Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
gtx 970 backplate?
STRANA 1 OD 1
nisque gtx 970 backplate? 14.12.2017. 13:13 T65489

status: user
broj poruka: 1060
jel zna neko gde može da se nabavi backplate za gigabyte windforce 3x oc kartu, golema bre, krivi se... ja sam to malo kao sprečio nekim podglavljivanjem, ali izgleda nisam dovoljno..

I AM the God of war.. Nothing defies me!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DarkDawn Tesko da ces naci negde 14.12.2017. 13:47 #641811

status: user
broj poruka: 697
Mislim da ti nece tu nesto pomoci backplate. Evo ovde covek objasnio https://is.gd/di1Hcs


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 14.12.2017. 14:05 #641813

status: user
broj poruka: 1060
nemam ja ovakvu vrstu krivljenja, tj da mi pada jedan kraj, taj kraj mi par milimetara kači kavez harda ili čega već, pa sam tu podglavio kablove pa se drži, ja imam presavijanje na sredini, pa bi taj deo da izbegnem... slikaću kasnije pa ću postaviti sliku, zbog toga mislim da mi treba backplate jbg

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 14.12.2017. 14:42 #641815

status: user
broj poruka: 18940
Sad je kasno da stavljas backplate, jer pcb je vec iskrivljen, ako stavis, i dalje ce biti iskrivljen i nece se ispraviti, a i ne treba da se ispravlja, jer se to desilo usled grejanja i velikog pritiska procesora od strane hladnjaka, sad se to formiralo i nije bas pozeljno da se vraca, moze doci do ostecenja neke komponente/voda, mada je to sve jako dobro napravljeno i moze da podnese veliku elasticnost... Ocigledno se previse greje procesor, moj ti je savet da redovno cistis i da obavezno promenis pastu (ako vec nisi) za kvalitetnu.

Verovatno ce cak tecni metal biti efikasniji, ali za nanosenje treba biti oprezan.

Probaj da nabavis backplate preko ebay-a, alliexpress-a i sl., mozda neko prodaje crklu 970 preko kp, pa da je otkupis.. Ali, kao sto sam napisao, nema potrebe.

PS ja sam ljubitelj grafickih karti sa masivnim hladnjacima i onim debelim backplate-om preko celog PCB-a, zajedno sa onim za cpu, to je prava stvar, ali te graficke obicno kostaju daleko vise od regularnih.


:: nemam ja ovakvu vrstu krivljenja, tj da mi pada jedan kraj, taj kraj mi par milimetara kači kavez harda ili čega već, pa sam tu podglavio kablove pa se drži, ja imam presavijanje na sredini, pa bi taj deo da izbegnem... slikaću kasnije pa ću postaviti sliku, zbog toga mislim da mi treba backplate jb
::
:: I AM the God of war.. Nothing defies me!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ne pipaj nista 14.12.2017. 16:57 #641817

status: user
broj poruka: 9381


MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 14.12.2017. 18:48 #641819

status: user
broj poruka: 1060
pu majke mu ga! a i mislio sam da ne treba ispravljati, sad si mi bacio rovca... ali što se temperatura tiče, pa ovo u ovim danima (a i leti), ne zna šta je 60 stepeni, pre će biti da je tu do 55, jer 12ica `puše` na nju Z boka, možda je ipak težina uradila svoje

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re: 14.12.2017. 19:26 #641822

status: user
broj poruka: 18940
I tezina i temperatura uticu, bez obzira sto nije velika. Iskrivila se tu, jer se ceo hladnjak drzi samo na ta 4 srafa (verovatno, nisam siguran). Ostali srafovi verovatno drze odvojen hladnjak za druge komponente, memorije itd.

Bilo je ranije toga na maticnim plocama, razlog je bio lose kacenje hladnjaka. Primer, Thermalright True je krivio PCB ploce zbog takvog kacenja na 775, dok kod Megahalemsa to nikad nije bio slucaj, zna se zasto.

:: pu majke mu ga! a i mislio sam da ne treba ispravljati, sad si mi bacio rovca... ali što se temperatura tiče, pa ovo u ovim danima (a i leti), ne zna šta je 60 stepeni, pre će biti da je tu do 55, jer 12ica `puše` na nju Z boka, možda je ipak težina uradila svoj
::
:: I AM the God of war.. Nothing defies me!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed +1 za imarkovica. Temperatura i tezina.... 16.12.2017. 18:35 #641888

status: user
broj poruka: 10985
ali i pritisak: sto se tice Thermal True-a i jos nekih, problem je bio nedovoljno precizno postavljen razmak izmedju ``nogica`` koje ulaze u rupice na 775 plocama. Uguravale su se malo na siliu, pa kada se telo hladnjaka pritegne, PCB jauce i kuka...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs