Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Ostao džek od slušalica u laptopu
STRANA 1 OD 1
aco Ostao džek od slušalica u laptopu 13.10.2017. 14:36 T65322

status: user
broj poruka: 2788
Imam jedan problem. Ostao mi je džek od slušalica u ulazu u laptopu. Nije ostao ceo, već je samo kraj do one prve gumice ostao unutra (2mm veličine). Nije se polomio, već se samo izvukao sa slušalica. On je šupalj i kada bih imao nešto da ubacim dovoljno široko mogao bi da se izvuče. Probao sam malim šrafcigerom ali nikako ne mogu da ga izvučem. U servisu su mi rekli, da kada se džek ubaci da njega nešto `uhvati` i tako ga drži unutra. Verovatno zbog toga i ne mogu da ga izvadim.
Da li postoji neke šanse da se izvuče, bez otvaranja laptopa u menjanje ulaza?

EDIT: Zvuk imam normalno na zvučnicima na laptopu, ne utiče na to ništa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 13.10.2017. 14:45 #639908

status: user
broj poruka: 9460
Zavisi, ako rckanje zakrivljenom iglom ( kao ona za pletenje, samo mala, naravno ) nista ne uradis, mora da se rasklopi. Cak je moguce i od nazad izgurat ostatke dzeka ako ima rupa, a ako nema, napravi se ( odsece se malom brusilicom zavrsetak dzeka unutra ). U svakom slucaju vrlo izvodljivo za onoga ko je spretan i nije prvi put da rasklapa lap.
Ali opet zavisi kakvi su dzekovi, ima ih 300 vrsta. Na nekima je nemoguce ista intervenisati, zatvoreni su i od stampe ne mozes prici nazad, jer su tako uglavljeni...

Na kraju, ako ne urodi plodom, zamena ne gine.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Re 13.10.2017. 14:58 #639909

status: user
broj poruka: 2788
Ako ga otvorim po postavci ploče mislim da je pristupačno tj da ne smeta ništa. Probaću još nekih iglama, da vidim šta baba ima. Ako ne uspe otvoriću pa ću videti da razbušim pa neka tako i ostane.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 13.10.2017. 15:05 #639910

status: user
broj poruka: 1586
Jedan od nacina kako sam cupao zaglavljene dzekove i razne zezalice u rupe za sluske, kada se klinci recimo igraju sa laptopom, ma pokusaju da popune svaku njegovu supljinu, jer spric od 50 kubika, veeeliki, i napraivm malu gumenu cev, pa na jak i brz vakum... radilo je najbolje sa dzekovima koji su bili zatvorenog tipa, oni koji su otvoreni, njima se lako iscacka iznutra, kad ase otvori laptop.

Koji je laptop u pitanju?

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Re 13.10.2017. 16:24 #639912

status: user
broj poruka: 2788
Toshiba Satellite C855-24c tačna oznaka. Videću sutra da probam još nešto, ako ne otvoriću ga (iako nikad nisam otvarao laptop), ali mi ovaj ne deluje komplikovano. Pogledaću malo i po YouTube neki tutorijal... Hvala :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 13.10.2017. 16:33 #639913

status: user
broj poruka: 9460
Izgleda da je ovakav. Dobro je to sto nije na pola PCB zalemljen, tako da ces imati pristup otpozadi, samo sto verovatno nema rupu, pa bi mozda trebalo burgijom 1mm probiti i onda iscackati.

https://www.ipc-computer.eu/largeimage/Connector-Repair-Toshiba-Satellite-C855-1QE-pId-7545896_3.jpg?addText=1

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 13.10.2017. 17:15 #639914

status: user
broj poruka: 18472
Evo kako bih ja to resio. Obzirom da je vrh supalj, nasao bi nesto slicne debljine, od igle do nekog eksera.
Vrh od `eksera` bi malo namazao topljenom plastikom (onu koju koristis za pistolj) ili eventualno nekim lepkom poput moment fix ali bi gledao da ne razmazem po ulazu, samo tanak sloj koji ce uci u vrh od banane. Sacekas da se stvrdne, samo povuces i to je to.

Mozes i ovo da probas sto ti je Milos preporucio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 13.10.2017. 17:20 #639915

status: user
broj poruka: 9460
Predsednice, lepo to zvuci, ali u praksi nece da moze :) Suvise je to opipljivo i ne ide to bas tako lako kad nesto upadne unutra, jer kad udje izmedju kontakata, treba bas jaka sila, a lepak to ne moze ni pod razno, samo ce ulepiti unutrasnjos lepkom i kraj. Pre ce zakrivljenom iglom da izvuce.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Savet je besplatan :) 13.10.2017. 17:28 #639916

status: user
broj poruka: 18472
Ja sam dao predlog. U mom slucaju znam sigurno da kakav god da je problem ne odustajem dok ne resim.
Nema sanse da bih otvarao ceo lap zbog te gluposti.

Moj predlog jeste pipljiv ali mislim da je ostvariv. Ukoliko ima dovoljno dubine u samom vrhu dovoljno ce biti da sa plastikom to iscupa jer ce biti cvrsta veza. Slicne stvari sam resavao na takav nacin pa zato i dajem predlog.

Ne znam, nek covek pokusa na sve nacine pre nego sto se upusti u otvaranje..

P.S. Podneo sam ostavku, mozete slobodno da birate novog :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 13.10.2017. 17:38 #639918

status: user
broj poruka: 9460
Ma naravno, neka proba i tako.

Ne prihvacamo ostavku. Dok je berze bices predsednik, hteo ti ili ne :)


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 13.10.2017. 18:26 #639919

status: user
broj poruka: 2998
Ima logike ovo sto SkyFire zbori. Posebno ako do sada nije otvarao lap.

Loctite, onaj u gelu, drzi k`o lud, ja sam probao da rastavim neke stvari koje su zalepljenje njime i nema sanse. Samo da dobro nacentrira i da ne stavi previse. I malo strpljenja dok ne stvrdne.

Mada ovo moze da se fino zezne ako nemas bas mirne ruke.

Koje slusalice su bile u pitanju, da ih izbegavamo? :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Re 13.10.2017. 18:55 #639920

status: user
broj poruka: 2788
I ja sam razmišljao nešto kao Skyev predlog ali me malo strah da ne umažem sve ostalo... Probaću sutra nekim iglama i nekim vakumom sa špricem.

Slušalice RazerOrca, ali nije originalan priključak, trebao sam da ga zamenim i sve sutra i evo šta se desi...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Misa22 Ostao džek od slušalica 14.10.2017. 09:32 #639942

status: user
broj poruka: 22

Imao isti slucaj, kontakti nisu dali parcentu konektora da izadje napolje. Resio zamenom konektora, mada mozda moze i da se nekako operise taj konektor pa da se izvrsi amputacija stranog tela.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 14.10.2017. 09:56 #639944

status: user
broj poruka: 1372
Probaj da naviješ šraf u taj komad priključka koje je ostao unutra pa onda isčupaj.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.10.2017. 14:04 #639951

status: user
broj poruka: 9460
E ova Zdebelova ideja nije niti malo losa ako je ostao samo onaj prsten/distancer.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Re: 17.10.2017. 16:59 #640046

status: user
broj poruka: 2788
Tako je urađeno. Našao sam šraf odgovarajućeg prečnika, okrenuo par puta i izvadio. Hvala svima :)


:: Probaj da naviješ šraf u taj komad priključka koje je ostao unutra pa onda isčupaj
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs