Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Slanje wifi signala iz jednog lokala do drugog daljine do 15m
STRANA 1 OD 1
duqp Slanje wifi signala iz jednog lokala do drugog daljine do 15m 09.08.2017. 08:23 T65138

status: user
broj poruka: 3466

Mozda je glupa ideja ali sigurno neko ima resenje, jedan lokal tu ima internet a drugi koji je odmaknut sa maks 15m, treba da dobije internet. Po mogucstvu ovaj iz prvog. Da ne uvodimo jos jedan internet i da se bez potrebe zakopavamo em ugovorom em placanjem.

Sta treba od opreme da se kupi i gde?

Lokali su maltene jedan do drugog ali nema varijante za busenjem bilo kog zida.

Ako ima neko pitanje tu sam. Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ideja, ne da nije glupa, 09.08.2017. 08:56 #637938

status: user
broj poruka: 4228
već rešenje odavno postoji.

Iz lokala koji ima internet treba na neki način dobaciti signal do drugog lokala koji internet nema. U prvom lokalu se postavi takav uređaj koji može da šalje signal (ruter, ap), a u drugom se konfiguriše način rada (mod AP Client ili Bridge). U prvom lokalu se može koristiti postojeći ruter ako negov signal može da `dobaci` do drugog lokala. Ako može da dobaci, a ne može da se upari ili uopšte ne može da dobaci (slab signal) mora se postaviti drugi uređaj.

U drugom lokalu nije neophodno da bude akses point, već je potrebno da taj uređaj ima AP mod: to se može namestiti i na ruteru.

Postoji mogućnost i sa postavljanjem ripitera, ali nisam siguran da će to biti dobro rešenje.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Neki TP link sa 2 antene ili jaci ruter 09.08.2017. 11:39 #637942

status: user
broj poruka: 7695
trebao bi da dobaci 15 metara je smesna razdaljina.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile 09.08.2017. 11:56 #637943

status: user
broj poruka: 9460
AP+wi fi ruter ili samo wi fi ruter ako ima mogucnost da se iz prvog lokala dovuce UTP kabel do drugog.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milosikaca Re: Slanje wifi signala iz jednog lokala do drugog daljine do 15m 09.08.2017. 12:09 #637945

status: user
broj poruka: 1081
verujem da ti je ovo idealno za to sto trazis a nije puno skupo

http://www.netiks.rs/av500-nano-powerline-adapter-starter-kit



Intel 4460@3.2Ghz@K2
Z97 Killer
4x8GB Fury 1866
GTX1050TI 4GB
TT Core P5@SS-660XP2
250GB S850 EVO
Xonar DX
Logitech Z906
MX Performance
G105 MW3
Iphone 6s+ 64GB
http://www.speedtest.net/my-result/6034866793

::
:: Mozda je glupa ideja ali sigurno neko ima resenje, jedan lokal tu ima internet a drugi koji je odmaknut sa maks 15m, treba da dobije internet. Po mogucstvu ovaj iz prvog. Da ne uvodimo jos jedan internet i da se bez potrebe zakopavamo em ugovorom em placanjem
::
:: Sta treba od opreme da se kupi i gde
::
:: Lokali su maltene jedan do drugog ali nema varijante za busenjem bilo kog zida.
::
:: Ako ima neko pitanje tu sam. Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ako uspe da upari dva akses pointa u bridž modu 09.08.2017. 13:04 #637950

status: user
broj poruka: 4228
- rešio je problem. Ako uspe da poveže dva rutera ili ruter i akses point preko AP Client moda - rešio je problem.

Naravno, ništa od ovoga mu nije potrebno, da može (a ne može) da ih poveže kablom.

Takođe, postavlja se pitanje koštanja cele priče, koliko tačno uređaja treba, da li je jačina signala dovoljna da uređaji mogu da se povežu itd...

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Neki TP link sa 2 antene ili jaci ruter 09.08.2017. 13:31 #637951

status: user
broj poruka: 18940
Ja sam imao malo problemcica sa TL-WA801ND u saradnji sa SBB-ovim Cisco ruterom. Ne bi bilo lose da napise koji je model rutera koji treba da daje signal, a sa druge strane da uzme neki mikrotik AP.


:: trebao bi da dobaci 15 metara je smesna razdaljina
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Telekomov neki 09.08.2017. 23:42 #637969

status: user
broj poruka: 3466



Tilgin modem i prikljucak za fiksni.
Nebitna je cena ove akrobacije ali bitno je da sto stabilniji signal posaljem do drugog lokala gde ce npr 5 klijenata paliti internet i surfovati dok cekaju.

Dajte predloge tacno sa aparatima za kupovinu

Ne mora nista dijamanti i zlato oblaganje nego eto nesto pristojno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Neki TP link sa 2 antene ili jaci ruter 09.08.2017. 23:54 #637970

status: user
broj poruka: 7695
Ja sam imao TL-WR340G dobacivao je 100 m ,postojala je opticka vidljivost ,a ja sam bio malo na visini od te tacke udaljene 100 m gde sam uhvatio dobar signal ,sto je i mene iznenadilo ,jer sam cekao kod frizera i vrteo mobilni i uhvatim moj signal.
Ruter je bio postavljen kod prozora ,nije bio u unutrasnjosti sobe .

:: Ja sam imao malo problemcica sa TL-WA801ND u saradnji sa SBB-ovim Cisco ruterom. Ne bi bilo lose da napise koji je model rutera koji treba da daje signal, a sa druge strane da uzme neki mikrotik AP.
::
::
:: :: trebao bi da dobaci 15 metara je smesna razdaljina
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Telekomov neki 10.08.2017. 09:11 #637971

status: user
broj poruka: 18940
Ako je samo 5-10 klijenata, onda bi trebalo da zavrsi potrebe tp-link, neki malo bolji ap, npr 841ND sa 2 antene, mislim da nema potrebe sa 3.

A nek se javi umrezeni Milos da i on da predlog :).


::
::
::
:: Tilgin modem i prikljucak za fiksni.
:: Nebitna je cena ove akrobacije ali bitno je da sto stabilniji signal posaljem do drugog lokala gde ce npr 5 klijenata paliti internet i surfovati dok cekaju.
::
:: Dajte predloge tacno sa aparatima za kupovin
::
:: Ne mora nista dijamanti i zlato oblaganje nego eto nesto pristojno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Ako ces bas kvalitetnije 10.08.2017. 09:27 #637972

status: user
broj poruka: 1389
Jedan uredjaj za prijem, drugi kao AP.

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ako ces bas kvalitetnije 10.08.2017. 09:59 #637973

status: user
broj poruka: 18940
Mislis posle Tilgin-a da dodaje AP, pa u sledecem lokalu da stavi repeater?

Aj usput da te pitam, znam da si nesto ranije imao problem na nekim diskovima na linuxu, ne znam tacno sta, ali si pominjao diskparm, znam da je to vezano za rad diska, kada to podrzava. Imam problem, sto lampica za hdd konstantno svetli, aktivnost mislim da je na sistemskom disku. Particija je Ext3 journaling, a distro je debian, to je isto kao ubuntu, konzola, nema gui. Ovo sve sto sam iscackao po netu me nije dovelo nigde i samo sam oborio grub, nakon cega sam ga sredio i sad radi.

:: Jedan uredjaj za prijem, drugi kao AP
::
:: Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570
:: 3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win X
:: Frontier DIV
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ako nećeš da ti taj komšiluk 10.08.2017. 12:50 #637979

status: user
broj poruka: 4228
vršlja po tvojoj mreži, postavi jedan TP Link TL-WR841HP kao novi ruter (kabl u WAN, definiši novi SSID i novi IP opseg). Sa druge strane postavi kao što je imarkovic predložio
TP Link TL-WR841ND kao WDS ripiter. Gledaj da ta dva rutera budu što bliže jedan drugom.

Opremu možeš kupiti bilo gde. Oba rutera koštaju zajedno oko 7.000 RSD.

Ako nećeš da odvajaš svoju (mts) mrežu možeš da probaš da li će ti jedan od ova dva rutera završiti posao kao wds ripiter. Čak i ovo se može rešavati sa 2 x TL-WR841ND.

Teorijski sve ovo može da se namesti jednim ruterom, ali zavisi od slučaja do slučaja: da li se ruteri `gotive`, prepreke, smetnje i slično, pa se zato ne može dati sigurno, isprobano rešenje.

Ovo što je predložio milosikaca je jedan od primera takvih rešenja. Nemam AV500, već PA4010 i kod mene u stanu nemam problema: rade u bilo koju strujnu utičnicu da ih priključim. Kada sam odneo kod drugara da probam nije hteo da poveže dva objekta koji su razdvojeni 20m. U drugoj kući uspeo sam da ih uparim na 1. i 2. spratu, ali u prizemlju nikako. Kako su električari izveli spajanja i prespajanja - pitanje je da li i oni znaju.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs