Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Da li moze ? Koji ? Kako ? / Tuga Jad i Cemer
STRANA 1 OD 1
1AGRESSOR Da li moze ? Koji ? Kako ? / Tuga Jad i Cemer 30.06.2017. 22:12 T65057

status: user
broj poruka: 819
23.6.2017

sam uzeo zalosni RV internet brzine su SUPER

ALI SVE OSTALO TESKI SHIT

1. packet loss

2. cesti prekidi

3. prekidi zbog radova u trajanju od 7 sati bez ikakve najave

4. extremno teko doci do nekoga ko zna sta je packet loss

5. ako potpisete ugovor NEMATE fore 8-15 dana da raskinete nego morate da platite 12000

6. hardware izbor je jos najtuznija prica i ono zasto sam otvorio ovu temu

izbor

1. `Thomson TWG870` koji je ogroman i zaume mi veci deo stola bele je boje ruzan i greje kao ringla ima wi-fi i moze da se udje u neka siromasna ali najvaznija podesavanja

izbor

2. `Cisco EPC3208` dosta manje se greje manji je i lepsi ALI nema wi-fi i nema podesavanja probao sve passworde koji postoje na netu ( ima opcija poseban wi-fi `TP-Link TL-WR740N` ) znaci UZASSSSS U 2017 GODINI BRE JEBOTE


Hteo bih da kupim DOCSIS 3.0 Modem i Ruter 2u1 I POTPUNO premostim ovaj njihov shit HW neki kazu da je nemoguce i da mora da se koristi njihov modem a na to da dodam svoj ruter sto bih naravno bilo beskorisno

ali opet na netu citam ljudi to rade kao normalnu stvar ne svidja im se oprema providera kupe svoju unesu podatke i to je to


dakle Da li moze ? Koji ? Kako ?








dalje sto se tice neta i televizije

televiziju imam od 2006 izbor kanala i nije neki ali se ne zalimo sad smo presli na veci paket i najbolji deo je sto smo dobili SAM karticu ALI cim prva jaca kisa nema gledanja na moj zahtev da se to resi odgovor servisera je bio ( pa sto gledate televiziju dok je nevreme )


sto se tice neta ( detaljnije opsirnije ce te moci da vidite na yt ) konacno mi se javi neki nadrkani `inzinjer` nije mi uputio ni jednu ruznu rec ali ton i nacin obracanja UZASSSS

kaze ne mogu da garantuju za Nemacke server posto to nije njihova mreza STO JE NORMALNO U REDU i LOGICNO

ALI ako ADSL radi do tog servera PERFEKTNO A RV NE RADI do koga je onda a ??!! u cijoj mrezi je problem ( jbg taj deo sam zaboravio da mu skresem jer mi je doslo da vristim )



i na kraju mozete pogledati moj video ( morate manuelno izabrati 1080p )
https://www.youtube.com/watch?v=1q9glqb0jdY




Aj pomagajte pozzz

Borba za stabilan internet u 2017 se nastavlja

Hvala



EDIT: Da dodam da su momci koji dodju na kucnu adresu veoma ljubazni i usluzni ali sve sto znaju i rade jeste montaza kablova dzekova i provera signala kada im kazete packet loss tu nastaje blokada mozga

i ruter `Thomson TWG870` bih se sam od sebe resetovao/restartovao

eto od 23.6.2017 do sada jos nisam imao punih 24h stabilan internet i bez gubitka paketa



http://valid.x86.fr/5kst9s

NISTA BEZ KABLA
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije ne kukaj na modem... 01.07.2017. 00:22 #636977

status: user
broj poruka: 1119
imam stariju verziju istog, jes da se greje, ali nikad štucnuo nije... kod mene sve još ide kroz TP link TL-WR842ND ruter a rezultat je ovo:

http://www.speedtest.net/result/6419207156.png


****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 re 01.07.2017. 17:32 #636983

status: user
broj poruka: 1227
Moze, da promenis provajdera. Kablovski modemi se autorizuju u sistemu po mac adresi, dakle moras da imas odobrenje provajdera da ce ga on uneti u sistem.
sve to sto si ispisao ovde, lepo u ratel zapucaj pa ces da vidis rezultate za par dana.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Slatko li se nasmejah... 01.07.2017. 17:34 #636984

status: user
broj poruka: 10985
``pa sto gledate televiziju dok je nevreme`

Ovo bi trebalo da postane ``sticky``. Vrh, vrhova! Sta, nije vam dosta ``nevremena``, sa sve audio-vizuelnim show-om od munja i gromova, nego bi ste hteli jos da slushate gromopucateljne nebuloze na zasedanjima raznih skupstina, otkude Beograd, Abudabi i Pristina...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict de nadje taj server leba ti .... 01.07.2017. 22:29 #636991

status: user
broj poruka: 4515
Tebi kablovski net radi vrhunski. A problem nije u mrezi RV.

Da znas da procitas to sto ti napise MTR i da si uporedio rezultat sa dva ISP-a video bi da je u pitanju drugaciji ruting. Telekom, e evo i sbb koristi Cogent, koji se medju dobavljacima interneta vodi kao krs (najjeftiniji) a Vektor koristi Hurricane Electric (wtf) i loss se pojavljuje kod njih u mrezi.

Ovaj server koji drzi IP je neki tezak krs i djubre u americi. Da je nesto ozbiljnije i koristi ga vise od jednog korisnika, verovatno bi ti izasli u susret i promenili ruting, ovako bi ga `popusio` kod bilo kog veceg provajdera.

Posto radim taj posao, ovo ti je otprilike neko misljenje druge strane :)

BTW, ADSL je stabilnji servis od kablovskog, zato sto ne ide preko 5 kineskih pojacala i 20 kineskih splitera, koje montiraju klinci instalateri.





:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 02.07.2017. 14:51 #637005

status: user
broj poruka: 819
dakle kao sto rece @nemanja21 predlozite neki dobar a sto manji po gabaritima docsis 3.0 ruter modem kombo

pa da vidim jel hoce da ga registruju u sistem


to bih mi znacajno olaksalo naredne dve godine patnje sa internetom





http://valid.x86.fr/5kst9s

NISTA BEZ KABLA

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 re 04.07.2017. 09:17 #637056

status: user
broj poruka: 1227
Cisco EPC3295, vp cena je 21e a verujem da ga ima i na kp.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 14.07.2017. 23:07 #637335

status: user
broj poruka: 819
Hvala svima i hvala @nemanja21 na predlogu


izvinjavam se sto nisam ogd ranije






http://valid.x86.fr/5kst9s

NISTA BEZ KABLA

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs