Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Problem sa misem, i jos po nesto
STRANA 1 OD 1
strikan33 Problem sa misem, i jos po nesto 02.01.2018. 09:16 T65548

status: user
broj poruka: 302
Pozdrav svima i Srecna Nova godina.

Dakle, ranije sam koristio Logitech laserski mis, bez ikakve podloge (povrsina od mediapana), i sve je radilo savrseno, osetljivost misa je bila odlicna. E onda sam kupio pre par meseci HP opticni (bezicni)0 mis, i osetljivost se drasticno smanila, uzeo sam nakon toga i podlogu za misa ali nije doslo do nekog boljitka. Sada sam uzeo Logitech komplet MK 235 tastaturu i mis, i situacija je jos gora.

Znaci pointer misa moram da trazim po ekranu, zna nekad i da se smrzne na sekund dva, generalno, jako lose radi, takodje i tastatura je dosta spora prilikom tipkanja, zna i ona da kasni po malo, recimo otkucam 3-4 slova pa se ona pojave posle sekund dva. A i primetio sam da mi 2-3 ikonice na desktopu uvek menjaju mesto iako im nista nisam radio. Ranije se to nije desavalo.

Da napomenem da opticki senzor sa donje strane misa ne svetli (na HP misu svetli), ali mis radi (kako tako).

Samo sam ubo usb adapter u kuciste, nisam restartovao racunar, da li je to potrebno zbog onoga Found New Hardver?

OS je Win 7 pro.

Svako dobro.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman re 02.01.2018. 09:44 #642374

status: user
broj poruka: 145
Probaj da promenis USB port, mozda on pravi problem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 02.01.2018. 11:28 #642376

status: user
broj poruka: 302
Restart i promena usb slota je resilo problem, sad sve sljaka ki singerica.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 02.01.2018. 12:20 #642377

status: user
broj poruka: 9460
:) Restart pomogao, hehehe, kad te mrzelo da stisnes dugme.

Gledaj da ti je onaj dongle sto blizi, jer je opste poznato da nemaju bas dobar prijem. Ili ga bocnes napre, ako ti je kuciste negde zabijeno ili uzmes USB produzni od pola metra i dignes ga na kuciste da je sto blizi tastaturi i misu, jer ako primetis ogroman delay kada kucas, moguce da gubi konekciju.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 02.01.2018. 13:18 #642380

status: user
broj poruka: 302
A sto jes jes, ko me zna, zna da se kod mene komp gasi samo kad nestane struje :), tako da je restart resio problem :).




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 02.01.2018. 13:20 #642381

status: user
broj poruka: 9460
Ma i kod mene isto, vrag ga i gasi. Samo kad nestane struja se ugasi, ali i upali jer sam namestio u BIOS-u :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 07.01.2018. 18:48 #642515

status: user
broj poruka: 302
Eve ga update posle par dana koriscenja.

Mis radi fantasticno, mozda je cak i preosetljiv za moje potrebe, znaci tu zamerki nemam.

Zamerka je na tastaturu, koja zna da kasni i po 10tak sec dok ne ukapira sta tipkam po njojzi. I to se uglavnom odnosi na chrome. Na foxu nisam primetio do sada neka kasnjenja.

@gilopile, restart ovaj put nije pomogao :) , de mi reci kako se krsti taj produzni USB na engleskom da ga poganjam po netu, ako znas naravno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko npr 07.01.2018. 23:22 #642521

status: user
broj poruka: 4228
https://goo.gl/rZZtS3

Mada ja preferiram Hama, jer mislim da su kvalitetniji. Ako budeš gledao Hama gledaj da ne bude u blister, maloprodajnom pakovanju, jer je skuuuplji.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 07.01.2018. 23:24 #642522

status: user
broj poruka: 302
Hvala vladarko
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs