Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Sistem pametan stan
STRANA 1 OD 1
Ognjeni Sistem pametan stan 18.11.2017. 00:41 T65414

status: user
broj poruka: 4506
Ljudi planiram potpuno automatizaciju stana i ugradnja ovog sistema pametan stan. Da li je neko ugradjivao i koji sistem, ima ih vise na trzistu. Sta je provereno i kvalitetno ? KNX, tenLogic,fibaro, oblo living...nesto peto ? Neki saveti, na sta da obratim paznju itd.


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 18.11.2017. 12:18 #641061

status: user
broj poruka: 3104

Ja sam teorisao o tome, npr da se napravi ono ogledalo sa ekranom i RasberyPi i onda da se zakaci onaj uredjaj sto mozes da palis i gasis svetla, bojler i roletne u kuci preko USB, pa sve to na Voice Command. Nisam ni znao da postoje vec gotovi sistemi, moze link?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 18.11.2017. 12:25 #641063

status: user
broj poruka: 3974
Gledao si Blade Runnera pa si se napalio na onu zensku, hehe..

Lagane PC igre! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: ... 18.11.2017. 16:41 #641068

status: user
broj poruka: 914
to zavrsava i adruino , malina je ozbiljna masina...
tj. lakse mi je sa njim izaci na kraj...

::
:: Ja sam teorisao o tome, npr da se napravi ono ogledalo sa ekranom i RasberyPi i onda da se zakaci onaj uredjaj sto mozes da palis i gasis svetla, bojler i roletne u kuci preko USB, pa sve to na Voice Command. Nisam ni znao da postoje vec gotovi sistemi, moze link
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Fibaro 18.11.2017. 16:42 #641069

status: user
broj poruka: 4515
Video sam fibaro na delu u jednoj kuci, lepo odradjeno nema sta.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 18.11.2017. 17:30 #641071

status: user
broj poruka: 4506
ljudi ne zanima me nikakva uradi sam varijanta, ni RasberyPi. Zanima me kompletan sistem, kljuc u ruke i firma koja ce biti odgovorna za svu tehnicku podrsku.

Isto tako necu nikakve pametne uticnice, hocu sistem koji je potpuno integrisan i nevidljiv. Nemam ni radijatore ni nista, tako da mi ne treba neka glomazna uticnica koja ce da strci iz zida .

Video sam Fibaro, deluje dobro ali svi deluju dobro, pitanje je koji je proveren i dobar sistem

@srdjanc samo kucaj sistem pametan stan / kuca. ima zilion firmi kod nas. Sve na dugme, rasveta, multimedija, klima,grejanje,roletne itd itd

6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 19.11.2017. 09:31 #641082

status: user
broj poruka: 1992
nema tu niceg pametnog, da svoju licnu bezbednost/sigurnost udelis nn licu, samo ako se najedes bunike scenario

ti isti koji ti uvedu sistem znaju i da ga zaobidju/zloupotrebe, a i gomila su bivsi saneri

ja bih pre ulozio malo vremena u dalje obrazovanje i napakovao sam sistem od nule ( ne verujem da je neka velika mudrost, s obzirom da ima toiko ljudi koji nude istu/slicnu ponudu )

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 19.11.2017. 14:30 #641088

status: user
broj poruka: 4506
Da zaobidju sistem tako sto ce da mi dignu roletne u 6 ujutro namerno i probude me ? O cemu pricas bog te mazo

Jel moguce da niko dosad nije napravio pametan stan na IT forumu od toliko ljudi. Znam da je Vmarc hteo ranije, ne znam da li je uspeo na kraju

6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 19.11.2017. 16:25 #641093

status: user
broj poruka: 1992
pa bas i nisi bio precizan, ja vec poceo da razradjujem ovaj scenario

https://www.youtube.com/watch?v=HipTO_7mUOw .)

to za dizanje i spustanje roletni verovatno da ima i gotovo, tajmer + neki el. motor

bem li ga, jedno je sigurno sistem koji ne mozes da sam nadogradjujes je po meni bacanje para

EDIT:

ima ovako nesto
https://www.youtube.com/watch?v=E9C1JmIenvU

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 19.11.2017. 17:45 #641096

status: user
broj poruka: 4506
Treba mi klasika, ono sto nude svi ovi komercijalni sistemi. Kontrola grejanja,rasvete, multimedije, klimatizacije, automatizovane roletne i onda mozda po potrebi jos neki od tehnickih uredjaja preko mobilnog-i interneta. Znaci klasika automatizacije.

Evo, ovde ima vise razlicitih resenja i to su uglavnom ta koja se kod nas prodaju .

http://www.pametanstan.rs/index.html

Vucem za sada ka KNX sistemu,raspitacu se ovih dana direkt u firmama ali reko zna neko malo vise od IT kolega geekova na berzi a ono niko, bzv.




6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 19.11.2017. 20:01 #641100

status: user
broj poruka: 1992
https://www.youtube.com/watch?v=mHNq7kGK0KU

ovde je doduse uradjena fizicka modifikacija, pa dalje wifi igranje
(sto ne znaci da mozda nije moguce sve odraditi i preko wifi-a)

mozda i ovo pomogne:
https://www.youtube.com/watch?v=RX-O4XuCW1Y

bas da mi neko njaka grejanje, osvetljenje i dize i spusta roletne i nije neki uzitak, ja bih guglao dalje
ili napravio svoj sistem (trenutno se igram sa data majningom, cim zavrsim, ovo ce biti jedan od sledecih projekata)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 19.11.2017. 21:53 #641102

status: user
broj poruka: 3104

Au ubio si ga u pojam sa paranojom. Pa neka mu neko od komsija i uhakuje kucu, barem cemo da znamo da ima jos neko ko se u ovoj zemlji razume o tome.

Ali najveca zamerka u ovim pricama jeste to sto svi odmah pominjete WiFi i konekciju sa internetom, a moze se i bez toga.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 20.11.2017. 05:48 #641105

status: user
broj poruka: 1992
moguce, ali ako se za 5min. dodje do ovakvih informacija, ko zna sta je sve moguce iskopati ako bi se neko bas time i bavio

prica jes mene ce neko da akuje je stvar proslosti i pripada eri dinosaurusa, sto se `panopticon` bude vise sirio, to ce i vestine prezivljavanja dolaziti sve vise do izrazaja

p.s.
(pelene i plazma keks ti nece biti od velike pomoci sem ako ti je odradjena dobrovoljna lobotomija, fizicka/hemijska, efekti su isti)
.)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi KNX 20.11.2017. 21:56 #641125

status: user
broj poruka: 842
Uglavnom se svi odlucuju za KNX standard. Trenutno u fazi projektovanja pametna zgrada gde ce na aposlednjem spratu da ima stan jedan od najbogatijih srba BMS se projektuje po KNX standardu.

Za izvodjenje u Srbiji je SAUTER br 1, samo nisam siguran koliko rade male projekte
https://www.sauter.co.rs/

Nisam elektro tako da nemogu da pojasnim detalje ali se sve svodi na to koliko ima signala BMS, to diktira cenu i mozes apsolutno sve da pratis od potrosnje vode struje otkljucavanja zakljucavanja vrata

Ono sto je najcesce da se na BMS vezuje HVAC,rasveta, bojler, roletne, video interfon, garaza pa nadalje. Generalno sve sto zamislis moze i da se isprojektje i izvede samo je pitanje cene. Imas sentralnu upravljacku jedinicu koja ima friendly user interfejs i moze svasta da se isprogramira i daljinski pristup preko androida. I naravno hardver koji ti treba da isprati.Tipa mehanizmi za daljinsko otvaranje vrata sonde za ocitavanje temperature....

Poslednji projekat a kojem sam ucestvovao je imao BMS sa 4500 signala i na kraju ni to nije nije bilo dovoljno da se ispune sve zelje korisnika, ima cak mogucnosti i kolicinu otpadne vode da prikaze

https://www.youtube.com/watch?v=m6kFCNsnQpQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 21.11.2017. 01:43 #641132

status: user
broj poruka: 4506
Tako mi je i delovalo ovo sto sam video da je KNX tu najozbiljniji. A sta mislis o ovima Shkomi,ova firma je iz ns, nazalost nema puno firmi koje ovo rade u ns

http://www.pametnakuca.rs/live/

6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Re: ... 21.11.2017. 12:59 #641138

status: user
broj poruka: 842
http://www.pametnakuca.rs/live/

Nisam se susrtao sa njima, sto apsolutno nista ne mora da znaci


https://www.youtube.com/watch?v=m6kFCNsnQpQ

:: Tako mi je i delovalo ovo sto sam video da je KNX tu najozbiljniji. A sta mislis o ovima Shkomi,ova firma je iz ns, nazalost nema puno firmi koje ovo rade u ns
::
:: http://www.pametnakuca.rs/live
::
:: 6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 21.11.2017. 14:24 #641148

status: user
broj poruka: 4506
Evo sta kazu na sajtu

Kroz program Pametna kuća™ partneri smo holandske firme Marmitek i HDL čija oprema preovlađuje u našim sistemima, dok smo na programu TotalObserver centralizovanog upravljanja poslovnim zgradama (BMS, Building IT), partneri kompanije Schneider Electric.

ION solutions pametna rešenja za zgrade i kuće se koriste na preko 20.000m2 stambenog i poslovnog prostora. Proverite zašto su Delta City, TC Ušće, Airport City, Plaza, odobrali baš rešenja ION Solutions.


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic knx 21.11.2017. 21:04 #641155

status: user
broj poruka: 2855
KNX je standard, ne moze se reci da je `KNX tu najozbiljniji`. To je kao da kazes `meni je od svih grafickih karti najozbiljnija PCI-E`.

Do pre koju godinu sam radio sa KNX sistemom(u inostranstvu), do duse velikim, nisam radio kuce i stanove.

Ovde gde ja zivim najozbiljniji proizvodjaci su definitivno Schneider Electric, ABB, EATON, ELKO...

Elem, nemam bas nikakvog iskustva sa pomenutim sistemom u Srbiji, tako da ne laprdam dalje, neka ti se javi neko ko moze da ti pomogne.

Pozdrav


Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs