Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Zamena gornjeg stakla tj. digitizera na Alcatel Pop Star @duqp i ostali
STRANA 1 OD 1
MACHINE Zamena gornjeg stakla tj. digitizera na Alcatel Pop Star @duqp i ostali 13.04.2017. 20:21 T64771

status: user
broj poruka: 5696
Ne znam kako se to sad zove, ali na Alcatel Pop Star je puklo prednje staklo, nije sam ekran tj. display. Sve radi normalno. Supruzi je crko Lenovo Vibe X tj. ne radi vise SIM mreza a i baterija drzi pola dana, star je bio 2.5 godine. Ne znam da li se on moze srediti i zameniti baterija, posto ja nju mogu da skinem iako je `integrisana` ali nemam delove

Zanima me koliko je zamena te prednje plastike/dogotizera za Alcatel 5.2` kod nekog od vas? Alcatel Idol je star 1.5 godinu


Hvala



`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Video mejl 14.04.2017. 23:06 #634370

status: user
broj poruka: 3466



Ali ajde prvo daj oznaku od alkatela

Onu njihovu 5947x ili 6941y itd :)

Lenovo mozda je skrljan sim reader mozda je do antene mozda je izgubio imei mozda je milion gluposti

Generalno

Alkateli nema veze sto je samo staklo, testisi oteknu da se zameni staklo i oduzima vremena i zivaca previse i cena bude tipa deset eur manje nego da se odmah uzme komplet touch plus lcd plus frame

I da razjasnim nesto ljudima
To sto je na ali ekspresu nesto 5 dolara a u veleprodaji u bg 20e
Meni treba sad i odmah i ako je neispravno moram vratiti odmah i dobiti ispravno drugo itd
Kada se zivi od toga nema cekanja po mesec dana za dostavu i slanje nazad itd

A nije problem normalni ljudi sa berze neka kupe sta treba ja cu montirati. Platice caj i eto... Ali ako ne valja meni nema zalbe :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Video mejl 14.04.2017. 23:13 #634371

status: user
broj poruka: 5696
Jasno sve.

Model je 5022x

Ja mogu da ti posaljem sliku prednjeg dela. Greota jer je tel koriscen svega 6 meseci pre horizontalnog pada i od tada je stajao. Ekran nije razmrljan.

Daj mi mail pa cu poslati sliku. Ako mi sibnes koji je to digitajzer/staklo ja cu naruciti pa ako mozes da ga zamenis javices koja je cena. A za Lenovo S960 ako moze nesto super, ako ne moze da koristi neko od matoraca za wifi samo.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

::
::
::
:: Ali ajde prvo daj oznaku od alkatel
::
:: Onu njihovu 5947x ili 6941y itd :)
::
:: Lenovo mozda je skrljan sim reader mozda je do antene mozda je izgubio imei mozda je milion glupost
::
:: Generaln
::
:: Alkateli nema veze sto je samo staklo, testisi oteknu da se zameni staklo i oduzima vremena i zivaca previse i cena bude tipa deset eur manje nego da se odmah uzme komplet touch plus lcd plus frame
::
:: I da razjasnim nesto ljudim
:: To sto je na ali ekspresu nesto 5 dolara a u veleprodaji u bg 20
:: Meni treba sad i odmah i ako je neispravno moram vratiti odmah i dobiti ispravno drugo it
:: Kada se zivi od toga nema cekanja po mesec dana za dostavu i slanje nazad it
::
:: A nije problem normalni ljudi sa berze neka kupe sta treba ja cu montirati. Platice caj i eto... Ali ako ne valja meni nema zalbe :)
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Poenta kod 14.04.2017. 23:22 #634372

status: user
broj poruka: 3466



Alkatela i huaveija ne menjam staklo ni u stanju pred smak sveta

Oduzme zivce i vreme i oci i nagutam se bond removera i preskocim konkretne stvari :) izvini a saljem cenu sad za komplet
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Komplet 14.04.2017. 23:24 #634373

status: user
broj poruka: 3466



Je 30eur

Idemo kupimo i montiram ti ja gratis ili ti sam

Prosto

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markozutic Re: Poenta kod 15.04.2017. 02:05 #634380

status: user
broj poruka: 1463
+1
Asus K53SV
Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo)
HM65
8GB DDR3 1333MHz
500GB 5200rpm
15.6 LED HD (1366x768)
GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD3000
N1030 WiFi+BT3.0
Altec Lansing® stereo speakers
W7Pro

::
::
::
:: Alkatela i huaveija ne menjam staklo ni u stanju pred smak svet
::
:: Oduzme zivce i vreme i oci i nagutam se bond removera i preskocim konkretne stvari :) izvini a saljem cenu sad za komplet
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 15.04.2017. 02:20 #634381

status: user
broj poruka: 9460
Rodjak me je ganjao za taj 5022x da mu promenim staklo. Ni ja nisam prihvatio. U servisu mu trazili 5000.

Machine, proveri SIM slot, zna da se odvali po koji pin. Proveriti i pigtail unutra koji vodi do antene, pa ako je to sve OK, menjati plocu.
Mozda je neki od cipova koji sluzi za mrezu otisao u kratki spoj i crpi batt...Zamena ploce bi bila najisplativija.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp A kad 15.04.2017. 07:54 #634389

status: user
broj poruka: 3466


Zatreba ploca tako neka nigde je nema.

Mene npr svi jure za ip6 plocu. Nema to
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Duqp hvala 15.04.2017. 12:20 #634395

status: user
broj poruka: 5696
Prosledio tvoje podatke supruzi pa ce te ona zvati koji dan ranije da se dogovorite i doneti telefone. Pa sta uspes uspes. Ovaj alkatel verovatno onda kako kazete, da ne ganjamo preko aliexpressa.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 5022d 16.04.2017. 20:56 #634457

status: user
broj poruka: 1234
Tač će te koštati najmanje 40 evra sa zamenom.

Možda je bolje da za 50 evra kupiš polovan očuvan.
Imaš bateriju u rezervi i ploču kada ti jedna zakuje.
Ipak je to kinesko smece sa Mediatek čipsetom.

http://www.kupujemprodajem.com/Alcatel-one-touch-5022d-44989499-oglas.htm?filter_id=56219281

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 17.04.2017. 21:23 #634480

status: user
broj poruka: 4225
Ako nije problem duqp da mi kažeš koliko ti je zamjena tača i stakla za Samsung S4 mini
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee duqp 17.04.2017. 21:43 #634485

status: user
broj poruka: 570
brate,...A5 2016 deca ga skrljala na kamen...ekran dole desno malo pukao ali sve radi bez problema sto se tice tocuha...dakle verovatno treba samo staklo da se zameni...kolko da spremim belog :) hahaha...
pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Aaaaa aaaa 17.04.2017. 21:55 #634486

status: user
broj poruka: 3466


@operator
Zamena stakla tj reparacija je 30eur ali touch ako je otisao onda baci to u kantu. Touch je u sklopu ekrana. Staklo je nista.

Samo na g2 je npr touch u staklu koje se reparira.

@shortee
A510 reparacija 60eur.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs