Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Koji zvucnici?
STRANA 1 OD 1
Krieger Koji zvucnici? 04.04.2018. 04:15 T65779

status: user
broj poruka: 312
U pitanju je starija Technics mikrolinija SC-HD310 od koje koristim pojacalo sa FM/AM tjunerom. Potreban mi je predlog za par trosistemaca od 8Ω jer njeni fabricki imaju toliko odnosno pojacalo je predvidjeno da radi sa toliko ali su u pitanju dvosistemci pa bih hteo da dobijem i taj treci deo spektra. Velicina samih kutija sto manja moguca, znaci ne trazim bolesno ludilo od ozvucenja nego nesto dimenzija lupa visine do 30=35cm.

Unapred hvala svima koji se jave.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 04.04.2018. 09:10 #644890

status: user
broj poruka: 9460
Zavij na zice ove:
Ne treba ti nista jace.
https://www.kupujemprodajem.com/Zvucnici-58826893-oglas.htm
Zezam se.
Ma kupi najobicnije dvosistemce, isto od neke slicne linije. Tipa, 1000 din i zdravo. Kakvi crni trosistemci na taj ubogi IC...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexz Re: Koji zvucnici? 04.04.2018. 09:14 #644891

status: user
broj poruka: 137
Izvini, ali mislim da gresis po svim tackama.

-Trosistemski zvucnici nemaju `dodatni` spektar, vec samo skretnice koje omogucavaju separaciju signala na woofer, mid i tweet, tako da time nista ne dobijas
-Mnogo je teze napraviti dobar 3-way speaker od dvosistemskog, pogotovo ako su tako malih dimenzija
-Postavlja se pitanje isplativosti nabavke kvalitetnih zvucnika koji se vezuju na Technics mikroliniju

Savet:
Skupi novac za solidan receiver i par dobrih nearfield zvucnika. Sad bar mogu povoljno da se nabave. Marku i model mozes odabrati samo ti, jer treba da nabavis one koji najvise prijaju tvojim usima.



Intel i7 4770, Gigabyte Z87-D3HP, 24GB Kingston Hyper X Savage 1600, WD1002FAEX, WD1003FZEX, M-Audio Audiophile 192, Fostex PM-1, TT SPS-630w, TT Soprano RS200

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 04.04.2018. 09:21 #644892

status: user
broj poruka: 9460
Na primer,
https://www.kupujemprodajem.com/Pioneer-S-J500-2x150w-58064782-oglas.htm

I uzmes neko integrisano pojacalo 55W-80W ~50eur, Technics i sl. i Bog da te vidi.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Ma batalio sam 04.04.2018. 11:19 #644894

status: user
broj poruka: 312
S obzirom da je ovo igracka koja jako lepo svirucka i da mi nista bolje od ovih koje imam ne treba.

Da ne otvaram novu temu, kakva je ploca Asus Prime Z270-P u smislu kvaliteta s obzirom na mizernu cenu. Na njoj ce biti i3-6100 sa CM-TX3E hladnjakom i koristicu integrusu pa sam zato pojacao hladjenje. Ovi rudari su toliko izmracili proizvodjace grafika da mi dodje da se molim Satani da pukne vise taj hajp. Olesise radnje i nabise cene samo da bi im raspali rigovi krali struju, cime se sve kopa ovo nije realno. Da Bog da im BTC i ETH devalvirali ko dinar `93 ili jos bolje - MADJARSKA INFLACIJA od pre 80 godina.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 04.04.2018. 11:41 #644895

status: user
broj poruka: 1586
za zvucnike, pogledja prvo da nisu kojim slucajem 6 oma , jer vecina mikrolnija pa i vecih linija, najcesce su predvidjene za 6 oma, 9 oma bi ti redukovalo snaku, koje ta linija i nema previse, mozda nekih 30-40W. tako da osacuj neke dvosistemce ili trosistemce isto Technics, Sony ili Pioneer, snage do 50-60W na 6 oma i to ce lepo da svira.

Sto se tice dobijanja tog treceg spektra, imas ga i sada ali kroz bas-srednjetonski zvucnik, no svakako da trosistemac lepse zvuci posebno na vecoj snazi, jer ipak bas tada radi svoje, a srednjak svoje.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 04.04.2018. 19:25 #644904

status: user
broj poruka: 3346
Pojacalo je 6 ohm 60W RMS / 30 DIN. Sto znaci trebalo bi da nabavi zvucnike na 6 ohm do jedno 80-90 RMS. Sad nisam siguran koji je vise RMS u pitanju (napisu i na zvucnicima, tj. uredjaju 1000 W RMS, kad ono ni 20 W), pa prakticno ne znas pravu snagu, peak i ostalo. Ali da kazem otprilike ovo sto sam napisao.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs