Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Nadogradnja RAM-a na lap top?
STRANA 1 OD 1
drum Nadogradnja RAM-a na lap top? 14.05.2017. 13:40 T64873

status: user
broj poruka: 1301

U ovoj temi sam postavio par pitanja u vezi kupovine polovnog lapa sa AMD procesorom:

https://goo.gl/zoTehx

Nisam mogao da se dogovorim sa prodavcem oko cene,tako da sam za manje para uzeo ovaj: https://goo.gl/iZ28hp

Problem sa ovim lap top-om je što gubi frame rate na Full HD video na YT (filmove sa harda nisam puštao,pa ne znam kakva je tu situacija)...

Interesuje me da li bi dodavanjem još 2gb RAM-a popravio situaciju,da li uopšte taj lap top ima 2 slota za memoriju i da li mogu u BIOS-u da grafičkoj dodelim više memorije od 256 mb koliko je namešteno fabrički i da li bi to popravilo situaciju?

Izvinjavam se na podužem postu i hvala unapred!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 14.05.2017. 13:59 #635376

status: user
broj poruka: 1620
Taj verovatno gubi frejmove i na 720p...
Bez uvrede, ali u pitanju je smece od procesora i masine, generalno.

Za RAM imas samo jedan slot.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 cpu 14.05.2017. 14:01 #635377

status: user
broj poruka: 456
Usko grlo tog laptopa je taj pentium 3 ili tako nekako.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.05.2017. 14:05 #635378

status: user
broj poruka: 9460
Sve zavisi od kompresije i kvaliteta tog YT FHD video-a. Neke neces ni uspeti da gledas, jer ce da secka nenormalno.
FHD sa HDD-a ce ici malo bolje, ali i tu moras da ispodesavas player da to ne koci.

Slaba masina, trebao sti da gledas nesto jace da uzmes ako ti je prioritet online HD materijal.
Izvlaci ga samo sto je GPU donekle ok, inace ni 480p ne bi izvukao da nije DDR3 :D

Rasa, daleko je to od pIII, instrukcije u ovom procesoru ga cine koliko toliko upotrebljivim. Posto je BGA, mala frekvencija - manje grejanje - duzi rad, time se vode, ili bi se pre iseka garancije odlemio :D A mogu da zamislim kako je hladjenje odradjeno, verovatno parce CU od par cm i cao :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 14.05.2017. 15:23 #635379

status: user
broj poruka: 1301

Neke Full HD videa sa YT pušta skoro bez problema.Tek na svakih 25-30 sekundi osetim usporenje na sekund-dva i ponovo radi normalno.

720p radi bez ikakvih problema.

Mene u celoj priči interesuje da li bi sa 4 gb ram-a Full HD radio bez ikakvih usporenja?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.05.2017. 15:28 #635382

status: user
broj poruka: 9460
Ne znam da li moze tu 4GB da se ubaci, ali neces resiti ovaj problem, jer jednostavno CPU ne moze to da istera. Dovoljno je da lap upored odradi nesto da CPU vise ne moze da isprocesuira i onda ce da kocka.

Prati CPU usage i videces da je 90-100% sve vreme kadas gleda YT.

Ja bih pokusao preko flashplayer-a, mozda bi bilo nesto bolje.

U produzetku YT linka ubaci ovo

&nohtml5=1

Javi da li je ista bolje.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum Re: ... 14.05.2017. 15:54 #635384

status: user
broj poruka: 1301
Prvo Gile da ti se zahvalim za pomoć...

Probao da ukucam i to na kraju linka,poboljšanja ima,ali ne nekog drastičnog.

U prošloj temi (postavio sam link) sam opisao za čega bi lap top koristio i za to će mi biti sasvim dovoljan.Hteo sam i mislio da ću dodavanjem memorije ovaj lap moći koristiti i za druge stvari,ali po svemu sudeći-ići će u ormar i koristiti se 2x godišnje :(

:: Ne znam da li moze tu 4GB da se ubaci, ali neces resiti ovaj problem, jer jednostavno CPU ne moze to da istera. Dovoljno je da lap upored odradi nesto da CPU vise ne moze da isprocesuira i onda ce da kocka
::
:: Prati CPU usage i videces da je 90-100% sve vreme kadas gleda YT
::
:: Ja bih pokusao preko flashplayer-a, mozda bi bilo nesto bolje
::
:: U produzetku YT linka ubaci ovo
::
:: &nohtml5=
::
:: Javi da li je ista bolje
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.05.2017. 15:59 #635385

status: user
broj poruka: 9460
Sta da se radi. Moze lapic da se koristi za svasta... Na kraju krajeva, gledaj u 720p, itekako je ok gledivo u toj rez.

Koji OS imas?
Na njega sa tih 2GB RAM-a bi bio odlican Win7 home premium. Koristim taj OS na nekoj kanti od kompa i zadovoljan sam skroz.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum Re: ... 14.05.2017. 17:25 #635388

status: user
broj poruka: 1301

Fabrički je došao sa predinstaliranim Win 8.1.Ja sam mu ubacio Win 7 64 ultimate (jedini Win 7 koji imam kod sebe)

Na destkopu imam isti taj Win 7,isto 2gb ram-a i Celeron 1610 sa integrisanom grafikom i to radi skoro pa odlično .)

:: Sta da se radi. Moze lapic da se koristi za svasta... Na kraju krajeva, gledaj u 720p, itekako je ok gledivo u toj rez
::
:: Koji OS imas
:: Na njega sa tih 2GB RAM-a bi bio odlican Win7 home premium. Koristim taj OS na nekoj kanti od kompa i zadovoljan sam skroz
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.05.2017. 17:28 #635389

status: user
broj poruka: 9460
Stavi slobodno Home Premium 32bit i ima da radi ko lud :)
Ovaj:
WINDOWS.7.HOME.PREMIUM.RETAIL.ENGLISH.RTM.X86

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 ... 14.05.2017. 18:33 #635394

status: user
broj poruka: 456
@Gile potpuno si u pravu, ja sam samo hteo da dočaram čoveku koliko je taj cpu u realnom radu slab.
@Drum Celeron 1610 radi odlično zato što je 4x brži od tog amd-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.05.2017. 18:48 #635396

status: user
broj poruka: 9460
Ma jasno, Raso :)

Eh, a i da je uzeo onaj sa druge teme, cini mi se quad core AMD. Nije ni on Bog zna sta, ali ne bi se bunio na FHD YT sigurno :)

Al vidi, kad pogledas, lap nije neki mator, pa se covek zaleti, misleci da ce to da radi za te neke nezahtevne stvari, kad ono trt milojka :)
Pa maj*u mu jebem, lapovi pre 10 - 15 godina, neki C2D ce da istera sve to. Sta koji djavo i proizvode ove digitrone?

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 14.05.2017. 20:01 #635400

status: user
broj poruka: 9369
C2D, dok se ubacivao u lapove, nisi mogao da kupis ispod 500€
Ove P3 digitrone placas 200€ nove.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: Ma jasno, Raso :
::
:: Eh, a i da je uzeo onaj sa druge teme, cini mi se quad core AMD. Nije ni on Bog zna sta, ali ne bi se bunio na FHD YT sigurno :
::
:: Al vidi, kad pogledas, lap nije neki mator, pa se covek zaleti, misleci da ce to da radi za te neke nezahtevne stvari, kad ono trt milojka :
:: Pa maj*u mu jebem, lapovi pre 10 - 15 godina, neki C2D ce da istera sve to. Sta koji djavo i proizvode ove digitrone
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Pa to je slabije od telefona 17.05.2017. 12:47 #635475

status: user
broj poruka: 5696
Vecina telefona preko 250e je brze u pogledu procesora, memorije i storage-a


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs