Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Pokusaj upgrade-a, izgleda katastrofa
STRANA 1 OD 1
taukani Pokusaj upgrade-a, izgleda katastrofa 16.04.2017. 16:38 T64781

status: user
broj poruka: 120
Uzeo sam od drugara ovu karticu MSI rx 470 8gb i pokusao da je instaliram kod sebe, ali nikako ne uspevam. Stalno mi izbacuje poruku Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43). Pokusao sam da instaliram drajvere koji su isli uz kartu, nanovije drajvere sa sajta MSI, i preko device managera i nista. Uvek isto, trazi restart nakon instalacije, i posle toga izbaci ovu gresku.
Probao sam prvo da sa driver display uninstallerom skinem drajvere u safe modu, pa daa instaliram nove i verziju 16 i nesto i 17 i nesto, nije pomoglo. Nakon toga sam pokusao da updatujem bios. Bila mi je neka verzija FD, uradio sam backup i pokusao da instaliram noviju. Tu mi je izbacio gresku bios id check error. Nakon toga pri paljenju izbacuje neku brljavu sliku i ne uspeva da digne win 7, restartuje se. Pokusam da uradim update biosa sa backup fajlom, isto sve. Vadim bateriju da vidim da li ce to pomoci, i dalje isto. Instaliram istu verziju biosa koji je imao, i dalje isto. Onda sam pokusao prethodne neke verzije, pa opet onu koja je radila ali nista. Verovatno sam je razjeb.o. ako neko ima neku kdeju kako da je povratim.
Vracao sam staru kartu, koristio onu sa maticne i rekao bih da nike do karte. Nesto sam verovatno razjbo na maticnoj. Uradio sam i backup sa dual bios i sve je isto. Pregledao sam i sve komponente, ds se nesto nije raskacilo ili sl i sve je ok.

Ima li neko neku ideju sta je problem?

konfiguracija je
Gigabyt Z68AP-D3
Intel i5 2320
8gb ram kingston hyper x
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hemicar911 Nisam bas najbolje razumeo 16.04.2017. 17:35 #634446

status: user
broj poruka: 69
Da li ti radi druga karta ili integrisana bez problema? Probaj tu rx 470 na drugoj ploci, ali siguran sam da je do graficke kartice jer greska 43 je namenjena za to. Napisao si da brljavi sliku sto ukazuje na memoriju ili chip. Moguce je da je rudarila.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
taukani Kartica vise nije problem 16.04.2017. 17:51 #634447

status: user
broj poruka: 120

Koju god da stavim, pa cak i ako izvadim i idem preko integrisane, problem je isti. Win 7 krene da se dize i pukne, i svaki put na istom mestu i izbaci plavi ekran sa nekom porukom i restartuje se. Ne znam kako ovde da okacim sliku sa porukom. Posto imam dva stika od 8gb dd3 memorije, probao sam sa po jednim, ds iskljucim mogucnost da memorija ne valja, ali je opet sve bilo isto.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
taukani Evo link na youtube 16.04.2017. 18:00 #634448

status: user
broj poruka: 120

Da vidite kako to izgleda

https://youtu.be/1hoW-bPGdeE


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Promeni SATA mod na AHCI 16.04.2017. 18:10 #634449

status: user
broj poruka: 9384
Poremetio ti se prilikom apdejta BIOSA. Default je IDE.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
taukani To je to 16.04.2017. 18:17 #634450

status: user
broj poruka: 120
Hvala puuuuunooo!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs