Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Mali problem koji mi kida živce jer ne uspevam da ga rešim!
STRANA 1 OD 1
millanche Mali problem koji mi kida živce jer ne uspevam da ga rešim! 16.05.2017. 23:01 T64893

status: user
broj poruka: 312
Imam jedan problem koji je moj jednogodišnji sin uz pomoć njegove specijalne mame uspeo da mi napravi... i koji ja ne mogu da rešim više od nedelju dana! Već počinjem da gubim živce, tako da molim vas pomagajte ili ću da reinstaliram sistem samo zbog ove gluposti!

Problem: Ikonice se pomeraju posle restarta ili ponovnog uključivanja, ne mogu da se poređaju kako želim, pomeraju se sve pomeranjem jedne, i slično. Snimak problema ispod:

https://www.youtube.com/watch?v=LPYAWtwjv9c

Isključen auto arrange icons, probao da zumiram in & out na CTRL + scroll. Ne znam koji je default za zoom na 1920x1080.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Ovo jos nisam video, svaka cast! :) 16.05.2017. 23:29 #635461

status: user
broj poruka: 2996
Pada mi na pamet da je instaliran neki program koji pamti mesta ikonicama prilikom promena rezolucija i slicnih stvari, znam da ima takvih alatki, procesljaj instalirane programe, mozda pomogne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 17.05.2017. 00:40 #635467

status: user
broj poruka: 3104

U srednjoj skoli se neko zezao na desktopima tako sto naprave brdo fajlova i proglase ih nevidljivim, te kad pomeris jednu ikonicu ove nevidljive guraju ostale sa desktopa.

Control Panel>Folder options>tab View>Hidden files and folders: Show
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Mali problem koji mi kida živce jer ne uspevam da ga rešim! 17.05.2017. 03:46 #635471

status: user
broj poruka: 18930
Probaj da napravis novog korisnika, dobijas nov desktop, pa mozda se eliminise problem.


:: Imam jedan problem koji je moj jednogodišnji sin uz pomoć njegove specijalne mame uspeo da mi napravi... i koji ja ne mogu da rešim više od nedelju dana! Već počinjem da gubim živce, tako da molim vas pomagajte ili ću da reinstaliram sistem samo zbog ove gluposti
::
:: Problem: Ikonice se pomeraju posle restarta ili ponovnog uključivanja, ne mogu da se poređaju kako želim, pomeraju se sve pomeranjem jedne, i slično. Snimak problema ispod
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=LPYAWtwjv9
::
:: Isključen auto arrange icons, probao da zumiram in & out na CTRL + scroll. Ne znam koji je default za zoom na 1920x1080
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
silja1987 ... 17.05.2017. 11:06 #635474

status: user
broj poruka: 220
Isto mi se desava...nisam resio..posto imam 3 monitora pocelo je kad sam cackao oko ukljucivanja pa iskljucivanja jednog po jednog...

FX8300@4.5GHz| CM Nepton 140XL| Gigabyte 990X gaming
G1|Kingston 16GB| Samsung 850 EVO 250GB| MSI R9 380 4G
| WD blue 1TB| ThermalTake Core31| Raidmax Thunder 735
| Asura K510| Luom G10| AltecLansing 151i| Sades SA-903| LG 2246|Samsung

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 ..... 17.05.2017. 19:12 #635479

status: user
broj poruka: 1083
Desni mis na deskop,Arrange Icons By
Treba da ti bude ukljuceno Aling to Grid I Show Deskop Icons
NIKAKO NE SME DA JE UKLJUCENO AUTO ARRANGE

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: Mali problem koji mi kida živce jer ne uspevam da ga rešim! 17.05.2017. 20:11 #635480

status: user
broj poruka: 1492
Ja već godinama koristim odličan programčić Iconoid:
http://www.sillysot.com/download.htm

Namestiš ikone kako hoćeš i pritisneš `Save icon positions (relative)`, čekiraš da se startuje
sa Windowso-om i to ti je to.

Ovo su ti slični programi:
http://alternativeto.net/software/iconoid/

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche re svima 17.05.2017. 21:03 #635484

status: user
broj poruka: 312
Hvala na odgovorima.

1. Nije ništa novo instalirano
2. Nisu nevidljivi fajlovi
3. Nije rešeno novim korisnikom
4. Imam 2 monitora, počeo sam i da mislim da je tu problem, ali ne znam gde da gledam
5. Oba uključena, auto arrange isključen
6. Ne bih da koristim 3rd party softver za ovakvu glupost (radije bih reinstalirao sistem), iako me i to mrzi jer instalacija je sat vremena, a podešavanje mi istroši ceo dan... :)

Iz ne znam kog razloga deštikliranje pa ponovno štikliranje Align icons to grid mi je za sad rešilo problem... Restartovao jednom i ostale su u poziciji kojoj sam ih ostavio pre restarta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed ``Iz ne znam kog razloga deštikliranje pa 17.05.2017. 22:28 #635486

status: user
broj poruka: 10984
ponovno štikliranje Align icons to grid mi je za sad rešilo problem``

Razlog: radi se o proizvodu firme majkro$oft. Bugs, bugs, bugs...issues, issues, issues...fixes, hot fixes and all other sorts of hot shit (jerbo, volemo da se sigramo, za dzabaka) ...
https://goo.gl/qAeef3


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 17.05.2017. 22:54 #635487

status: user
broj poruka: 3104



System Restor?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cveleks Mozda ovo 17.05.2017. 23:35 #635488

status: user
broj poruka: 129
https://www.tenforums.com/general-support/15667-desktop-icons-keep-rearranging-11.html


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs