Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Cisco EPC3825
STRANA 1 OD 1
MACHINE Cisco EPC3825 09.11.2017. 13:22 T65395

status: user
broj poruka: 5696
Pozdrav drustvo.

Da li neko zna da li je moguce na ovo cudo ubaciti DD-WRT ili jos bolje Open-WRT software? Ako je moguce koliko je komplikovano i sigurno ovo izvesti a da ne moram da lemim i kacim na neke console portove kako bih flashovao chip? Malo sam googalo ali nista previse korisno.

Imam kablovski internet 50/3 sa javnom IP (kod Poste) i najradije bih zamenio WiFi router sa Motorola ili Cisco modemom koji bi dobijao staticku IP i na njega nakacio neki Mikrotik (recimo RB951G-2HnD jer mi je bitno da ima GBe portove i bar WiFi n standard)

Ne bih isao na true brisge mode ako ne moram, vec na plain modem sa kojeg bih fw staticku IP na WAN port MT-a


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict trazi ako hoce da ti daju DOCSIS 3 modem 09.11.2017. 14:05 #640808

status: user
broj poruka: 4515
U tom slucaju dobijas public IP na svom ruteru! to je zakon.

Nema sanse da fleshujes taj home gw. Ima fora u zavisnosti od fw da prosledis da ti uredjaj na lanu dobije public ip. Recimo SBB je to isekao u firmware-u.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Posta.net 09.11.2017. 14:05 #640809

status: user
broj poruka: 5696
To nema veze sa SBBom. Nekad davno su zajedno poceli da rade Posta KDS kad je krenula kablovska po Srbiji posle neke 2000-te, ali Posta.net nema veze sa SBBom ni manje ni vise.

Inace, tetka iz Kanade mi radi tamo pa sam dobio jedan za sebe.

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: trazi ako hoce da ti daju DOCSIS 3 modem 09.11.2017. 14:06 #640810

status: user
broj poruka: 5696
Da, modem bi bilo extra, ali ako nemaju ili ne daju? :(

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: U tom slucaju dobijas public IP na svom ruteru! to je zakon
::
:: Nema sanse da fleshujes taj home gw. Ima fora u zavisnosti od fw da prosledis da ti uredjaj na lanu dobije public ip. Recimo SBB je to isekao u firmware-u
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Re: Re: trazi ako hoce da ti daju DOCSIS 3 modem 09.11.2017. 15:29 #640813

status: user
broj poruka: 997



:: Da, modem bi bilo extra, ali ako nemaju ili ne daju? :
::

:: ::

Kako sta, pa cimni tetku iz Kanade :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re: Cisco EPC3825 09.11.2017. 15:41 #640815

status: user
broj poruka: 261
Imao sam ga, hvala bogu zamenili su mi ga sa UBEE koji je tri puta bolji.

Taj ruter ima fabrički Bridge mod ali su ga u SBB blokirali tako da se ne vidi u menijima.
Postoji način da se injectuje HTML kod koji oslobađa ovu opciju tako da možeš da povežeš bilo koji ruter kada imaš bridge mod. Nažalost kod svakog reseta mora da se ponovi operacija.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Re: Cisco EPC3825 09.11.2017. 17:30 #640817

status: user
broj poruka: 312
Po cemu je poseban taj ubee osim po masnoj pretplati (paketu) bez koje ga ne ustupaju na koriscenje osim sto ima dual band wifi (2.4/5) modul koji je jednako jadan kao i u svim prethodnim gateway-evima jer se radi o integrisanim antenama ciji je domet go k...c a medicina kaze da je za zadovoljavanje zene dovoljno svega 12 cm u erekciji sto ce reci da pokriva jako jako malu sferu ili ravni signalom (jedna interna antena obicno pokriva horizontalu dok druga pokriva vertikalu).
Mislim, dobrovoljno su ti ga zamenili posto su poznati kao humanitarna organizacija ili kako?
Ali pre svega me zanima sta si to dobio u performansama u odnosu na prethodni? Meni je 3928 sasvim ok (uz neke modifikacije o kojima ne bih u javnost) + kvalitetan dual band AP i ne vidim potrebu za ubeejem sve dok navedeni radi kako treba uz AP gde 2.4g mrezu drzim na low (najnizem setovanju) da neko od komsija a samim tim ni ja ne dobijemo neku bolestinu od zracenja.

EDIT: Ajoj ovaj gore pomenu DOCSIS 3.0 a to vec imam a ti nisi pre ubee-ja, sorry my fault ali i dalje cekam da cujem po cemu je bolji osim sto bolje ``nabija`` racun za SBBove usluge.

:: Imao sam ga, hvala bogu zamenili su mi ga sa UBEE koji je tri puta bolji
::
:: Taj ruter ima fabrički Bridge mod ali su ga u SBB blokirali tako da se ne vidi u menijima
:: Postoji način da se injectuje HTML kod koji oslobađa ovu opciju tako da možeš da povežeš bilo koji ruter kada imaš bridge mod. Nažalost kod svakog reseta mora da se ponovi operacija
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Ubee je 09.11.2017. 18:26 #640821

status: user
broj poruka: 4515
DOCSIS 3.1 :)

Sta ces sad?


DOCSIS 3.1: 2x192MHz OFDM downstream channels provide capacity up to 4.6Gbps @ 4096QAM, and 2x96MHz OFDMA upstream channels provide capacity up to 480Mbps @ 1024QAM.



DOCSIS 3.0: 32 downstream and 8 upstream channels provide speeds of up to 1372Mbps downstream and 246Mbps upstream.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery hm.... 09.11.2017. 18:54 #640823

status: user
broj poruka: 997
Na kojim frekvencijama radi taj ubre :) Ovaj sadasnji sbb cisco RF upload od 5-68Mhz tu negde a down kanali na UHF-u tamo preko 400Mhz do 86xMhz tako nesto. Jedva cekam optiku prvi koji ponudi prelazim, ali ocu optiku makar do hodnika zgrade.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Ubee je 09.11.2017. 19:01 #640824

status: user
broj poruka: 1992
da reparira far na audiju, naprso od suta ili EDIT2 .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: DOCSIS 3.1 :
::
:: Sta ces sad
::
::
:: DOCSIS 3.1: 2x192MHz OFDM downstream channels provide capacity up to 4.6Gbps @ 4096QAM, and 2x96MHz OFDMA upstream channels provide capacity up to 480Mbps @ 1024QAM
::
::
::
:: DOCSIS 3.0: 32 downstream and 8 upstream channels provide speeds of up to 1372Mbps downstream and 246Mbps upstream.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Ubee je 09.11.2017. 19:16 #640825

status: user
broj poruka: 312
Hvala na obrazlozenju, pokusacu da ne budem cinican ali moram se sloziti sa tobom da citanjem ovih podataka mogu samo da zakljucim da je u pitanju neka svemirska tehnologija i da moj muceni 3928 i te kako kaska za trendovima tako da cu u dogledno vreme da se apgrejdujem sa Ubee-com i smatram da ce to znacajno uticati na kvalitet mog zivota a i zivota mojih ukucana, od najmladjih do najstarijih.
Eh, ta tehnologija, kad to uzme zamah covece, pa nema, vec vidim letece automobile za 2-2.5 godine oko BG-a na H2O a nakon jos par meseci i po ostalim delovima BG-a.

Elem, nastranu salu na stranu, gospodin je ili na paketu 100/6 (uz to ga dobija za dz) ili je dao 2.990,00 RSD da mu zamene ovo sto je imao. Trece ne postoji.


:: DOCSIS 3.1 :
::
:: Sta ces sad
::
::
:: DOCSIS 3.1: 2x192MHz OFDM downstream channels provide capacity up to 4.6Gbps @ 4096QAM, and 2x96MHz OFDMA upstream channels provide capacity up to 480Mbps @ 1024QAM
::
::
::
:: DOCSIS 3.0: 32 downstream and 8 upstream channels provide speeds of up to 1372Mbps downstream and 246Mbps upstream.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Re: Ubee je 09.11.2017. 19:18 #640827

status: user
broj poruka: 312
Sta ti smeta moj Audi?


:: da reparira far na audiju, naprso od suta ili EDIT2 .
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
:: :: DOCSIS 3.1 :
:: ::
:: :: Sta ces sad
:: ::
:: ::
:: :: DOCSIS 3.1: 2x192MHz OFDM downstream channels provide capacity up to 4.6Gbps @ 4096QAM, and 2x96MHz OFDMA upstream channels provide capacity up to 480Mbps @ 1024QAM
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: DOCSIS 3.0: 32 downstream and 8 upstream channels provide speeds of up to 1372Mbps downstream and 246Mbps upstream.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: hm.... 09.11.2017. 19:19 #640828

status: user
broj poruka: 312
Radi na frekvencijama 5.000,00 mesecno za Trio Gold Extra paket :)

Bice optika kako da ne, pa jos ne mogu da ukopaju kablove mater im j...m nego kako dune vetar tako dBmV-ovi variraju zavisno od smera i brzine vetra. O temperaturnim razlikama da ne pricam. A kad pljusne kisa ili padne sneg - tek onda pocinje DOCSIS 3.1 :) :) :)


:: Na kojim frekvencijama radi taj ubre :) Ovaj sadasnji sbb cisco RF upload od 5-68Mhz tu negde a down kanali na UHF-u tamo preko 400Mhz do 86xMhz tako nesto. Jedva cekam optiku prvi koji ponudi prelazim, ali ocu optiku makar do hodnika zgrade
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Re: Re: Ubee je 09.11.2017. 19:33 #640829

status: user
broj poruka: 1992
ma nista prava je zver, za mnoge misaona imenica, a ove DOCSIS svemirske tehnologije ne bih turio u kucu pa da mi ih daju sa sve net-om za DZ, neka fala

ko ne plati na mostu...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Sta ti smeta moj Audi
::
::
:: :: da reparira far na audiju, naprso od suta ili EDIT2 .
:: ::
:: :: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: :: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: :: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
:: ::
:: :: :: DOCSIS 3.1 :
:: :: ::
:: :: :: Sta ces sad
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: DOCSIS 3.1: 2x192MHz OFDM downstream channels provide capacity up to 4.6Gbps @ 4096QAM, and 2x96MHz OFDMA upstream channels provide capacity up to 480Mbps @ 1024QAM
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: DOCSIS 3.0: 32 downstream and 8 upstream channels provide speeds of up to 1372Mbps downstream and 246Mbps upstream.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re: Re: Re: Ubee je 09.11.2017. 20:30 #640832

status: user
broj poruka: 261
Vidim da većina ovde nema iskustva sa UBEE.

Ja imam sa oba pa je moja lična ocena ocena da je UBEE bolji i stabilniji.
Kao plus je i AC na 5 Ghz.

Jedino je softver koji je u njemu jadan ali to je izgleda kod svih rutera koje isporučuju provajderi. Za utehu mi je ni da Ciskov nije bolji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Re: Re: Re: Ubee je 09.11.2017. 22:12 #640834

status: user
broj poruka: 312
Ne navedoh li ja vec za taj dual band odnosno ac (5 GHz) koji pominjes kao plus? Da, jeste plus, samo sto su antene integrisane i domet im je jako slab, narocito kada je 5 GHz opseg u pitanju.

Vise me zanima kako si ga izboksovao jer kao sto kazem SBB nije humanitarna organizacija i ne deli opremu rezervisanu za one kojima ce da deru kozu za dzabe, ili si na Trio Gold Extra paketu (minimum za dobijanje Ubee-ja) ili si platio taksu u visini od 2.990,00 din za zamenu.

Dosadan si sa tim ignorisanjem pitanja a mene si bukvalno primorao da okrecem 19900 da pitam da li ih dele za dzabe i biju ko nece i odgovor ti pise iznad.

Inace po mom misljenju i iskustvu - iskljucivo AP koji ce da baca WiFi po stanu, nikakvi uredjaji od SBB-a tu ne pomazu, naravno zavisno od debljine zidova i rasporeda prostorija u stanu/objektu.


:: Vidim da većina ovde nema iskustva sa UBEE
::
:: Ja imam sa oba pa je moja lična ocena ocena da je UBEE bolji i stabilniji
:: Kao plus je i AC na 5 Ghz
::
:: Jedino je softver koji je u njemu jadan ali to je izgleda kod svih rutera koje isporučuju provajderi. Za utehu mi je ni da Ciskov nije bolji
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Dobio Ubee za Dz... 09.11.2017. 22:18 #640835

status: user
broj poruka: 243
...uz Duo Silver paket za 2750 mesecno. Niti sam nesto posebno trazio niti sam imao neku vezu u SBB.


Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 16GB/NZXT Kraken X52/KFA2 GTX1070EXOC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Green 2TB/2xGericom GM2600/Samsung 40KU6000/MadCatz M.M.O.7/Microsoft Sculpt

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 UBEE 09.11.2017. 22:47 #640836

status: user
broj poruka: 261
Takođe, dobio produženjem ugovora Duo-net gold posle isteka od dve godine koje sam imao Cisko. Čak mi je novi paket za 200 din jeftiniji od starog.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Dobio Ubee za Dz... 10.11.2017. 00:49 #640839

status: user
broj poruka: 312
I kako ti se slaze uz taj krs od televizora?


:: ...uz Duo Silver paket za 2750 mesecno. Niti sam nesto posebno trazio niti sam imao neku vezu u SBB
::
::
:: Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 16GB/NZXT Kraken X52/KFA2 GTX1070EXOC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Green 2TB/2xGericom GM2600/Samsung 40KU6000/MadCatz M.M.O.7/Microsoft Sculp
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: UBEE 10.11.2017. 00:50 #640840

status: user
broj poruka: 312
Znaci postali su humanitarna organizacija... Nista, idem i ja sutra tj. danas u 8h kad otvore ducan da dam krv. :):):)

EDIT: Istocio sam 2 litra krvi, dobio Ubee i blow job od jedne radnice, sve pohvale za SBB a ni sendvic nije bio los.
Sad mi je pretplata 1650 rsd uz ugovor na 2 dana. Posle toga placam punu cenu od 1720 rsd. Protok 150/10, odusevljen sam.
Hvala drugari!

:: Takođe, dobio produženjem ugovora Duo-net gold posle isteka od dve godine koje sam imao Cisko. Čak mi je novi paket za 200 din jeftiniji od starog
::
::
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Super 10.11.2017. 15:09 #640845

status: user
broj poruka: 997
Pa moraju, ovi iz telekom bar kod mene u KG se ne sale. Svuda ih mozes videti kako vire iz sahta :)

Postavlja se optika vise kilometara od telekoma bas rade. Tako da moraju biti bilo kako konkurentni nije sto vole nego...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Re: I kako ti se slaze uz taj krs od televizora? 10.11.2017. 17:10 #640846

status: user
broj poruka: 243
TV program poslednjih 15ak godina ne pratim uopste a krs od televizora veoma dobro sluzi onome cemu je namenjen kod mene.
Kako te sluzi taj krs od audija?
BMW rules!


Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 16GB/NZXT Kraken X52/KFA2 GTX1070EXOC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Green 2TB/2xGericom GM2600/Samsung 40KU6000/MadCatz M.M.O.7/Microsoft Sculpt

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Re: I kako ti se slaze uz taj krs od televizora? 10.11.2017. 17:52 #640847

status: user
broj poruka: 312
Sta se lozis, dobar je taj Sammy samo sto je konkretno taj model uskracen za dvosistemce i bass reflex zvuk, slika je full s obzirom da sam ga gledao uzivo.
Za BMW rules cu reci - da ali samo neprevazidjeni E30 sa M40 motorom, crni, kupe sa starim dobrom BBS felnama. Kad ``izmisle`` quattro neka se jave cika Kriegeru da poprica sa njima jer je Xdrive kondom.


:: TV program poslednjih 15ak godina ne pratim uopste a krs od televizora veoma dobro sluzi onome cemu je namenjen kod mene
:: Kako te sluzi taj krs od audija
:: BMW rules
::
::
:: Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 16GB/NZXT Kraken X52/KFA2 GTX1070EXOC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Green 2TB/2xGericom GM2600/Samsung 40KU6000/MadCatz M.M.O.7/Microsoft Sculp
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs