Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Jako veoma cudnovat problem
STRANA 1 OD 1
Mojtezdrma Jako veoma cudnovat problem 29.09.2017. 13:02 T65285

status: user
broj poruka: 288
Postovani,
Imam sledeci problem. Posedujem telefon Alcatel pixi 4 (6) sa android os. I vec duze vreme mi se javlja na ekranu bar (ciju sliku prilazem u linku), koji je stalno prisutan i ne znam kako da ga obrisem, a ne znam ni odakle to tu ni koja aplikacija ili kako vec to da nazovem, ga pokrece. Vidljiv je kada je telefon zakljucan, ali ga tasterom za paljenje osvetlim. Dakle stoji gde i sve druge notifikacije. Medjutim notifikacije mogu da sklonim pomeranjem u stranu, ali ovo ne mogu. I stalno se pale ove crvene tackice, malo jedna malo druga malo vise njih i tako u krug. I cesto mi izbacuje da je memorija puna i kada kliknem na tu notifikaciju on otvori kao neko ciscenje koje je u stvari bas isto ovo ciscenje koje postoji na ovom baru koji ne mogu da uklonim. Dakle povezani su. Naglasavam da 8 meseci se to nije pojavljivalo i onda se pojavilo. Uradio sam i hard reset, nije ga bilo par dana i opet se pojavilo. A od aplikacija koje sam skinuo prisutne su samo one za komunikaciju, viber, whatsapp i 3 vrste novina. Tako da mislim da nisam skinuo neki malware sa njima.

Pomagajte kako da se otarasim ovog dosadnog bara i tih notifikacija.
Evo i linka slike https://ibb.co/n9LC5b

Unapred zahvalan.


Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky ... 29.09.2017. 20:23 #639553

status: user
broj poruka: 393
Rekao bih da ti je to File Manager koji u sebi ima i alatku za ciscenje i antivirus, i to je standardna aplikacija koju Alcatel isporuvuje uz svoje telefone. Probaj da uklonis ili zamrznes aplikaciju i servis u app manageru. Mada, to je sistemska aplikacija pa verovatno nece moci. Jedino root onda...

Potrazi na play store-u `File Manager Alcatel` pa vidi da li je to taj softver, ali rekao bih da jeste sudeci po slici.

Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ceprkaj po podesavanjima i vidi 30.09.2017. 10:24 #639566

status: user
broj poruka: 3466



Da li ima show in notification panel stiklirano pa to otkazi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mojtezdrma Re: ... 01.10.2017. 14:56 #639610

status: user
broj poruka: 288
@Krecky

jeste sve kako si rekao, i nazalost to ne moze da se izbrise, ali moze da se ugasi automatsko azuriranje tog managera, i vracanje na pocetno, sto sam i uradio, pa se vise to ne pojavljuje. Hvala na pomoci. :)
Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)

:: Rekao bih da ti je to File Manager koji u sebi ima i alatku za ciscenje i antivirus, i to je standardna aplikacija koju Alcatel isporuvuje uz svoje telefone. Probaj da uklonis ili zamrznes aplikaciju i servis u app manageru. Mada, to je sistemska aplikacija pa verovatno nece moci. Jedino root onda..
::
:: Potrazi na play store-u `File Manager Alcatel` pa vidi da li je to taj softver, ali rekao bih da jeste sudeci po slici
::
:: Pozdra
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs