Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Pioneer 108 problem
STRANA 1 OD 1
bbocko Pioneer 108 problem 15.11.2007. 00:35 T6516

status: user
broj poruka: 187
Jel neko vec imao ovaj problem:
Kupio ja novi Verbatim DVD-RW 6x (uspesno ga narezem 4x). Posle toga nece da nareze nijedan RW ni DVD ni CD (nece cak ni da ga obrise).
Probao sam sa novim Nerom 8, ali isto.
Mozda je prso firmware (da li da stavim neki stariji, posto ovaj sto imam je 1.20 poslednji koji je izasao)?

TXH
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 15.11.2007. 01:27 #33045

status: user
broj poruka: 12057

Nije problem u hardveru. Meni se to vec 2 puta desilo i pojma nemam zašto. Samo znam da rezači rade kako treba kad vratim backupovani windows. Da i ti slučajno nemaš ploču sa nvidia čipsetom ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hajduk 109 15.11.2007. 02:36 #33049

status: user
broj poruka: 114

Hajduk

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hajduk Pioneer 15.11.2007. 02:40 #33050

status: user
broj poruka: 114

Hajduk

Kod mene slican problem. Imam Pioneer 109 cita sve, reze sve ali od skora ne i RW diskove. Menjao sam i firmwer ali nista. RW disk nece da obrise a prazan RW nareze ali npr. od 6 filmova kasnije mogu samo 2-3 da se procitaju(ostalima fali po 20minuta ili ne mogu da se gledaju zato sto seckaju ili imaju neka sranja po slici)
Mozda ciscenje lasera???Ko ce ga znati
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mex11 Re: 15.11.2007. 09:58 #33060

status: user
broj poruka: 56
Ne znam da li si nesto postigao menjanjem firmware-a ali su kod mene su problemi poceli kad sam na preporuku jednog ortaka stavio taj 1.20 jer navodno bolje radi i na kraju nije hteo da reze prvo RW pa onda ni DVD i sad reze samo obicne diskove i sluzi kao citac.Takodje sam probao da vratim stari firmware ali nije i dalje hteo da radi tako da je bolje da ne menjas firmware na rezacu osim ako bas ne moras.Probaj nero 6 jer je meni hteo da radi na toj verziji!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bbocko probao 15.11.2007. 11:47 #33069

status: user
broj poruka: 187
Sve sam probao ali i dalje nece. Jos jedino ostaje da ponovo instaliram Win al` me mrzi, mada cisto sumljam.
Izgleda da je nesto riknulo u hardveru.

Hvala, pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
newtesla ljudi... 15.11.2007. 12:43 #33077

status: user
broj poruka: 25
pioneeer 108 i 109 su matori kao Holy Bible, vreme im je da crknu.

@bbocko - ako ni ne zeli da cita DVD, onda je crkla predajna DVD dioda, i mozes ga samo koristiti kao CDRW. Ako cita DVD, onda mu se samo slosilo... Ko zna?

Od verzije NEra ti SIGURNO nece zavisiti da li ce hteti da reze DVD ili ne. Vazi i za ostali software.
Probaj da butujesh neki LiveOS (tipa Knoppix, ili Ubuntu), ali sa drugog optickog uredjaja na masini (jer Linux ne dozvoljava izbacivanje CD-a sa koga je bootovan) i onda probaj da obrises tad DVDRW u softveru pod nazivom K3B.
Ako hoce, Windows je, ako nece, Pioneer je:)
Procedura ce ti oduzeti oko 15 minuta zivota, i nece dotaci Win.

@hajduk: Ti si verovatno utrpao gomilu prashine i duHanskog dima u svoj rezac. Prljav je, pa merenje ugla zraka rezanja greshi i dovodi optiku u pogreshan ugao, shto dovodi do nedovoljno zagrejanog substrata medija pri spoljnoj ivici diska. (ali stvarno). Mozes videti da je ono `narezano` druge boje u centru i na ivici diska.

Reshivo tako shto cjesh rezati nizom brzinom (za 109, ne brze od 6X, takozvana CAV brzina), ili ocistiti. Sam, ili neko drugi, sam izaberi, ali da te upozorim da je optika kod Pioneer-a KRAJNJE OSETLJIVA. Ako savijesh nosach sochiva, moz` da se slikash sa 5 megapixela:)




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bbocko Deamon Tools 17.11.2007. 00:34 #33252

status: user
broj poruka: 187
Ljudi provalio sam u cemu je bio problem. DVD-RW je Nero prepoznavao kao DVD-ROM i naravno nije hteo da ga nareze. Problem je bio u Deamon Toolsu, treba da se EMULATION iskljuci.

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs