Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Stari laptop
STRANA 1 OD 1
MACHINE Stari laptop 23.07.2017. 10:09 T65107

status: user
broj poruka: 5696
Mojoj staroj Toshibi je izgleda riknula grafika. Rasturio sam laptop, ocistio sve ali nije pomoglo. Naime Toshiba Satellite P600-190 ima diskretnu GT330M graficku, laptop radi tj. pali, ulazinu win sve peroferije rade ali sliju daje na momenat pa se izgubi. Mogu da menjam kontrast na ekranu i vidim da je upaljen tj. ima `raster` pa sam sihuran da je VGA posto je poslednje vreme zezao tako sa slikom. Ploca je ispravna jer radi, koristim ga preko RDP sesije. Da li je lako naci graficku kao zamenu i posto su?

Posto ga ne bih popravljao vec boh uzeo drugi, zanima me koliko bih mogao da dobijem za njega ili delove pojedinacno:

LCD dijagonala 19`
Intel i5 520M
2x4=8GB DDR3-1066
Toshiba 500GB sata3
Kingston hyperX SSD 120GB
Tastatura backlit
DVD blue ray citac
WiFi n
Eth 100 mbit/s

Znam da su tastature trazene. Koji je vas predlog sta ciniti sa ovim: zamena grafike ili prodaja?

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilespi026 Zamenio bih grafiku 23.07.2017. 10:52 #637577

status: user
broj poruka: 214

Da ti ipak razmislis o zameni graficke.Fina je ovo masina,greota da je prodas bud zasto.Pogledaj na KP,naci ces bez problema.Jedino ako te svrbi dzep pa ti ova situacija dobro dodje da zanovis laptop.Eto,to je neko moje misljenje.Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Zamenio bih grafiku 23.07.2017. 11:16 #637579

status: user
broj poruka: 5696
Pa to stonsi rekao je ono sto me koleba :) za nov laptop mi treba 500+ evra (APU) sto nije malo ali su sad leti cene nize.

Kad bih mogao za delove ili lap da.dobijem OK cifru isao bih na nov ali 17` ne 15` sa 256GB ssd

Nisam pametan :D

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

::
:: Da ti ipak razmislis o zameni graficke.Fina je ovo masina,greota da je prodas bud zasto.Pogledaj na KP,naci ces bez problema.Jedino ako te svrbi dzep pa ti ova situacija dobro dodje da zanovis laptop.Eto,to je neko moje misljenje.Pozdra
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Staroi laptop :D 23.07.2017. 11:56 #637580

status: user
broj poruka: 9460
Bolji od 90% lapova koji se koriste u Srbalja :D

Isplati se kupovina nove grafulje, dobar je to lap.

Imas na Aliexpress za nekih , a moze se naci i na ostalim sajtovima za kupovinu....

Mozes probati i tu da odneses da makar neko pokusa da produva GPU, verovatno ce da proradi, pa ako imas srece, moze i da potraje da radi...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Zamenio bih grafiku 23.07.2017. 11:58 #637581

status: user
broj poruka: 18930
Rekao bih ti da ga popravis, prodas i kupis nov, tako mi je najlogicnije. Ja ljude upucujem u kizosoft, covek to popravlja profi.

@gile, nece to potrajati, nazalost.


:: Pa to stonsi rekao je ono sto me koleba :) za nov laptop mi treba 500+ evra (APU) sto nije malo ali su sad leti cene nize
::
:: Kad bih mogao za delove ili lap da.dobijem OK cifru isao bih na nov ali 17` ne 15` sa 256GB ss
::
:: Nisam pametan :
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
:: ::
:: :: Da ti ipak razmislis o zameni graficke.Fina je ovo masina,greota da je prodas bud zasto.Pogledaj na KP,naci ces bez problema.Jedino ako te svrbi dzep pa ti ova situacija dobro dodje da zanovis laptop.Eto,to je neko moje misljenje.Pozdra
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 23.07.2017. 14:08 #637583

status: user
broj poruka: 9460
Znam da su sanse jako male, ali nije nemoguce da radi i duze. Ne moze da se zna, 100 grafika, sto cudi :)

U svakom slucaju, ne kosta nista da se proba. Moze i sa fenom za farbu, zalepi ispod temper. sondu i zagreje do 230c i ostavi pola sata da se ohladi i sta je tu je. Obori gpu performanse, ne igra se na njemu, obezbedi postolje sa hladjenjem kada je kuci i ima da potraje. :)


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 23.07.2017. 15:23 #637584

status: user
broj poruka: 18930

Sa fenom i 230c nece uspeti da otopi kalaj ispod chipa, treba mnogo veca temperatura na kratko. Moj hp je radio jos mesec dana, ali to nije resenje..


:: Znam da su sanse jako male, ali nije nemoguce da radi i duze. Ne moze da se zna, 100 grafika, sto cudi :
::
:: U svakom slucaju, ne kosta nista da se proba. Moze i sa fenom za farbu, zalepi ispod temper. sondu i zagreje do 230c i ostavi pola sata da se ohladi i sta je tu je. Obori gpu performanse, ne igra se na njemu, obezbedi postolje sa hladjenjem kada je kuci i ima da potraje. :
::
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 23.07.2017. 16:29 #637585

status: user
broj poruka: 9460
To ja odokativno, ali kada termo sondu stavis ispod PCB i kada dostigne oko 230 to je dovoljno da se otopi, jer je dosta visa temperatura napred gde su kuglicr.

Proba sa 230c, pa ako ne daje rezultate, pecne je na 250 20-ak sekundi i to je to. Najgore sta moze da mu se desi je to da sjebe vec neispravnu karticu :D

Ne znam ni sam koliko sam GPU cipova na laptopu tako sredio. Neki rade vec godinu, a neki crkli posle par meseci...Nema pravila. Ako nema ispod cipa prasine, sanse su vece da ce kuglice lepse da se istope i ostvare kontakt, a ako je prisutna sitna prasina, onda tesko da ce biti dobar spoj i to puca za mesec dana...dzaba i flux...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: ... 23.07.2017. 22:46 #637603

status: user
broj poruka: 911
nista nije sigurno dok ne prekuglas, sa duvaljkama ubijate temparaturom cipove, IR grejaci su za to zakon, moja DIY IR masina je jos u probnoj fazi ali su rezultati oko 90% (trenutno se igram na starim ispravnim socket A, 478,754) dosta faktora utice na pozitivan ishod...
Nadam se da cu do oktobra da vam na YT okacim/predstavim zverku :)))


:: To ja odokativno, ali kada termo sondu stavis ispod PCB i kada dostigne oko 230 to je dovoljno da se otopi, jer je dosta visa temperatura napred gde su kuglicr.
::
:: Proba sa 230c, pa ako ne daje rezultate, pecne je na 250 20-ak sekundi i to je to. Najgore sta moze da mu se desi je to da sjebe vec neispravnu karticu :
::
:: Ne znam ni sam koliko sam GPU cipova na laptopu tako sredio. Neki rade vec godinu, a neki crkli posle par meseci...Nema pravila. Ako nema ispod cipa prasine, sanse su vece da ce kuglice lepse da se istope i ostvare kontakt, a ako je prisutna sitna prasina, onda tesko da ce biti dobar spoj i to puca za mesec dana...dzaba i flux..
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Komponenete 25.07.2017. 09:48 #637627

status: user
broj poruka: 5696
Koje su realne vrednosti za ove komponenete, tj. okvirna cena?

Wd hdd 500gb, 5400, sata2
Ssd kingston hx 120gb
Ddr3 2x4gb sodimm
Br dvd
I5 520m

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 25.07.2017. 10:46 #637633

status: user
broj poruka: 3342
Si kacio na neki eksterni monitor ili TV, da vidis da li se grafa isto tako ponasa?

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Display??? 28.07.2017. 19:00 #637754

status: user
broj poruka: 5696
E ovako,

nije me mrzelo i okacim ovaj laptop na ext monitor preko VGA kabla. I vidim potpuno normalnu sliku na TVu, sto mene upucuje da je graficka zapravo ispravna? Onda u ovom slucaju sa ja zeznuo display tj. kabl? Ovde nije flat kabl vec je u pitanju snop veza

Jel ima neko ideju kako ovo proveriti jer display na trenutke pokaze sliku, imam neki text logo ali onda nestane i mogu da menjam samo kontrast ekrana preko tastature

Da li je moguce da je graika ipak crkla a da na VGA imam sliku? Malo cudan problem.

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nasao problem 29.07.2017. 19:20 #637772

status: user
broj poruka: 5696
los kontakt na kablu izmedju ploce i LCDa, sad sve radi kao sat...

Koliko vredi ovakav ispravan laptop? posto bih ga svejedno prodavao i menjao za manji i noviji 17` model.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hemicar911 Procena 29.07.2017. 23:28 #637774

status: user
broj poruka: 69
Okvirna cena bi bila ~180E +/- 10%


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs