Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Punjac za mobilni-duzina kabla dilema???
STRANA 1 OD 1
perrakojot Punjac za mobilni-duzina kabla dilema??? 29.09.2017. 09:05 T65283

status: user
broj poruka: 985

Punjac za mob mi je marke Konfulon 5v 1A,veoma stabilnih voltaza,u rangu bilo kog fabrickog Samsung punjaca,ali prokleti usb kabal je kraci od 1m i bukvalno dva ipo sata dok se tel puni ako ga koristim,moram da sedim ko kreten pored uticnice u zidu :)... Imam neki veoma kvalitetan usb kabal duzine 1.8metara,koji mogu da iskoristim da produzim kabal,tada bi mi duzina kabla bila preko 2.5m sto bih jako voleo,ali glavno pitanje je,da li ta duzina kabla utice na neki negativan nacin da punjac ne isporucuje telefonu kvalitetnu struju??? Dakle setup bi izgledao ovako-telo punjaca u uticnicu,u telo ide usb kabal od 1.8m,na drugi kraj tog kabla utaknem Konfulonov standardni usb kabal,ciji drugi kraj ulazi u telefon...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Jednosmerna struja 29.09.2017. 09:53 #639532

status: user
broj poruka: 1389
duza zica, veci otpor... nece to biti `nekvalitetna` struja, samo malo manje ampera stize do telefona. Ne mozes nista da pokvaris, a ako se vec puni dugo, jos malo duze nije strasno.. U prevodu - probaj, pa ako se telefon napuni - radi.

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon punjenje 29.09.2017. 10:03 #639533

status: user
broj poruka: 200
Za neke telefone ne preporučuju da se koriste dok se pune jer se mnogo greju, jel se greje tvoj telefon ako ga koristiš dok se puni? Imaj u vidu da baterije uništava TOPLOTA...

To što je manja struja punjenja, može da bude i dobro, duže će ti trajati baterija...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Ne 29.09.2017. 11:03 #639534

status: user
broj poruka: 985
ne greje se ni malo dok se puni,fabricki punjac mu je 0,75A,sadasnji Konfulon punjac je 1A,znaci malo ali podnosljivo jaci od fabrickog i sa 1A se NE greje,znaci ako stavim taj duzi kabal mozda dobijem pola sata duze punjenje,kao i fabricki punjac mozda amperaza bude jos pribliznija fabrickoj... super,bitno mi je da znam samo da nece poremetiti kvalitet struje :) malo sporije punjenje cu podneti lakse ako imam 2.5m kabla :) hvala na odgovorima...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon punjač 29.09.2017. 11:09 #639535

status: user
broj poruka: 200
Imaj u vidu da to što piše na punjaču je maksimalna struja koju taj punjač može da `isporuči` a trenutna struja punjenja je nešto drugo i zavisi od više faktora (uglavnom je manja od navedene vrenosti na punjaču). Pozdrav!
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: punjač 29.09.2017. 11:14 #639536

status: user
broj poruka: 985
kapiram,zato sam i kupio punjac od 1A umesto 0.75A koliko je originalni fabricki punjac... kako da izmerim koliko ampera mi daje punjac na izlazu,hocu da proverim sa fabrickim kablom,u sa ovim novim setup-om,da vidim koliko su gubitci miliampera...


:: Imaj u vidu da to što piše na punjaču je maksimalna struja koju taj punjač može da `isporuči` a trenutna struja punjenja je nešto drugo i zavisi od više faktora (uglavnom je manja od navedene vrenosti na punjaču). Pozdrav
:: ..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 29.09.2017. 12:07 #639537

status: user
broj poruka: 1992
http://tinyurl.com/n9g8bmt

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Babe i zabe :D 29.09.2017. 13:26 #639539

status: user
broj poruka: 5696
Totalno nebitno ako je prethodni punjac bio na 0.75. Ja ne bih isao na punjace ispod 2A. Mozes da imas i 20A ne menja stvar dok kod je racunica dobra i da je napon izmedju recimo 4-7V tj. teorijskih 5V DC:)

Da bi proturio toliku struju najpre oni tanki vodovi u kablu punjaca do telefona moraju da budu proracunatog i odgovarajuceg preseka i naravno konstrukcija AC-DC kola. Zatim, elektronika svkog telefona puni bateriju onako kako je to definisao proizvodjac. Novi telefoni imaju limite na 4A, zato se i brze pune i vidi se razlika kada koristis 1A ili 3A u duzini tj. trajanju punjenja.

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot probao 29.09.2017. 19:09 #639551

status: user
broj poruka: 985
probao sam da punim sa punjacem od 2A,tada se telefon greje,malo brze puni,ali baterija drzi skoro upola krace kad je punjena punjacem od 2A... Tako da sam skontao da je 2A previse za moj fon...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 29.09.2017. 20:39 #639554

status: user
broj poruka: 503

Sa ovim programom mozes izmeriti trenutnu amperazu punjenja na androidu https://tinyurl.com/y8bfxvug


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 30.09.2017. 21:34 #639590

status: user
broj poruka: 1586
Ne bih nikako preporucio da punjac za telefon bude jaci od jednog ampera, iz prostog razloga sto mini USB ima strujni limit - 1 amper. Dakle sam konektor nije projektovan da trpi vise na duze staze. Inace, moze on da progura i 3A ali - nece bas potrajati. A i sumnjam da je ista od veza u telefonu projektovano za vise od 1A struje, obzirom da provodnici na telefonima od USB konektora cesto idu preko flet kablova i slicno do same baterije.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs