Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Network Security Key Mismatch sa Telenor Huawei MiFi ruter 5330
STRANA 1 OD 1
operator Network Security Key Mismatch sa Telenor Huawei MiFi ruter 5330 19.04.2017. 02:08 T64792

status: user
broj poruka: 4225
Postavke nisu promjenjene na kompjuteru, ništa nije dirano.
Svi računari koji su pod win 10, win 8 i XP rade normalno, dok je win 7 prestao da radi na 2 računara.
Svi telefoni su i dalje nakačeni i rade.
Stojao u fioci stari hdd i njega sam ubacio i dalje prikazuje navedenu poruku
Network Security Key Mismatch.
Password je ok za sve uređaje i napominjem da ništa nije dirano na Huawei-ju 5330
Problem sam pogledao koji je imao plamen, a i preko 50 tema na internetu večeras, samo nisam naišao na rješenje dotičnog problema.
Prijedlozi su dobro došli.
Na ta dva laptopa mogu samo win7 original. Čak sam probao upgrade na win 10, ali i dalje se ne mogu konektovati na mifi ruter.
Stavio win 10 na drugi hard disk i rade wifi adapteri na laptopima.
Da li imarkovic zna kako da se riješi problem ili neko drugi kao VMARC ?

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Network Security Key Mismatch sa Telenor Huawei MiFi ruter 5330 19.04.2017. 14:25 #634543

status: user
broj poruka: 18940
Video sam ovo na MS forumu kao resenje:

Solution summary:
1. Connect another laptop to wireless network, computer which is more up-to-date than the one that does not connect
2. select the network connection in the computer that can connect. Right click, properties, connection tab, copy this network profile to UBS flash drive
3. Connect UBS flash drive to computer which cannot connect. Wait until options from flash drive appear.
4. select copy network connection profile to computer
IT WORKS.

Iskreno, ne razumem kako radi taj ruter, koliko god ovo meni nemalo smisla, vredi pokusati.


:: Postavke nisu promjenjene na kompjuteru, ništa nije dirano
:: Svi računari koji su pod win 10, win 8 i XP rade normalno, dok je win 7 prestao da radi na 2 računara
:: Svi telefoni su i dalje nakačeni i rade
:: Stojao u fioci stari hdd i njega sam ubacio i dalje prikazuje navedenu poruk
:: Network Security Key Mismatch
:: Password je ok za sve uređaje i napominjem da ništa nije dirano na Huawei-ju 533
:: Problem sam pogledao koji je imao plamen, a i preko 50 tema na internetu večeras, samo nisam naišao na rješenje dotičnog problema
:: Prijedlozi su dobro došli
:: Na ta dva laptopa mogu samo win7 original. Čak sam probao upgrade na win 10, ali i dalje se ne mogu konektovati na mifi ruter
:: Stavio win 10 na drugi hard disk i rade wifi adapteri na laptopima
:: Da li imarkovic zna kako da se riješi problem ili neko drugi kao VMARC
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 20.04.2017. 07:13 #634579

status: user
broj poruka: 4225
Uradio, radilo sve do gašenja računara.
Restart i opet isti problem.
Problem je samo vezan za windows 7.
Ja ni jednom do sada nisam imao problema sa ovim,
Mašine sam reinstalirao, ali problem je ponovo prisutan.
Interesantno na jednoj mašini pod win 7 koju sam donio radi besprekorno.
Klonirao sistem na drugi hdd, ubacio u mašinu i ... opet isto.
Po meni, Ima veze sa MAC adresom wirelles kartice, jer ne znam sa čime bi drugo moglo imati veze.
Tebi hvala što si se potrudio i za ovo.
Ako se slože, ostavićemo ovako kao privremeno riješenje, dok se u maju ne uzmu novi računari, pa nek svaki dan ujutro kopira sa usb-a profil za konekciju.
Puko sam sa ovom glupošću.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 20.04.2017. 09:37 #634582

status: user
broj poruka: 18940
Ne znam kakve su mogucnosti podesavanja tog sranjca, da li mogu da se kloniraju na njega mac adrese?


:: Uradio, radilo sve do gašenja računara
:: Restart i opet isti problem
:: Problem je samo vezan za windows 7
:: Ja ni jednom do sada nisam imao problema sa ovim,
:: Mašine sam reinstalirao, ali problem je ponovo prisutan
:: Interesantno na jednoj mašini pod win 7 koju sam donio radi besprekorno
:: Klonirao sistem na drugi hdd, ubacio u mašinu i ... opet isto.
:: Po meni, Ima veze sa MAC adresom wirelles kartice, jer ne znam sa čime bi drugo moglo imati veze
:: Tebi hvala što si se potrudio i za ovo
:: Ako se slože, ostavićemo ovako kao privremeno riješenje, dok se u maju ne uzmu novi računari, pa nek svaki dan ujutro kopira sa usb-a profil za konekciju
:: Puko sam sa ovom glupošću
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ako mislis da ima veze sa MAC adresom, zameni Wireless karticu 20.04.2017. 19:00 #634592

status: user
broj poruka: 9383

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 22.04.2017. 05:42 #634668

status: user
broj poruka: 4225
Ako onemogućim njegovu wifi karticu u BIOS-u, neće da digne sistem, a kad dodam tp link bilo koji model ili Dlink, jednostavno ili instalira drajvere i ništa se ne desi ili jednostavno ne vidi karticu koja je stavljena(mislim na USB stick).
Ako uradim disable pod win, onda ne mogu ni instalirati drajvere za bilo kji ubačeni wifi adapter, pa čak ne mogu se povezati sa adapterom ni na telenor, telekonj ili VIP mifi uređaj.
. Definitivno nisam više ubjeđen da je MAC adresa, nego da je hardverski zaštićen od korišćenja bilo kog drugog wirelles adaptera u tom laptopu. Vidjeću da li ima još diskova sa GGK licencama na stanju u firmi i da opizdim preko one instalacije koju sam instalirao na manjem hdd-u win 10 da samo upišem ključ i zalijepim naljepnicu i do q.
Čisto do sada nisam ni jednom imao ovakav problem i nije mi poznato da se ovako pnaša mašina i jedna i druga. Da li je to nekom nadogradnjom win7 napravljeno tako, ostaje mi nepoznato, jer u dokumentaciji nigdje nije navedeno na M$ sajtu.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Jedino ti ostaje da vidis sa njima: 22.04.2017. 16:40 #634683

status: user
broj poruka: 9383
HEADQUARTERS INFORMATION CENTER
Washington, DC 20546-0001
Telephone (202) 358-0000
Fax (202) 358-3251
Email info-center@hq.nasa.gov


macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: Jedino ti ostaje da vidis sa njima: 22.04.2017. 20:32 #634691

status: user
broj poruka: 3737
Ne, Ne...ovo je neki mnogo ozbiljniji problem...
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: HEADQUARTERS INFORMATION CENTE
:: Washington, DC 20546-000
:: Telephone (202) 358-000
:: Fax (202) 358-325
:: Email info-center@hq.nasa.go
::
::
:: macOS Sierr
:: What can your Mac do now? Just ask
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 23.04.2017. 05:36 #634713

status: user
broj poruka: 4225
@VMARC
Slobodno se zezajte obojica.
Preko usb 3.0 sam priključio HDD stari i preko Acrronis WD varijante isklonirao instalaciju win 10 na ovaj novi, obrisao reg ključ piratske varijante instalacije i samo upisao novi sa COA naljepnice.
http://www.winwin.rs/ggk-windows-pro-10-64-bit-eng-intl-1pk-dsp-ort-oei-dvd-multilanguage-4yr-00257-4763880.html
Nikakvih problema nema, samo me zanima da li je neko trajno riješio ovaj problem, ali da se više ne ponavlja?
Razlog, jednostavan.
Može se kasnije desiti negdje da imam isti problem i zanima me najelegantnije riješenje za dati problem, jer nisam u mogućnosti svuda da obrišem sistem i instaliram novi.
Navodno, navedeni problem se ne može trajno riješiti za gateway laptope, jer M$ misli da je piratska verzija OS-a u pitanju.
Pročitao na jednom forumu za gateway.
Inače, laptop je došao sa win 8 i pošto korisnik se nije snalazio na njemu, tražio da se instalira win 7. Muke sam imao za svqki drajver, jer ni jedan drajver pod win 7 za grafičku, mrežnu, wifi, čitač kartica, nisam našao na SDI i DRP-u ili MSU-ju.
Svaki drajver sam tražio pojedinačno i jedva nalazio da radi kako treba. Za grafičku je najveći problem bio za grafičku gt840m. Niti univerzalni drajver niti od Toshibe, ASUS-a, MSI ili HP-a nije odgovarao za ovaj GPU, mada, za određene modele mogao s da staviš i od toshibe na hp i obratno, mada za gateway samo namjenski drajveri rade za grafičku, pa i drajver za cpu.
Po komponentama dosta kvalitetniji od svih drugih, ali pveliki problem sa drajverima, čak i pod win 10.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs