Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Konfiguracija za oko 40k
STRANA 1 OD 1
annat Konfiguracija za oko 40k 21.04.2017. 13:31 T64801

status: user
broj poruka: 228

Monitor nije potreban (niti miš ni tastatura).
Komp služi za crtanje logoa (programi Inkscape, Photoshop, Illustrator), net, filmovi, muzika, povremeno igre, ali ne nešto zahtevne.
Ploča MORA biti Asus. Napajanje Chieftec. CPU preferiran AMD.

Dajte ideje u okviru budžeta, a ja ću dublje istraživati svaku komponentu koju predložite. Samo da imam od čega da počnem da se zanimam pošto uopšte nisam `u trendu` ovih dana. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 21.04.2017. 14:29 #634618

status: user
broj poruka: 587
Mali budzet za nesto bolje,pa mora da se ide na FM2+ varijantu i APU...
https://postimg.org/image/ocdv60wvh/
Ram najbolje da bude dvokanalni zbog grafike...
Napajanje je trenutno best buy,ali slobodno prepravi u sta god hoces...Masina malo trosi,pa mozes da stavis i neki chieftec od 400 vati i ima da sljaka bez problema...
Makar ideja u kom pravcu da ides sa tim budzetom...

AMD Phenom II 960T @ 3.8GHz/Titan NK35TZ/6GB DDR2 @ 800MHz
Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/Powercolor HD5750
LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyager/Windows 8.1 Pro x64
LG W2240S-PN + Skyworth 32E3000


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: 21.04.2017. 16:07 #634622

status: user
broj poruka: 1038
Bas mali budzet, ja bih isao na nesto ovako:

Procesor - Intel G4560
Maticna - Asus H110M-K
Memorija - 2x4 DDR4 2133

Kuciste i napajanje ovo sto je Frantic84 stavio. I ostaje ti oko 12.000 za SSD + HDD ako uzimas kod domacih. Preko Madjara bi trebalo da bude jos povoljnije.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 @Morow 21.04.2017. 16:56 #634623

status: user
broj poruka: 587
I CPU i GPU su po performansama slicni,pa je Intel varijanta verovatno bolja zbog novije platforme...
Posle moze da bocne bolji CPU kad skupi pare i super...

AMD Phenom II 960T @ 3.8GHz/Titan NK35TZ/6GB DDR2 @ 800MHz
Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/Powercolor HD5750
LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyager/Windows 10 Pro x64 Creators update
LG W2240S-PN + Skyworth 32E3000


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen Re: Re: 21.04.2017. 18:17 #634630

status: user
broj poruka: 2836
Odlican predlog.

Moze npr kod madjara:

- INTEL G4560 - 53e
- Asus B150M-A - 75e / Asus B150M-K -65e / Gigabyte GA-B250M-DS3H - 73e - po meni jos bolji izbor zbog novijeg chipseta (obrati paznju da li ti mozda treba hdmi izlazak i tako to)
- 2x4GB 2400Mhz - 65e
- SSD npr Kingston hyperX 120GB - 55e
- napajanje Raidmax 500W (navedeno) - 35e
- kuciste - 15e

ukupno: 36.700din

a mozes i na varijantu i3 7100 (koji ima malo jacu integrusu HD 630 naspram HD 610 koji je u g4560) 105e + (55e).


:: Bas mali budzet, ja bih isao na nesto ovako
::
:: Procesor - Intel G456
:: Maticna - Asus H110M-
:: Memorija - 2x4 DDR4 213
::
:: Kuciste i napajanje ovo sto je Frantic84 stavio. I ostaje ti oko 12.000 za SSD + HDD ako uzimas kod domacih. Preko Madjara bi trebalo da bude jos povoljnije.
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: Konfiguracija za oko 40k 22.04.2017. 04:01 #634667

status: user
broj poruka: 3821
Pa ono, ako nije za igrice, kontam da nesto ovako:

FX-8300 - 15k
Asus M5A97 PLUS - 9k
2x4GB Corsair Dominator - 7k
Raidmax RX500 - 4k
MS Cyclops - 2.8k

Neka RX460 ili GTX1050, i sve ce to lepo da radi.

Izadje oko 52k ova varijanta, ako je mnogo, skupi pa dodaj, ne isplati se uzimati ispod ovog.

G4560 je odlican CPU za igrice, ali nije nesto bog zna sta za ostale stvari.

I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


::
:: Monitor nije potreban (niti miš ni tastatura)
:: Komp služi za crtanje logoa (programi Inkscape, Photoshop, Illustrator), net, filmovi, muzika, povremeno igre, ali ne nešto zahtevne
:: Ploča MORA biti Asus. Napajanje Chieftec. CPU preferiran AMD
::
:: Dajte ideje u okviru budžeta, a ja ću dublje istraživati svaku komponentu koju predložite. Samo da imam od čega da počnem da se zanimam pošto uopšte nisam `u trendu` ovih dana. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stefano Re 22.04.2017. 06:03 #634669

status: user
broj poruka: 587
Ovo sto je kolega Plamen napisao ti je najbolji predlog sveobuhvatno trenutno ili da cekas AMD Ryzen APU-ove koji su najavljeni krajem godine.. Za sad iz njihove kuhinje nema nista sto odgovara tvom budzetu..

Intel Pentium G4560+CM Seidon 120V|ASRock H110M|Samsung 8GB DDR4|Samsung 850EVO 250GB|WD Green 1.5TB|Raidmax Thunder 535W|Raidmax Hyperion|Samsung 2233|CM Devastator http://valid.x86.fr/qudkzn

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
annat Drugarica je ipak odabrala... 29.04.2017. 00:36 #634897

status: user
broj poruka: 228
Uzeta je gotova varijanta.
https://gigatronshop.com/gigatron_racunari/gigatron_game_archer_ii-82717
S tim što matična i ssd nisu kao `najavljene` u reklami.

Lm, ploča je gigabyte ga-f2a68hm-s1.


Prvo paljenje. Ništa. Nema beep. Vrte se ventilatori, ali nema slike na monitoru.

Sve sam vadila i vraćala. Skidala sve i palila bez ičega. Palila razne komb (bez grafike, bez memorije, bez oba, bez hdd-ova..). Nikad nema beep. Vadila bateriju, stajala van kompa desetak min. Jumperovala cmos. Ništa. Imate li neku ideju pre nego što ga sutra vratimo u Gigatron?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: Drugarica je ipak odabrala... 29.04.2017. 01:33 #634898

status: user
broj poruka: 3821
Imam ja. Ako je kupljen pre sedam dana ,traziti odmah povracaj novca.

Za taj novac uzeti nesto normalno.

Pobogu, zasto taj sakati Athlon????

I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: Uzeta je gotova varijanta
:: https://gigatronshop.com/gigatron_racunari/gigatron_game_archer_ii-8271
:: S tim što matična i ssd nisu kao `najavljene` u reklami
::
:: Lm, ploča je gigabyte ga-f2a68hm-s1
::
::
:: Prvo paljenje. Ništa. Nema beep. Vrte se ventilatori, ali nema slike na monitoru
::
:: Sve sam vadila i vraćala. Skidala sve i palila bez ičega. Palila razne komb (bez grafike, bez memorije, bez oba, bez hdd-ova..). Nikad nema beep. Vadila bateriju, stajala van kompa desetak min. Jumperovala cmos. Ništa. Imate li neku ideju pre nego što ga sutra vratimo u Gigatron?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: 29.04.2017. 01:47 #634899

status: user
broj poruka: 1038
Vracajte tu kantu odmah i trazite povracaj novca. Ne kupujte gotove konfiguracije - uvek dobijete manje za ulozen novac.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 29.04.2017. 13:55 #634907

status: user
broj poruka: 3974
Mozda nije lepo povezano kuciste za maticnu i power button, proveri to. :D

Gameri, ulecite! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: Drugarica je ipak odabrala... 30.04.2017. 22:15 #634952

status: user
broj poruka: 563
To je verovatno napajanje crklo,posto stavljaju krsine u gotove konfiguracije a inace ta konfiguracije ne vredi te pare....bolje ti to vrati i da ti vrate pare....

:: Uzeta je gotova varijanta
:: https://gigatronshop.com/gigatron_racunari/gigatron_game_archer_ii-8271
:: S tim što matična i ssd nisu kao `najavljene` u reklami
::
:: Lm, ploča je gigabyte ga-f2a68hm-s1
::
::
:: Prvo paljenje. Ništa. Nema beep. Vrte se ventilatori, ali nema slike na monitoru
::
:: Sve sam vadila i vraćala. Skidala sve i palila bez ičega. Palila razne komb (bez grafike, bez memorije, bez oba, bez hdd-ova..). Nikad nema beep. Vadila bateriju, stajala van kompa desetak min. Jumperovala cmos. Ništa. Imate li neku ideju pre nego što ga sutra vratimo u Gigatron?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
annat Buđavi adapter dvi-vga 30.04.2017. 22:30 #634953

status: user
broj poruka: 228
On je pravio problem. Isprobali smo ukupno 5 komada u dve Gigatron radnje (svaka čast momcima na trudu i strpljenju). Čak je probano i na drugoj istoj grafičkoj (koja je u drugoj konfi) i opet neće. Tako da znate, Asus R7 250 1gb, ne može preko dvi-vga adaptera da baca signal.

Na kraju je uzet hdmi-vga adapter i sad radi sve kako treba.
Osim što mi je maaaaalčice velika temperatura cpu. Dok sam se igrala u biosu temp je bila 50. Moj fx4100 toliku temp fura samo u gta5 ili civ6.
E sad, kontam da je do box kulera koji je minijaturan. Ili da probam da dodam malo paste, pošto mi se čini da je ima premalo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
annat Što se vraćanja tiče... 30.04.2017. 22:32 #634954

status: user
broj poruka: 228
.. ne ide to tako lako. Nisam sigurna da ide ikako. Pogotovo kad je komp ispravan.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: Buđavi adapter dvi-vga 02.05.2017. 11:33 #635002

status: user
broj poruka: 3821
Nema razloga da ne moze, ako grafika ima VGa port na sebi( a vidim da ima).

Jedini problem je ako nema, a ima DVI-D iskljucivo. Taj DVI port ne moze da prenese analogni signal.

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/221/~/difference-between-dvi-i-and-dvi-d

I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: On je pravio problem. Isprobali smo ukupno 5 komada u dve Gigatron radnje (svaka čast momcima na trudu i strpljenju). Čak je probano i na drugoj istoj grafičkoj (koja je u drugoj konfi) i opet neće. Tako da znate, Asus R7 250 1gb, ne može preko dvi-vga adaptera da baca signal
::
:: Na kraju je uzet hdmi-vga adapter i sad radi sve kako treba
:: Osim što mi je maaaaalčice velika temperatura cpu. Dok sam se igrala u biosu temp je bila 50. Moj fx4100 toliku temp fura samo u gta5 ili civ6
:: E sad, kontam da je do box kulera koji je minijaturan. Ili da probam da dodam malo paste, pošto mi se čini da je ima premalo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Buđavi adapter dvi-vga 02.05.2017. 12:04 #635003

status: user
broj poruka: 914
a adapter moze da se stavi samo uz grubu silu posto nema gde da udju pinovi za analogni signal...


:: Jedini problem je ako nema, a ima DVI-D iskljucivo. Taj DVI port ne moze da prenese analogni signal
::


@annat
Da li je to ova graficka https://www.asus.com/Graphics-Cards/R72501GD5/
Normalno da ne moze dvi-d nema analgni izlaz...
Nema nikakav beep jer na ploci nema pc speaker koji bi trebao da kaze beep...
Moze lako povracaj samo mora malo `kulturnije` da se kaze (lupanjem ruke o pult i glasnije iznosenje ne zadovoljsta o kupljenom proizvodu)
BTW zasto odmah ne nakaciste na vga izlaz nego preko adaptera i zasto ste uzeli hdmi-vga adapter nisam procitao da treba za 2 analogna monitora ?!?

:: On je pravio problem. Isprobali smo ukupno 5 komada u dve Gigatron radnje (svaka :: čast momcima na trudu i strpljenju). Čak je probano i na drugoj istoj grafičkoj (koja je u drugoj konfi) i opet neće. Tako da znate, Asus R7 250 1gb, ne može preko dvi-vga :: adaptera da baca signal
::
:: Na kraju je uzet hdmi-vga adapter i sad radi sve kako treba

:: Prvo paljenje. Ništa. Nema beep. Vrte se ventilatori, ali nema slike na monitoru

:: sam vadila i vraćala. Skidala sve i palila bez ičega. Palila razne komb (bez grafike, bez memorije, bez oba, bez hdd-ova..). Nikad nema beep. Vadila bateriju, stajala van kompa desetak min. Jumperovala cmos. Ništa. Imate li neku ideju pre nego što ga sutra vratimo u Gigatron
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
annat Re: Re: Re: Buđavi adapter dvi-vga 07.05.2017. 20:02 #635172

status: user
broj poruka: 228
Koji trip... da, trebalo bi da je ta grafička. Međutim, izgleda da nije. Jer ova njena nema vga slot. Tražila sam drugarici da mi slika portove pozadi.. Čekam da shvati šta treba da slika.

A inače, nije dvi-d nego dvi-i. I lepo je ulazio adapter. Fino se zašrafi i sve ostalo.

:: a adapter moze da se stavi samo uz grubu silu posto nema gde da udju pinovi za analogni signal..
::
::
:: :: Jedini problem je ako nema, a ima DVI-D iskljucivo. Taj DVI port ne moze da prenese analogni signal
:: ::
::
::
:: @anna
:: Da li je to ova graficka https://www.asus.com/Graphics-Cards/R72501GD5
:: Normalno da ne moze dvi-d nema analgni izlaz...
:: Nema nikakav beep jer na ploci nema pc speaker koji bi trebao da kaze beep..
:: Moze lako povracaj samo mora malo `kulturnije` da se kaze (lupanjem ruke o pult i glasnije iznosenje ne zadovoljsta o kupljenom proizvodu
:: BTW zasto odmah ne nakaciste na vga izlaz nego preko adaptera i zasto ste uzeli hdmi-vga adapter nisam procitao da treba za 2 analogna monitora ?!
::
:: :: On je pravio problem. Isprobali smo ukupno 5 komada u dve Gigatron radnje (svaka :: čast momcima na trudu i strpljenju). Čak je probano i na drugoj istoj grafičkoj (koja je u drugoj konfi) i opet neće. Tako da znate, Asus R7 250 1gb, ne može preko dvi-vga :: adaptera da baca signal
:: ::
:: :: Na kraju je uzet hdmi-vga adapter i sad radi sve kako treba
::
:: :: Prvo paljenje. Ništa. Nema beep. Vrte se ventilatori, ali nema slike na monitoru
::
:: :: sam vadila i vraćala. Skidala sve i palila bez ičega. Palila razne komb (bez grafike, bez memorije, bez oba, bez hdd-ova..). Nikad nema beep. Vadila bateriju, stajala van kompa desetak min. Jumperovala cmos. Ništa. Imate li neku ideju pre nego što ga sutra vratimo u Gigatron
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
annat Koja prokleta grafička je u ovom kompu ustvari??? 07.05.2017. 20:06 #635173

status: user
broj poruka: 228
http://tinypic.com/r/15ces7d/9

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: Koja prokleta grafička je u ovom kompu ustvari??? 07.05.2017. 20:29 #635174

status: user
broj poruka: 563

skini program Speccy i vidi koja je graficka

:: http://tinypic.com/r/15ces7d/
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
annat Možda je ova 07.05.2017. 20:31 #635175

status: user
broj poruka: 228
https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/R7250-2GD5/gallery/

:D

Znam sigurno da je Asusova. Lm, rekla sam joj da instalira CPU-Z da sve proverimo, ali trenutno sprema neki logo klijentu, pa neće :D


Što se vraćanja tiče... Bila sam i glasna i bezobrazna. Odgovor je: nema povraćaja novca odmah. Komp se šalje servisu na proveru. Ako se pokaže da nešto nije u redu - možemo da pričamo o vraćanju para. Ali ako je sve u redu (a realno jeste, samo adapter neće), onda pare teško idu nazad.
Ne znam.. Možda ide drugačije kad muško vraća nešto. Nama ženama je povraćaj novca prosto nemoguć.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Možda je ova 09.05.2017. 00:00 #635220

status: user
broj poruka: 914
Stvari stoje ovako imas 15 dana da robu vratis ne ostecenu ako nisi njome zadovoljna, a vi ste naletele na prevejane lopove koji su osetili da ne znate svoja prava pa odugovlace da prodje taj rok...
Jeste da ide na proveru i to prolazi osim ako nije sa Windowsom jer kada se iskoristi licenca nema vracanja...
::
:: Što se vraćanja tiče... Bila sam i glasna i bezobrazna. Odgovor je: nema povraćaja novca odmah. Komp se šalje servisu na proveru. Ako se pokaže da nešto nije u redu - možemo da pričamo o vraćanju para. Ali ako je sve u redu (a realno jeste, samo adapter neće), onda pare teško idu nazad
:: Ne znam.. Možda ide drugačije kad muško vraća nešto. Nama ženama je povraćaj novca prosto nemoguć
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mikishon89 Re: 09.05.2017. 01:25 #635221

status: user
broj poruka: 2413
Moj komša je pre par godina pazario gotovu konfiguraciju u Comtrade-u i kad je došao kući i priključio imao je šta da vidi komp je bio mrtav.Ja sam mu rekao da mu nevalja napajanje tako je i bilo.Napajanje je bilo teški kineski šit.

http://www.speedtest.net/my-result/5945448542
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2460287

Mikishon

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: Možda je ova 09.05.2017. 02:07 #635222

status: user
broj poruka: 3821
Nije sustina biti glasan i bezobrazan, vec znati svoja prava.

I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/R7250-2GD5/gallery
::
:: :
::
:: Znam sigurno da je Asusova. Lm, rekla sam joj da instalira CPU-Z da sve proverimo, ali trenutno sprema neki logo klijentu, pa neće :
::
::
:: Što se vraćanja tiče... Bila sam i glasna i bezobrazna. Odgovor je: nema povraćaja novca odmah. Komp se šalje servisu na proveru. Ako se pokaže da nešto nije u redu - možemo da pričamo o vraćanju para. Ali ako je sve u redu (a realno jeste, samo adapter neće), onda pare teško idu nazad
:: Ne znam.. Možda ide drugačije kad muško vraća nešto. Nama ženama je povraćaj novca prosto nemoguć
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
annat Re: Re: 09.05.2017. 14:39 #635228

status: user
broj poruka: 228
Zakon mi je veoma dobro poznat.
Ali zakon ne vredi kad prodavac kaže `ne može`. Jedino da se ćeramo inspekcijama. A to sve traje. Plus, bila je subota, a ponedeljak 1. maj. A drugarici frka za komp...

Pitala sam, i niko ne odgovara. Da li ste vratili nešto stvarno i dobili novac nazad?

I da li poznajete neku žensku osobu kojoj je to pošlo za rukom?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: Re: Re: 09.05.2017. 16:33 #635229

status: user
broj poruka: 3821
Pa ako mislis da zenska osoba ne moze da uradi takvu stvar, pozoves nekog druga. :)

I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: Zakon mi je veoma dobro poznat
:: Ali zakon ne vredi kad prodavac kaže `ne može`. Jedino da se ćeramo inspekcijama. A to sve traje. Plus, bila je subota, a ponedeljak 1. maj. A drugarici frka za komp..
::
:: Pitala sam, i niko ne odgovara. Da li ste vratili nešto stvarno i dobili novac nazad
::
:: I da li poznajete neku žensku osobu kojoj je to pošlo za rukom
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs