Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Dell problem sa punjenjem baterije.
STRANA 1 OD 1
Antimatery Dell problem sa punjenjem baterije. 21.02.2018. 13:46 T65675

status: user
broj poruka: 997
Imam problem sa Dell inspiron 15 5000serija. Iz nekog razloga ne puni bateriju.

U biosu pokazuje da je baterija u redu, nije stariji od tri godine.

https://imgur.com/a/bgISs

Ono sto je cudno pise prilikom starta da adapter nije odgovarajuci,a njegov je originalni. Kada se skine baterija ostaje ista poruka i laptop radi sa smanjenim taktovima jedva 380Mhz...

Da li je samo punjac na zalost nemam isti ni slican da bih probao ima li ko iskustva?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hemicar911 Punjac 100% 21.02.2018. 14:20 #643859

status: user
broj poruka: 69
Izgleda da na iglici u konektoru punjaca nema napona pa zbog toga ti prijavljuje da punjac nije odgovarajuci. Imas dve solucije, ili da krpis tvoj punjac ili da kupis ispravan original za dell.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Hvala... 21.02.2018. 14:45 #643860

status: user
broj poruka: 997
Problem je sto ima napona, radi bez baterije kao sa baterijom, poruka se moze iskljuciti u biosu. Krene signalna lampica sa punjenjem i posle 2-3sec prekine kada ima baterije. Kada uklonim bateriju ista poruka kao i sa baterijom da punjac nije adekvatan?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.02.2018. 15:45 #643866

status: user
broj poruka: 9460
Dobro kaze hemicar, samo sto se ne radi o naponu, vec ne dobijanju potrebnih podataka iz punjaca ka laptopu ( iglica ). Ili je taj pin u prekidu, ili je crko dallas cip u punjacu zaduzen za te informacije o punjacu i laptop iz sigurnosnih razloga ne puni i obara klok procesora.
Inace, u dzeku su 3 pina, masa, +19V i iglica.
Moze, naravno biti i do samog konektora u laptopu, taj 3pin izgubio/pukao kontakt..
Najbolje je da testiras punjac na slicnom laptopu i znaces sata dalje ili da pozajmis punjac istih karakteristika.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery OK.... 22.02.2018. 14:30 #643896

status: user
broj poruka: 997
Na žalost nemam sličan, hvala na informaciji. Zajsta nisam gledao unutrašnjost, a istina pin je bas tanak jesu to oko 3,5A ali opet me je cudilo sto je kao igla. Nije sada kod mene videću sutra.

Hvala na informaciji mislio sam da podatke nekako dobija preko + i - , no ok. Videcu ima li fizički oštećenja pa da eventualno naručimo adapter ako nema tragova oštećenja na laptopu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 22.02.2018. 18:15 #643900

status: user
broj poruka: 9460
Centar pin, tj. iglica ne prenosi 19V, ona je tu samo da prenese info sa dallas cipa unutar adaptera ka laptopu, za 19V je zaduzena unutrasnja piksna, a vanjska masa. Info je tu da laptopu `kaze` koje su specifikacije punjaca, pa on da odluci da li je adekvatne jacine za punjenje i rad procesora na max. Ako je slabiji od deklarisanog za taj model, nece puniti, a procesor multiplier i VCORE obara.

Evo kako izgleda:

https://mydell1545.files.wordpress.com/2011/09/power_adapter_connector.jpg


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs