Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Dilema Samsung S8 ili Huawei p 10
STRANA 1 OD 1
Divljina Dilema Samsung S8 ili Huawei p 10 11.12.2017. 20:00 T65479

status: user
broj poruka: 8

Do sad sam imao LG G3 ali sam sa njim ovih dana upao u restart loop pa ce izgleda trebati novi mobilni.
Moj prvi izbor je bio S8 ali sam po forumima nasao na dobre komentare za P10 pa sam se nasao u dilemi.
Ako neko ima iskusta i koristio je ove telefone ako moze savet, neki predlog i utiske da prenese. Da li Samsung vredi tih para?
Inace mi je uglavnom bitno da me tel sto duze sluzi posto nisam od onih koji cesto menjaju tel i da bude ok korektna kamera.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE NIJEDAN 11.12.2017. 22:22 #641730

status: user
broj poruka: 5696
Samsung odlican u svemu ali ne dobija Android 8.x, zato mu je i pala cena ove godine za 300e i to za nepunih 9 meseci nakon izlaska. Huawei ne radi ispod -10C ambijentalne T. Znam njih par kojima se gasi cim krene slianje na minusu.

Po meni samo ono sto je pure stock ili near stock android (Google, Nokia, Lenovo-Motorola...). Sve ostalo sa nekim skinovima i UI-ma nije stabilno, radi sporije, nema azuriranja...

ili lepo iPhone, iako tehnoloski zaostaje za S8


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner E to je taj SmugSmug 12.12.2017. 10:14 #641739

status: user
broj poruka: 7761
Sta reci kad im najskuplji telefon nece dobiti zvanicnu nadogradnju OS-a iako ce na trzistu biti nepunih godinu dana... hebem ti SmugSmug !!!

Ista prica je i sa HTC, SONY kao i sa zilion drugih `integratora telefona`...

Hebes ga moze se pljuvati po JABUKI ali oni bar drze do sebe bar tri generacije unazd dobijaju najsveziji OS sa svim novotarijama koje na njima mozda i nece raditi kako je zamisljeno...

Tako da svi ti razni integratori ostavljaju svoje musterije da se same snalaze i kopaju po XDA kao da su svi zivi hakeri pa mogu da ubace SKUVANE ROM-ove za odredjeni model telefona...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 12.12.2017. 10:50 #641741

status: user
broj poruka: 3346
Zavisi koji Huawei. Imam Honor 7 i ono kada je zapekla zima i zaledio Dunav, kad je bilo i minus 20, meni je telefon super sljakao. Naravno, uvek je u unutrasnjem dzepu gde je toplo, pa mu nije smetalo da se odradi neki poziv ili da se na brzaka nesto fotografise. Dok iPhone 5, na isti nacin cuvanja, uvek se gasio kada bude ispod -4, -5 C i posle je imao problema sa baterijom dok se nije stabilizovao od shoka. I to posle mesec dana.

2 godine ovaj Honor sljaka kao blesav. Jedino sto puca, a to puca na svakom telefonu je aplikacija. Ako je bagovita, bice bagovita dok se ne ispravi. I to mi je uglavnom pucao 9GAG i nista vise. I jedino kada se Google Play sam azurira, pa me sam izbaci iz istog. Nikad nisam morao da restartujem fon.
I jedino sto sam se ja zajebavao, pa azurirao na noviju verziju firmware, pa sam morao da radim rollback, jer je sranje.

Na -10, u sustini i na -5 pa na nize, svaki telefon ce manje-vise imati probleme. Naravno da ce hemijska komponenta baterije drugacije regovati na razlicitu temperaturu i time ciniti da se telefon gasi ili radi otezano.

Huawei ima odlican UI (EMUI) i klizi tecno.

P10 je super telefon ili ako moze da se isprsi za Mate 10.

E sad sve zavisi sta je naumljeno. Polovno ili novo i za koju kintu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fanste re 12.12.2017. 10:56 #641743

status: user
broj poruka: 207
Ja sam planirao da uzmem S8 plus za nedelju dana, imao sam S7 Edge pa su mi ga ukrali na moru. S7 edge ne bi menjao sigurno par godina , odličan telefon. Zbog toga sam gledao šta da uzmem, i rešio S8 plus. Ne planira se uopšte da dobije 8 Oreo ? Sećam se i da na S7edge sam duže čekao da izbace update na 7 Nougat par meseci više, dok je moj drug za njegov telefon (čini mi se Huawei) ranije dobio.

Essential strike from Wayne Rooney

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skycould S8 12.12.2017. 13:43 #641751

status: user
broj poruka: 248
Ce dobiti Oreo. Vec ima zvanicna beta verzija. Imam Huawei P9 vec 1,5 godinu i nisam do sada imao problem sa hladnocom. Usput zvanican 7.0 Android i security patch od 06.11.2017. Ipak brine o update-u Huawei, bar za top modele.

AMD Athlon X2 7750BE CM TX3
Biostar TA790GX+ 128M
2 x 1GB OCZ Ati Edition + 2GB Kingston
Sapphire ATI 4770 512MB DDR5
Sata2 Maxtor 80GB
Sata2 WD Green 640GB
Pioneer DVR-216D Black
CM eXtreme Power Plus 550W
MS Industrial APOLLO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: Dilema Samsung S8 ili Huawei p 10 12.12.2017. 15:14 #641760

status: user
broj poruka: 1118
S8.
http://valid.x86.fr/3lrhby

::
:: Do sad sam imao LG G3 ali sam sa njim ovih dana upao u restart loop pa ce izgleda trebati novi mobilni
:: Moj prvi izbor je bio S8 ali sam po forumima nasao na dobre komentare za P10 pa sam se nasao u dilemi
:: Ako neko ima iskusta i koristio je ove telefone ako moze savet, neki predlog i utiske da prenese. Da li Samsung vredi tih para
:: Inace mi je uglavnom bitno da me tel sto duze sluzi posto nisam od onih koji cesto menjaju tel i da bude ok korektna kamera.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: NIJEDAN 12.12.2017. 19:07 #641771

status: user
broj poruka: 9381
Potpisujem sve navedeno.
Ako bas moras jedan od ta dva, onda Huawei.
Kada kupujes Android, onda gledas sto bolji HW, u sto boljoj izradi za sto manje para. To je jedino vazno, jer bagovace ti svaki.
Ako je Apple u igri, onda samo gledaj cenu, koliko hoces da platis i kupuj. Time si zavrsio svaku pricu oko telefona za tvoje potrebe na duzi niz godina.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Samsung odlican u svemu ali ne dobija Android 8.x, zato mu je i pala cena ove godine za 300e i to za nepunih 9 meseci nakon izlaska. Huawei ne radi ispod -10C ambijentalne T. Znam njih par kojima se gasi cim krene slianje na minusu
::
:: Po meni samo ono sto je pure stock ili near stock android (Google, Nokia, Lenovo-Motorola...). Sve ostalo sa nekim skinovima i UI-ma nije stabilno, radi sporije, nema azuriranja..
::
:: ili lepo iPhone, iako tehnoloski zaostaje za S
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Masuka ... 13.12.2017. 00:02 #641782

status: user
broj poruka: 360

Ako pare nisu problem, svakako s8.
Ja imam s8+ i prezadovoljan sam, prethodni telefon mi je bio Nexus 6.

Drug ima p10 i imao je problem sa autofokusom posle par nedelja, u mtsu mu zamenili telefon bez problema.

Ekran na s8 je neuporedivo bolji, baterija je dugotrajnija i telefon je vidno fluidniji.
Sto se tice Oreo verzije, s8 ce definitivno dobiti update uskoro.
Trenutno je u drugoj ili trecoj verziji bete.

Mozda najveci plus koji nisam jos video ni na jednom telefonu, telefon se NE GREJE maltene uopste. Odgovorno stojim iza toga. Jedino se vise zagreje kad radi update firmwarea. Cak i tokom brzog punjenja bude jedva toplo. Antutu, osvetljenje na ~70% takodje nije zagrejalo telefon.

Nexus 6 sa snapdragon 805 se grejao abnormalno kad se puni i malo manje kad se igraju zahtevnije igre malo duze.

Sto se tice p10, generalno brz telefon i dobra kamera. Neces pogresiti ni sa jednim ali opet, ako pare nisu problem definitivno s8. AKG slusalice koje sam dobio u oakovanju su za moje standarde prosto neverovatne. Ja sam u telenoru uzeo i stvarno nemam primedbe na rad i stabilnost, svaki dan nesto novo naucim/nadjem na telefonu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs