Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Wifi iz lokala u drugi sa repeaterom ali problem
STRANA 1 OD 1
duqp Wifi iz lokala u drugi sa repeaterom ali problem 19.10.2017. 19:22 T65341

status: user
broj poruka: 3466
Zdravo

Modem je Tilgin 1311 telekom adsl i stavio sam na njega 5dbi antenicu, povezao sam zyxel wap3520 v2 na racunar i stavio ga na repeater mode i nakacio se na konekciju podesio sve i prebacio ga u drugi lokal

Prvi pokusaj da emituje konekciju pod nazivom koji i prima i no internet available

Drugi pokusaj reset svega i promena naziva koji ce da emituje i opet nece da radi (u oba slucaja je radilo prvih pet minuta i onda se zaglupi)

Edit

U varijanti sa drugim nazivom na android telefonu pise failed to obtain ip adress

Jel ima jos nesto bitno da se uradi ili podesi, sta raditi vise izgoreo sam pola dana.

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Wifi iz lokala u drugi sa repeaterom ali problem 19.10.2017. 21:01 #640144

status: user
broj poruka: 18940
Ne nalazim na netu taj Zyxel uopste, to je malo nezgodno, kod svakog rutera kad treba da se podesi `repeater` je drugacije, uglavnom kada se povezuje ruter na modem preko wifi-a, treba da bude konfigurisan kao bridge, ako nema repeater mode.

Kad sam to radio, zadrzao sam modemov DHCP, a na ruteru isti disable-ovao, ali u ovom slucaju moze da se zadrzi, a promeni opseg na zyxelu, tj. ako je na modemu ip lan 192.168.0.1, onda zyxel mora da ima 192.168.1.1, ili 2.1 itd. Nezgodno je sto ne znam podesavanja kod tog Zyxel-a, ali kada si ovo uradio, repeater mode, ili bridge, mora da se zna kako funkcionise zyxel, a taj Tilgin, nije morao bas da bude Tilgin, ali sta je tu je.

Koliko vidim, uradio si onako kako treba, samo proveri DHCP, ne sme da bude isti na oba uredjaja.


:: Zdrav
::
:: Modem je Tilgin 1311 telekom adsl i stavio sam na njega 5dbi antenicu, povezao sam zyxel wap3520 v2 na racunar i stavio ga na repeater mode i nakacio se na konekciju podesio sve i prebacio ga u drugi loka
::
:: Prvi pokusaj da emituje konekciju pod nazivom koji i prima i no internet availabl
::
:: Drugi pokusaj reset svega i promena naziva koji ce da emituje i opet nece da radi (u oba slucaja je radilo prvih pet minuta i onda se zaglupi
::
:: Edi
::
:: U varijanti sa drugim nazivom na android telefonu pise failed to obtain ip adres
::
:: Jel ima jos nesto bitno da se uradi ili podesi, sta raditi vise izgoreo sam pola dana.
::
:: Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ako već ima predefinisan ripiter mod 19.10.2017. 22:23 #640150

status: user
broj poruka: 4228
trebalo bi da su neke stvari već podešene.

Na Tilgin ništa ne diraš, a na Zyxel proveriš da li je:

- isključen DHCP server,
- a kao gateway postavljen IP adresa rutera, tj Tilgin IP adresa
- da li je kao Primany DNS postavljena IP adresa rutera.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Pogledacu sutra jbg 19.10.2017. 23:20 #640154

status: user
broj poruka: 3466



Ali nesto slabo sam.video da ima.manuelna podesavanja

Btw imarkovic nedostupan si ja te zvao
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs