Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Grundig TV Firmware - pomoć
STRANA 1 OD 1
Daum Grundig TV Firmware - pomoć 16.08.2017. 20:59 T65161

status: user
broj poruka: 12785
Imam neki Grundig 42VLC7121C kod ćaleta i glupavi media player koji je ugradjen u njemu stane tačno na 24 minuta šta god mu puštao. Jel ima neko ideju gde bi mogao da iskopam noviji firmware za njega pošto Grundig sajt je katastrofalan i nema nigde odeljka za download.

Trenutno je na njemu firmware: TFGRMR.-.S.-.-.V04.019.02
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: Grundig TV Firmware - pomoć 17.08.2017. 02:25 #638211

status: user
broj poruka: 90
To sto tog turskog praistorijskog smeca od televizora nema na sajtu je na zalost zato sto se LED UHD televizori prodaju ko cehoslovakinje na jadranu za farmerke i zvake u srecna vremena, a ja htevsi da ti pomognem umesto da spavam Avastom przim kompjuter jer sam na nekom ruskom govnetu od sajta skupio sto malwarea sto trojanaca.
Moje resenje je ili udaraj glavom o zid u metu ili GRUNDIRAJ grundiga kvalitetnim cekicem ili gedora kljucem.



Sva prava zadrzana.


:: Imam neki Grundig 42VLC7121C kod ćaleta i glupavi media player koji je ugradjen u njemu stane tačno na 24 minuta šta god mu puštao. Jel ima neko ideju gde bi mogao da iskopam noviji firmware za njega pošto Grundig sajt je katastrofalan i nema nigde odeljka za download
::
:: Trenutno je na njemu firmware: TFGRMR.-.S.-.-.V04.019.02
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 17.08.2017. 03:13 #638214

status: user
broj poruka: 9460
hahaa, nisam jedini. Ebem ti rusko gowno od sajta. 300 quraca i ja skupih. malearebytes prronasao na hiljade fajlova u browseru i 5-6 nekakvih aplikacija mi se poinstaliralo. mail.ru i slicna gowna.
Sreca dovedoh u red nakon sata zezancije.

Izgleda da nema nigde fw za taj tv. A ovaj link cuvam, pa ko nije dobar, dobice direkt link pa nek se pati posle :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: ... 17.08.2017. 03:16 #638215

status: user
broj poruka: 90
Lepi, trebace ti i UnHackMe da se otarasis msi.exe virusa, raspao sam se nocas znaci, pusti avast pusti petnaest puta malwarebytes i na kraju unhackme ubije zmiju.
Ne cuvaj link, imaj milosti, misli na decu, misli na decu...

:: hahaa, nisam jedini. Ebem ti rusko gowno od sajta. 300 quraca i ja skupih. malearebytes prronasao na hiljade fajlova u browseru i 5-6 nekakvih aplikacija mi se poinstaliralo. mail.ru i slicna gowna
:: Sreca dovedoh u red nakon sata zezancije
::
:: Izgleda da nema nigde fw za taj tv. A ovaj link cuvam, pa ko nije dobar, dobice direkt link pa nek se pati posle :
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 17.08.2017. 03:20 #638216

status: user
broj poruka: 9460
Sjebo sam ga ja sa 360 total i malwarebytes + rucno pobrisao par foldera u app local i roaming, puni gowana. Ostao samo u FF mail.ru pretrazivac, umesto google, a i to cu sjebem rucno. Sutra avast sa USB prodjem i to mu je.
Sto je najgore 360 mi bio iskljucen jer sam se zezao sa nekim linux-om, pa mi pri pravljenju fleske blokirao neki servis, pa ga na 5 min iskljucih i krenuo Daumu da trazim FW :D

Daum, mozda i nije FW problem. Probaj da formatiras flesku sa HP format tool, pa probaj oba FS-a NTFS i Fat32, mozda proradi.
A fw ako nema na OFC sajtu, nemoj da rizikujes da ga ne brikujes sa nekim neproverenim skinut pitaj boga gde...
Ili AKo cale ima kakav DVB-t2 STB, u njemu ima media player i USB

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 ... 17.08.2017. 07:31 #638218

status: user
broj poruka: 90
Ma ja sam se taman ponadao nadjoh mu fw i ... kad ono ... jebo li ga da ga, srecom pa je SSD inace da mi je ovoliko drobio po hddu ma cao prijatno format i bum bum zvekete...

Ne verujem da je do vrste particije, neka najbolje uradi softversko cekicanje tj. factory reset televizora pa da vidi sta je uneredilo mplayer, inace stvarno ne znam zasto slepci iz Grundiraj-ga drze na sajtu svega 56 modela od kojih NIJEDAN nema tip osvetljenja kao Daumova 42ojka, zapravo to su ili 40tke ili 43jke...

Factory reset ako nije mnogo bitan raspored kanala, a ako imas digitalni risiver to nije ni bitno, mada ovo sto sam napisao je i suvisno.

@gilopile Dzaba dragi moj Avast, samo ce da te iznenadi time sto NECE naci nijedan virus. Dok UnHackMe izgleda naizgled smesno ali preporucivan je ovde i radi dobar posao. 360 nisam koristio a od rusa nije bio od pomoci ni Malware Bytes, cuvaj se MSI.EXE fajla u AppData.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 17.08.2017. 13:31 #638228

status: user
broj poruka: 3346
Nisi jedini sto se tice televizora i druge marke imaju problem od modela do modela. Jedino da kontaktiras Grunding, objasnis situaciju i mozda ti linkuju novi firmware na mail.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 17.08.2017. 13:43 #638231

status: user
broj poruka: 9460
Drugar ima neki LG, SMART 3D, cuda muda, platio ga gomilu para pre 2-3 godine i odnedavno ukinuli podrsku za YT aplikaciju. Ima neki svoj FW, nije Android...I nema pomoci. Mora preko browser-a da ide na YT. FW je poslednji koji je i na zvanicnom sajtu i nista novije nije izaslo, a i izgleda i da nece.

Katastrofa.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 17.08.2017. 15:46 #638237

status: user
broj poruka: 12785
Odradio sam factory reset ali ništa. I ja sam kopao po ruskim sajtovima isto ali me ESET sačuvao jer nisam skidao sve i svašta.

Ostaje mi jedino da kupim polovan WDTV i da završim posao...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 17.08.2017. 16:08 #638238

status: user
broj poruka: 9460
Da, to bi ti bilo najbolje. Ipak nemoj da rizikujes da upucavas neki koji iskopas a nije sa zvanicnog sajta. Svasta rade i modifikuju i moze da se desi da ga brikujes, nije ista rev i sl.

Mozes i Android BOX, pa imas u njemu sta hoces, a ima dosta povoljnih dobrih specifikacija, brzi ko munje...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 E jbg 17.08.2017. 22:26 #638251

status: user
broj poruka: 90
Steta, ali vidis kako su npr. ispostovali susede: http://www.grundig.com/hr-hr/tv/modeli-televizora/svi-modeli

Samo sto im ne istitrase jajca junacka, a nas ko j.b., nismo mi trziste za prestizne nemacke proizvode.

Elem, cak i oni najjadniji dvb-t2 dekoderi sa usb-om imaju nekakav i to ne nekakav nego solidan mplayer, ne citaju HEVC doduse ali zavrsavaju posao sa dosta .mkv-ova + lepi titlovi sa stelovanjima.

E sad, da je Sljamsung u pitanju i da tek tako skloni npr. H seriju (2014) sa sajta - zajahao bih ih ko lud na call centru dok mi ne narezu FW na dvd i ne posalju a ti vidi sa susedima da ti makar bace link ka najnovijem, ne verujem da bi se svabe tek tako brukale i otpisale neki model koji cak izlazi i na domacim prodavnicama kad se gugla. Ovo za LG me iskreno cudi, mada Youtube je ipak najbolji na kompu pa da ko covek muziciras a ne ko medjed iz kreveta da punis queue mobilnim i em trosis mobilni em odlepi kad ga raskacis za wifija i krene da se blesavi. Ovako sa kompa barem kontrolises situaciju direktno iz kokpita.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zoxin Sta ti je napredak ? 18.08.2017. 03:03 #638252

status: user
broj poruka: 265


Sto veci tehnoloski napredak veca frustracija.Nekada je to bilo mnogo jednostavnije i ljudi su bili mnogo srecniji.Dovoljno je bilo da imas malo veci TV jedan solidan VHS recorder (plejer) i proveren Video klub i zabava moze da pocne.Danas trebas da posedujes mnogo vise `stvari` i to nije dovolno ...Sa starom opremom (VHS) bio si miran vise od 10 god. a sa ovom novom ne mozes ni 3,4 da sastavis ... Najbolje ti je da uzmes neki solidan Android Box ubacis Kodi sa pluginovima i uzivas u gledanju dosta tv kanala koji se placaju ali i svog ostalog AV sadrzaja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Eh... 18.08.2017. 04:24 #638253

status: user
broj poruka: 90
Meni je pre 10+ godina bio napredak XWAVE pa VIVAX CD/DVD player za 4:3 TV a onda je krenulo FHD UHD ITD. ludilo, izvrnes se ko medjed u krevetu pa opandrcis omiljenu pesmu ili spot na Youtubeu a nekad si skidao te iste pesme i spotove u .mp3 i .avi tj. divx/xvid... Nekad je 32`` bilo mama sad nije ni 65``... Sve vodi ka bolesnoj megalomaniji, pikselima, nacinima fabrikovanja slike i novijim tehnologijama prikaza... Nikada ne bih pomislio da moze da postoji nesto kao down-firing zvucnik kad ono danas bass reflex dvosistemci u takvoj izvedbi...
Svakako nedostaje vreme kada se setalo do lokalnog video kluba i pitalo za neki dobar ``novi`` film, premotavanje kasete koja je obisla 100tinak videorekordera po kraju, gledanje filma i ostavljanje na mesto na kom si je dobio. A zaboravlja se lagano da je npr. Sony 72cm dijagonale sa boljim VCR-om kostao cca. 2000 DEM. A danas UHD preko madjara za 400e.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs