Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Nov laptop do 50k dinara
STRANA 1 OD 1
tomma99 Nov laptop do 50k dinara 05.01.2018. 11:53 T65556

status: user
broj poruka: 23
Društvo, dobih sinoć domaći zadatak od drugarice da joj pronađem laptop do 50 hiljadarki.
Vidim kod ovih naših da ima mali milion kojekakvih pa sam u žestokoj nedoumici šta preporučiti.
Trenutno vozi ovo HP CQ 56, kada sam video spec prevrnuo sam se al ajd sad, uvališe joj to pre 3 godine.
Ajde redom : primena je Facebook, Youtube, popriličan broj tabova u Chrome-u (bude i po 30, iako ne mogu da objasnim da to ne radi), malo filmovi, muzika uglavnom YT, nešto kancelarije i ostale gluposti.
Nedoumica je ova - oko koje platforme formirati razmišljanje. Vidim da su Intel bazirani oko Pentium N i Icore jezgara a AMD fura ove APU sa kojima nisam imao susret osim u ovom njenon starom/trenutnom. Ostatak nekako već vidim (4GB RAM, 500 GB HDD, BT, WiFi, HDMI, 2 i više USB portova). Jednu mi je karakteristiku navela kao bitnu , nećete verovati, da Web kamera bude što bolja, pretpostavljam da to znači HD rezoluiciju iste.
Ono što me najviše zbunjuje je sam CPU. Gledajući po CPUworld-u vidim da Pentium N 4200 ima 4 core-a, i3 2, Celeron nekako izbegavam i da gledam, kod AMD APU-a ne mogu baš najbolje da shvatim čega koliko ima.
Da li tražiti integrisanu grafiku ili juriti mašinu sa grafičkim čipom?
Koliko je pametno lepiti lovu za i3 u odnosu na PentiumN ili AMD APU obzirom na zahteve?
OS najverovatnije ide Win7 x64 ili x32, šta već bude pristao da primi? (nemam kopiju 10-ke u koju sam siguran a i ne poznajem je obzirom da vozim Win7 PRO na Toshiba-i L670)
Meni lično najbitniji momenat je dugotrajnost cele skalamerije, da se ne davimo sa donesi/odnesi u servis bar jedno 2-3 godine, zato što je njen trenutni 6 puta bio u servisu i svaki put jedno poprave drugo zeznu.
Bacite neka razmišljanja, predloge, iskustva, u kom smeru da se okrenem jer sam totalno zbunjen sa ovom gomilom procesora koji se nude.
Veliki pozdrav i VELIKO HVALA unapred !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Predlog 05.01.2018. 12:36 #642471

status: user
broj poruka: 312
HP 250 G6, najnoviji model serije 250, prelep zaista.

Gadjaj neki sa i3 procesorom, npr. ovakav + imas i dodatnu grafiku:

https://www.tehnomanija.rs/laptopovi/hp-laptop-250-g6-2ev84es.html

Kasnije mu roknes M.2 SSD npr. Samsung EVO 850 od 250GB za sistem i jos 4GB rama i miran si. Full hd ekran, antiglare, zavrtis neki film i uzivas ko gospodin.

Inace HP je vecan proizvod, i dan danas mi rade HP stampac iz 1993.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nidzakv ....... 05.01.2018. 20:53 #642477

status: user
broj poruka: 660
Ovo je po meni najbolja kupovina.

https://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunari-lenovo-v310-15isk-156-fhd-ag.11.html?productId=64224

Odvojena grafika, dwd/rw, 4cell baterija.

fx6300 @ 4.6ghz
990fxa-ud3 rev 4.0
Samsung 850 EVO 250GB
2x4Gb @ 1866
GTX960 Gaming G1
Bigfoot killer NIC 2100
Seasonic X-series 650KM3
Logitech G110
Steeseries Heavy
Finalmouse Ergo 2015 SE

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Do 50 hiljada 05.01.2018. 22:56 #642482

status: user
broj poruka: 4228
ni ja ne bih gledao ništa slabije od i3. Imaš već dva predloga. Mada... https://goo.gl/QggJkj

Kažu da plaćanjem godišnje po 10 evrića nekad može da se produži garancija na 4-5 godina ako je ovlašćeni serviser Nepo System. To sam video ranije za Toshiba, a u skorije vreme za HP. Ne znam kako je sada.

Lično, pre bih uzeo Lenovo ili HP kao marke, ali iPET je iPET.
https://goo.gl/Ypztb8

EDIT: zaboravi ovaj predlog - kamera je `slabija`.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger !!! 05.01.2018. 23:06 #642483

status: user
broj poruka: 312
Ma koje jbno Lenovo, bezi od tog smeca sto dalje, ili gadjaj HP koji i dalje drzi nivo kvaliteta i zavrsne obrade a ovaj model ima mogucnost da dodas 2280 M.2 SSD kapaciteta do 256 GB i naravno da prosiris RAM memoriju jer je 4 GB zaista knap.

Veruj mi neces pogresiti, nisam HP lobista ali ako mene pitas nemam sta drugo da ti preporucim za taj novac odnosno za bilo koji novac osim HP-a.

Skokni do neke Teh..manije gde ga imaju izlozenog i uverices se sam cemu pricam. Best buy trenutno sto se mene tice. i3 6006U ce i te kako da te lepo slusa a od zezalica nema sta nemas, lep crn elegantan laptop sa baterijom koja traje minimum 2-3 sata pa sve do 4-5.

Lenovo je kinez koji se muci, probija ali nikako da prevazidje neke decje bolesti. HP je u oblasti prenosnih racunara bio i ostao neprevazidjen.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: !!! 05.01.2018. 23:40 #642485

status: user
broj poruka: 4228
I na ovom G6 je isto slabija kamera, kao i na Acer. Mada je i još po nekim karakteristikama slabiji G6 od ovog Lenovo koji je nidzakv preporučio.

:: nisam HP lobista
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomma99 Hvala 05.01.2018. 23:56 #642486

status: user
broj poruka: 23
za sada na predlozima, nastavljajte ko šta ima da doda. Potpuno se slažem oko HP, imao sam par susreta sa njihovim lapovima. Lično trenutno vozim Toshiba-u L670, već 7-mu godinu (i3-330M, 4/500 GB, Radeon 5650-1 Gb), radi tu 3DStudio 2015, AutoCAD 2015 i CS 6 paket sasvim pristojno, a nekako su mi Dell, Toshiba i HP oduvek bili sinonim za kvalitet iako je svaki od njih imao svojih ludo loših serija
Što se onog dela sa kamerom tiče, vidim i sam da su e kamere malo šdre, tako da će izgleda u budžet ona morati da ubaci i to kao dodatni trošak. Nisu ni te kamere nešto preterano skupe, videh neke (naravno Logitech) modele za par hiljada. Znam da joj se neće dopasti što mora da kupuje posebno kameru ali tako je, pa ako hoće hoće, njen problem.
Upgrade na tom lapu sigurno neće biti opcija, za njene potrebe i više nego dovoljno.
Pozdrav, hvala, kutija za predloge i dalje otvorena.
Meni nekako bitno da znam čemu da se okrenem i šta da gledam tj. koju platformu, a vidim i da se Vaši predlozi okreću Icore seriji, nekako kako sam i mislio da je Pentium N ipak prevaziđen iako ima 4 jezgra. Doduše, na nekim stranim sajtovima (CPUworld) nekako daju prednost Pentium N ali i navode da nema nekih instrukcija u odnosu na i3, a sirova snaga je jača, tako da je i moj zaključak da se treba okrenuti i3.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Što se kamera tiče 06.01.2018. 00:06 #642487

status: user
broj poruka: 4228
obratite pažnju da li kamera ima to što od nje tražite. Neke diskretne web kamere se reklamiraju kako imaju rezoluciju od 5 megapiksela, ali ne navode da ta rezolucija važi samo za slike, ali ne i video.

Što se tiče ss diska - Krieger je u pravu, ovakvi laptopovi će prosto poleteti.

Na žalost, ne može se sve to uklopiti u 50 hiljada dinara (i3, 8 GB RAM, 256 GB ssd).

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Što se kamera tiče 06.01.2018. 01:51 #642489

status: user
broj poruka: 312
Otom potom, M.2 SSD 2280 stoji kao opcija i ceka ga prazan slot a isto tako i jos jedan za dodatni ram. Za pocetak neka kupi samo laptop a posle neka ga budzi.
Kamera bi trebalo da je ``HD`` odnosno max. rezolucije 1280x720. Po meni sasvim solidno za Skype i sl. gluposti. Inace pre bih ulozio u dodatnih 4 GB rama nego neku Logitech kameru, mada ova masina bi trebalo i 7micu da vrti ako postoji drajverska podrska (mislim na predlozeni model) tako da nista za sada sto se RAM memorije tice nije neophodno ali bi bilo zgodno nadograditi SSD-om i dodatnim ramom u neko dogledno vreme jer je komfornije i prosto stice se utisak da je u pitanju daleko jaca masina a HDD ce lepo posluziti za storage.


:: obratite pažnju da li kamera ima to što od nje tražite. Neke diskretne web kamere se reklamiraju kako imaju rezoluciju od 5 megapiksela, ali ne navode da ta rezolucija važi samo za slike, ali ne i video.
::
:: Što se tiče ss diska - Krieger je u pravu, ovakvi laptopovi će prosto poleteti.
::
:: Na žalost, ne može se sve to uklopiti u 50 hiljada dinara (i3, 8 GB RAM, 256 GB ssd).
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Kod Intel ultra low power segmenta 06.01.2018. 06:54 #642491

status: user
broj poruka: 312
je sasvim svejedno da li je u pitanju i3 ili i5 ili i7 procesor jer su sve to dvojezgarni procesori sa 4 threada te glavna ``mana`` ovih jacih je ta sto zapravo vise opterecuju bateriju svojim turbo boostom/turbo clockom jer primera radi ako se laptop ostavi na high performance on ce se vrteti na maksimalnoj brzini i jako lako progutati 4-celijsku bateriju dok ce i3 da tu brzinu ``fiksira` na neku razumnu (maksimalnu) vrednost koja jeste sporija po clocku od i5 ili i7 procesora ali u ostalim situacijama daje iste performanse kao i ``jaci`` procesorii.

Procesori koji stvarno nesto menjaju su punokrvni mobilni 4-jezgarci sa 8 threadova (i7 serija) koja se em nenormalno greje em joj je neka druga namena u odnosu na ove koje sam pomenuo i ne nalaze se u masinama cenovne kategorije ispod 150-200 crvenih.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs