Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
adsl downloading problem
STRANA 1 OD 1
doca80 adsl downloading problem 16.11.2007. 16:19 T6544

status: user
broj poruka: 3053
Pre par dana sam dobio Telekomov adsl 512kb/s.Posto stvarno neznam nista o download-ovanju(jer sam vec 100 godina na dial up-u)pitao sam druga koji ima iskustva sa tim da mi objasni sta,gde,kako!Instalirao mi je BitTorent 6.0 i FlashGet,i Mozilla Firefox i objasnio kako se sve to koristi.Kliknem na neki Pirate Bay,nadjem film koji me zanima,i pocnem da ga skidam.Ali brzina skidanja je u proseku 1-5kb/s!Nekad ode ispod jedan,pa skoci na 15kb/s,pa posle 5 sekundi padne na 2kb/s, pa skoci na 30kb/s...Ali najcesce stoji na 1-5 kb/s!Znaci skidao sam film 2 dana! pre toga sam skidao dosta programa sa Guru 3d i brzina je bila 55-60kb/s konstantno!Skinuo sam 3dmark 05 za nesto vise od sat vremena. Da li neko zna o cemu se radi?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ljuki Re 16.11.2007. 18:37 #33207

status: user
broj poruka: 324
Download ti je sasvim ok preko torrenta nikako neces moci da skidas vecom brzinom jer ti je download priblizno jednak upload-u. Tako da ti toplo preporucujem da predjes na rapidshare imas gomilu stvari a i brze se skida kao free user posle skidanja svakog parta resetujes modem da bi izbegao dugo cekanje.
Jer si probao sa Azureus-om da skidas torrent mislim da ce da ti ide brze evo linka na pomenutom rapidshare
http://rapidshare.com/files/40280585/Azureus_3.0.0.6.rar
free
poseti ove pa skidaj sta ti treba
http://www1.warez-bb.org


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bata20 re 16.11.2007. 19:38 #33212

status: user
broj poruka: 103
http://powerddl.com/- Imas i ovaj pretezno ide preko rapidshera (Igre,film,muzika itd.)

Samo neznam na rapidsheru pise da ja mislim samo 100mb dnevno mozes skinuti?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 re 16.11.2007. 19:59 #33215

status: user
broj poruka: 3053

Bio sam na linku rapidshare ali mi nije jasno sta trebam da uradim da bi poceo da skidam sta hocu! Mozda ce nekom biti cudno sto neznam ovako nesto,ali napominjem da NIKAD nisam imao prilike da vidim kako se i sta radi,pa bih molio da mi neko objasni malo detaljnije. i sta je Azureus?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 16.11.2007. 21:50 #33224

status: user
broj poruka: 4506



Batali Azureus i sve torente, nikad ne skidam nista preko torenta...

1) zato sto nasi provajderi ogranicavaju dnevni download P2P ( u koji spadaju torenti)

2) zato sto je nenormalno spor uvek ( i nocu kada nema tog ogranicenja)


phazeddl.com ili jos bolje ...warez-bb. com ( ili .org nisam siguran )...nadjes sta ti ti treba i pratis uputstva....a sto se tice rapidshare-a...ubacis link u broswer...i videces pri dnu strane ..na levoj pise premium a na desnoj koloni ..free user....kliknes free user, sacekas minut dva , upises sifru koja ti se pokaze i kliknes download.....e sad ,kada skines jedan fajl (npr 100mb), moraces da cekas sat dva (ogranicenje za free usere) da bi opet skinuo...ali ako imas dinamicku IP adresu ( 99 % da imas ) , diskonektujes se, sacekas malo i opet se konektujes, dobices novi IP od provajdera i mozes opet da skidas ....


ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK adsl downloading problem 17.11.2007. 01:42 #33257

status: user
broj poruka: 989

Koi modem imash???


Not 4 Every1...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff Re: re 17.11.2007. 01:45 #33258

status: user
broj poruka: 829
nema takvog ogranicenja...

samo max u jednom cugu sto mozes da skines od njih je 100mb(to je rganica za upload fajlova), a sto je fajl veci, to ces duze cekati da dobijes dozvolu za sledeci fajl...
znaci na svaki 180-190 minuta mozes da skines 100 mega...
poz
Nikolas
*every day 4 us something new...*

:: http://powerddl.com/- Imas i ovaj pretezno ide preko rapidshera (Igre,film,muzika itd.
::
:: Samo neznam na rapidsheru pise da ja mislim samo 100mb dnevno mozes skinuti
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff Re: .... 17.11.2007. 01:52 #33259

status: user
broj poruka: 829

::
::
:: Batali Azureus i sve torente, nikad ne skidam nista preko torenta..
::
:: 1) zato sto nasi provajderi ogranicavaju dnevni download P2P ( u koji spadaju torenti


verovatno, ali to ne sprecava recimo moj emule da cepa 40kbps... naravno, govorim o ukupnoj brzini downloada svih fajlova...
dnevni download(emule ukljucen 24h) oko 2-3gb.. znaci nisi bas sasvim u pravu...

::
:: 2) zato sto je nenormalno spor uvek ( i nocu kada nema tog ogranicenja


yet again... samo ako ni emulu ni azureusu nisi provirio pod haubu (iliti otvorio settings/options...)...

ali da, postoje i fajlovi koji imaju malo seedera/leechera/peerova i taj dl ce trajati vekovima...
::
::
:: phazeddl.com ili jos bolje ...warez-bb. com ( ili .org nisam siguran )...nadjes sta ti ti treba i pratis uputstva....a sto se tice rapidshare-a...ubacis link u broswer...i videces pri dnu strane ..na levoj pise premium a na desnoj koloni ..free user....kliknes free user, sacekas minut dva , upises sifru koja ti se pokaze i kliknes download.....e sad ,kada skines jedan fajl (npr 100mb), moraces da cekas sat dva (ogranicenje za free usere) da bi opet skinuo...ali ako imas dinamicku IP adresu ( 99 % da imas ) , diskonektujes se, sacekas malo i opet se konektujes, dobices novi IP od provajdera i mozes opet da skidas ...


od kad sam otkrio warez-bb, odusevio sam se njime. sajt je definitivni kralj svih vrsta deljenja fajlova... ali ni emule ni azureus nisu za bacanje...
::
::
:: ajd uzdravlje :)

poz!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646101.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs