Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
FX-6300 stock kuler
STRANA 1 OD 1
JovanZ FX-6300 stock kuler 18.09.2017. 19:00 T65244

status: user
broj poruka: 2998
Jel zna neko gde moze da se nadje vent koji moze da se zakaci za stock hladnjak? 70mm.

Ili gde moze da se nadje stock vent?

Kupovina novog kulera nije opcija, da jeste znao bih sta da uzmem.

Ili da otvaram i cistim postojeci koji je poceo da se cuje malo glasnije nego sto bi trebalo (sto bas i ne bih voleo da radim, jer ne bih da se zakoci ili posle da drlja i da se pregreva a osobe koje ga koriste nema sanse da to primete na vreme)?

Imam neki vent sa athlona koji lezi negde koji bi trebalo da pasuje mislim, ali ne znam da li je on dovoljan da rashladi 6300.

Sta ciniti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Witcher Re: FX-6300 stock kuler 18.09.2017. 19:20 #639109

status: user
broj poruka: 491
1. Otvoriti sledeći link:
http://www.kupujemprodajem.com/Kuleri-za-AMD-procesore-50736951-oglas.htm

2. Čuti se sa prodavcem.

3. Kupiti srednji kuler sa prve slike, pošto je on stock kuler za FX-6300.




ASUS P5K - Intel E5200@3.3GHz - Sapphire HD4870 - 2x2GB DDR2 Geil BD CL4 - CM Centurion 5 - Chieftec GPS-500AB - Samsung 931BF - Altec Lansing ATP3 - HDD`s WD 640GB AAKS, 1TB EADS, 1TB EARS, 1TB Elements, 250GB MyPass

:: Sta ciniti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ne znam kako se čuje taj 18.09.2017. 20:04 #639110

status: user
broj poruka: 4228
ali ventilatori su glasniji i kada je hladnjak pun prašine, pa ne mogu da ga ohlade. Ako nisi sada skidao taj možda se iznenadiš kada to uradiš.

P.S. Nadam se da nisi alergičan na prašinu!

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Ne znam kako se čuje taj 18.09.2017. 21:19 #639111

status: user
broj poruka: 9381
Apsolutno tacno!

Proveri ovo obavezno, jer ce ti se ista stvar desavati i sa novim ventilatorom, ako je do prasine.
Kako je bucan? Kao veliki broj obrtaja ili zuji, bruji, tandrce...?

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: ali ventilatori su glasniji i kada je hladnjak pun prašine, pa ne mogu da ga ohlade. Ako nisi sada skidao taj možda se iznenadiš kada to uradiš.
::
:: P.S. Nadam se da nisi alergičan na prašinu
::
:: Pozdrav
::
:: Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 18.09.2017. 22:30 #639113

status: user
broj poruka: 2998
@Witcher
Cu bacim pogled, hvala.

@Vladarko i VMARC

Nema trunke prasine. Naravno, to sam prvo uradio, skinuo, produvao sve.
Zvuk je tandrkanje/brujanje. Ali posle nekog vremena se utisa. Ili kada pocne da bruji, bukvalno dotaknem ventilator prstom i posle toga prestane buka. Obicno se desi kada se racunar ukljuci posle jedno sat-dva-tri neaktivnosti. I onda se za jedno 4-5 minuta stisa samo od sebe, ili ako, kao sto sam rekao, samo dotaknes vrh venta, kao da pomeris to zrnce prasine sto mu smeta (ili sta je vec, ako je nesto upalo) i onda se zvuk vrati u normalu.

Temperatura pod opterecenjem ne prelazi 45, sve je dobro provetreno, rpm je uvek oko 3500 koliko sam mogao da vidim.

Dakle temp cpu i rpm venta ostaju isti, samo vent ume da se `prodere`, posebno kada se racunar tek upali. Osluskivao sam ga pre oko sat, nema dranja zvuci normalno, ali tada je komp vec radio ceo dan.

Jedino sto mi pada na pamet je da je neko produvavao komp dok je vent jos bio na hladnjaku pa je zbog toga nesto zapalo u sam vent i sada ga to zajebava.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko To je već nešto konkretnije 18.09.2017. 22:49 #639116

status: user
broj poruka: 4228
Često se dešava kod prljavih (ali i jeftinih) ventilatora da se čuju na samom početku rada. Najčešće to traje do pet minuta. Nisam siguran da se ventilator u takvom stanju može popraviti.

Ranije, možda lupam, dok su bili sa kugličnim ležajevima, jedna kap ulja je bila dovoljna da ventilator `ućuti`. Ove koje sam video unazad nekoliko godina - svi su bili tako zatvoreni sa donje strane da se ne može (čini mi se) lako dopreti do rotora. Takva im je konstrukcija.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 18.09.2017. 22:51 #639117

status: user
broj poruka: 3104

Ispada iz lezista. Postoji nacin da se to popravi, ali je pipavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Epilog situacije, za sada. 19.09.2017. 17:35 #639140

status: user
broj poruka: 2998
Smanjio u biosu fan speed na 60%. Tokom normalnog rada temperatura ne prelazi 33C, kada procesor predje 45 vent se ubrzava i onda postane malo bucniji, ali to je samo kada ga bas namerno opteretim, i onda temperatura ne prelazi 45-50, i sto je najbitnije, nema onog urlanja pri paljenju.

Video sam da je cackano po biosu, malo sam se poigrao sa tim. Svakako cu da porucim novi vent, ali trebalo bi da je situacija sa temperaturama ovakva kakva je - ok, ne?

Mislio sam da ovaj vent stoji, pa kada odvrti svoje, stavim drugi i to je to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 19.09.2017. 18:01 #639141

status: user
broj poruka: 9460
Ne bi bilo lose da kanes koju kap finog ulja za podmazivanje na osovinu iza. Mozda pomogne ako nije bas prosuskala piksna, ali sumnjam.
Na kraju krajeva zameni FAN ako je prosuskao i caos. Uklopis bilo koji nadjes, od Am2 pa na gora 4Pin po mogucnosti. Toga vala ima gde hoces...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: re 19.09.2017. 19:20 #639143

status: user
broj poruka: 9381
Po ovome sto si ispricao, riknuo je i zameni ga.
Takav kvar se najcesce i desava posle produvavanja kompresorom, kod svih ventilatora, ne samo jeftinih a taj stock AMD je sve samo nije iz kategorije jeftinih. Inace, osim buke koju proizvodi, nema gotovo nikakvog uticaja na hladjenje, dokle god se okrece normalnom brzinom i tako moze da radi i godinama, pod uslovom da korisniku ne smeta...

Sve u svemu, za zamenu je.


macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: @Witche
:: Cu bacim pogled, hvala
::
:: @Vladarko i VMAR
::
:: Nema trunke prasine. Naravno, to sam prvo uradio, skinuo, produvao sve
:: Zvuk je tandrkanje/brujanje. Ali posle nekog vremena se utisa. Ili kada pocne da bruji, bukvalno dotaknem ventilator prstom i posle toga prestane buka. Obicno se desi kada se racunar ukljuci posle jedno sat-dva-tri neaktivnosti. I onda se za jedno 4-5 minuta stisa samo od sebe, ili ako, kao sto sam rekao, samo dotaknes vrh venta, kao da pomeris to zrnce prasine sto mu smeta (ili sta je vec, ako je nesto upalo) i onda se zvuk vrati u normalu
::
:: Temperatura pod opterecenjem ne prelazi 45, sve je dobro provetreno, rpm je uvek oko 3500 koliko sam mogao da vidim
::
:: Dakle temp cpu i rpm venta ostaju isti, samo vent ume da se `prodere`, posebno kada se racunar tek upali. Osluskivao sam ga pre oko sat, nema dranja zvuci normalno, ali tada je komp vec radio ceo dan
::
:: Jedino sto mi pada na pamet je da je neko produvavao komp dok je vent jos bio na hladnjaku pa je zbog toga nesto zapalo u sam vent i sada ga to zajebava.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 21.09.2017. 01:29 #639188

status: user
broj poruka: 2998
Porucio novi pa cu da montiram kada stigne, a ovaj ce da mi bude zanimacija, ne pamtim kada sam nesto rasturio i probao da popravim :)
Hvala svima! :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs