Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Kasko osiguranje
STRANA 1 OD 1
athlon87 Kasko osiguranje 17.06.2017. 14:20 T65008

status: user
broj poruka: 1133
Znam da nije forum za to ali mozda neko zna.

Imam kasko osiguranje kod AMS. Pre nedelju dana mi je pokusana kradja vozila. I imam stetu razbijen prozor i kontakt brava.
AMS mi je odobrio naplatu stete.

E sad moje pitanje ako neko zna, da li moram u ovlascen servis ili mogu u neki drugi?
Problem je jer auto nije u voznom stanju a kad odvezem kola u ovlasceni servis ceka se tri nedelje.

A nasao sam servis koji moze sve da mi sredi za 3 dana.
E sad ne znam da li mora u ovlasceni ili ne. A uhvatio me vikend i AMS ne radi a u ponedeljak bih vec vozio kola na popravku jer vec sam izgubio 2 nedelje na cekanje odobravanja naplate stete


AMD Phenom II 955 & OCZ Vendeta2
MSI 870-G54 & 8GB DD3 1600Mhz Kingston HyperX
MSI TWIN FROZR NVIDIA GTX660 2gb
1TB WD
Chieftec 700W CFT-14CS
CM-Elite 430
http://svepo500.com/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Kasko osiguranje 17.06.2017. 14:26 #636588

status: user
broj poruka: 18940
Ne mora uopste u ovlasceni servis, moze da se zavrsi i u drugim servisima, naravno ne moze na crno, ali sve to mora da odobri AMS, tako da obrati se njima.


:: Znam da nije forum za to ali mozda neko zna
::
:: Imam kasko osiguranje kod AMS. Pre nedelju dana mi je pokusana kradja vozila. I imam stetu razbijen prozor i kontakt brava
:: AMS mi je odobrio naplatu stete
::
:: E sad moje pitanje ako neko zna, da li moram u ovlascen servis ili mogu u neki drugi
:: Problem je jer auto nije u voznom stanju a kad odvezem kola u ovlasceni servis ceka se tri nedelje.
::
:: A nasao sam servis koji moze sve da mi sredi za 3 dana.
:: E sad ne znam da li mora u ovlasceni ili ne. A uhvatio me vikend i AMS ne radi a u ponedeljak bih vec vozio kola na popravku jer vec sam izgubio 2 nedelje na cekanje odobravanja naplate stet
::
::
:: AMD Phenom II 955 & OCZ Vendeta
:: MSI 870-G54 & 8GB DD3 1600Mhz Kingston Hyper
:: MSI TWIN FROZR NVIDIA GTX660 2g
:: 1TB WD
:: Chieftec 700W CFT-14C
:: CM-Elite 43
:: http://svepo500.com/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 17.06.2017. 15:04 #636591

status: user
broj poruka: 939
Ne mora ovlasceni servis.
Ono sto tebi moze da bude bitno, je da taj servis ima ugovor sa AMS-om. U tom slucaju ne moras da dajes svoj pare, pa onda da cekas da ti AMS uplati. Tvoje je da prijavis stetu, da odvezes auto u servis i da ga pokupis kad sve bude gotovo. AMS njima na kraju prebaci pare i to je to.

Ja imam takvo iskustvo, ali je u pitanju DDOR.



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 17.06.2017. 16:34 #636592

status: user
broj poruka: 2936
Imas kasko,prijavio si stetu,oni odobrili.Ti dobijas pare kako se dogovoris sa osiguravajucom kucom.Ako se odlucis sam da popravljas samo im ostavis broj racuna na koji ce ti uplatiti novac.Njih vise ne interesuje tvoj auto,ne moras uopse da ga popravljas.Jedina steta koju ces ti imati je sledeca polisa,nemas pravo na popust i to je to.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
athlon87 re 17.06.2017. 17:43 #636594

status: user
broj poruka: 1133
To ako moze tako je super. Videcu da ih pozovem u ponedeljak. Ovaj servis nema ugovor sa AMS pa jedino zato moze da bude problem, jer AMS mi kazu da vozim u Verano motors, auto je peugeot 508.


AMD Phenom II 955 & OCZ Vendeta2
MSI 870-G54 & 8GB DD3 1600Mhz Kingston HyperX
MSI TWIN FROZR NVIDIA GTX660 2gb
1TB WD
Chieftec 700W CFT-14CS
CM-Elite 430
http://svepo500.com/

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ako ti je automobil pod garancijom 17.06.2017. 19:26 #636595

status: user
broj poruka: 9381
Onda obavezno u Verano.
Ukoliko popravljas u servisu koji ima ugovor sa AMS, onda nemas nista sa naplatom i bices na nuli.
Ukoliko popravljas auto u servisu koji nema ugovor sa AMS, onda mozes biti u problemu, jer ce AMS da te isplati po ceni rada najjeftinijeg servisa sa kojim imaju ugovor, a ti ces kesom (sasvim sigurno) platiti vise popravku.

Ja sam imao stetu gde su mi bila ulubljena zadnja vrata, na autu starom 2 godine. U Sava osiguranju su mi ponudili isplatu od 42000 din ili da donesem fakturu iz servisa sa kojim imaju ugovor. Ja im odneo fakturu iz Delta motorsa na 220000 din i oni su uredno platili.
Zbog toga ti je najcistije da se strpis i odvezes auto u Verano, em ce ti zavrsiti po Peugeot standardu sa originalnim delovima, em nemas nista sa placanjem.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
athlon87 re 17.06.2017. 19:49 #636596

status: user
broj poruka: 1133
Nije u garanciji. Auto je 2013 god.
Znam ja da je najbolje u ovlasceni servis, ali bas se mnogo ceka da delove pa sam zato pitao, jer ovako ostajem bez auta 3 nedelje.
Ali izgleda da je najcistije u ovlasceni servis da ne razmisljam nista.




AMD Phenom II 955 & OCZ Vendeta2
MSI 870-G54 & 8GB DD3 1600Mhz Kingston HyperX
MSI TWIN FROZR NVIDIA GTX660 2gb
1TB WD
Chieftec 700W CFT-14CS
CM-Elite 430
http://svepo500.com/

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi AMS 17.06.2017. 19:54 #636597

status: user
broj poruka: 842
Procedura je barem u Dunavu je da odes kod njih kod njihovog procenitelja stete sa kojim se dogovaras. On snima stetu, procenjuje, pravi zapisnik i imas dve opcije
1. ti poravljas placas a on sumu koju je odredio uplacuje ti na racun
2. Pravi ti nalog i ides u servis sa kojim oni imaju ugovor i popravljaju ti placas njihovim pismom.

Ako izaberes opciju 1 mozes da budes i u plusu i u minusu, opcija 2 nemas nikakav trosak, stim sto sam ja uvek insistirao da idem u ovlasceni servis, eventualno glas servis da ne cekam staklo ako je samo staklo jer je u ovim drugim servisima uglavnom krpacina.

Mada da ne gresim dusu jedanput mi je auto deki u zelezniku vrhunski ispeglao i opravio rasturen auto.
https://www.youtube.com/watch?v=m6kFCNsnQpQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 18.06.2017. 10:42 #636601

status: user
broj poruka: 18940
3 nedelje je nista za ono sto dobijas.


:: Nije u garanciji. Auto je 2013 god
:: Znam ja da je najbolje u ovlasceni servis, ali bas se mnogo ceka da delove pa sam zato pitao, jer ovako ostajem bez auta 3 nedelje
:: Ali izgleda da je najcistije u ovlasceni servis da ne razmisljam nista
::
::
::
::
:: AMD Phenom II 955 & OCZ Vendeta
:: MSI 870-G54 & 8GB DD3 1600Mhz Kingston Hyper
:: MSI TWIN FROZR NVIDIA GTX660 2g
:: 1TB WD
:: Chieftec 700W CFT-14C
:: CM-Elite 43
:: http://svepo500.com
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs