Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
It Poslovi bez radnog iskustva?
STRANA 1 OD 1
Milos22 It Poslovi bez radnog iskustva? 02.05.2017. 13:57 T64829

status: user
broj poruka: 1720
Da li postoji ovde kod nas negde gde moze da se uci html css a da posle toga mogu da dobijem zaposlenje,jer vidim da svuda traze senior programere preko 5 godine iskustve i te fore ,ili ovde vazi pravila trazimo coveka od 25 godina sa 30 godina iskustva?

HAF 912 Plus
I5 3570k
Z77A-GD55
2x4GB DDR3 Kingston Hyperx 1600mhz
Corsair H60
Seasonic 620GM
2TB WD Green
500GB WD Blue
Intel 520 180GB
MSI GTX 770 Lightning
Dell U2312hm
Cm storm recon
Cm storm trigger
Pioneer M2
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict logika 02.05.2017. 14:31 #635013

status: user
broj poruka: 4515
Eto ti dodjes sa nikakvim predzanjem u firmu, treba neko da te uci 2 meseca html i css. Taj neko ne obavlja svoje tekuce poslove zato sto se bavi tobom. To je firmi trosak. I tu je problem. Niko nece da te uci elementarne stvari. Moras da imas neko elementarno predznanje, da bi mogli da te prime i da ti uvale `fizikaliju` na pocetku.

Moj savet tebi, ako si sposoban i zelis time da se bavis, probaj sam da savladas html i css, nije tesko. Nakon toga napravi dva tri svoja sajta koristeci HTML, CSS i Bootstrap, pa taj rad predstavi prilikom apliciranja za neku junior poziciju.

Ukoliko ovo ne mozes sam da odradis, ovaj posao nije za tebe.

Pozdrav.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos22 ... 02.05.2017. 15:11 #635018

status: user
broj poruka: 1720
Ok ja poznajem elementarne stvari ucio sam preko neta ,napravio sam dva tri sajta ali poenta je sto gde god sam gledao uglavnom se trazi senior nivo koji treba da ima preko 5 godine iskustva...

HAF 912 Plus
I5 3570k
Z77A-GD55
2x4GB DDR3 Kingston Hyperx 1600mhz
Corsair H60
Seasonic 620GM
2TB WD Green
500GB WD Blue
Intel 520 180GB
MSI GTX 770 Lightning
Dell U2312hm
Cm storm recon
Cm storm trigger
Pioneer M2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Milos22 02.05.2017. 15:44 #635019

status: user
broj poruka: 17084
Senior pozicija je senior pozicija sa razlogom.

Ti trazi junior ili pripravnicku poziciju.

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Patriot 240gb +HDD 500gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapro re 02.05.2017. 16:49 #635021

status: user
broj poruka: 92
Нажалост, мораш много да радиш самостално и да у почетку будеш спреман на малу плату, односно неко полу волонтирање док не стекнеш неко искуство и референце за cv. Не занемари да многе фирме инсистирају да имаш завршен одговарајући факултет, поготову за јуниор позиције, јер је то одређена гарантија да си неке процедуре везане за систем рада и учења усвојио, па макар и теоретски.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: re 02.05.2017. 17:24 #635022

status: user
broj poruka: 914
Da i ja sam u CET-u zavrsio MCSA Windows Server 2012 pa sam morao da prihvatim losiju i platu i poziciju kako bi stekao iskustvo jer nemam ETF... i uvek ces biti nizi nivo od onih sa faxom...

:: Нажалост, мораш много да радиш самостално и да у почетку будеш спреман на малу плату, односно неко полу волонтирање док не стекнеш неко искуство и референце за cv. Не занемари да многе фирме инсистирају да имаш завршен одговарајући факултет, поготову за јуниор позиције, јер је то одређена гарантија да си неке процедуре везане за систем рада и учења усвојио, па макар и теоретски
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 kod nas je logika 02.05.2017. 17:57 #635023

status: user
broj poruka: 4660
daj sto mladje ljude koji sve znaju, i jebe nam se da mu platimo obuku ako ne zna...
Ne vezano konkretno za IT, tako sa skoro svim firmama, fabrikama i slicno, posle se firme zale kako nema mladjih ljudi sa iskustvom a niko nece da ih uposli da ih nauce pa da to znanje u naredne 10 20 godine prenesu ostalim ljudima i tako dobijes strucan kadar plus ljude koji zapravo znaju sta rade...dakle obrazovanje se svodi na to da je bespotrebno jer to oni sto traze, a to je znanje u radu sa velikim brojem aplikacija, tj programa...a to se sve ne uci na fakultetima, nego za to sluzi prakticni rad u firmama gde treba da se stekne radno iskustvo...nzm kako je u drugim zemljama ali ovde je katastrofa, jer niko ne zeli da te zaposli ako nemas iskustva, cak ne mozes biti ni na primer Junior programer i ako si voljan da naucis




Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb U slicnoj sam i ja situaciji 02.05.2017. 18:04 #635026

status: user
broj poruka: 6875
Jos malo (dva ispita) i dipl. eng. elektrotehnike i racn. inz.-smer (modul) racunarska tehnika, fino na papiru, u praksi jedan veliki KURAC! U oktobru ce biti, ako ne zavrsim do tada, ravno 18 godina kako sam u skoli, 18 godina skole i 25 godina zivota, za sta?
Za parce papira na kome pise diploma i gore napisano....

Sreca (moja licno misljenje i nista vise) sto me programiranje ne zanima i sto sam na svoju ruku pre godinu dana otisao da radim i nesto ucim u praksi u jednoj firmi, pa ako ne bude nista drugo, necu biti gladan, imam posao koji me ceka za sasvim dobru platu za nase uslove, inace bih zapalio za US, koliko odmah.

Mozemo mi da pricamo sta hocemo, ali prosveta je u autu totalno, mnogo se uci, a u praksi se malo zna. Eno drugar 9.7 prosek na pravnom, 30k kao pripravnik minimum 2 godine, salju ga na teren po raznim vukojebinama i kuci pise tuzbe/zable po obrascima...jbg sami smo krivi.
A apsolutno stoji da je lako sada pricati sa 25 godina ili vise, niko tako ne misli niti ima muda za takvo misljenej ranije. Sad neko da me pita, sta si naucio na fakultetu, odgovorio bih, naucio sam u potpunosti sta znaci rec mazohizam i nista vise.

Sto se tice tih poslova koje si gledao, pretpostavljam na infostudu (koji je sam po sebi jedna velika laz, jer tu tek svrseni diplomci nemaju sta da traze), video i lepo napisao i sam. Ja sta god sam tamo trazio, slao, javio se, bilo je 2-5 godina radnog iskustva u struci, idealno 25-28 godina, moze do malo preko 30.
Kolege su lepo napisale, spremi se 5,6 meseci ( minimum) aktivno sam da ucis i vratice se, bio sam, odnosno probao takvu pricu, i pobegao, prosto ne vidim sebe u tome.

Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @misko 02.05.2017. 23:03 #635042

status: user
broj poruka: 1992
da me neko uci/obucava? Neka hvala. Pogledaj ti lepo po oglasima sta se protura najcesce. Uglavnom samo copy pastuju isti tekst, a i kad odes na razgovor u 99% ne treba vise od pola onoga sto napisu. Ako je neko zagrejan da nadje `strucan kadar` uglavnom ce ti dati prakticne zadatke na resavanje u trajanju od par dana. Pa odak lipo odes na razgovor, provere da nisi slucajno prepisivao, jos par podpitanjca i ako si premazan dovoljno prolazis. Naravno tu idu trendi pricice timskog rada, sece vena i fensi sarmiranja sa 30cm vrci vrc koracima. Gledaj ako je moguce da malo obnazis stomacic onako da se istakne pupak i to je to (III mesec je idealan obim).

Mada ne znam koliko ces se realno i usreciti kao programer. Nerealni rokovi, presije i maltretiranja, sibicarenje pri testing fazi(testiras na svom hardveru) gde se vecina kolega ponasa kao macke (you don`t herd the cats). A o plasticnim osmesima da ne pricam...

p.s.

stoga, ko ih *ebe, dovati se par knjigica i brzinski tuci sta ti vec lezi


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Sve potpisujem 02.05.2017. 23:54 #635043

status: user
broj poruka: 6875
Dugo okruzen slicnim profilima ljudi, ako bih ikada tako nesto radio, samo i samo na svoju ruku, kao freelancer kao drugar.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Re: U slicnoj sam i ja situaciji 03.05.2017. 00:04 #635044

status: user
broj poruka: 1234
Koji ETF završavaš?
U Kosovskoj Mitrovici ili u Leposaviću?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb re:Re: U slicnoj sam i ja situaciji 03.05.2017. 00:16 #635045

status: user
broj poruka: 6875
Dal je to ironija ili sta vec, ne znam, ali mi je smesno da dam odgovor na to pitanje.
Eto, da ne budem takav , nijedan od ponudjenih/tvojih odgovora.

Kao sto sam rekao, moje misljenje o nasem prosvetnom sistemu je tako, i to apsolutno nema nikakve veze o kom (drzavnom) univerzitetu se radi, osim tih fakulteta sto se pomenuo. To nisu moji licni stavovi, odnosno nisu SAMO moji, nego stavovi gomile prijatelja i njihovih kolega koji su prosli kroz ceo taj sistem u poslednjih 15 godina.
Postenije prema samom sebi je da kupis diplomu i da sasuces rukova i sam juris da naucis, da li je to programiranje, CAD, render ili nesto trece (drzimo se IT-a i racunara uopste) to je potpuno nebitno.

Ono na sta ne mogu da ostanem nem, je to, da mi to tvoje pitanje lici na pitanje tipicnog strebera koji bi za bolju ocenu ili poziciju (ma koliko ona bila smesna) prodao rodjenu majku. Nazalost takvih primera, u tehnickoj struci, sam se nagledao samo tako, i hvala bogu svi su proslost.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1d10t ... 03.05.2017. 00:24 #635046

status: user
broj poruka: 430
Skola nije preduslov za znanje materije, pogotovo u ovoj sferi. Ja nisam ni srednju imao kada sam poceo da se bavim front endom. Jednostavno, uzmes i naucis nesto, uradis par sitnih sajtova za komsije peru i ziku i to je to, ako si snalazljiv i vican tom zanatu posao ces nekako vec naci...

AMD phenom II x4 955BE @ 3.7GHz / Raijintek EreBoss / GA-MA770-UD3 rev 2.0 / 3x2GB Kingston V ddr2 800MHz / PowerColor AMD r9 280x TurboDuo - PowerColor ATI 4870 1GB BKP / 500GB Hitachi + 1TB WD black / Logitech g500/mx518 / iCEMAT II black pad / Logitech
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb re:... 03.05.2017. 00:29 #635047

status: user
broj poruka: 6875
Sustina cele price, drugar od 15-te godine je u toj prici, zaradjuje od svoje 16, 17-te godina, za nase uslove ozbiljan nvoac, sad kuka sto je upisao to sto je upisao, a ne nesto lakse...Da ima neku diplomu, fakulteta srodnog obrazovnog profila davno bi zavrsio napolju sa 7,8k-10k $ platom...Nazalost nema je, a jebace ga, u narednom periodu, najobicniji sviraci kod kojih ima nekoliko potpuno bezveznih ispita....Izmedju gomile ostalih.

Naravno, priznajem iz mene izbija bes, zbog ulozenog rada, vremena i zivaca koji ce otici, odnosno vec su otisli uz vetar. Sam sam kriv.


Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 ETF? 03.05.2017. 00:57 #635048

status: user
broj poruka: 1234
O kom onda ETF-u pričamo?
Hipotetićki ETF?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 ETF??? 04.05.2017. 01:27 #635079

status: user
broj poruka: 1234
Onda nije ETF, jer na ETF-u se nauči znanje, a taj smer i ne postoji.
Nije uopšte fakultet već viša škola.

Kao http://www.eri.eu.ac.rs/index.php?pid=20&aid=20
Lepe devojčice i lepa misija.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator ре 05.05.2017. 04:09 #635116

status: user
broj poruka: 4225
Норвешка је мама за тај посао, а да добијеш посао треба да отегнеш папке.
Румунија је мека у Европи за ИТ сектор, али је проблем малих плата у почетку. То је око 800-1200 еура за јуниор позиције., док је у Норвешкој за исту позицију почетна плата 4000 еура.
Сениор позиције су најбоље у Њемачкој око 8000-25000 еура и то са разлогом. Норвешка је одмах послије њих са 5500-20000 еура.
Да у Норвешкој није хладно као у паклу кад дођу педери из Србије, давно бих тамо живио и радио. Њемачку не волим као земљу и никада ми није одговарала, поготово за живот и рад.
На моју жалост, у Великој Британији нисам стручњак, него много ниже на љествици за добијање посла од Сиријаца, МАроканаца, Алжираца и Албанаца, тако да никада нисам ни био позван на разговор на посао. У Швајцарској су ти најбољи услови за комплетан живот, али тамо траже поред њемачког и енглеског још један језик, нпр. италијански или руски, а плата је доста мања него у Њемачкој и Норвешкој.
Моје знање италијанског је солидно у говорном смислу, али нисам га никада учио и не познајем довољно фонд ријечи из моје бранше, тако да за смисленију позицију добити одмах у старту је готово немогуће.
Онај ко хоће да га подучавају у ИТ сектору, нека бира банке у Швајцарској, Исланду и Белгији, јер тамо имају програме надоградње, ако упаднеш за било ко0ји посао и много више се појединачно посвете сваком запосленом.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: ETF??? 05.05.2017. 11:50 #635118

status: user
broj poruka: 2480
Ta skola nema veze sa IT-em, pogledaj koliko zenski hahahahha

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: Onda nije ETF, jer na ETF-u se nauči znanje, a taj smer i ne postoji
:: Nije uopšte fakultet već viša škola
::
:: Kao http://www.eri.eu.ac.rs/index.php?pid=20&aid=2
:: Lepe devojčice i lepa misija
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Jel ima neko info za Lihenstajn? 05.05.2017. 11:57 #635119

status: user
broj poruka: 9383
Bio sam na sajtu njihovog biroa za zaposaljavanje i tamo ne pise nista o visini primanja za pozicije seniora.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Operatore 06.05.2017. 02:19 #635145

status: user
broj poruka: 1234
Ljestvica?
Njemačka?
Kako je onda Švajcarska, a nije Švicarska?

Pederi iz Srbije?
Ti to nisi.
Ti si peder iz Bosne?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic Re: ре 07.05.2017. 00:22 #635161

status: user
broj poruka: 2855
Aj bre budaletino lazovska ne lupetaj, za junion poziciju u norveskoj plata 4000eura?!

E svasta cu cuti...Jos jednom si pokazao koliki si klovan na ovom forumu.

vrati se bre lepo jamamoto katanama, bionickim rukama i omikron grafikama...

U norveskoj hladno kao u paklu?! Pogledaj koliko je stepeni bilo u Oslu danas, a koliko u BG...

Odavno bi ti radio u norveskoj? - samo su tebe cekali da im dodjes, da im pokazes kako se radi. Eeeee zivote, sve se menja, ali imbecilni lazov ostaje imbecilni lazov...

Plata U svajcarskoj je u proseku najveca od svih zemalja od koje si naveo...ali sta bi ti o tome znao...Sa svajcarskom je problem sto se rinta!

Inace Norveska ima love, ali generalno njihov IT sektor je jako mrsav poredeci ga sa drugim jakim zemljama koje su u EU...

Najsmesnije je sto te ovde neki ljudi, koji te ne znaju, uzmiaju za ozbiljno, kao neku normalnu osobu i ustvari stvarno rasparavljaju sa tobom ne znaju tvoju istoriju lazi...






Skyfire: ...frekfencija...

:: Норвешка је мама за тај посао, а да добијеш посао треба да отегнеш папке
:: Румунија је мека у Европи за ИТ сектор, али је проблем малих плата у почетку. То је око 800-1200 еура за јуниор позиције., док је у Норвешкој за исту позицију почетна плата 4000 еура
:: Сениор позиције су најбоље у Њемачкој око 8000-25000 еура и то са разлогом. Норвешка је одмах послије њих са 5500-20000 еура
:: Да у Норвешкој није хладно као у паклу кад дођу педери из Србије, давно бих тамо живио и радио. Њемачку не волим као земљу и никада ми није одговарала, поготово за живот и рад
:: На моју жалост, у Великој Британији нисам стручњак, него много ниже на љествици за добијање посла од Сиријаца, МАроканаца, Алжираца и Албанаца, тако да никада нисам ни био позван на разговор на посао. У Швајцарској су ти најбољи услови за комплетан живот, али тамо траже поред њемачког и енглеског још један језик, нпр. италијански или руски, а плата је доста мања него у Њемачкој и Норвешкој
:: Моје знање италијанског је солидно у говорном смислу, али нисам га никада учио и не познајем довољно фонд ријечи из моје бранше, тако да за смисленију позицију добити одмах у старту је готово немогуће
:: Онај ко хоће да га подучавају у ИТ сектору, нека бира банке у Швајцарској, Исланду и Белгији, јер тамо имају програме надоградње, ако упаднеш за било ко0ји посао и много више се појединачно посвете сваком запосленом
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646097.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs