Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Izvlacenje podataka?
STRANA 1 OD 1
kobe Izvlacenje podataka? 16.05.2017. 19:25 T64882

status: user
broj poruka: 427

Imam problem sa lap topom probao sam da dignem Safe Mode ali nece da udje ima pod opcije kada se udje u opcije dizanja sistema odnosno advanced system settings .Posto je sistem ocigledno pukao nekako i samo radi dijagnozu i baca me nazad na reset , dok ne udjem na onom plavom ekranu u samu opciju da mi digne iz Safe Mode-a nista ne mogu da uradim ,i onda navodno brzo treba da izaberem safe mode prilikom dizanja , kada krene da dize ja stisnem navodno f4 koji bi trebao da oznacava opciju safe mode-a ali on ni da cuje .. Da li neko moze da me uputi na nekog posto mozda ja ne znam dovoljno dobro materiju ,neko ko moze da izvuce neke podatke u vidu informacija i slika sa putovanja ili sam osudjen da se mucim? Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Nije F4 nego taster 4 16.05.2017. 20:11 #635449

status: user
broj poruka: 9381
Kada njega pritisnes, komp se restartuje i daje ti opciju za Safe mode.
Inace, meni sve to mirise na HDD i lose sektore.
Napravi Hirens USB,
Promeni u BIOSu SATA mod na IDE
Butuj sa Hirensa
Podigni Mini Win XP i iz njega iskopiraj podatke

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Osuđen si da probaš na Google-u 16.05.2017. 20:28 #635451

status: user
broj poruka: 4228
da izgoogle-aš kako se ulazi u Safe Mode za operativni sistem koji imaš.

Ako je u pitanju bad sector kao što VMARC smatra verovatno ti prava kombinacija tastera neće pomoći.

Pozdrav i srećno!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kobe hmm 16.05.2017. 20:52 #635452

status: user
broj poruka: 427



U pitanju je inace Asus ROG G551VW lap top , prilicno je nov i ne kazem da je nemoguce da je hard ali nesto nisam bas siguran da je tu hard jer se ceo slucaj odigrao dok sam instalirao drajver za dzojstik odjednom je zabo bio lap i kada sam ga resetovao poceo je bio da radi dijagnozu i da nudi cuvenu opciju za Restart koja te vraca na isto ili Advanced Startup settings. Eto ukratko . Hvala gospodinu VMARC ali smatram da nisam dovoljno kompetentan da izvedem sve to sto ste naveli
`?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mjevtic Pretpostavljam da je Win 10 u pitanju 16.05.2017. 21:07 #635453

status: user
broj poruka: 75
Imao sam isti slucaj sa mojim racunarom, nije ni bio laptop vec desktop, cak nisam nikakav drajver ni instalirao, dodao sam jedan hard disk pored vec 2 ili 3 koliko je bilo unutra u tom trenutku i nesto se desilo pri podizanu sistema da je krenuo u petlju diagnosing i repair i svaki put je to radio. Nisam mu nista mogao, otkacio naravno dodati disk ista stvar je bila, patio sam se 3 dana i na kraju reinstalirao sve iz pocetka. Jos kod nekoga sam cuo da mu se to desilo i jednostavno sva ponudjena resenja sa neta nisu davala rezultat. Pokusao sam nekih 10-ak stvari, cak i vracanja registryija ali nista nije proslo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Pretpostavljam da je Win 10 u pitanju 16.05.2017. 22:42 #635455

status: user
broj poruka: 4228
Slična stvar se i meni desila: na laptop sa instaliranim Win10 dodao sam kedi sa instaliranim Win7. Inače, disk u kediju je bio takođe prethodno u tom laptopu, ali sam hteo da na jednom disku imam Win7, a na drugom Win10 i da biram sa kog da podiže sistem. Nešto je zaglupelo Win10 tako da sam jedva uspeo da ga vratim u normalu (system restore). Manuo sam se ćorava posla. Što bi rekao kobe: osuđen sam da se mučim.

Pre nego što nastaviš sa samomučenjem: da li na tom Advanced Startup Settings imaš System Restore?

Pozdrav!

Vlada

:: Imao sam isti slucaj sa mojim racunarom, nije ni bio laptop vec desktop, cak nisam nikakav drajver ni instalirao, dodao sam jedan hard disk pored vec 2 ili 3 koliko je bilo unutra u tom trenutku i nesto se desilo pri podizanu sistema da je krenuo u petlju diagnosing i repair i svaki put je to radio. Nisam mu nista mogao, otkacio naravno dodati disk ista stvar je bila, patio sam se 3 dana i na kraju reinstalirao sve iz pocetka. Jos kod nekoga sam cuo da mu se to desilo i jednostavno sva ponudjena resenja sa neta nisu davala rezultat. Pokusao sam nekih 10-ak stvari, cak i vracanja registryija ali nista nije proslo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 16.05.2017. 23:10 #635459

status: user
broj poruka: 3529
Ako ne mozes u safe mod da udjes i nikako drugacije da podignes sistem, ostaje ti da probas:

1. Sa nekim Live OS-om da probas da sacuvas podatke na neku drugu particiju ako je imas ili na usb flash, hdd, sta god.

2. Da skines lepo HDD i nakacis ga na neki komp, poskidas sve sto ti treba.

...naravno sve ovo pod uslovom da hdd nije ostecen i podaci nisu kompromitovani. Nakon prebacivanja podataka, ako uspes, naravno podignes nov OS i vozi.


i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
Samsung PM961 M.2 250GB + WD(3TB+1TB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
X-Fi Titanium+Z-5500


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hemicar911 HDD Regenerator pa check disk 17.05.2017. 01:09 #635469

status: user
broj poruka: 69
Meni se nedavno zesce razboleo Maxtor 80GB ATA koji ima skoro 2000 radnih dana, imao je 98% health i samo 2 bs da bi posle pucanja sistema preko regeneratora otkrio da ima 30000 bad sectora i sve ih je popravio za 2 dana, check disk pre regeneratora je bio nemoguc. Ne samo sto je iznenada dobio mnogo bedaka nego je i pukla particija gde su mi bili manje vise podaci koje sam u 90% imao po raznim back up hard diskovima tako da mi je bilo interesantno ozivljavanje hard diska i njegovo vaskrsnuce. Uspeo sam da povratim particiju preko check diska ali sistem nisam mogao da popravim jer je bio xp i preko instalacionih diskova za xp tu particiju vide kao unknown sa 100% free prostora. Evo ga radi i dan danas, samo sto je health pao na 46% tj. ima 54 bs


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: HDD Regenerator pa check disk 19.05.2017. 08:25 #635525

status: user
broj poruka: 7761
Mislim stvarno toliko drndanje mucenje za hdd od 80GB... realno ti diskovi su bili aktuelni 2004-te sto je bilo pre ~13 godina (mozda i celih 15 godina)...

Molim te da me ne razumes pogresno ali DVA dana drndanja po disku (koji je evidentno los) pa vise ce te kostati struja nego da si uzeo neki jeftini USB od 64GB garant nije sporiji od tog HDD-a...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Meni se nedavno zesce razboleo Maxtor 80GB ATA koji ima skoro 2000 radnih dana, imao je 98% health i samo 2 bs da bi posle pucanja sistema preko regeneratora otkrio da ima 30000 bad sectora i sve ih je popravio za 2 dana, check disk pre regeneratora je bio nemoguc. Ne samo sto je iznenada dobio mnogo bedaka nego je i pukla particija gde su mi bili manje vise podaci koje sam u 90% imao po raznim back up hard diskovima tako da mi je bilo interesantno ozivljavanje hard diska i njegovo vaskrsnuce. Uspeo sam da povratim particiju preko check diska ali sistem nisam mogao da popravim jer je bio xp i preko instalacionih diskova za xp tu particiju vide kao unknown sa 100% free prostora. Evo ga radi i dan danas, samo sto je health pao na 46% tj. ima 54 b
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: HDD Regenerator pa check disk 19.05.2017. 11:08 #635528

status: user
broj poruka: 18940
Nisi ni morao da radis `reparaciju` diska uopste, jer bi i bez regeneratora radio dok ne rikne skroz, i na 3%. Ali taj disk radi sporo, gusi se, nekad zna da zabode ceo sistem itd., Kad primetim da je opao health, odmah ga stavljam po strani, sve blize kanti, koristi se za neke nebitne stvari i na kraju baci u kantu, nema tu reparacije.


:: Meni se nedavno zesce razboleo Maxtor 80GB ATA koji ima skoro 2000 radnih dana, imao je 98% health i samo 2 bs da bi posle pucanja sistema preko regeneratora otkrio da ima 30000 bad sectora i sve ih je popravio za 2 dana, check disk pre regeneratora je bio nemoguc. Ne samo sto je iznenada dobio mnogo bedaka nego je i pukla particija gde su mi bili manje vise podaci koje sam u 90% imao po raznim back up hard diskovima tako da mi je bilo interesantno ozivljavanje hard diska i njegovo vaskrsnuce. Uspeo sam da povratim particiju preko check diska ali sistem nisam mogao da popravim jer je bio xp i preko instalacionih diskova za xp tu particiju vide kao unknown sa 100% free prostora. Evo ga radi i dan danas, samo sto je health pao na 46% tj. ima 54 b
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hemicar911 Drz`te se teme 20.05.2017. 01:02 #635551

status: user
broj poruka: 69
Sada radi ko podmazan, svi sektori na surface-u su zeleni i brzine oko 57 MB/s. Uspesno sam sa lakocom izvukao podatke koji mi nisu bili mnogo bitni. Trenutno mi je kao dodatni disk, ali uskoro cu ga staviti u fioku zajedno sa Maxtor Fireball 40GB koji isto ima skoro 2000 radnih dana samo sto kod njega i dalje radi sistem, dok kod ovog od 80GB mora reinstalacija. Kako god stavio sam Seagate od 750GB koji ima 1960 radnih dana i samo 121 start/stop count, bilo je oko 60-70 kada sam ga ubacio (bio u serveru ili mining rigu), sta reci veoma pouzdani diskovi koji se lako popravljaju usled havarije koja im se zadesi sto je prirodno za diskove koji rade oko 10 godina ako ne i vise. Retko koji SATA disk je pouzdan i svi su uglavnom Maxtor ili Seagate koji je napravio Maxtor, ovi noviji su krsevi zesci posebno DM serija uglavnom SATA 3. Steta je sto se Maxtor prodao Seagate-u, takvi diskovi su se samo jednom pravili a sada se namerno daje prostora SSD-u koji po pouzdanosti ne moze da se meri sa ovim prastarim maxtorom sem oni najskuplji samsung modeli.

Sve je ovo offtopic a reply na vase komentare. Sustina je da kreator ove teme proba metodu koja je kod mene bila 100% uspesna i pored ogromne havarije od 30000 bad sectora.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Aco sine... 20.05.2017. 01:24 #635552

status: user
broj poruka: 9381

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Aco sine... 20.05.2017. 11:27 #635563

status: user
broj poruka: 18940
Jes` vala, Aca je stvarno voleo da reparira diskove i uvaljuje ih, nije to on.

I ja sam po malo retrofil, moram da priznam, nemam Maxtor, ali imam Quantum (ne lct) vise komada ispravnih, ti diskovi su uradjeni toliko kvalitetno, da neki i dalje rade sa 100/100.


::
:: macOS Sierr
:: What can your Mac do now? Just ask
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII Re: Pretpostavljam da je Win 10 u pitanju 21.05.2017. 14:14 #635598

status: user
broj poruka: 1017

Potpuno se slazem da su sa win 10 ukakili sve opcije za opravku sistema.
Kao osigurali sistem u stvari ga napravili da ne mozes nista da intervenises

:: Imao sam isti slucaj sa mojim racunarom, nije ni bio laptop vec desktop, cak nisam nikakav drajver ni instalirao, dodao sam jedan hard disk pored vec 2 ili 3 koliko je bilo unutra u tom trenutku i nesto se desilo pri podizanu sistema da je krenuo u petlju diagnosing i repair i svaki put je to radio. Nisam mu nista mogao, otkacio naravno dodati disk ista stvar je bila, patio sam se 3 dana i na kraju reinstalirao sve iz pocetka. Jos kod nekoga sam cuo da mu se to desilo i jednostavno sva ponudjena resenja sa neta nisu davala rezultat. Pokusao sam nekih 10-ak stvari, cak i vracanja registryija ali nista nije proslo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs