Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Vip druga prica -_-
STRANA 1 OD 1
Rammulino Vip druga prica -_- 16.01.2018. 10:35 T65584

status: user
broj poruka: 385
Pozz svima

Danas stigao neki ZAKLJUCAK iz suda da za neko dugovanje (?!?) iz marta 2010 godine (ne pise koliki je iznos u pitanju), obustave do 1/3 zarade u firmi kojoj radim.Do dana danasnjeg nisam dobijao nikakve opomene, racune utuzenja i sl. Imam par pitanja..

Da li se nekome nesto slicno desilo i kako dalje?
Odakle njima uvid gde ja radim?

Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
lc power 720w green power
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mosquito Zalbe korisnika 16.01.2018. 11:03 #642737

status: user
broj poruka: 15

http://portal.ratel.rs/cyr/complaint/complaint/form

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino hvala u svakom slucaju, ali... 16.01.2018. 11:13 #642738

status: user
broj poruka: 385
da li je neko imao slicnih iskustva?!?!?

Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
lc power 720w green power


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Propisi o upravnim sporovima - postupcima 16.01.2018. 11:41 #642739

status: user
broj poruka: 6643

Ne lično, ali to je posledica do sada neefikasnih ili zloupotrbljivanih propisa. Konkretno, snalažljivi Srbi daju lažne adrese ili se non stop sele, ne otvaraju vrata i slično i onda se izvuku za dugove koje su napravili. Sada je dovoljno da ti poštar evidentira pokušaje dostavljanja i okači obaveštenje i smatra se da si obavešten, pozvan, upozoren, šta god i snosiš posledice. Ako radiš u firmi gde je poštenje, ugled i moral podrazumevana vrednost, poverilac će te obavezno osramotiti i kod poslodavca i kolega, to viđam sve češće. Nisi ih skroz zajebao, ili je to vreme isteklo. I postupak naplate je usavršen. Likovi koji godinama terorišu neplaćanjem komunalija, jer su na prvom spratu, sada ostaju bez stanova, iseljeni nasilno... Menjaju se vremena, kaf tad svi saznaju za promenu društvenog uređenja u kapitalizam.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino ... 16.01.2018. 12:41 #642740

status: user
broj poruka: 385
Ja sam na istoj adresi od kad sam rodjen, postar bi u najmanju ruku ostavio obavestenje, ali nije to ni poenta.
Mene zanima gde je VIP sve ove godine, koliki je iznos, od kada, koje rate, sta?!?
Ej to je osma godina 0_o
Zbunjen sam, mislim da odem do VIP-a da vidim sta oni imaju sve da mi kazu na to.

Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
lc power 720w green power


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 16.01.2018. 13:09 #642741

status: user
broj poruka: 3346
Pogledaj to resenje kada je doneto i kada je nastalo potrazivanje. Ako ima vise od 5 godina to je zastarelo. Ne mogu da te ganjaju. Niti je to resenje validno.
Drugo, sam VIP je bio duzan da te obaveste o dugovanju. Pretpostavljam u periodu od 8 godina, ti si produzavao ugovor? Znaci, uvidom u njihovu evidenciju pre potpisivanja cak prvog sledeceg ugovora od 2010, morali su da te obaveste da imas dug. I ono sto je bitno, ako dug postoji oni su morali da te iskljuce posle 2 ili 3 meseca.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Zakon o obligacionim odnosima 16.01.2018. 14:31 #642743

status: user
broj poruka: 170
Ako je stvarno takav problem poyovi se na ZOOS. Ali je preporuka da ne plaćaš ništa dok se ne reši jer time priznaješ dug.


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 16.01.2018. 16:15 #642746

status: user
broj poruka: 7761
Ti si momce u velikoj zabludi...
Ako ti tako odgovara samo nastavi i to je to..
Kao sto Pisko rece vremena se promenila ali navike tesko...

Mene recimo nervira sto su za kreditnu karticu trazili administrativnu zabranu i menicu... ej bre XXI vek a oni posluju kao u doba Tita i Milke Planinc...

Pri cemu se jos niko nije setio da trazi od bankara da oni izdaju menicu za depozite na tekucim racunima kod njihove banke...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Pogledaj to resenje kada je doneto i kada je nastalo potrazivanje. Ako ima vise od 5 godina to je zastarelo. Ne mogu da te ganjaju. Niti je to resenje validno
:: Drugo, sam VIP je bio duzan da te obaveste o dugovanju. Pretpostavljam u periodu od 8 godina, ti si produzavao ugovor? Znaci, uvidom u njihovu evidenciju pre potpisivanja cak prvog sledeceg ugovora od 2010, morali su da te obaveste da imas dug. I ono sto je bitno, ako dug postoji oni su morali da te iskljuce posle 2 ili 3 meseca
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 16.01.2018. 18:22 #642749

status: user
broj poruka: 2800
kad se donese rešenje o izvršenju a uzmimo da je donešeno pre 8 godina i kad se prosledi izvršiocima a ako ga ovi završe obustavom iz bilo kog razloga predmet može da se ponovo pokrene u bilo koje vreme a na zahtev poverioca u ovom slucaju vip-a.
Da preformulišem ako te neko tužio i dobio izvršno rešenje on te ima dok god si živ.
Predmet se zavšava u 2 slucaja.
1. naplatom
2. smrcu dužnika.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: ... 16.01.2018. 20:16 #642754

status: user
broj poruka: 6643
To za dug, to nije baš nešto skroz nepoznato, eto, i ja sam nakon dve godine otkrio da sam dužan mts-u poslednju ratu pre potpisivanja dvogodišnjeg ugovora, dakle, dve godine i mesec dana. Njihov propust. Nisam ni morao da platim, ali pošto su me unutar ugovora opominjali čim zakasnim deset dana, svaki puta, bio sam ubeđen da to nije moguće, da dugujem preko dve godine a da, prvo, ja toga nisam bio svestan, drugo, da su oni to alalili. Ali, jesu, prešao sam bio u box i njihova genijalna ekipa za naplatu je jednostavno progutala dug, u stvari, klasičan prethodni razdvojeni račun. Jednostavno se račun za mesec pre ugovora nije pojavio kao dug a meni valjda bilo slatko šta li, ko će ga znati nakon dve godine. Kada sam se ponovo pojavio bez boxa, sa razdvojenim računima, volšebno se pokazao i dug, dan pre, pri ugovaranju, sve je bilo čisto, na dan kada sam došao da preuzmem i potpišem, opa, ideeemo. Uglavnom, nisam bio platio jer imam elektronsko praćenje tako da me nisu zavrnuli, i kad sam se uverio, platim jer nisam pi-da, najviše jer sam otkrio da nisam u pravu... :-) Tako, osam godina je veliko vreme.. ali u svakom slučaju, put pod noge i u VIP, na forumu tu nema rešenja. Moguća je i svaka vrsta greške kod njih, ali i kod tebe. ...

Budale računaju na sreću.

:: Ja sam na istoj adresi od kad sam rodjen, postar bi u najmanju ruku ostavio obavestenje, ali nije to ni poenta
:: Mene zanima gde je VIP sve ove godine, koliki je iznos, od kada, koje rate, sta?!
:: Ej to je osma godina 0_
:: Zbunjen sam, mislim da odem do VIP-a da vidim sta oni imaju sve da mi kazu na to
::
:: Asus p5ql-
:: Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p1
:: 4x2gb ddr2 Ocz
:: Zotac gtx 1050 ti 4g
:: neki budjavi wd hd
:: lc power 720w green power

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Re: ... 16.01.2018. 22:52 #642765

status: user
broj poruka: 3346
Nije zabluda. Gledaj ovako. Ako je dug nastao 2010 godine, a oni su u zadnjih godinu dana izvrsili potrazivanje duga, pa cak da su to odradili i pre dve godine, to dugovanje je zastarelo. I nema sanse da potrazuju. A ako je potrazivanje nastalo ranije, e onda nema sta da trazi. Jer sva potrazivanja imaju rokove zastarerlosti. Komunalije - 1 god. druge stvari izmedju 3 i 10 godina. Samo sto su potrazivanja u slucaju zivotnog osiguranja 10 godina.
Ovo ostalo je od 3-5 godina. Cak ovo moze biti i tri godine.

Problem je sto se mnoge firme, a posebno `provajderi` vode sistemom `ako prodje, prodje`. I toga sam se nagledao i nacitao milion puta.

Samo treba isterati svoje. Ako je fizicko lice u krivu i pokusava da izbegne....e to je vec problem.

Jos veci problem je, sto je nas sistem nakaradan. I ni u kom slucaju ne sme da ti dolazi neko na naplatu, niti da ti oduzima stvari, prvo pred tuzbom moras da izneses odbranu. To sto je kod nas tako napravljeno, to je samo ucinjeno radi otimanja. Bukvalno ne dozvoljavaju ti da se branis. Tek ako se nesto desi, a ti ni kriv ni duzan, moras licno da podneses tuzbu za to. A dok se ti resis sa tuzbom, jos dok ti vrate sve sto su ti uzeli, a bogami i verovatno i prodali, ode zivot.


:: Ti si momce u velikoj zabludi..
:: Ako ti tako odgovara samo nastavi i to je to.
:: Kao sto Pisko rece vremena se promenila ali navike tesko..
::
:: Mene recimo nervira sto su za kreditnu karticu trazili administrativnu zabranu i menicu... ej bre XXI vek a oni posluju kao u doba Tita i Milke Planinc..
::
:: Pri cemu se jos niko nije setio da trazi od bankara da oni izdaju menicu za depozite na tekucim racunima kod njihove banke..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: :: Pogledaj to resenje kada je doneto i kada je nastalo potrazivanje. Ako ima vise od 5 godina to je zastarelo. Ne mogu da te ganjaju. Niti je to resenje validno
:: :: Drugo, sam VIP je bio duzan da te obaveste o dugovanju. Pretpostavljam u periodu od 8 godina, ti si produzavao ugovor? Znaci, uvidom u njihovu evidenciju pre potpisivanja cak prvog sledeceg ugovora od 2010, morali su da te obaveste da imas dug. I ono sto je bitno, ako dug postoji oni su morali da te iskljuce posle 2 ili 3 meseca
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 17.01.2018. 07:52 #642771

status: user
broj poruka: 2800
Zastarelost je nešto sasvim drugo i odnosi se na sledece.
Kad se donese rešenje dužnik ima pravo da uloži žalbu ili prigovor (zavisno od vrste predmeta) na rešenje a usled zastarelosti.Ako ne uloži u zakonskom roku cak i da je predmet zastareo recimo za neki komunalni dug (ovo se ranije cesto dešavalo a sad više ne) zastarelost više nije u igri.Nikad više i na to ne može da se poziva.Znaci samo ako u zakonskom roku dužnik odreaguje zastarelost je moguca.
Ako je doneseno rešenje na osnovu presude pre deset godina a ti se nisi pozvao tad na zastarelost a ako si zaista imao to pravo više ne postoji kao bilo kakvi pravni lek.
Te price o zastarelosti su jedan veliki mit.
Još jedna stvar.Postoje predmeti ili su postojali kojim je sam nenaplacani racun bio dovoljan za izvršno rešenje (komunalije recimo). Ali ako se proces povede pred sudom pred istek tih godinu dana to više nije ista vrsta predmeta i tu više ne važi zastarevanje od godinu dana.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 17.01.2018. 08:44 #642773

status: user
broj poruka: 7761
Jos jedna stvar koja je mnogima nejasna.

Smrcu duznika njegovi dugovi prelaze na naslednike sem u slucaju da se naslednici odreknu nasledstva.

Ali zato postoji nesto sto se zove lilcni bankrot i to je novotarija u nasem drustvu...

Znaci mozes da proglasis licni bankrot poput firme i u tom slucaju ko od poverioca sta zahvati zahvatio je i to mu je...
Osoba koja je proglasila licni bankrot moze da se pozdravi sa svojom kreditnom sposobnoscu u narednih 5 ili 7 godina...
Nekima je bitno nekima ni malo...

Usled svih tih sranja oko naplate i bankrota neki moji poznanici ne rade na dug/dodjem ti i slicno rade iskljucivo solarno ili preko racuna tako sto robu dobijas nakon uplate tacnog iznosa na racun... i to je to... najpostenija rabota...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: kad se donese rešenje o izvršenju a uzmimo da je donešeno pre 8 godina i kad se prosledi izvršiocima a ako ga ovi završe obustavom iz bilo kog razloga predmet može da se ponovo pokrene u bilo koje vreme a na zahtev poverioca u ovom slucaju vip-a
:: Da preformulišem ako te neko tužio i dobio izvršno rešenje on te ima dok god si živ
:: Predmet se zavšava u 2 slucaja
:: 1. naplato
:: 2. smrcu dužnika
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Ma d`idu u p.m. 17.01.2018. 10:01 #642785

status: user
broj poruka: 312
Ja navodno ``ojadio`` mt:s jos 2008. na 2009.-tu za neku sicu (raskinuo ugovor a nisam platio poslednjin racun). Te K1 kamata, te K2 kamata - rekoh noste se noste cetnici, silan ce ku.ac da bude.
Bandi nista vise nikad od mene sem ku.ca. Za 5000 nepunih da me akaju prosle godine a prosla skoro decenija.
Inace, u to doba o kom ti pricas je drugar imao ogromne probleme sa ``drugom pricom`` jer bese uzeo neko besnilo od telefona i plus ludjak nije hteo da placa racune.
EKSPRESNO SU MU TO UTERALI!
Tako da ko sa njima tikve sadi o glavu mu se obiju kad-tad : (
A ti ni luk jeo ni luk mirisao...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Re: ... 17.01.2018. 15:25 #642791

status: user
broj poruka: 7761
Kao sto rekoh to je tvoja percepcija...
Zastarelost duga ne postoji ako je postupak svake godine obnovljen...
Pri cemu to moze biti upravni postupak koji nije pred sudom a moze da bude i tamo...

Tako da samim cinom obnavljanja tuzbe i trazenjem dodatne zatezna kamate nista ne zastareva...

Te price da nakon 12 meseci postupak zastareva su nista vise no urbane legende...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Nije zabluda. Gledaj ovako. Ako je dug nastao 2010 godine, a oni su u zadnjih godinu dana izvrsili potrazivanje duga, pa cak da su to odradili i pre dve godine, to dugovanje je zastarelo. I nema sanse da potrazuju. A ako je potrazivanje nastalo ranije, e onda nema sta da trazi. Jer sva potrazivanja imaju rokove zastarerlosti. Komunalije - 1 god. druge stvari izmedju 3 i 10 godina. Samo sto su potrazivanja u slucaju zivotnog osiguranja 10 godina
:: Ovo ostalo je od 3-5 godina. Cak ovo moze biti i tri godine
::
:: Problem je sto se mnoge firme, a posebno `provajderi` vode sistemom `ako prodje, prodje`. I toga sam se nagledao i nacitao milion puta
::
:: Samo treba isterati svoje. Ako je fizicko lice u krivu i pokusava da izbegne....e to je vec problem
::
:: Jos veci problem je, sto je nas sistem nakaradan. I ni u kom slucaju ne sme da ti dolazi neko na naplatu, niti da ti oduzima stvari, prvo pred tuzbom moras da izneses odbranu. To sto je kod nas tako napravljeno, to je samo ucinjeno radi otimanja. Bukvalno ne dozvoljavaju ti da se branis. Tek ako se nesto desi, a ti ni kriv ni duzan, moras licno da podneses tuzbu za to. A dok se ti resis sa tuzbom, jos dok ti vrate sve sto su ti uzeli, a bogami i verovatno i prodali, ode zivot
::
::
:: :: Ti si momce u velikoj zabludi..
:: :: Ako ti tako odgovara samo nastavi i to je to.
:: :: Kao sto Pisko rece vremena se promenila ali navike tesko..
:: ::
:: :: Mene recimo nervira sto su za kreditnu karticu trazili administrativnu zabranu i menicu... ej bre XXI vek a oni posluju kao u doba Tita i Milke Planinc..
:: ::
:: :: Pri cemu se jos niko nije setio da trazi od bankara da oni izdaju menicu za depozite na tekucim racunima kod njihove banke..
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: ::
:: :: :: Pogledaj to resenje kada je doneto i kada je nastalo potrazivanje. Ako ima vise od 5 godina to je zastarelo. Ne mogu da te ganjaju. Niti je to resenje validno
:: :: :: Drugo, sam VIP je bio duzan da te obaveste o dugovanju. Pretpostavljam u periodu od 8 godina, ti si produzavao ugovor? Znaci, uvidom u njihovu evidenciju pre potpisivanja cak prvog sledeceg ugovora od 2010, morali su da te obaveste da imas dug. I ono sto je bitno, ako dug postoji oni su morali da te iskljuce posle 2 ili 3 meseca
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 17.01.2018. 19:58 #642794

status: user
broj poruka: 3346
Citiram vec napisano: `Pogledaj to resenje kada je doneto i kada je nastalo potrazivanje`

Ako je nastalo potrazivanje posle 5 godina (mozda i 3, nisam siguran u koji tretman spada), onda cela prica otpada.

Ako dug postoji, oni su definitivno bili duzni da obaveste korisnika o istom na sledece nacine:
- Telefonskim putem
- Prilikom obnove novog ugovora
- Uvecanim iznosom na sledecem racunu u visini racuna i neplacenog iznosa, kao posebna stavka, sa napomenom.

Ili jednostavno, da mu ugase broj.

Ako ne postoji neki trag o obavestavanju, svaka firma moze da izmisli da postoji dug. Naravno, druga strana opovrgava da takav racun ne postoji, niti je dobijen.

Problem u nasem zakonu o izvrsiteljima je, sto je jedini nacin odbrane, da se mora platiti, pa se tek dokazuje suprotno. A kada se dokaze, vraca se novac.

U nekim slucajevima, primera radi, izvrsitelj popise imovinu, to se proda radi naplate duga, pa dok se dokazes, ko ce da ti vrati popisanu i prodatu imovinu? Pa cak stan, kucu, auto...sta god od nekretnina.

Npr. citat sa jednih od vesti:

`U Komori javnih izvršitelja napominju da im Zakon daje pravo da plene imovinu i takozvanog trećeg lica.

Sve stvari koje se nalaze na adresi izvršnog dužnika osnovano se smatra da su to stvari izvršnog dužnika - kaže Svetlana Manić iz Komore javnih izvršitelja.

Izvršitelj vam može oduzeti neku veoma vrednu stvar, dok vi stignete da bilo šta dokažete, ona može već da završi na aukciji, da bude prodata i da vi na kraju eventualno možete da ostvarite pravo odštete, koja nikada neće moći da nadoknadi ono što ste vi zaista izgubili - kaže Jovan Ristić, pravnik.`

Ili:

http://www.politika.rs/sr/clanak/349547/Podstanar-duzan-gazdi-plene-imovinu

I to jeste istina. Bukvalno moze bilo ko, bilo sta da namesti, a dok se dokazes, ode ti nesto ili sve.

Drugacije receno - legalizovana pljacka naroda.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 17.01.2018. 21:02 #642796

status: user
broj poruka: 2800
Za neplacene komunalije dovoljan je bio neplacen racun a u ovom slucaju neplacen racun vip-a.
Donosi se odluka o izvršenju i na tu odluku po prijemu rešenja ima se 3 radna dana za podnešenje prigovoara.
ako peverioc ne može da se i pored svih pokušaja pronadje oglasi se u sudu i posle 7 dana smatra se da je rešenje uruceno.
Na ovo rešenje ako se ne uloži žalba u roku od tri dana ne postiji više nikava mogucnost da se bilo kojim pravnim lekovima ovo poništi.Predmet može da bude zavšen na mnogo nacina ali poverioc ima pravo da ga pokrene u svakom trenutku što je verovatno bio i ovde slucaj.
Prigovor na zastarelost može da se ostvari samo u slucaju ako se uloži žalba u roku od 3 dana i nikako drugacije (naravno ako postoji valjan argument).
Rešenje o izvršenju posle toga nema zastarelost.
Mešaju se babe i žabe.

Radio sam kao izvršitelj do pre 6 godina.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 18.01.2018. 11:36 #642802

status: user
broj poruka: 3346
Dok sam radio u jednoj firmi, stigla su dva resenja za zaposlene, a vezano za MTS, u razlicitim periodima. I ni jedno resenje nije sadrzalo rok za prigovor. Nego je stajalo da zalba ne odlaze izvrsenje.

Ako je istina to sto si napisao, samo je jos jedna potvrda gde izvrsitelji ne prate rok zastarelosti, ako isti postoji. I time sami izvrsitelji vec cine krivicno/prekrsajno delo. Jeste, postoje prigovori za sve to i formulari, ali sa strane suda/izvristelja, mora se znati u kojim delovima nastupa zastarelost i rakva tuzba se odbacuje nao neosnovana. A ne da se stvori tuzba/izvrsenje, pa da druga strana mora da trci i da pobija tuzbu. Cisto maltretiranje ljudi.

Mada, dok sam davno radio u sudu, 90% sudija nema blage veze sa svojim poslom. Stavise, u jednom trenutku dok sam cekao da se zavrsi sudjenje, da bih sredio stampac, sudija me pita `sta mislis sa koliko da ga kaznim?`. Jbm mu mater, si ti sudija ili ja. Pogledas materijalno stanje, ucinjen prekrsaj, sve sto ide u korist i jedne i druge strane i tada napravis zakljucak. Drugi sudija je jednom dnevno dolazila kod nas u centar da stampa jedan te isti zakon. Iako na kompu ima digitalnu verziju (Intermex), kao i sve sudije. A i dovoljan dokaz je da je zvanican prosek sudija 6.2.
Znam lika koji se sudi 10 godina sa 4 povezana lica (rqzlicite delatnosti, a povezano za slucaj). Na njegovoj strani svi dokazi, a ostali na `majke mi`. I pride mito ka advokatima njegive strane. Ne zna se koliko advokata je promenio zbog toga. Nesto sto se u svabiji resava za dve nedelje, a kod nas se vuce vise od 10 godina.

I nije ni cudo sto je propast na nivou zakona u nasoj drzavi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 18.01.2018. 14:00 #642808

status: user
broj poruka: 2800
Ovo je po starom zakoniku.
Po novom imaš predmete gde prigovor nije moguc ali to vec nisam mnogo pratio.
I da sve je to bilo stihiski tj kako se sudiji il izzvršiocu cefne jer zakonski baš to nije striktno bilo regulisano vec si imao baš veliki luft u radu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Iskren da budem... 23.01.2018. 23:36 #642940

status: user
broj poruka: 7761
Svi oni koji ne placaju svoje obaveze treba da snose posledice...
Kaze kum u australiji vise ne kradu mobilne telefone zato sto kad prijavis ukraden telefon oni ga po IMEI iskluce is zaobracaja pa mozes da ga koristis samo kao ogledalo ili media player... tu i tamo za delove... s tim sto servis mora da ti da dokaz da je deo originalan pa ti kradeni mogu u delove samo u kucnoj radinosti...

Da se vratim na temu o tuzbama za neplacene racune mobilnih telefona...
Ja bih te tuzbe vezivao za maticne borjeve gradjana pa kad ne platis odes u bazu (kao ovi kradeni telefoni) pa ne mozes da dobijes funkcionalni broj ni kod jednog operatera i cao...
Sa kakvim se sve budalama (a u ovom narodu ih ima ko shashe) susrecu operateri (nisu ni oni cvecke) pa to je za snimiti seriju...

Inace kad sam bio u Maleziji nisi mogao ni pripejd karticu da dobijes a da ti ne uzmu maticni broj i ostale generalije... u Peruu jos gori samo sto boju ociju nisu zapisivali... za Sloveniju nisam siguran zato sto mi je firma dala i telefon i karticu... Jedino ovde moze sve i svasta uglavnom organizovani lov u mutnom...

I protiv toga se treba boriti...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 24.01.2018. 10:24 #642950

status: user
broj poruka: 2855
Kradu se mobilni i dalje i ako moze da se iskljuci po IMEI broju...

U Norveskoj recimo imas centralizovan sisitem, ako ne platis bili koji racun bilo gde, tebi stigne pismo od jedne firme koja se bavi naplatom uvecano za neku sumu koja nije velika, ne znam sta se desava ako se ne plati ta opomena, ali verovatno da se skidaju pare sa racuna.

Ono sto je problem je ceo sistem, a i sami ljudi, ukljucujuci od elite drustva do `obicnih gradjana`. Model ponasanja - ne sankcionisanje kradja, lopovluka, izbegavanje obaveza, ne placanje racuna, prevare. U Srbiji je moto da je `posten covek budala`. Imate razne Cece i ostale velike kriminalce koji dobiju nanogicu za proneveru velikih suma, ili istu tu nanogicu za ubistvo nevine dece u saobracaju. U Srbiji ljudski zivot ne vredi nista.

Prosirio sam temu, ali nisu samo pojedinacno ljudi neodgovorni i bahati nego i operateri koji varaju, EPS koji vara, banke koje varaju narod, i na kraju sama vlast koja je protiv sopstvenog naroda - a obicni gradjani samo prate model ponasanja koji im se namece.

Ne moze u Srbiji da se dotakne nijedna tema a da se sve ovo ne pomene, jer je drustvo trulo i sve propada. I kad je to tako, ne moze se fokusirati samo na jedan od bezbroj problema. Nazalost kraj nam se blizi, kako ce to izgledati, videcemo...

Daleko od toga da su samo nesavesni gradjani problem, operateri nisu nista bolji, verovatno su i gori i to ne samo operateri mobline, nego i EPS, banke, vlast...



Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs