Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Povezivanje racunara
STRANA 1 OD 1
Srdjanc Povezivanje racunara 27.11.2017. 07:43 T65444

status: user
broj poruka: 3104
Povezao sam moja dva racunara preko Telekomovog ZXHN H168N sto sam skoro dobio kad sam presao na 50/2. To je prvi put da sam samostalno povezao dva kompa.

Prebacivanje radi, ali problem mi je sto je maksimalna brzina 10.1MB/s. Da li je to normalno ili mogu nekako da ubrzam?

Racunari su i5 3570k na Broadcom Gigabit Ethernet i FM2 Athlon x4 na Realtek Gigabit Ethernet, oba identicni Windows 8.1.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ne mogu da proverim, ali 27.11.2017. 08:51 #641319

status: user
broj poruka: 4228
mislim da Telekom i dalje daje stomegabitne rutere.

Taj rezultat i nije toliko loš, ali bi sigurno mogao biti i 20 % bolji. To je otprilike maksimum.

Najjednostavnije rešenje je postavljanje gigabitnog sviča ispred mts rutera i dva računara. Tek tada, i proverom da su računari podešeni za gigabitni prenos kao i da koristiš kablove sa upotrebljene sve četiri parice, možeš da povećaš protok.

Kada to uradiš možda će ti problem predstavljati upisivanje na hard disk, ali živi-bili-pa-videli.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger @vladarko 27.11.2017. 09:11 #641321

status: user
broj poruka: 312
Sto mene nisi prvog pustio da ga zezam pa onda ti =( Ooups, pa ti si ladno ozbiljan...

Vidi Srdjanc-e, zavisno od dela / mesta u kom se nalazis na mapi Srbistana - da si ti meni ziv i zdrav ponajpre - tih 10Mbit/s od Telekoma je puna kapa. To mu dodje nesto tipa 1.2 MB/s tako da sumnjam da je upis na HDD ili RAM memoriju ogranicavajuci faktor.

Uglavnom, moj drugarski savet je da ukoliko se ugovorom nisu ogradili da MOGU A I NE MORAJU DA ISPORUCUJU brzinu navedenu u paketu ti lepo njima zahvalis na dosadasnjoj saradnji i ako ima uslova predjes na SBB gde ces zaista imati protok koliko ``pise``.

Do tada se nemoj zaludjivati vladarkovim fantazijama - da bi se gurala tolika brzina kroz plavu i crnu zicicu u zidu vrlo je potrebno da si na nekih (do) 100 metara udaljen od same centrale. Pritom, nisam jedini koji ovo pominje nego sam i ja cuo od kompetentnih ljudi istu informaciju. A pisalo je i na ovom forumu ako me pamcenje dobro sluzi.

Sa srecom i sto dalje od njih.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox To je to 27.11.2017. 09:21 #641323

status: user
broj poruka: 1389
Citaj sta je napisao vladarko.

Ignorisi Kriegera. On misli da te interesuje brzina interneta a ne izmedju dva kompa. Kad procita drugi put mozda i shvati pitanje.

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Jedino se ograđujem 27.11.2017. 09:48 #641327

status: user
broj poruka: 4228
ako je Srdjanc mislio na `download`.

Ako je pod prebacivanje mislio na `file transfer` između dva računara, a `MB/s` mislio na `megabajte po sekundi` onda mislim da koristeći samo mts ruter ne može bolje da postigne.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Jedino se ograđujem 27.11.2017. 09:58 #641328

status: user
broj poruka: 914
1b=8B bajt je 8 bitova
MB/s megabit po sekundi
Mb/s megabajt po sekundi
100MB/s=12,5Mb/s teorijski maksimum mada je u radu 10 plafon...
:: ako je Srdjanc mislio na `download`
::
:: Ako je pod prebacivanje mislio na `file transfer` između dva računara, a `MB/s` mislio na `megabajte po sekundi` onda mislim da koristeći samo mts ruter ne može bolje da postigne
::
:: Pozdrav
::
:: Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger ... 27.11.2017. 10:03 #641330

status: user
broj poruka: 312
@Xenox

Bez ikakve namere da vredjam coveka - zaista mi je izgledalo kao da kuka na brzinu interneta koja u vrh glave nece preko 20Mbit/s za download (i to nepunih) a ne da je nakacio racunare na taj djavo i iscudjava se sto mu ne ide gigabitnom brzinom. Zato sam se i zbunio i rekao ono sto svako zna o Telekomu.

@vladarko

Pa realno bolje i nije mogao da izvuce na tome sto ima.

Sto se mene tice - ako su masniji podaci u pitanju ili USB 3.0 flash sa velikom brzinom upisa ili eksterni HDD. Mlacenje prazne slame sa ``umrezavanjem` pa ``razmrezavanje`` nakon obavljenog transfera mi nikad nije bila solucija da nesto prebacim sa racunara A na racunar B.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: Jedino se ograđujem 27.11.2017. 10:05 #641331

status: user
broj poruka: 4228
Pa... složio bih se sa upravo suprotnim.

Pozdrav!

Vlada

:: 1b=8B bajt je 8 bitov
:: MB/s megabit po sekund
:: Mb/s megabajt po sekund
:: 100MB/s=12,5Mb/s teorijski maksimum mada je u radu 10 plafon..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Re: Jedino se ograđujem 27.11.2017. 10:09 #641332

status: user
broj poruka: 312
I to upravo zbog ``odlaznog`` saobracaja sa jednog na drugi racunar gubi tih 2.5MB/s. Opet je dakle cista glupost koristiti 4x100Mbit/s ruter ili sta vec u tu svrhu. Dok pri gigabitnoj vezi a tu je najjeftinija solucija da direktno spoji oba kompa LAN kablom ima minimum 10 puta vecu brzinu. Ali mene bi ubijalo u pojam da stalno drndam po network settingsima i vracam kako je bilo kada obavim posao. Ako je nesto cemu se cesto pristupa lepo metnes na Google drive i vozi.


:: 1b=8B bajt je 8 bitov
:: MB/s megabit po sekund
:: Mb/s megabajt po sekund
:: 100MB/s=12,5Mb/s teorijski maksimum mada je u radu 10 plafon..
:: :: ako je Srdjanc mislio na `download`
:: ::
:: :: Ako je pod prebacivanje mislio na `file transfer` između dva računara, a `MB/s` mislio na `megabajte po sekundi` onda mislim da koristeći samo mts ruter ne može bolje da postigne
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: :: Vlada
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 27.11.2017. 13:38 #641338

status: user
broj poruka: 3104

Sve sto mi je trebalo Vladarko je objasnio. Za ovo sad prvo sto sam prebacivao mozda mi je bilo pametnije da sam direktno nakacio komp na komp, ali za ovo ostalo u zivotu mi je OK.

Imam neki ruter sto mi skuplja prasinu, probacu sa njim da povezem da vidim brzinu preko njega, al ne verujem da cu da ga koristim. I ovaj maksimum je dobro kad ne moze bolje.

Hvala.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profil mislim nemo se ljutis.... 27.11.2017. 19:44 #641350

status: user
broj poruka: 351
ali ja niste ne razumem oko ovog umrezavanja i razmrezavanja, posle zavrsenog posla.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646090.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs