Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Zamena wifi kartice na laptopu
STRANA 1 OD 1
jmilovic Zamena wifi kartice na laptopu 18.02.2018. 09:27 T65670

status: user
broj poruka: 2
Na laptopu Acer Aspire 7530 neispravna je wifi kartica AR5B91. Dali je moguce umesto nje staviti
wifi karticu sa laptopa Asus 1015BXO ili nekog drugog laptopa ???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 18.02.2018. 11:34 #643773

status: user
broj poruka: 609
Ako su one mini pci wi fi ne bi trebao da bude nikakav problem..samo obrisi driver stare i instaliraj novi .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Trebalo bi 18.02.2018. 12:43 #643776

status: user
broj poruka: 4228
ali vidim da wlan kartica sa tim čipom ima u makar dve veličine (visine), što bi eventualno mogao biti problem kod učvršćivanja - otvor za šrafove se možda neće gađati sa šasijom laptopa. Dakle, obrati pažnji i na visinu kartice.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger HP 18.02.2018. 15:53 #643781

status: user
broj poruka: 312
je tu jako izbirljiv, ne znam za ostale. Uglavnom ovo stoji, obavezna provera da li odgovara visina i da li se gadjaju srafovi mada cenim da je sve to isto. Ali ako je situacija kao kod M.2 SATA III SSD-ova onda imas visine od 42mm preko 60mm do 80mm. Pa i 110. Ipak obrati paznju i isprobaj. Sve su one miniPCIe samo ih visina / duzina razlikuje.
U najgorem slucaju ces biti kaznjen kupovinom USB WIFI adaptera, TP Link Nano (TL-WN725N) ce ti zavrsiti 90% posla. Zaboravis da ti je uopste naboden u USB port.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re HP 18.02.2018. 18:50 #643789

status: user
broj poruka: 609
Da u pravu si ali ne znam koliko ima usb portova...masa modela ima 2 porta i onda stavis jedan adapter za misa i jedan za wifi...problem
U svakom slucaju taj tp link nano je jeftiniji od bilo koje mini pci kartice


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: HP 18.02.2018. 18:52 #643790

status: user
broj poruka: 4228
U pravu si - na ovoj ploči bi trebalo (bar kako vidim na slikama) da je u podrazumevano pitanju viša kartica, a da postoje otvori na koje se mogu premestiti odstojnici koji će učvrstiti neku nižu.

Pozdrav!

Vlada

:: je tu jako izbirljiv, ne znam za ostale. Uglavnom ovo stoji, obavezna provera da li odgovara visina i da li se gadjaju srafovi mada cenim da je sve to isto. Ali ako je situacija kao kod M.2 SATA III SSD-ova onda imas visine od 42mm preko 60mm do 80mm. Pa i 110. Ipak obrati paznju i isprobaj. Sve su one miniPCIe samo ih visina / duzina razlikuje
:: U najgorem slucaju ces biti kaznjen kupovinom USB WIFI adaptera, TP Link Nano (TL-WN725N) ce ti zavrsiti 90% posla. Zaboravis da ti je uopste naboden u USB port.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Zamena wifi kartice na laptopu 18.02.2018. 21:24 #643797

status: user
broj poruka: 914

Da li je potrebna aplikacija/program da bi se sa tasterom palilo/gasio radio na WiFi kartici. Ja sam se sa jebenim aspire 5022 prvo namucio dok sam nasao app za taster a onda dok sam nasao jebenog atherosa koji hoce da se pali-gasi radio...

:: Na laptopu Acer Aspire 7530 neispravna je wifi kartica AR5B91. Dali je moguce umesto nje staviti
:: wifi karticu sa laptopa Asus 1015BXO ili nekog drugog laptopa ??
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: Zamena wifi kartice na laptopu 18.02.2018. 21:46 #643798

status: user
broj poruka: 4228
Može biti, mislio sam da su takve stvari prevaziđene. Znam da HP nekad ima poseban drajver za WiFi button, ali mi se čini da wifi proradi nakon instalacije drajvera, dok se wifi button samo javlja u divajs menadžeru kao anoun hardver..

Nekad davno sam imao Fujitsu Siemens laptop L1310G komi si morao da instaliraš softver za Power Saving (obara brzinu, a samim tim i potrošnju, procesora) bez kojeg nisi mogao da uključiš wifi karticu. Ko umije - njemu dvije (mogućnosti)!

Pozdrav!

Vlada

::
:: Da li je potrebna aplikacija/program da bi se sa tasterom palilo/gasio radio na WiFi kartici. Ja sam se sa jebenim aspire 5022 prvo namucio dok sam nasao app za taster a onda dok sam nasao jebenog atherosa koji hoce da se pali-gasi radio..
::
:: :: Na laptopu Acer Aspire 7530 neispravna je wifi kartica AR5B91. Dali je moguce umesto nje staviti
:: :: wifi karticu sa laptopa Asus 1015BXO ili nekog drugog laptopa ??
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: Zamena wifi kartice na laptopu 19.02.2018. 04:25 #643808

status: user
broj poruka: 914

Probati definitivno drugu karticu...

:: Može biti, mislio sam da su takve stvari prevaziđene. Znam da HP nekad ima poseban drajver za WiFi button, ali mi se čini da wifi proradi nakon instalacije drajvera, dok se wifi button samo javlja u divajs menadžeru kao anoun hardver..
::
HP i sada na g serijama ima button driver dolaze nam takvi na instalaciju OS-a pa znam..
:: Nekad davno sam imao Fujitsu Siemens laptop L1310G komi si morao da instaliraš softver za Power Saving (obara brzinu, a samim tim i potrošnju, procesora) bez kojeg nisi mogao da uključiš wifi karticu. Ko umije - njemu dvije (mogućnosti)
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: ::
:: :: Da li je potrebna aplikacija/program da bi se sa tasterom palilo/gasio radio na WiFi kartici. Ja sam se sa jebenim aspire 5022 prvo namucio dok sam nasao app za taster a onda dok sam nasao jebenog atherosa koji hoce da se pali-gasi radio..
:: ::
:: :: :: Na laptopu Acer Aspire 7530 neispravna je wifi kartica AR5B91. Dali je moguce umesto nje staviti
:: :: :: wifi karticu sa laptopa Asus 1015BXO ili nekog drugog laptopa ??
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs