Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
ASUS X50SR dioda za hard disk blinka 7 puta, nema slike
STRANA 1 OD 1
ZutiSS ASUS X50SR dioda za hard disk blinka 7 puta, nema slike 01.07.2017. 14:52 T65059

status: user
broj poruka: 28
Dobar dan svima, imam problem sa navedenim laptopom, kada pristisnem da se upali, on samo blinka 7 puta i cuje se dvd. Ponekad baci sliku cim na trenutak zasvetle tri lampice za num, caps i screen lock. Izvadio sam dvd i blinkanja nije bilo, ali se zato isto ponasao, ponekad baci sliku. Probacio sam sa vise ram memorija, bez memorije, menjao procesore, izvadio cmos bateriju, resetovao bios, vratio cmos bateriju, probao sam i bez baterije od laptopa, probao sa vise punjaca. Promenio pastu na procesoru i grafickom chipu. Bez hard diska se zezao sve vreme. Na internetu nikako da nadjem znacenje tog blinkanja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Pa vidi... 01.07.2017. 17:34 #636985

status: user
broj poruka: 9381
Pored svega navedenog sta si vec uradio, znacenje 7 blinka lampice za HDD ti i nije potrebno, odnosno mozes i sam da zakljucis sta znaci.
Crkla ti je maticna ploca, verovatno VGA.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 01.07.2017. 17:39 #636986

status: user
broj poruka: 9460
Ta lampcina nema nikakvo BIOS error code znacenje. Najverovatnije nekakavo pokusavanje da boot-uje, ali ne uspeva...Crkla ploca 99%.
Hladan lem na VGA cipu, najverovatnije.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs