Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Rad u Slovackoj-sta mislite
STRANA 1 OD 1
perrakojot Rad u Slovackoj-sta mislite 05.10.2017. 22:36 T65304

status: user
broj poruka: 985
Cuo sam toliko raznih prica,od drugara i drugarica koji su tamo isli,radili,zaradili,vratili se srecni i bogatiji,uslovi rada bili mali tezi ali podnosljivi,smestaj isto tako,malo tezi ali podnosljiv,do prica nekih drugara da su jedva zivu glavu izvuklli od nasih prevaranskih firmi...da li neko ima pouzdana iskustva koje firme su pozitivne,sta im je u opisu posla,koliko sati se dnevno radi,da li su ispostovane osnovne pauze za jelo i odlazak u wc..... dajte vasa iskustva,ili iskustva vasih bliznjih......
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Rad u Slovackoj-sta mislite 06.10.2017. 07:40 #639737

status: user
broj poruka: 18940
Pauze za jelo i odlazak u WC, to se podrazumeva cak i u Nemackoj :)
Ako razmisljas o odlasku, bolje razmisljaj o Svedskoj, Norveskoj...


:: Cuo sam toliko raznih prica,od drugara i drugarica koji su tamo isli,radili,zaradili,vratili se srecni i bogatiji,uslovi rada bili mali tezi ali podnosljivi,smestaj isto tako,malo tezi ali podnosljiv,do prica nekih drugara da su jedva zivu glavu izvuklli od nasih prevaranskih firmi...da li neko ima pouzdana iskustva koje firme su pozitivne,sta im je u opisu posla,koliko sati se dnevno radi,da li su ispostovane osnovne pauze za jelo i odlazak u wc..... dajte vasa iskustva,ili iskustva vasih bliznjih.....
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot svedska norveska.... 06.10.2017. 08:46 #639739

status: user
broj poruka: 985
predaleko,jezik necu skontatati tako brzo,slovacki je pola kao srpski,snaci cu se za nedelju dana,plus svedska i sl previse para treba u startu i nemam nikog da mi kaze kako doci do posla tamo,dok u slovackoj odes maltene bez dinara tamo ti obezbede neki minimum od 50e da prezivis do prve plate sa parama koje si poneo od kuce...plus ,prvi put bi se odvajao od cerke,veoma bolesnih roditelja,ako u tom sektoru ne daj Boze nesto zagusti,ili me uvati nostalgija,za par sati sam kuci na vikend....za male pare...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 06.10.2017. 09:07 #639740

status: user
broj poruka: 3974
Matori to jedino neko da ti prenese utiske i iskustva ko je bio tamo, ali ako vec imas sanse da odes, idi, pokusaj, lako ces da das otkaz i prvim busom nazad kuci.. U suprotnom mozda ti sve odgovara, to se nikad ne zna, mozda upoznas bas dobre ljude i budi ti extra, dok ne odes ne mozes da znas. Malo se zrtvuj sto se tice porodice, ali nadam se da ce se isplatiti. :)

Lagane PC igre! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Zene su im ODLICNE... 06.10.2017. 09:31 #639741

status: user
broj poruka: 10985
...a tek pivo...uz kolace...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 +1 za zene 06.10.2017. 19:32 #639749

status: user
broj poruka: 1992
vrh su, narocito crnke (s pedigreom), mada sto se posla tice zaobisao bih ih
sumetine na sve strane, ko zna gde ce iskociti neki gorstak i nacestitati ti se...

p.s.
ne znam za kolace, ali gulas im je vrh

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Rad u Slovackoj-sta mislite 07.10.2017. 12:20 #639755

status: user
broj poruka: 18940
Ne znam zasto pitas ovde, a imas drugare i drugarice koje su tamo radile, ili rade, oni su najmerodavniji za sve informacije.


:: Cuo sam toliko raznih prica,od drugara i drugarica koji su tamo isli,radili,zaradili,vratili se srecni i bogatiji,uslovi rada bili mali tezi ali podnosljivi,smestaj isto tako,malo tezi ali podnosljiv,do prica nekih drugara da su jedva zivu glavu izvuklli od nasih prevaranskih firmi...da li neko ima pouzdana iskustva koje firme su pozitivne,sta im je u opisu posla,koliko sati se dnevno radi,da li su ispostovane osnovne pauze za jelo i odlazak u wc..... dajte vasa iskustva,ili iskustva vasih bliznjih.....
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot pitam ovde 07.10.2017. 17:11 #639769

status: user
broj poruka: 985
zato sto su ljudi sa kojima sam pricao radili pre godinu dve,u firmama koje vise ne postoje,ugasene zbog prevara,krsenja ljudskih prava nelegalnog rada i sl, a nacuo sam da su se stvari drasticno promenile u zadnje vreme,pa zato pitam ovde ako je neko bio u skorije vreme,ili ima rodjaka prijatelja,nekoga ko je bio nedavno i ko moze preneti iskustvo iz prve ruke,kako je sada tamo od ``velikih promena`` sa radnom snagom u Slovackoj...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 07.10.2017. 18:00 #639770

status: user
broj poruka: 2855

I slovaci u velikom broju emigriraju iz svoje zemlje, pametnom dosta. Treba ici u zemlje gde lokalno stanovnistvo ne emigrira u velikom broju u druge zemlje u potrazi za boljim zivotom i visim standardom.

Pozdrav

Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 07.10.2017. 19:36 #639771

status: user
broj poruka: 302
Nemam iskustva sa radom preko ali cu ti napisati sta ja mislim.
Odmah da kazem da imam 46 godina i da nisam neki balavac.

Ja bih licno izbegavao postkomunisticke zemlje kao mesta za pecalbu, jer kao sto i sam kazes bilo je mnogo prevara, neisplacenih plata, muka svakojakih. Ako mozes ganjaj Austriju, jug Nemacke, ni to ti nije daleko od Srb, mozes stici za pola dana, a ipak su zemlje koje su mnogo sigurnije za rad, pravna drzava, odnos poslodavca itd. E sad, da je lako svi bi isli, muka je otici i naci posao, ali isto tako muka je i ovde raditi (ko ima srece da radi), i ziveti od 25-40k dinara, retki su koji imaju vise.

Ako imas neki zanat u rukama, to ti je veliki plus, moj savet ti je uci jezik, sam preko neta, ako mozes uzmi privatne casove od studenata zavrsne godine, povoljni su a govore jezik tecno itd.

I plus plata, ne verujem da bi u Svk imao vecu platu od tipa 800 eura (da budemo optimisticni), ipak je velika razlika u poredjenju sa nemackih ili austrijskih 1200-1300. Troskovi zivota, naravno da su veci u zapadnoj Evropi, ali ides u borbu, nema ti odustajanja ako krenes, kopaces rukama i nogama da ostanes. Da ne pricamo da u Austriji imas i bozicnicu, plus jos jednu platu za godisnji odmor itd.

Eto, verovatno si sve ovo vec i znao a ja da ne duzim previse, znaci prvo jezik, jer bez znanja jezika te niko nece hteti, a onda rad, red i disciplina, i mnogo mnogo srece.

Koje ti od srca zelim i da uspes u svojim namerama.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot ovo 07.10.2017. 19:57 #639772

status: user
broj poruka: 985
ovo resenje je samo jednokratan odlazak negde gde za tri meseca mogu da zaradim najmanje 1500-2000 eura,a da nije gradjevina i sl,toga u austriji i nemackoj ima kolko hoces,ali nisam ja za lopatu i mesalicu,problem sa ledjima vec 13 godina :( Slovacka mi je primamljiva jer ne treba jezik,ne treba nikakvo znanje nicega,samo dodjes na posao organizovanim prevozom,zavrnes neke glupave srafove u samsung postolja :)... i pravac u smestaj...naravno smestaj i hrana obezbedjeni,ne pusim ne pijem kafu,znaci bukvalno svaki evro koji zaradim donecu kuci... zato me privukla Slovacka,jer ne treba ni malo truda oko ucenja jezika,posla i sl.... ,a mogu zaraditi dovoljno da se izvucem iz sranja u koje sam upao....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 07.10.2017. 21:23 #639774

status: user
broj poruka: 302
Koliko se secam, bas sa tim Samsungom je bilo velikih problema, pre nekog vremena, radilo se u SVK, ugovori bili na Madjarskom ako se ne varam, ljudi spavali 100km daleko od fabrike u jako losem smestaju, neisplacene zarade, maltene robovlasnicki sistem u pogonu. Cak mislim da je bilo i nekih medjuvladinih kontakta jer se bas velika prasina digla.

Budi vrlo oprezan i probaj na jos nekom forumu da dobijes vise informacija o radu u Slovackoj.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Re 07.10.2017. 22:35 #639776

status: user
broj poruka: 2788
Par mojih drugara je bilo, neki su prošli katastrofa, neki odlično, tačnije jedan. Izbegavaj taj Samsung i još neke od tih poznatijih fabrika. Ovaj što je prošao dobro je radio za Porsche grupaciju, ne znam naziv fabrike. Smeštaj je samo imao, 4e po satu. Za mesec dana doneo 750e, sad opet ide na 3meseca.

Ostali su bili po Samsungu i još nekim fabrikama (ne znam naziv) i vratili se posle par dana. Teški uslovi za rad, slabo plaćaju, dešava se da nema posla svakog dana...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 10.10.2017. 07:53 #639848

status: user
broj poruka: 7761
Eh Dautovicu, Dautovicu...
Trenutno najvecu emigraciju imaju SAD pametnom dosta...

Meni je simptomaticno da covek nije naveo cimse se bavi i sta ume pa da mu zdusno preporucimo alternativu... mada je koliko vidim covek naveo da nije za lopatanje i plevljenje mladog luka nego vise za neki CEO polozaj u recimo Porsche-u ili Siemens-u...

Ja sam cuo da chifuti na KiM dobro placaju za unosenje uglja... mada to je opet lopata no uz adekvatne rukavice se da preziveti...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

::
:: I slovaci u velikom broju emigriraju iz svoje zemlje, pametnom dosta. Treba ici u zemlje gde lokalno stanovnistvo ne emigrira u velikom broju u druge zemlje u potrazi za boljim zivotom i visim standardom
::
:: Pozdra
::
:: Skyfire: ...frekfencija..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 10.10.2017. 08:40 #639849

status: user
broj poruka: 2855
Napisao sam da ne ide u zemlje istocne evrope(nemam nista protiv tih zemalja) koje se i same prazne od stanovnistva, ti meni pominjes emigraciju iz SAD?(eto ti kazes da se i SAD prazni). Nas`o si u rane sate da me zajebavas, ili pokusavas da ispadnes pametan i kako imas informacije iz prve ruke da se ljudi iseljavaju iz SAD? - Ne moras ni da mi odgovaras, nije bitno...

Negde sam procitao clanak vezano bas za taj odlazak u Slovacku na privremeni rad. Inace ne verujem takvim clancima, ali ovakvoj informaciji nema sta da se ne veruje. Neki lik je opisao zasto je otisao iz Zajecara u Slovacku da radi...ukratko kaze lik: `imam 18000din mesecno u mom gradu, tamo u Slovackoj imam 550-600e plus placen smestaj`

Pretuzna je Srbija, ljudi su srecni(u finansijskom smislu) kada imaju 350-400e mesecno, ubedljivo smo najgori u Evropi, ali sto neko rece - `glasali ste, uzivajte`



Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RazerBE Re 10.10.2017. 10:52 #639852

status: user
broj poruka: 224
Ja nisam bio, ali ti mogu dosta toga reci.
Imam iskustva jer sam radio sa agencijom za zaposljavanje Edymax (Nemacka, Holandija, Slovacka, Ceska).
Pre 10-ak godina je to bilo bolje, sad je to masovno i to svi koriste (poslodavci).
2.5e je neki minimum sada ako se ne varam, kako ti gde zapadne. Moj ocuh je otisao prosle nedelje u Galantu na 3 meseca. Radi u Samsungu, zasad kaze nije tesko nista, u stanu su 6 sa nekim finim mladim momcima kaze. Gledao sam vesti pre neki dan, zabranjuju svaki dan prekovremeni rad, cini mi se da mi je i on rekao da samo utorkom i cetvrtkom mogu raditi prekovremeno. Subota nije obavezna, ali se placa nesto vise (jos ne znam koliko). Imas u menzi 3-4 jela, besplatno na poslu. Ako radis prekovremeno imas jos jedno jelo. Smestaj je dobar, samo kako te zapadne drustvo to tesko mozes birati ali moze se i tu kombinovati ako si normalan i mozes se dogovoriti sa nadleznima.

Slovaci nece tamo da rade za taj novac, njima je EU odradila svoje, krediti i krediti i krediti i sad moraju da beze u Nemacku, Englesku, Svedsku, Norvesku, Holandiju da bi stigli platili kucu, stan, auto, TV, telefon, pa tek onda na kraju najbitnije hranu na sto.

Odes, probas... Ako vec ides, idi sa ciljem da ostanes tamo. Buducnost svakako ovde nije, u Backom Petrovcu gde sam ja je za 10-ak godina otislo oko 3-4 hiljade ljudi, masovno porodice odlaze kad ti tamo ostane `bar` 200-300e mesecno cisto, ako vas je vise onda nema price.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ridah Uf... 11.10.2017. 01:30 #639877

status: user
broj poruka: 35
Bolje je kompletna emigracija nego odlazak na privremen rad u inostranstvo. Ja sam otišao čim mi se ukazala prilika i super mi je. Srbija je ispričana priča barem što se tiče nekog napretka. A privremen rad u inostranstvu se svodi na odeš, mučiš se pa se vratiš, dok ne potrošiš kintu i tako u krug i opet si na ničemu. Jbg




My mentor taught me everything about the Force, even the nature of the dark side.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646097.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs