Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
WiFi kartica
STRANA 1 OD 1
MACHINE WiFi kartica 14.08.2017. 09:16 T65153

status: user
broj poruka: 5696
Jel ima neko da preporuci dobru b/g/n/ac karticu koja bi pasovala na Toshiba P500, koje su cene okvirno? Ne znam sad kako se to zove, to su one krace mini PCI cini mi se ovakva (nisam pamtio):

http://i.ebayimg.com/00/s/NzY4WDEwMjQ=/z/hYsAAOSwCmZZU-3A/$_57.jpg


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Half size pcie WLAN 14.08.2017. 09:31 #638099

status: user
broj poruka: 9381
Uzmi bilo koju Atheros ili Intel.
Izbegavaj sve ostale.

Na odmoru sam, da nisam dao bih ti za dzabe, imam ih tonu. Ako ti nije frka da saceks do 1.9.
Cene za polovne su 200-500 din. Za nove ne znam, mislim da to niko u Srbiji novo nije prodao :).

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 14.08.2017. 10:01 #638102

status: user
broj poruka: 1586
Hajde pogledam sta imam, jednu Toshibu L750 sam skoro rashodovao , ostaa je wifi, samo da je nadjem.

Edit - Vidi da li ti se svijda nesto

azureware aw-nu706H

bcm-bcm94313hmgb

atheros wll6220b-d4 ar5b19

Dodjes, poneses laptop za isprobati i proveru, i nosis, ionako ih niko ne kupuje :D Eeeeeeventualno ako imas u razmenu pokvareni LAN switch neki, treba mi kutija, tj kuciste od njega, za projekat :) :) :)

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Hvala Obojici 14.08.2017. 11:02 #638103

status: user
broj poruka: 5696
Imam ispravan mali Asus switch (metalno kuciste, 5 port, Gbe) da ti dam za dz.

Samo ne znam kako da ponesem ovo moje cudo, jos manje kako da to raspakujem tj. odsrafim, posto je zajebano. MOzemo se naci da se trampimo pa ja na tenane da to odradim? Da ne jurim oglase jer ne znam ko sta prodaje i da li valja. Treba mi sto stabilnija da ima noviji driver za Win 8.1, muci me RTL8192se vec duze vreme, sa starim driverom je bolje ali nisam zadovoljan.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 14.08.2017. 11:42 #638104

status: user
broj poruka: 3346
Jedino sto moras tu da se pazis, kod Toshibe, je whitelist WLAN kartica. Trebalo bi neki Atheros da proradi, ali nisam siguran u to. Jedino VMARC da ti da tu tonu, pa da probas svaku ponaosob i to one koje imaju podrsku za W10.

Sto se tice ostalog, jedino da se whitelist prosiri kroz mod BIOS-a.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ne treba za W10 14.08.2017. 11:48 #638105

status: user
broj poruka: 5696
Samo za WIn 8.1, provalio sma da Win 8.1 driver prozurokuje povremene hard resete i zabadnja, nakon tumacenja dumpa se potvrdilo u sta sam sumnjao a to je WiFi, verovali ili ne. Sumnjao sam i na VGA i na CPU i na T ali nije bilo to. Kad sam stavio stariji driver pola problema je nestalo. Zato mislim da je najbolje da zamenim WiFI da se ne jeben sa driverima, jer na Windows 7 je sve radilo besprekorno, a na win 8.1 ne.

Jel ima negde compatability list za Satellite P500? Pa da biram neke preporucene chipove? MilosNBG ima Atheros sto je OK, mada bi i Broadcom trebalo da pase

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ..... 14.08.2017. 11:59 #638106

status: user
broj poruka: 3346
Koji ti je model Toshibe tacno? P500 i ono u zagradi.

Nema whitelist, trazio sam, ali samo neki spominju da bi Atheros mogao da proradi.

Inace ovo je uputstvo za upgrade sa W8 na W8.1:
http://www.toshiba.eu/generic/windows8_1-upgrade-stepbystep/

Gde stoji, da pre upgrade treba deinstalirati ove drajvere:

Genesys Logic card reader
Intel PROSet
Intel Wireless Display
Realtek Audio driver
TOSHIBA PC Health Monitor
Realtek WLAN Driver
Realtek Bluetooth Filter Driver Package

A verovatnoi treba se instalirati nekim redosledom. Moguce da i ta kartica deli WLAN i Bluetooth.



_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 14.08.2017. 12:12 #638108

status: user
broj poruka: 1586
E, sto se mene tice mozes da svrnes da ti dam sve ove kartice pa prbaj koja ti radi posao, posto ja ovih dana imam casove po ceo dan, drzim ih kuci pa moram da budem gajbi.

Sibni mi mobitel na mail da se izdogovaramo.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.08.2017. 14:03 #638109

status: user
broj poruka: 9460
Ne znam za ove novije laptopove, ali na nesto starijim je bas zeznuto naci kompatibilnu karticu, tj. ona koja je na white listi, sto kaze Nexux.
Uglavnom gledaj sa Atheros cipom da nabavis.

E da, jesi gledao u device manageru/advanced pa da poiskljucujes sve one neke power saving opcije za karticu?
Nebi bilo lose i da je izvadis i ponovo stavis u slot, jer se desava da nema dobar kontakt i onda hoce da zeza, u zavisnosti koji kontakt nije dobar...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ta toshiba guta sve 14.08.2017. 14:33 #638111

status: user
broj poruka: 9381
Nema whitelist.
Uzmi tog Atherosa od Milosa i ne beri brigu.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon WiFi kartica 14.08.2017. 14:44 #638112

status: user
broj poruka: 200
I mene zeza WiFi kartica na HP laptopu (čuveni Ralink), ne postoje noviji drajveri za Win 10. Ako ništa drugo ne pomogne onda USB dongle recimo:

https://tinyurl.com/y9gncekh
...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: WiFi kartica 14.08.2017. 15:19 #638115

status: user
broj poruka: 9381
Za HP je vec druga prica. Mora biti sertifikovana od strane HP bas za taj model laptopa (sto ce reci uzmes tonu kartica koje imaju HP part number, prekrstis se i krenes da bodes jednu po jednu dok ne pokrene boot)

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: I mene zeza WiFi kartica na HP laptopu (čuveni Ralink), ne postoje noviji drajveri za Win 10. Ako ništa drugo ne pomogne onda USB dongle recimo
::
:: https://tinyurl.com/y9gncek
:: ..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Evo ti za dzabalesku 16.08.2017. 11:23 #638180

status: user
broj poruka: 90
Moj Pegatron iz SBB rutera, b/g/n je doduse al sta ce ti a/ac i ostalo kada 5GHz signaljedva probija kroz toalet papir.

Inace Pegatron je na zescoj ceni u Kini, nije Atheros a daleko da je Intel ali vrsice ti posao.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: Re: WiFi kartica 16.08.2017. 11:26 #638181

status: user
broj poruka: 90
Ma za HP moras da imas i IQ test pre kupovine i potvrdu da nisi privodjen ili osudjivan, obavezno je da si nepusac, da treniras neki naporan sport i da navijas za USA atleticare na svim takmicenjima a ako kazes da je Ivana Spanovic dobra riba oni to snime integrisanim mikrofonom i spaljuju ti maticnu preko BIOS-a.


:: Za HP je vec druga prica. Mora biti sertifikovana od strane HP bas za taj model laptopa (sto ce reci uzmes tonu kartica koje imaju HP part number, prekrstis se i krenes da bodes jednu po jednu dok ne pokrene boot
::
:: macOS Sierr
:: What can your Mac do now? Just ask
::
:: :: I mene zeza WiFi kartica na HP laptopu (čuveni Ralink), ne postoje noviji drajveri za Win 10. Ako ništa drugo ne pomogne onda USB dongle recimo
:: ::
:: :: https://tinyurl.com/y9gncek
:: :: ..
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: WiFi kartica 16.08.2017. 11:28 #638182

status: user
broj poruka: 90
Evo ti je takva kartica na mom avataru, bas je mala i socna.


:: Jel ima neko da preporuci dobru b/g/n/ac karticu koja bi pasovala na Toshiba P500, koje su cene okvirno? Ne znam sad kako se to zove, to su one krace mini PCI cini mi se ovakva (nisam pamtio)
::
:: http://i.ebayimg.com/00/s/NzY4WDEwMjQ=/z/hYsAAOSwCmZZU-3A/$_57.jp
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Mashino 17.08.2017. 07:41 #638219

status: user
broj poruka: 90
Jel hoces ovu karticu iz ... im ga uteram? Za b/g/n iz ere te Toshke je vrh vrhova samo mozda ce drajveri da te ebu.
Pakujem i saljem, platices samo postarinu ako zelis.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs