Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
@markopvict / sve koji imaju kablovski net jel vam se restartuje modem kad dodje do promene ip
STRANA 1 OD 1
1AGRESSOR @markopvict / sve koji imaju kablovski net jel vam se restartuje modem kad dodje do promene ip 14.07.2017. 23:21 T65090

status: user
broj poruka: 819
kao sto kaze naslov


najmanje dva puta u 24h mi se modem sam od sebe restartuje i tako naravno izgubim net na 5 min koliko mu treba da dodje sebi


evo sta kazu u Radijus Vektoru da je to normalno i da mora tako sa svim DOCSIS 3.0 modemima kad cmts vidi potrebu za promenom ip on to sam odradi

ne budem lenj pitam druga iz frankfurta on ima ovaj modem `Hitron CVE 30360` a provajder je `Kabel Deutschland` brzine bolje da ne znate kakve dobija za 20eur mesecno

kaze NIKADA mu se modem sam od sebe nije restartovao a dobija nove ip


jedan `strucnjak` iz vektora me ubedjivao kako se to desava i na adsl na kojem sam bio 10god i to se nije dogodilo a opet jedan drugi kaze da ovaj prvi nije upravu i da promena ip adrese mora biti neprimetna i da nikako ne sme da se restartuje


dakle sta se vama dogadja ???



@markopvict upomoc sta ti znas o ovome ? :)





Hvala





http://valid.x86.fr/5kst9s

NISTA BEZ KABLA
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Najmanje, a najvise? 15.07.2017. 01:27 #637336

status: user
broj poruka: 2480
Ne bih rekao da je moguce dobiti novi IP bez reseta modema. Al kad vec mislis da je Njemacka posebna, nije. Imam druga u Karlsruhe-u, svako vece izmedju 12 i 1am mu se resetuje modem jer dobija novi ip.

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 15.07.2017. 01:47 #637338

status: user
broj poruka: 819
ne mislim ja da je Nemacka posebna ali sam hteo da pitam nekoga van Srbije zato sto mi je operater rekao da je to tako svuda u svetu


pa posto je normalno svuda u svetu kako youtube / twitch streameri koji imaju kablovski net uspevaju da rade to sto rade i kako je moguce da za ovolike godine sedenja za internetom nikada nisam cuo za to




mene ovde najvise zanimaju iskustva drugih koji su na kablovskom operateru SBB ili vektor ili koji vec da li im se isto desava




http://valid.x86.fr/5kst9s

NISTA BEZ KABLA

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion na sbb-u 15.07.2017. 03:44 #637340

status: user
broj poruka: 2480
Imam staticki IP tako da :P
Sto se tice streamera, uglavnom se IP resetuje u nekim levim satima, rano ujutru itd.

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: na sbb-u 15.07.2017. 09:34 #637342

status: user
broj poruka: 1620
Konekcija se kod SBB-a, sa statičnom IP adresom ili ne, resetuje jednom dnevno.
Ja sam na Beogrid mreži i to ide oko 4h ujutru, bez obzira na statičnu IP adresu koju imam.
A u zabludi živiš ako misliš da mora da se restartuje modem - za tim nema potebe, već se samo reinicaijalizuje konekcija.
Kod mene to izgleda ovako za juče i danas, dok od samog uređaja zavisi koliko će to trajati (kod mene max do 10s): https://image.ibb.co/jWQYqF/net.png

:: Imam staticki IP tako da :P
:: Sto se tice streamera, uglavnom se IP resetuje u nekim levim satima, rano ujutru itd
::
:: 5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 15.07.2017. 10:22 #637343

status: user
broj poruka: 1586
beogradi, negde oko 2-3 nocu, zanese se malko ruter na par minutai onda radi dalje normalno, nepogresivo u to vreme.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 15.07.2017. 10:32 #637344

status: user
broj poruka: 288
Modem ili ruter? Postoji razlika.

Ja imam Cisco modem 3208 kod SBBa koji je povezan na ruter. Nikada se modem nije resetovao kad sam menjao IP adresu, odnosno kad sam namerno radio rekonekciju. Mozda je to kod rutera po difoltu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 15.07.2017. 13:01 #637349

status: user
broj poruka: 819
izgleda me niko nije razumeo verovatno mojom krivicom

ovo je moj uredjaj Motorola Thomson TWG870UG

kad se promeni ip uredaj se ponasa kao da sam ga iskopcao iz struje i ponovo ukopcao i dok se ponovo poveze traje skoro 5 min



@Kutalion

pitao sam pre neki dan u Vektoru za staticku ip i rekli su mi da bih se desavalo isto samo sto kad se uredjaj restartuje meni ostaje ista ip

i meni se restartuje izmedju 14 i 17 h i 1 i 3 h



@luja-88

nista ja ne mislim da mora ili ne mora ja kazem kako jeste i sta su meni rekli A iz iskustva sa adsl i po recima jednog od operatera automatska promena ip adrese mora biti neprimetna i bez prekida konekcije


@MilosNBG

mozes da budes malo precizniji oko tog `zanese` ??? jel ti se prekine konekcija sa netom kad se zanese ?



@20Alvaro

imao sam takav Cisco pa sam ga vratio jer nije imao integrisan wi-fi a sad imam Motorola Thomson TWG870UG


NAPOMENA: operater mi je rekao da sa Cisco uredjajem mogu da izbegnem automatsko restartovanje ali da bih onda morao manuelno to sam da uradim i kad sam ga pitao pa dobro sta ako ga ne restartujem sam on kaze ako CMTS izda poromenu ip adrese a ti ne resetujes uredjaj ne mozes da se povezes na net dakle nista mi ne znaci manuelno restartovanje





eto nadam se da sam bio malo jasniji





http://valid.x86.fr/5kst9s

NISTA BEZ KABLA

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 15.07.2017. 13:32 #637350

status: user
broj poruka: 288
@1AGRESSOR

Kamo srece da si tada kupio samo wifi ruter. Ne bi se sada zezao sa ovim.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 15.07.2017. 13:43 #637351

status: user
broj poruka: 819
@20Alvaro


ma dobio sam ja od njih posebno dlink wi-fi ruter ali mi to nista ne znaci jer bih morao opet manuelno da ugasim i upalim modem da bih dobio novi ip






DODATNO operater mi je takodje rekao da kad CMTS uradi promenu ip adrese to se desava svima svuda i u istom momentu

sto po logici stvari znaci da svi korisnici Vektora 2 puta dnevno u isto vreme ostaju bez neta na 5 min a oni koji su konfigurisali svoje Cisco modeme na manuelno moraju da njihove uredjaje ugase i upale da bih se povezali na net







http://valid.x86.fr/5kst9s

NISTA BEZ KABLA

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 15.07.2017. 15:32 #637352

status: user
broj poruka: 1586
Da, na mozda tridesetak sekundi se zabaguje kompletna konekcija, pa kako ubodem, ako gledam tube i ne primetim, ali ako bas tog trenutka hocu na neki sajt, pokaze kako nema konekcije

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict ne radim u kablovskom operateru, pa ne znam zasto to rade 15.07.2017. 22:27 #637360

status: user
broj poruka: 4515
Imam kuci SBB - Cisco home gw i restartuje se povremeno u gluvo doba noci. Jedino da ga monitorisem pa da ti tacno kazem kad se restartuje.

Bolje ti proveri DOCSIS3 vezu do modema, jacunu signala itd... bice pre da je to problem.

Ne znam kako radi vektor, ali na sbb slabljenje treba da bude idelano na 0, a odstupanja su do -8 ili +10 dBmV


ADSL se sigurno ne restartuje i ne diskonektuje, imao sesije po 200dana.






:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed aDSL (VDSL) je zakon 16.07.2017. 17:26 #637379

status: user
broj poruka: 10984
Trenutno, 50/2Mbits, Telekonj. Stucne samo kada ima nekih radova na mrezi ili prekida u napajanju lokalne centrale. Nista restart zbog promene IP-a - laze `strucnjak` iz vektora ...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman bem li ga 19.07.2017. 18:05 #637478

status: user
broj poruka: 1111
ako tebi win prijavi da nema lana, modem se restartuje sigurno, ili samo sve veze ponovo napravi
sto znaci da ponovo uspaostavlja i dsl, sto nije potrebno za promenu ip adrese

jel ti javlja win u tim trenucima da je lan iskopcan?

pitam, jer ja stvarno ne znam da li se to kod mene, kod telekoma desava, taj restart, mozda je podesen da se automatski tesartuje za novu ip, sto mozes da iskljucis, ako ti toliko smeta tih par min dnevno


ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman evo kod mene 19.07.2017. 18:14 #637479

status: user
broj poruka: 1111
dsl veza je restartovana zadnji put pre 73 sata
kad sam ja budzio fiskni i sve raskacivao
inace sto neko rece, 200 dana mu stoji skopcan dsl, tako bude i kod mene, mesecima, dok ga ja ne prekinem, bukvalno, ili ovi ucitavaju novi firmware
meni se modem ne restartuje uopste, evo sad to saznadoh, po dsl konekciji, a imam adsl kod telekoma na tri mesta, najduze 15 god vec, i nikad se nije restartovao
poneki sec, lag, kubitak konekcije, i to mogu nabrojati na prste jedne ruke, ali nikad NETWORK CABLE IS UNPLUGED
tako da jbs zapad, ako su ti zapale dobre parice, dobro vezane, na suvom, sa malom atenuacijom, bar sto se tice adsl-a, neces imati problema


ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 20.07.2017. 19:56 #637506

status: user
broj poruka: 819
ok najduze bez prekida od 23.6.2017

1 days 04h:03m:59s


nije jos 100% da ne ureknem resenje na pitanje operatera da li sam probao druge lan portove premestio sam lan kabal iz porta 1 u port 4





http://valid.x86.fr/5kst9s

NISTA BEZ KABLA

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs