Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Windows 10 na starijem laptopu?
STRANA 1 OD 1
damirkic Windows 10 na starijem laptopu? 02.12.2017. 11:53 T65457

status: user
broj poruka: 342
Cao svima

da li je moguce na laptop koji iz 2010 koji nema UEFI BIOS instalirati najnoviji W10.1 a da ne radi losije od W8.1? Ovo je masina:

i3-330M
4GB DDR3
HD 500GB 5400RPM
nvidia 310M
wifi b/g/n
17` display

Na W8.1 je sve radilo OK ali je sistem propao pa reko da menjam za novi. Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Windows 10 na starijem laptopu? 02.12.2017. 12:07 #641497

status: user
broj poruka: 18940
Vrlo verovatno da ce 10 da radi losije nego 8. Sta vise, ja bih tu stavio windows 7, ali opet, ne znaci da ce bolje raditi od Win8. Ja bih probao 10-ku, pa ako pravi probleme, vratio bih na 8.


:: Cao svim
::
:: da li je moguce na laptop koji iz 2010 koji nema UEFI BIOS instalirati najnoviji W10.1 a da ne radi losije od W8.1? Ovo je masina
::
:: i3-330
:: 4GB DDR
:: HD 500GB 5400RP
:: nvidia 310
:: wifi b/g/
:: 17` displa
::
:: Na W8.1 je sve radilo OK ali je sistem propao pa reko da menjam za novi. Hval
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 02.12.2017. 12:57 #641498

status: user
broj poruka: 587
Na tako necemu sam instalirao Win 10 pre nedelju dana...
Iznenadio sam se koliko dobro radi...
Mislio sam da ga pregazim sedmicom ako kilavi,ali je ostala 10ka...

AMD Phenom II 960T@3.8GHz/Titan NK35TZ/8GB DDR2 @ 800MHz
Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/WD Blue 500GB
Powercolor HD5750/LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyager
LG W2240+Skyworth 32E3000/Windows 10 Pro x64 build 1709


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
damirkic Torrent 02.12.2017. 14:31 #641502

status: user
broj poruka: 342
Je li ima neko link ka novijoj Win 10 verziji a da nije neka budzena?

Hvala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Media Creation Tool 02.12.2017. 14:57 #641504

status: user
broj poruka: 200
https://tinyurl.com/nwvexuv
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Desetku pirat zaboravi 02.12.2017. 18:56 #641510

status: user
broj poruka: 6875
Kao i razne `aktivatore` i `fixove` prvi pristup netu povuce ce neki check i cao, imaces neko vreme da aktiviras.

Win 10 Pro OEM imas za ispod 9evra, retail sam nalazio za 17-18e.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profil .... 02.12.2017. 19:16 #641512

status: user
broj poruka: 351
amd 5600 i 2 GB rama, win 10 radio super. kasnije sam na istu ti masinu stavio 640x4 i jos 2 GB. pa ja nisam nista osetio. komp koriste klinci za you tube, filmove, maincraft


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 02.12.2017. 20:03 #641518

status: user
broj poruka: 1586
Windows 10 izgleda da jako voli i visoko taktovane dual core procesore i sa HT tehnologijom. Spremam se da jedan Win 10 Home, stavim na jedan P4 sa HT, cisto za proveru pretpostavke... trebalo bi jako lepo da radi, na osnovu do sada vidjenog.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Desetku pirat zaboravi 02.12.2017. 20:34 #641521

status: user
broj poruka: 18940
Kako to mislis? KMS registruje sve regularno i sa update-ovima. Ne postoje razni aktivatori, vec samo jedan, Microsoft toolkit (KMS).

A Windows moze da skine odakle hoce, suvisno je postavljati bilo kakve linkove, ljude jednostavno mrzi da se potrude da nadju bilo sta.


:: Kao i razne `aktivatore` i `fixove` prvi pristup netu povuce ce neki check i cao, imaces neko vreme da aktiviras
::
:: Win 10 Pro OEM imas za ispod 9evra, retail sam nalazio za 17-18e
::
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen Re: Windows 10 na starijem laptopu? 02.12.2017. 20:52 #641523

status: user
broj poruka: 2836
Kod mene na T4500 DC / 4GB sljaka super... Iznenadjujuce bolje nego win7.

:: Cao svim
::
:: da li je moguce na laptop koji iz 2010 koji nema UEFI BIOS instalirati najnoviji W10.1 a da ne radi losije od W8.1? Ovo je masina
::
:: i3-330
:: 4GB DDR
:: HD 500GB 5400RP
:: nvidia 310
:: wifi b/g/
:: 17` displa
::
:: Na W8.1 je sve radilo OK ali je sistem propao pa reko da menjam za novi. Hval
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Sve radi OK 03.12.2017. 00:21 #641527

status: user
broj poruka: 5696
Kod mene je donekle jaca masina (i5 2.4GHZ, 8GB DDR3 RAM, HDD @7200) i imam skinut clean iso online sa MSa i KMSpico, imam i Office 2016, sve registrovano/aktivirano i nakon toga updateovano. Cak radi i brze od Windows 7/8. Prosle godine W10 nije nesto valjao ali je sad dobro utegnut.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Desetku pirat zaboravi 03.12.2017. 04:44 #641531

status: user
broj poruka: 312
Ma nemoj? Oces da te uverim u suprotno sa sve Office 2016 pa da biras da li ces da mi pusis ili lizes terasu (Rane - Miki Manojlovic).
Kako mrzim ovakve odvale i lazi ne mogu da opisem, momentalno izgorim znaci.
Cuj jos kralja 9 evra... Gde to? U Diznilendu? PA DECKO NE DA NE BIH PLATIO NEDOVRSEN/PROPALI PROJEKAT MEGALOMANSKE KRIMINALNE KORPORACIJE KOJA TERA PROIZVODJACE NAJNOVIJIH GENERACIJA PROCESORA DA KORISTE TO SMECE OD SISTEMA NEGO NEMA TE SILE. Osim Bozje. A to je vec neki drugi domen.
Cekao sam smrdljivi Fall Creators update da mi ne trce ikonice po desktopu i jos to da placam? Moze. ALI ISPRED TIH DEVET EVRA STAVI DECIMALNI ZAREZ I JEDNO DEVET NULA.

Damirkic: KMS/AutoKMS i opusti se. Prilikom instalacije ni u ludilu da ga pustas na net (bilo WiFi bilo Ethernet), upucaj mu lekic i onda lagano sve. Sve one glupave slajdere pogasi (Kurtona/Cortana ti nista ne treba a ni sijaset drugog smeca). I NAJBITNIJE: Ako ga instaliras bez pristupa netu - NISI DUZAN DA KREIRAS USRANI E-MAIL I UPUCAVAS SIFRU SVAKI PUT KADA SE SMECE UCITAVA. Lepo ti ispise ime i prezime i samo produzi dalje. Posle kad ga zalecis - slobodno na net, ubij Windows Defender (imas 101 uputstvo kako) a cak ni on ne moze da unisti KMSPico.

U zdravlju da te sluzi.


:: Kao i razne `aktivatore` i `fixove` prvi pristup netu povuce ce neki check i cao, imaces neko vreme da aktiviras
::
:: Win 10 Pro OEM imas za ispod 9evra, retail sam nalazio za 17-18e
::
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Sve radi OK 03.12.2017. 04:52 #641532

status: user
broj poruka: 312
Ma utegnut je do ... muda. Mislim poslednji jeste ali aj mi nadoknadi gotovo 6 meseci ``uzivanja`` pre izlaska Fall Creators update-a? I jos ovaj lupa 9 evra... Eeeee berzo, otisla si ti u tri lepe odavno...
Bre jos uvek ne mogu da se oporavim od pomahnitalih ikonica... A sto od SSD-a pravi 5400rpm HDD nema veze - bitno je da za manuelno setovanje start up aplikacija tj. programa treba programer da budes.
Fuj!


:: Kod mene je donekle jaca masina (i5 2.4GHZ, 8GB DDR3 RAM, HDD @7200) i imam skinut clean iso online sa MSa i KMSpico, imam i Office 2016, sve registrovano/aktivirano i nakon toga updateovano. Cak radi i brze od Windows 7/8. Prosle godine W10 nije nesto valjao ali je sad dobro utegnut
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman re 04.12.2017. 01:19 #641556

status: user
broj poruka: 145

@Djokosrb moze neki link ili info ovde ili na pm gde si nalazio WIn 10 po tim cenama?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 04.12.2017. 01:29 #641557

status: user
broj poruka: 18940
Ima na kupujemprodajem.


::
:: @Djokosrb moze neki link ili info ovde ili na pm gde si nalazio WIn 10 po tim cenama
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: Re: Desetku pirat zaboravi 04.12.2017. 23:08 #641577

status: user
broj poruka: 1470
Ayyyy lmao. šta napriča. Ne znam za ovaj win o 9e, mada nikada nisam ni tražio,
Ali na X mašina sam instalirao desetku sa pristupom za net i nisam pravio MS nalog nego sam napravio lokalni.

Black Wolf

:: Ma nemoj? Oces da te uverim u suprotno sa sve Office 2016 pa da biras da li ces da mi pusis ili lizes terasu (Rane - Miki Manojlovic)
:: Kako mrzim ovakve odvale i lazi ne mogu da opisem, momentalno izgorim znaci
:: Cuj jos kralja 9 evra... Gde to? U Diznilendu? PA DECKO NE DA NE BIH PLATIO NEDOVRSEN/PROPALI PROJEKAT MEGALOMANSKE KRIMINALNE KORPORACIJE KOJA TERA PROIZVODJACE NAJNOVIJIH GENERACIJA PROCESORA DA KORISTE TO SMECE OD SISTEMA NEGO NEMA TE SILE. Osim Bozje. A to je vec neki drugi domen
:: Cekao sam smrdljivi Fall Creators update da mi ne trce ikonice po desktopu i jos to da placam? Moze. ALI ISPRED TIH DEVET EVRA STAVI DECIMALNI ZAREZ I JEDNO DEVET NULA
::
:: Damirkic: KMS/AutoKMS i opusti se. Prilikom instalacije ni u ludilu da ga pustas na net (bilo WiFi bilo Ethernet), upucaj mu lekic i onda lagano sve. Sve one glupave slajdere pogasi (Kurtona/Cortana ti nista ne treba a ni sijaset drugog smeca). I NAJBITNIJE: Ako ga instaliras bez pristupa netu - NISI DUZAN DA KREIRAS USRANI E-MAIL I UPUCAVAS SIFRU SVAKI PUT KADA SE SMECE UCITAVA. Lepo ti ispise ime i prezime i samo produzi dalje. Posle kad ga zalecis - slobodno na net, ubij Windows Defender (imas 101 uputstvo kako) a cak ni on ne moze da unisti KMSPico.
::
:: U zdravlju da te sluzi
::
::
:: :: Kao i razne `aktivatore` i `fixove` prvi pristup netu povuce ce neki check i cao, imaces neko vreme da aktiviras
:: ::
:: :: Win 10 Pro OEM imas za ispod 9evra, retail sam nalazio za 17-18e
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Dete Partizana
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: Re: Desetku pirat zaboravi 05.12.2017. 02:07 #641578

status: user
broj poruka: 3104
::
:: A Windows moze da skine odakle hoce, suvisno je postavljati bilo kakve linkove, ljude jednostavno mrzi da se potrude da nadju bilo sta.
::
Nije samo to u pitanju nego je u pitanju i provera za prepravljene W10 sisteme, eto npr ti si mi ukazao na postojanje Sasnet verzije. Voleo bih ja da znam i ostale koji su provereni da nisu neki sa virusima. Ja vise volim prepravljene sisteme od full, zato sto neke stvari ne smatram neophodnim, a neke cak i suvisnim i da mi ni za sta trose CPU i RAM.

::
:: @Djokosrb moze neki link ili info ovde ili na pm gde si nalazio WIn 10 po tim cenama
::
::

Evo ja odgovaram za njega sto je rekao za OEM verziju 9e i standard za 17-18e, na kupujemprodajem je skuplje.
http://www.allkeyshop.com/blog/buy-windows-10-professional-cd-key-compare-prices/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger ... 05.12.2017. 12:31 #641581

status: user
broj poruka: 312
@blackwolf
Svaka cast na umecu, meni nije uspevalo nikako ako bih ga povezao na net tokom instalacije. Ovako imam nekakav nalog koji nije ni sifrom zasticen (od koga da ga stitim sifrom - od samog sebe???) i tako sljaka najnormalnije. Jedina ozbiljnija jebacina mi je bila vezana za startup programe (SpeedFan i Aida64 da motrim temperature i sve zivo u widgetu tj. gadgetu).

@Srdjanc
Link ti je toliko smrdljiv da imam utisak da sam prosao pored kontejnera ili kanalizacione sahte, a raspon cena je objasnio od 9 do 299 dolara, za svakoga po nesto.

Drugari, KMSPico i vozite se kao ljudi, ni Defender (koji preporucujem da se disableuje) mu ne moze nista, tako da manite se zabluda i lazi i prevara, zasto su kompovi tj. laptopovi sa preinstaliranim smecetom od sistema Windows 10 uvek 100tinak evrica skuplji od ``klot`` varijanti? Nece ona dzukela corava iz Redmonda nikome nista da da za dzabe a vi ako ste blesavi pa imate para da poklanjate za ``key-eve`` ajte slobodno proceed transaction. Cika Krieger ne voli da hrani bogatase, princip rada mi je takav.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 05.12.2017. 18:52 #641588

status: user
broj poruka: 18940
To su brand-masine, a brand-masine su (s razlogom) uvek skuplje, i uz njih (ne nuzno, vec u zavisnosti) ide original windows, koji obicno ima `recovery`, ako znas sta to predstavlja. Takodje, moze da se uradi kloniranje tog windows-a i da se aktivira, ako crkne hard disk, iako u nekim slucajevima nema product key nalepnicu, jer je unikatan. Obicno su te masine poslovne, jer smo srecnici, pa nismo (jos uvek) u obavezi da imamo originalni windows. Tako da, nemoj mnogo da kukumavcis i koristi to sto ti je dozvoljeno, dok jos mozes.


::
::
:: Drugari, KMSPico i vozite se kao ljudi, ni Defender (koji preporucujem da se disableuje) mu ne moze nista, tako da manite se zabluda i lazi i prevara, zasto su kompovi tj. laptopovi sa preinstaliranim smecetom od sistema Windows 10 uvek 100tinak evrica skuplji od ``klot`` varijanti? Nece ona dzukela corava iz Redmonda nikome nista da da za dzabe a vi ako ste blesavi pa imate para da poklanjate za ``key-eve`` ajte slobodno proceed transaction. Cika Krieger ne voli da hrani bogatase, princip rada mi je takav
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger ... 06.12.2017. 02:50 #641601

status: user
broj poruka: 312
Neka te sa tim rikno-overijem i nalepnicama, ja ponajvise volim da puknem cistaka, prateci protokol i tako redom dok me ne zabljesne ta fascinantna fotografija sa nekakvim stenama i dodeljenim imenom racunaru po sredini sa sve kruzicem koji se vrti citavu vecnost.
Nalepnice... jedan od bitnijih razloga za posedovanje medicinskog benzina u kuci ili kancelariji. Efikasno uklanja onaj grozni lepak sa mesta gde su nekad bile a nije nimalo agresivan agens kao aceton ili izopropanol. Tu je u rangu sa WD-40 samo sto brzo isparava.
Sta li ce biti za koji godinu? Tetoviranje Intel-AMD-Nvidia logoa na ruke ili pak verzije Windowsa?...
Mani me, nisam stoka da budem zigosan.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs