Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Suplementi
STRANA 1 OD 1
Bundeva Suplementi 13.08.2017. 16:50 T65152

status: user
broj poruka: 408
Znam da nije tema za teh forum ali ajde da pitam:

Nakon malo istrazivanja, dosao sam do ove uze liste na osnovu staza kompanije, istorije, reputacije itd. Kakvo je vase misljenje i za koje se kompanije moze reci da postuju procedure, prate kvalitet i bezbednost suplemenata (vitamini/minerali, omega 3/6, probiotici...)

Jamieson
NOW foods
TwinLab
Solgar
Bronson
Jarrow
Himalaya

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nidzakv .... 13.08.2017. 21:25 #638091

status: user
broj poruka: 660
Za vitamine je Solgar #1...



fx6300 @ 4.6ghz
990fxa-ud3 rev 4.0
Samsung 850 EVO 250GB
2x4Gb @ 1866
GTX960 Gaming G1
Bigfoot killer NIC 2100
Seasonic X-series 650KM3
Logitech G110
Steeseries Heavy
Finalmouse Ergo 2015 SE

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 13.08.2017. 23:54 #638096

status: user
broj poruka: 4222
Now foods i Himalaya od jeftinih.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 14.08.2017. 01:46 #638097

status: user
broj poruka: 3796
Bacanje para, efekat skoro nikakav. Amaterski. Kupuj samo domace, znaci testosteron depo od Galenike za masetinu, pa vinstrol da isece i nabaci ti kablove i vaskularnost. Carobna kombinacija :D :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 pretpostavljam da je cilj jacanje imuniteta/kostiju 14.08.2017. 20:33 #638127

status: user
broj poruka: 1986
Diet of Healthy Indigenous People in the Swiss Alps

Calories Food Fat-Soluble Vitamins Calcium Phosphorus
800 Rye Bread Low 0.07 0.46
400 Milk High 0.68 0.53
400 Cheese Very High 0.84 0.62
100 Butter Very High 0.00 0.00
100 Barley Low 0.00 0.03
100 Vegetables Low 0.06 0.08
100 Meat Medium 0.00 0.12
2000 Very High 1.76 1.849

Dentist Melvin Page discovered the biochemical
cause of tooth decay and gum disease: a disturbance in the ratio of calcium to phosphorus in the
blood. A ratio of 8.75mg of calcium per 100cc of blood, and 3.5mg of phosphorus per 100cc of
blood, with normal blood sugar levels, creates immunity to tooth decay. The healthy blood sugar
level is 85 milligrams per 100 cc of blood. When there are blood sugar spikes, minerals like
calcium are pulled from our bones. When the amounts of calcium or phosphorus in the blood deviate
from these levels, or if they are not in the exact proportion of 2.5 parts calcium to one part
phosphorus, minerals are withdrawn from the tooth or other tissues, resulting in tooth decay or gum
disease or both.


Nema boljih suplemenata od gde god je moguce organskih namirnica


Dnevni unos:

Calcium 1.5 grams
Phosphorus 2 grams
Vitamin A 4,000 - 20,000 IU
Vitamin D 1,000 - 4,000 IU
Percent Calories from Fat 30-70%

Doze:

Vitamin D levels in Foods (IU)

Blue Ice™ fermented cod liver oil – full spectrum vitamin D - 1 teaspoon 3500-10000
X-Factor Gold™ high vitamin butter oil - D3 only – 1 teaspoon20 1,000-3000
Pig or Cow Blood – 1 cup 4,000
Herring - 3.5 ounces 1,100
Duck Egg – 1 1/3 eggs 720
Oysters - 3.5 ounces of oyster meat 642
Grunt and Rainbow Trout 3.5 ounces 600
Sardine – 3.5 ounces 480
Mackerel – 3.5 ounces 345 – 440
Pork Lard – 1 tablespoon 140 – 400
Salmon – 3.5 ounces 360
Canned Sardines – 3.5 ounces 270
Shrimp - 3.5 ounces 172
Chicken Egg – 2 eggs 120
Butter - 3.5 ounces 56
Pork Liver - 3.5 ounces 50
Milk - 4 cups 40
Beef Liver 3.5 ounces 30

Fat Soluble Vitamin A

Vitamin A Amount (I.U.)
Blue Ice ™ fermented cod liver oil – 1 teaspoon 7,500-25,000
Turkey Liver 3.5 ounces 75,000
Duck Liver 3.5 ounces 40,000
Beef Liver 3.5 ounces 35,000
Chicken Liver – 3.5 ounces 13,328
Fish Head / Fish Eyes / Animal Eyes Very high
Eel – 3.5 ounces 3477
Hard Goat Cheese 3.5 ounces 1745
Soft Goat Cheese 3.5 ounces 1464
Duck Egg – 1 egg 472
King Salmon 3.5 ounces 453
Ghee – 1 tablespoon 391
Butter – 1 tablespoon 350
X-Factor Gold™ high vitamin butter oil – 1 teaspoon 200 – 450
Egg Yolk – 1½ yolks 333
Whole Milk – 1 cup 249

Calcium Content in Foods

Food Calcium in Milligrams
Hard / Soft Cheeses – 2 ounces 404
Canned Sardines with bones – 1 can 3.75 ounces 351
Yogurt, Whole Milk – 1 cup 296
Canned Salmon with bones 3.5 ounces 277
Whole Milk – 1 cup 276
Cooked Collard Greens 1 cup 266
Cooked Tahitian Taro Root – 1 cup 204
Cooked Kale – 1 cup 171
Cooked Dandelion Greens – 1 cup 147
Cooked Broccoli – 2 cups 120
Cooked Scallops – 3.5 ounces 115
Herring – 3 ounces 90
Cottage Cheese- ½ cup 69
One Medium Sweet Potato 40
Shrimp – 3 ounces 33
Salmon without Bones – 3.5 ounces 28

phosphorus

Three and a half ounces of a hard cheese provides 0.6 grams of phosphorus. the same amount of beef, chicken or
fish contains about 0.25 grams. Four cups of raw milk provide 0.9 grams of phosphorus. Organ meats
are generally much richer in phosphorous than muscle meats.
4 eggs contain 0.5 grams of phosphorous. Eggs from pastured chickens, ducks or other animals are
rich in tooth-decay-fighting vitamins and minerals.

Vitamin C in Food

Serving size 100 grams or 3.5 ounces Vitamin C Milligrams (mg)
Camu Camu 2800
Rose Hips 2000
Acerola Cherry 1600
Red Pepper 190
Parsley 130
Guava 100
Kiwi, Broccoli 90
Persimmon, Papaya, Strawberry 60
Orange 50
Kale 41
Lemon 40
Mandarin Orange, Tangerine, Raspberry 30
Raw Cabbage, Lime 30

Iron Content of Some Foods

Food (100 gram servings, about 3.5 ounces) Iron in Milligrams
beef / lamb spleen 45
duck / goose liver 31
clams 12
caviar 12
lamb kidneys 12
chicken / turkey liver 12
sun dried tomatoes 9
potatoes 7
parsley, raw 6
beef liver 5

e sad kako izbalansirati ishranu zavisi od osobe do osobe, treba citati i citati i citati i po nesto probati.
U svakom slucaju `gotova` resenja su uglavnom najgori izbor jer su placebo pricice a i doziranja budu nedovoljna.

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: pretpostavljam da je cilj jacanje imuniteta/kostiju 14.08.2017. 20:51 #638129

status: user
broj poruka: 3342
`Organske` namirnice je izraz za tradicionalno gajene namirnice (bez upotrebe komercijalnih pesticida). I mutanti, tzv. hibridi se mogu `organski` gajiti. (povrce/voce).
Autohtone vrste su najbolje kao i redak broj hibrida. Sve ostalo potpada pod masu, sa smanjenom nutritivnom vrednoscu.

Suplementi su upravo nastali bas zbog smanjenja nutritivnih vrednosti namirnica u smislu industrijalizacije i masovnog/ubrzanog izbacivanja roda na trziste.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

::
:: Nema boljih suplemenata od gde god je moguce organskih namirnic
::

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ma nemojte kazti 15.08.2017. 07:19 #638136

status: user
broj poruka: 1986
jel to pricamo o ishrani trolasa koji skacu sa burgera na picu/peciva svaki dan za rucak gde u proseku zabibere necim slatkim, hmmm, koca, snikers, cips etc?! Ooo znam ja vrlo dobro sta daktilografkinje iza tastature zdreru.
Kad bi pola gore navedenog primenili ne bi ni bilo potrebe za suplementima sumljivog porekla. A i kada se sete da se dopinguju, uglavnom bude kasno i truju se sintetikom.

p.s.

trolas == troklrilni sifonjer .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: ma nemojte kazti 15.08.2017. 11:10 #638145

status: user
broj poruka: 3342
Znam i ja sta jedu, ali to je sve kancelarijski posao i kada izadjes na dorucak jedini izbor su ti prodavnice (samo brza hrana - salame, kifle, hleb, namazi, grickalice, sokovi), pekare i pljeskarnice/rostilj. Generalno nikada nemas sta drugo u okolini. A spremanje hrane kuci i donosenje na posao to je skoro svakome tesko.
Tako je svuda. Nemas bas preteranog izbora.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: jel to pricamo o ishrani trolasa koji skacu sa burgera na picu/peciva svaki dan za rucak gde u proseku zabibere necim slatkim, hmmm, koca, snikers, cips etc?! Ooo znam ja vrlo dobro sta daktilografkinje iza tastature zdreru
:: Kad bi pola gore navedenog primenili ne bi ni bilo potrebe za suplementima sumljivog porekla. A i kada se sete da se dopinguju, uglavnom bude kasno i truju se sintetikom
::
:: p.s
::
:: trolas == troklrilni sifonjer .
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 15.08.2017. 19:00 #638160

status: user
broj poruka: 1986
Kvalitetna ishrana se planira bar 7 dana unapred s apekta nabavke namirnica.
Em sto troskovi budu nizi, em sto kvalitet i odrzivost namrnica budu bolji.
Jela se planiraju bar 1 dan unapred, pre same pripreme.
Ono sto zahteva vise vremena, spremi se za vikend, porcionise i zamrzne (npr. Bone Broth).
Posle je kud i kamo brze i lakse implementirati polu-gotove proizvode u pripremi krajnjeg jela.

I najbitnije za kraj, motivacioni govor kad te nesto mrzi raditi (ponavljaj sebi cak i u snu):

`If you fail to prepare, you are preparing to fail` (parafraziran stari Bendzamin)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 15.08.2017. 21:40 #638168

status: user
broj poruka: 4222
Ja sam sa 140 kg koliko sam dogurao u kancelariji, napustio posao prije 3 mjeseca, počeo da radim fizičke poslove i samo 3 sata kancelarijske svaki dan i za 3 mjeseca sam skinuo 28 kg. Čovjek nije biće koje je stvoreno da radi 10 do 16 sati dnevno, pa je u neku ruku i posljedica gojaznost. Da mogu da živim sa 400 € plate mjesečno, od sutra bih napustio kancelariju. Nažalost, želje su jedno, a stvarnost drugo. Kvalitet života mi se podigao poprilično. Ujutro uzmem 3 jaja živa i pomješam sa jednom bananom, 1 kolutom ananasa, 100g kupina ili malina ili jagoda ili borovnica i 500g očišćenih bresaka. Za užinu 2 jabuke i 100g suvog domaćeg mesa(nije dimljeno). Za ručak 400g pečenog mesa na roštilju sa maslinovim uljem i litar vina domaćeg bijelog. Uveče od 17 do 18h večera sa 300g dinstanog krompira i salata od kupusa, mrkve, paradajza i komad od 200 g proje. Onda trčim 3 do 5 km, zavisi koliko sam umoran i odem na posao u kancelariju. Tamo samo pojedem dinju cca. 2kg i to je to. Ima dana kada sebi dam oduška i jedem samo pečeno meso i to teletinu i svinjetinu kombinovano i dinstani krompir. Hljeb više ne kupujem, a ako ne stignem ručati, odem u Ideju na pekarski krompir oko 500g. Slatko sam batalio kao što su Nestle, Feroni, Ferero, Pionir i Takovo(čokolade, keksovi, čipsevi, smoki, kupovni sladoledi i prezaslađeni sokovi). A suplemente sam prestao da koristim prije 15 godina na Kosovu kada mi je obim ruke dosegao 48cm, a struk ostao na 86cm( ali sam ih zato prodavao drugima koji su hrlili da izgledaju kao ja). Sad još malo da smanjim sa količinama hrane postepeno u narednih 9 mjeseci i dovedem na 90 kg koliko mi je maksimalno dovoljno da bih pristojno izgledao. Ne v ježbam, samo radim na paletama od 8h do 17h 6 dana u nedelji, a sedmi na građevini. Sad stignem da se vidim sa prijateljima po sad vremena svaki dan i imam vremena za sina(10 mjeseci) da ga vidim bar 3 sata nedeljom. Nisam umoran kao u kancelariji. Sad sam na godišnjem 2-gu sedmicu i trudim se da provodim vrijeme sa porodicom koliko je to moguće.
Ne dozvolite da zaboravite šta je život i družite se malo više. Ja sam dozvolio da mi život postane posao i to polako mjenjam. Svima sve najbolje i neka kupuju od seljaka hranu, jer ova flaširana i vještačka hrana je svuda oko nas. Platite seljaku malo više. Manje je otrovano od sterilisanog, konzerviranog, pasterizovanog i `najlonizovane` hrane.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @operator 17.08.2017. 06:22 #638217

status: user
broj poruka: 1986
voce uvek jedi sveze, citrusno voce umereno ili izbaci, pH vrednost u ustima ne sme biti niska a ni previsoka
zube peres bar 30min. posle jela, pratecim tehnikama (youtube je pun primera)
i jedna jako podmukla i cesto neznana stavka, smanji namirnice koje u sebi imau puno fitinske kiseline:

http://drgifing.com/fitinska-kiselina/

ima ljudi koji su toliko zaludjeni kako im mekinje i ovsene pahuljice pomazu da su izgubili sve zube, stavili vestake, debelo crevo im krvari, nastavili religiozno sa istom ishranom i idalje im nije jasno sta je uzrok

p.s.

ako se neko prevari da prati gore navedenu ishranu, voce je jako bitan faktor,
obavezno nesto tipa 15 sljiva, 4 manje kruske, 5 smokvi i 300ml. kozjeg jogurta uvrstiti u ishranu (2 porcije blendovano od oko 500g po porciji dnevno)
sljive, kruske i smokve su `sveto trojstvo` dobre kenjaze .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 17.08.2017. 09:23 #638220

status: user
broj poruka: 18930
Ja sam nekoliko godina radio samo po terenu, ali ne teske fizicke poslove, nego voznja+setnja+raduckanje, pa sam se ugojio fino. A sada sam u kancelariji, medjutim dosta toga sam promenio, kompletno ishranu, a kada bih recimo trenirao, sto i hocu, odmah ode 10kg manje. Navike su mnogo bitne, pored toga da li si statican ili aktivan.
Nema hleba, testenina, secera, dodatne soli, sve sto je stetno i nema hasanja posle 18h. Mnogo vode, piva:), voca, povrca, ali domaceg, posto sam rodom iz sela, nije problem.

Ovi suplementi, slobodno ih uzimajte, bacajte pare i unistavajte svoj organizam do mile volje. Unos smeca u organizam za lepe pare, nema nista bolje.

@micika, ko pere zube `bar` 30min.? Mozes ih prati i 2 sata svaki dan posle obroka, nista ti to nece pomoci. Zna se, posle svakog obroka prati zube bar 3min., jer nema potrebe za vise. Posecivati zubara radi pregleda na 6 meseci i uzimati savete. Nije dovoljno pranje zuba za odrzavanje, na to utice i ishrana, navike itd.


:: Ja sam sa 140 kg koliko sam dogurao u kancelariji, napustio posao prije 3 mjeseca, počeo da radim fizičke poslove i samo 3 sata kancelarijske svaki dan i za 3 mjeseca sam skinuo 28 kg. Čovjek nije biće koje je stvoreno da radi 10 do 16 sati dnevno, pa je u neku ruku i posljedica gojaznost. Da mogu da živim sa 400 € plate mjesečno, od sutra bih napustio kancelariju. Nažalost, želje su jedno, a stvarnost drugo. Kvalitet života mi se podigao poprilično. Ujutro uzmem 3 jaja živa i pomješam sa jednom bananom, 1 kolutom ananasa, 100g kupina ili malina ili jagoda ili borovnica i 500g očišćenih bresaka. Za užinu 2 jabuke i 100g suvog domaćeg mesa(nije dimljeno). Za ručak 400g pečenog mesa na roštilju sa maslinovim uljem i litar vina domaćeg bijelog. Uveče od 17 do 18h večera sa 300g dinstanog krompira i salata od kupusa, mrkve, paradajza i komad od 200 g proje. Onda trčim 3 do 5 km, zavisi koliko sam umoran i odem na posao u kancelariju. Tamo samo pojedem dinju cca. 2kg i to je to. Ima dana kada sebi dam oduška i jedem samo pečeno meso i to teletinu i svinjetinu kombinovano i dinstani krompir. Hljeb više ne kupujem, a ako ne stignem ručati, odem u Ideju na pekarski krompir oko 500g. Slatko sam batalio kao što su Nestle, Feroni, Ferero, Pionir i Takovo(čokolade, keksovi, čipsevi, smoki, kupovni sladoledi i prezaslađeni sokovi). A suplemente sam prestao da koristim prije 15 godina na Kosovu kada mi je obim ruke dosegao 48cm, a struk ostao na 86cm( ali sam ih zato prodavao drugima koji su hrlili da izgledaju kao ja). Sad još malo da smanjim sa količinama hrane postepeno u narednih 9 mjeseci i dovedem na 90 kg koliko mi je maksimalno dovoljno da bih pristojno izgledao. Ne v ježbam, samo radim na paletama od 8h do 17h 6 dana u nedelji, a sedmi na građevini. Sad stignem da se vidim sa prijateljima po sad vremena svaki dan i imam vremena za sina(10 mjeseci) da ga vidim bar 3 sata nedeljom. Nisam umoran kao u kancelariji. Sad sam na godišnjem 2-gu sedmicu i trudim se da provodim vrijeme sa porodicom koliko je to moguće
:: Ne dozvolite da zaboravite šta je život i družite se malo više. Ja sam dozvolio da mi život postane posao i to polako mjenjam. Svima sve najbolje i neka kupuju od seljaka hranu, jer ova flaširana i vještačka hrana je svuda oko nas. Platite seljaku malo više. Manje je otrovano od sterilisanog, konzerviranog, pasterizovanog i `najlonizovane` hrane
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Mislio je 17.08.2017. 10:12 #638223

status: user
broj poruka: 3466

Na 30 min posle jela znaci prodje 30 min i onda pranje :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Mislio je 17.08.2017. 10:39 #638224

status: user
broj poruka: 1986
upravo tako, ako se jede kiselo i sl. i onda krenes da traljas zube posto si jeo, unistavas zubnu gledj na prvu


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


::
:: Na 30 min posle jela znaci prodje 30 min i onda pranje :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 17.08.2017. 12:37 #638225

status: user
broj poruka: 563
Sve je to lepo ali odakle pare za deset vrsta voca u tim kolicinama svakog dana,neko pomenu 15 sljiva,krusaka ,smokvi...ko ima te pare da toliko toga kupuje,jedino ko zivi na selu pa ima da ubere,u gradu samo bogatasi,sa platom od 300e prosecan covek moze da kupi samo toalet papir ali posto nema para da kupuje raznovrsnu hranu verovatno mu i ne treba toliko toalet papira posto sere svaki nedelju dana...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 17.08.2017. 13:18 #638226

status: user
broj poruka: 18930
Jeste lepo ko ima mogucnost, generalno neko ko je iz grada, sela, nebitno, svaki covek koga poznajem bukvalno ima nekog ko je sa sela, pa na taj nacin moze da se poveze sa poljoprivrednicima, ode na pijacu ili sl., tamo kupi sta treba i to je to. Ali umesto toga ljudi idu u maxi, ideju itd., tamo imaju sve na izvolte, plate skuplje, em skuplje, em jako jako lose sto se tice kvaliteta i sadrzaja svega i svacega.

Srecom, u Srbiji ne moras biti bogatas da bi imao za voce, povrce, to vazi za strane zemlje gde se uvozi iz Srbije, da da. A te najkvalitetnije robe koje uvozimo sirom EU i preko EU po kontinentima, to je roba vrhunskog kvaliteta i izvozi se u tolikim kolicinama, da malo ostane za nas, pa onda kod nas uvoze iz najgorih zemalja, gde nije ni blizu kvalitetno kao kod nas.
I te pijace po gradu, odes na pijacu, a tamo cene skuplje nego po prodavnicama, zasto, pa zbog preprodavaca.

Dakle, nazalost, to je moguce kod onog ko ima svoje voce npr., i ne brine se da li je ono sto se prodaje kvalitetno, ili da li ce imati da kupi. Kod povrca je vec daleko komplikovanije i zahtevnije, mada je i jedno i drugo zahtevno sto se tice odrzavanja i proizvodnje. Ali recimo smokva, to je prilicno jednostavno zasaditi, za par godina ako sve bude ok dobijas u vremenu smokvi koliko hoces.

:: Sve je to lepo ali odakle pare za deset vrsta voca u tim kolicinama svakog dana,neko pomenu 15 sljiva,krusaka ,smokvi...ko ima te pare da toliko toga kupuje,jedino ko zivi na selu pa ima da ubere,u gradu samo bogatasi,sa platom od 300e prosecan covek moze da kupi samo toalet papir ali posto nema para da kupuje raznovrsnu hranu verovatno mu i ne treba toliko toalet papira posto sere svaki nedelju dana..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Re: re 17.08.2017. 13:29 #638227

status: user
broj poruka: 3342
Na pijaci je skuplje nego u supermarketima i tu u zavisnosti od prozivoda, ali uglavnom je tako. Skuplje je od 10% do 400% (krompir je 400% pijaca 100 dinara, supermarket 25). Ali, zato je kvalitet na pijaci i to kod proverenih (ne preprodavci), milion puta bolji od supermarketa. Cuj milion, trilijardu. I to se kupuje od onih koji imaju najvise do 4-6 artikla na tezgi (paradajz, krompir, luk, krastavac, celer, saragrepa). Manje-vise, to je to.

Cak i kada se kupuje meso, kupuje se u domacim malim mesarama i to se zna kod koga se kupuje.
Kupis meso u Tempo/Maxi/Idea, em sto se oseca, em sto iskalira dosta koliko je napumpano vodom.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: Jeste lepo ko ima mogucnost, generalno neko ko je iz grada, sela, nebitno, svaki covek koga poznajem bukvalno ima nekog ko je sa sela, pa na taj nacin moze da se poveze sa poljoprivrednicima, ode na pijacu ili sl., tamo kupi sta treba i to je to. Ali umesto toga ljudi idu u maxi, ideju itd., tamo imaju sve na izvolte, plate skuplje, em skuplje, em jako jako lose sto se tice kvaliteta i sadrzaja svega i svacega.
::
:: Srecom, u Srbiji ne moras biti bogatas da bi imao za voce, povrce, to vazi za strane zemlje gde se uvozi iz Srbije, da da. A te najkvalitetnije robe koje uvozimo sirom EU i preko EU po kontinentima, to je roba vrhunskog kvaliteta i izvozi se u tolikim kolicinama, da malo ostane za nas, pa onda kod nas uvoze iz najgorih zemalja, gde nije ni blizu kvalitetno kao kod nas.
:: I te pijace po gradu, odes na pijacu, a tamo cene skuplje nego po prodavnicama, zasto, pa zbog preprodavaca
::
:: Dakle, nazalost, to je moguce kod onog ko ima svoje voce npr., i ne brine se da li je ono sto se prodaje kvalitetno, ili da li ce imati da kupi. Kod povrca je vec daleko komplikovanije i zahtevnije, mada je i jedno i drugo zahtevno sto se tice odrzavanja i proizvodnje. Ali recimo smokva, to je prilicno jednostavno zasaditi, za par godina ako sve bude ok dobijas u vremenu smokvi koliko hoces
::
:: :: Sve je to lepo ali odakle pare za deset vrsta voca u tim kolicinama svakog dana,neko pomenu 15 sljiva,krusaka ,smokvi...ko ima te pare da toliko toga kupuje,jedino ko zivi na selu pa ima da ubere,u gradu samo bogatasi,sa platom od 300e prosecan covek moze da kupi samo toalet papir ali posto nema para da kupuje raznovrsnu hranu verovatno mu i ne treba toliko toalet papira posto sere svaki nedelju dana..
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 17.08.2017. 13:37 #638230

status: user
broj poruka: 563
Do domaceg i svoga nema bolje,nekada sam zivio na selu,svi moji su rodjeni na selu...svi su ziveli 90+ godina,ne mogu se setiti nekoga da je umro pre 80-te godine a da je blizi rodjak,ja vec sada u tridesetim imam probleme koje oni nisu imali u sezdesetim,tako da ce biti uspeh ako se i dozivi sedeseta,zivimo i hranimo se nezdravo ali i da zelimo da promenimo to retko ko moze bas zbog toga sto se tesko moze doci do kvalitetnog povrca,voca i ostalog,tako da nazlost ne mozemo na to da uticemo,farcmaceutske industrije zbog toga cvetaju,danas i vecina mladi se kljukaju sa gomilom razni tableta da bi preziveli,visok pritisak,dijabetes,srce i gomila drugi stvari,na selu nisu ni znali sta je to,kada umre to je od starosti,totalna retkost da neko od neceg oboli,ja se ne secam,jedino njih par pregazio auto i autobus....nazalost ja vise nemam mogucnosti da se vratim na to selo posto je odavno mrtvo zbog ratni desavanja...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 17.08.2017. 14:12 #638232

status: user
broj poruka: 1372
Čista je glupost da je na pijaci dosta skuplje nego u prodavnicama, odnosno zavisi kako se posmatra.
Da, ima na pijaci krompira po 100 din, ali takođe ima onog za 30-40-50, ali njih ljudi uglavnom zaobilaze jel su sitniji i nepravilnijih oblika, kao da će da ga gledaju a ne da ga jedu, ili ih je možda i sramota da kupe zato što je jeftinije. Pošto idem na pijacu još od osnovne škole, i potpuno mi je čudno da kupujem voće i povrće u prodavnici (osim ako baš nemam izbor, a i tada je samo količina za trenutne potrebe), ovakve gore navedene situacije viđam redovno, ljudi su postali jako čudni, i većina kupuje namirnice po izgledu.
Ja se ovih dana recimo razbijam od breskvi kojih u izobilju ima za po 30-40, a ko neće njih slobodno neka kupuje one za 100+ pa neka ih drži u činiji da ih gleda (znam takve slučajeve). Slična situaciji je i u jesenjem/zimskom periodu sa vrhunskim jabukama koje su doduše sitnije i pegavije pa se prodaju po nižoj ceni. Zlatnog delišesa koliko hoćeš za po 30 din.
Moje mišljenje je da pijaca nije skuplja, ili možda nešto malo kada su u velikim prodavnicama akcije (oni to mogu da priušte da bi uništili konkurenciju).

Druga strana priče je sam kvalitet namirnica.
To što se kupuje sa pijace ili od seljaka/proizvođača ne garantuje ništa, jer je većina neobrazovano, i kada prskaju (a skoro svi prskaju, šta god govorili) onda to rade po principu `samo rokaj da ne zafali`. Ja imam rodbinu koja ima povrće i voće za sebe pa prskaju, takođe imaju i kokoške i svinje koje hrane koncentratom. Uglavnom se gleda kvantitet a ne kvalitet.
Još jedan aspekt ove proizvodnje je i sam kvalitet zemlje, gde mnogi zaboravljaju da smo mi bombardovani i da je mnogo zemlje zatrovano, a takođe se i truje raznim podzemnim vodama i sl.

Jednom je davno jedan moj prijatelj rekao: najzdravije je jesti malo.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: re 17.08.2017. 14:47 #638233

status: user
broj poruka: 1986
2.5kg sljiva = oko 150din (60din kg)
2.5kg krusaka = oko 200din (60-80din. kg)
1 pakovanje suvih smokvi = 100 din. 200g Aman
______________________________________________
izvlaci 5-7 dana potreba plus minus koja smokva

Obilazim bar 3 razlicite pijace, i ne mrzi me da trazim kvalitet u skladu sa cenom
Lepo bapska kolica pa guraj :)

p.s.

pa i nije bas tako `skupo`, a ko ima domace o ho, hooo profitira .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Sve je to lepo ali odakle pare za deset vrsta voca u tim kolicinama svakog dana,neko pomenu 15 sljiva,krusaka ,smokvi...ko ima te pare da toliko toga kupuje,jedino ko zivi na selu pa ima da ubere,u gradu samo bogatasi,sa platom od 300e prosecan covek moze da kupi samo toalet papir ali posto nema para da kupuje raznovrsnu hranu verovatno mu i ne treba toliko toalet papira posto sere svaki nedelju dana..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: 17.08.2017. 19:21 #638246

status: user
broj poruka: 3342
Da, istina je da ima jeftinijih, tj. cenovno pribliznih stvari, ali zbig toga sam se dva puta zeznuo zbog toga. I u oba slucaja ista prica. Kupih krompir na pijaci, jeo mi se pomfrit, a kupih vise, jer sam hteo za dva tri dana da naoravim snicle i krompir pire. Napravih taj pomfrit i osetim nesto tesko u zeludcu. Misli do mene nesto. Ajd` srecom nista bas toliko strasno, ali zezalo ceo dan. I dva dana kasnije shveca kuka kako se nesto oseca. Udjoh u kuhinju, meni nista. Ona i dalje. Njuskaj, njuskaj, dodjoh do gondole gde drzimo povrce, a ono krompir smrdi na sveze istresen kontejner leti. A vode koliko hoces ispustio. On je toliko bio naprskan i ko zna sta vec. Odmah rokavela u kontejner i peri gondolu. To sto je jeftinije, nije samo do oblika. Mene zabole za oblik. Uglavnom to sa oblicima je i do sorti. Nego sto se prodaje i preprskano djubre po pijaci. I od 100 odsto prodavaca tamo, 10-20 su kvalitetni. I vec dva dana sam zapeo za breskve, ima i za 60, 80 i 120. Ali, kod njih nije fazon lepota, nego velicina iste. A slatke, ubija koliko su dobre. Bilo koja iz cenovnih rangova.
I moramo u sve to ukljuciti i pijace na kojima se prodaje. Neke pijace su skuplje, neke jeftinije. A i to sto je onaj buzdivan iz gradskih pijaca dizao cene zakupa. Iako ti nemas nikakve beneficije za to. Gradska cistoca cisti pijace, a ovaj daje samo tezge u zakup i to malo prostora. K`o parking servis. Iscrtao liniju.

U svakom slucaju, pijaca je milion puta bolja od bilo kog marketa.

U ovim marketima ako neko vidi ono `futoski kupus`, krompir `ivanjica`...itd. Ne samo sto je provaljivo, nego znam odakle sve to dolazi. Uglavnom Poljska. A odakle njika i cija su semena, e to jbg.

Mada sam bio malo glasniji u Tempu u par navrata, da su uklonili vremenom te table. A pre nekoliko dana, posto je bilo kasno uvece, a zdrao nam se limun, pa i da pokupujemo nesto sitno. Jedan limun se toliko uplesnavio, da je krenulo da se siri na ostale polako. To je vizuelno. A ono `ne vizuelno`, da su sva voca i povrca manje-vise zarazena, jer je to prakticno toksin. Kazem liku koji radi tu to i objasnim mu za toksin. Vazi, vazi. I sutra ista prica, samo su taj limun uklonili, koji se najvise uplesnavio. Znaci debili.
_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: Čista je glupost da je na pijaci dosta skuplje nego u prodavnicama, odnosno zavisi kako se posmatra.
:: Da, ima na pijaci krompira po 100 din, ali takođe ima onog za 30-40-50, ali njih ljudi uglavnom zaobilaze jel su sitniji i nepravilnijih oblika, kao da će da ga gledaju a ne da ga jedu, ili ih je možda i sramota da kupe zato što je jeftinije. Pošto idem na pijacu još od osnovne škole, i potpuno mi je čudno da kupujem voće i povrće u prodavnici (osim ako baš nemam izbor, a i tada je samo količina za trenutne potrebe), ovakve gore navedene situacije viđam redovno, ljudi su postali jako čudni, i većina kupuje namirnice po izgledu
:: Ja se ovih dana recimo razbijam od breskvi kojih u izobilju ima za po 30-40, a ko neće njih slobodno neka kupuje one za 100+ pa neka ih drži u činiji da ih gleda (znam takve slučajeve). Slična situaciji je i u jesenjem/zimskom periodu sa vrhunskim jabukama koje su doduše sitnije i pegavije pa se prodaju po nižoj ceni. Zlatnog delišesa koliko hoćeš za po 30 din
:: Moje mišljenje je da pijaca nije skuplja, ili možda nešto malo kada su u velikim prodavnicama akcije (oni to mogu da priušte da bi uništili konkurenciju)
::
:: Druga strana priče je sam kvalitet namirnica
:: To što se kupuje sa pijace ili od seljaka/proizvođača ne garantuje ništa, jer je većina neobrazovano, i kada prskaju (a skoro svi prskaju, šta god govorili) onda to rade po principu `samo rokaj da ne zafali`. Ja imam rodbinu koja ima povrće i voće za sebe pa prskaju, takođe imaju i kokoške i svinje koje hrane koncentratom. Uglavnom se gleda kvantitet a ne kvalitet.
:: Još jedan aspekt ove proizvodnje je i sam kvalitet zemlje, gde mnogi zaboravljaju da smo mi bombardovani i da je mnogo zemlje zatrovano, a takođe se i truje raznim podzemnim vodama i sl
::
:: Jednom je davno jedan moj prijatelj rekao: najzdravije je jesti malo
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs