruka: 18940
Evo ti ovde puni oglasi, pa biraj na koliko ces da ti radi https://goo.gl/xI1XfU

A ako treba da sporije radi, ili mu fiksiraj napon na neki mizeran na koliko moze da radi, ili ako hoces regulaciju, onda vec mora malo da se lemi i prilagodi pomocu LM317. Gledaj samo da ne bude preterano slab i malecki motor, da ne izgori od opterecenja, mada ako vrti papir, ne bi trebalo.


::
::
::
:: I dok stigne :
::
:: Ok je sporo okretanje a moze i na adapter posto ce biti indoor
::
:: Igore aj daj neki link
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Ovaj na 220V 31.03.2017. 15:54 #633890

status: user
broj poruka: 261

Od mikrotalasne, ima redukciju i polako se okreće.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije buvljak..onaj pravi 31.03.2017. 17:31 #633893

status: user
broj poruka: 1119

probaj da nadješ radio budilnik sa satom koji ima `klapne`. Nekada je bila poplava Rumunskih satova, a imali su mali kružni motor ( 50 -60 mm prečnika, visine 10tak mm) a napon motora je bio 220 v... ili nešto krupnije, stari motori od gramofona narodne klase... neki istočnonemački ili poljski.... sigurno neko to još čuva po podrumima...

****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: buvljak..onaj pravi 31.03.2017. 18:34 #633898

status: user
broj poruka: 18940
Mislim da je bolje da uzme tanjiracu ili ono za razanj i da odustane od papirica


::
:: probaj da nadješ radio budilnik sa satom koji ima `klapne`. Nekada je bila poplava Rumunskih satova, a imali su mali kružni motor ( 50 -60 mm prečnika, visine 10tak mm) a napon motora je bio 220 v... ili nešto krupnije, stari motori od gramofona narodne klase... neki istočnonemački ili poljski.... sigurno neko to još čuva po podrumima..
::
:: ***************
:: DELL INSPIRON 17R N711
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 31.03.2017. 19:36 #633899

status: user
broj poruka: 9460
Cekaj, ako je to ona fora da se vrti valjak sa nekim nacrtanim ribicama i sl. i svetlo u sredini, onda ne mozes nikako sa ovim motorcicima bez reduktora.
Koliko god da smanjis napon, nema sanse da to ide manje od 50-100RPM, a tebi bi trebalo od 5-10RPM max za tu zajebanciju.

Dakle, samo motor sa reduktorom, tipa, ovo sto Savatije predlozi, od MW, ili rerne, ili od programatora za matore ves masine ili naci neki mali sa zupcanicima/reduktorom namenjen tim zezancijama.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije Re: Re: buvljak..onaj pravi 31.03.2017. 22:18 #633902

status: user
broj poruka: 1119
nije sve u kupvini s e-bay-a ili ali-ja, ima nečeg i u kreativnosti



****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: Mislim da je bolje da uzme tanjiracu ili ono za razanj i da odustane od papirica
::
::
:: ::
:: :: probaj da nadješ radio budilnik sa satom koji ima `klapne`. Nekada je bila poplava Rumunskih satova, a imali su mali kružni motor ( 50 -60 mm prečnika, visine 10tak mm) a napon motora je bio 220 v... ili nešto krupnije, stari motori od gramofona narodne klase... neki istočnonemački ili poljski.... sigurno neko to još čuva po podrumima..
:: ::
:: :: ***************
:: :: DELL INSPIRON 17R N711
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Radi se o berberskom simbolu 01.04.2017. 00:31 #633907

status: user
broj poruka: 3466



Gugl images barber pole

Sve sam dovukao iz uk i us ali ovo od 80cm duzine nece nijedna stjuardesa u torbicu da stavi :)

Zato moram da napravim

Na yt klip make barber pole pa.eto :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 01.04.2017. 07:51 #633910

status: user
broj poruka: 9460
https://www.youtube.com/watch?v=NrbTCJYT3Z8

Vidi se u klipu na 3:00 da vrti na 30RPM, dakle, nista bez reduktora.
Moze tu + - 10-15RPM, ali nista vise, jer neces dobiti taj efekat.
Ako nadjes motor sa reduktorm na 50RPM, njega vec mozes korigovati smanjenjem napona na ~30, ali bez reduktora ni jedan motorcic nece vrtiti tako sporo...

Naravno, motor mora da je sinhroni ili asinhroni ili koji vec, da nema cetkice, jer ako treba da radi 24/7, brzo ce da odapne.
http://www.ebay.com/itm/New-AC-220V-30RPM-Synchronous-Gear-Electric-Motor-Speed-Reducing-Gear-Box-/390880724548?hash=item5b024e8644:g:F54AAOSw9NxTut9J

Evo ovde kakvih sve motorcica ima u belom svetu:

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=&SearchText=30rpm+motor

Mozda moze kod nas da se nadje, treba kopati po oglasima...

Narucis i stici ce ti brze nego sto ces kod nas da nadjes :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Ima 100 obrtaja na 12V stavi na 5 ili 6 volti. 01.04.2017. 14:16 #633923

status: user
broj poruka: 1083
http://www.kupujemprodajem.com/Motor-sa-reduktorom-12V-100RPM-28974917-oglas.htm
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 01.04.2017. 16:38 #633927

status: user
broj poruka: 9460
E to bi vec moglo da se podesi da radi bar priblizno na 30RPM smanjivanjem napona.
Uzimaj to.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs