Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
HDMI splitter, za 2 TV-a
STRANA 1 OD 1
jovancic HDMI splitter, za 2 TV-a 18.04.2018. 09:23 T65816

status: user
broj poruka: 226
Pozdrav svima,

u vikendici imam internet, i TV signal dobijam, takođe, sa interneta po sistemu: modem - ruter - UTP kabl - ADAPTER - HDMI kabl - TV. Iz određenih razloga televizor se , ponekad, premešta iz sobe u sobu. ADAPTER sam dobio od provajdera i dodatno plaćam TV.

Pitanje je: da li je mogiće da iz ADAPTERA montiram dva HDMI kabla, preko HDMI splittera, te tako mogu da TV prijenmik premeštam, ili, čak, postavim dva televizora?

Unapred hvala na korisnim sugestijama!

PS sad videh cenu HDMI kabla od 15 m, pa se oduzeh načisto!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 kOMSIJA IMA TRI tv 18.04.2018. 09:42 #645327

status: user
broj poruka: 1083
Javis im koliko hoces TV i oni ti donesu opremu za dva ili tri TV. Opremu ne placas, al za drugi i treci placas 200 ili 300 dinara vise mesecno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 18.04.2018. 09:53 #645328

status: user
broj poruka: 9460
Mozes koristiti spliter. Naravno, sta gledas na jednom TV-u, gledaces i na drugom.

Ovo sto je Nenika predlozio, mozes zasebno gledati na oba sta ti je volja.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: 18.04.2018. 12:35 #645331

status: user
broj poruka: 226
Nenika i Gilopile, hvala vam na brzom javljanju!!! Malo pre sam zvao provajdera i ispada da nema tehničkih mogućnosti da mi se dodeli drugi adapter, navodno, i ovaj sam dobio `na brzinu`. Ideja sa spliterom nije praktična, jer biranje TV kanala je na ADAPTERU, tako da bi, što navede Gilopile, na oba TV-a bio isti program, a to nije to?!

Još jednom hvala i sve najbolje!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 18.04.2018. 12:54 #645332

status: user
broj poruka: 9460
Secam se da si ranije pitao nesto u vezi te televizije i da je neki cudan box tu spojen. :)
Ako imas net u vikendici, bar 4mbps, nabavi Android Box + Kodi i gledas masu kanala free na drugom TV-u.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 18.04.2018. 14:12 #645335

status: user
broj poruka: 4225
Kao što reče gilopile. Kodi je mama za free gledanje svega. Ponajviše serija, filmova i načnih programa. Bolje nema dostupno besplatno za gledanje.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger @nenika 19.04.2018. 00:53 #645346

status: user
broj poruka: 312
Kako to ``opremu ne placas``? A zasto je meni SBB oteo 2 puta po 5 crvenih za dodatna 2 dekodera i jos su me jebavali donoseci mi ono govno od dekodera bez sata vec sa tri diode (zelena, zuta i crvena) koji nema ni jebeni prekidac pozadi nego kada hocu da mi ne zapali stan moram na produznom kablu da skljocnem glavni prekidac koji ``napada`` i TV i to smece od dekodera koje se usija ko let lampa a ide vrelo leto a ja stvarno necu da mi klima unistava zdravlje da bih hladio to djubre koje samo SBB moze da uvali.
Navodno ``brze menja kanale``. Kur.. moj, isto ko i ova dva D3 V2.0 samo sto je manji i ima semafor LED-ove umesto displeja.
A da su pokusali da mi uvale to smece koje ide na ruter odnosno vuce net - momentalno bih im se pokakio na ugovor, uveo ADSL i Total TV pa kad je bal nek je bal.
Ovaj sto je pitao glupost (da mu hdmi racva dve razlicite slike tj. kanala na 2 TV-a) je mogao da navede ko mu je provajder. Inace, cisto sumnjam da se uvodjenje dodatnog dekodera (kako on kaze adaptera) ne naplacuje. Niko od monopolisticke bande nije lud da ti poklanja nesto a drugo pitanje mu je toliko nelogicno da sam poceo da sumnjam u inteligenciju ljudi koji kace teme.
Puca ovaj forum po savovima a administrator na svaku kritiku i sprdnju reaguje brisanjem MOJIH postova. Da je imarkovic ovo napisao verovatno bi dobio orden i od Zeljka i od Mise.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 19.04.2018. 01:15 #645347

status: user
broj poruka: 9460
Za IPTV, total TV se ne placa dodatni risiver, odnosno IPTV uredjaj, placas samo mesecnu pretplatu na uslugu drugog TV-a od 350-500 din, zavisi. Oprema ne pripada tebi, ona je samo iznajmljena.

Ti si mozda platio uredjaje, tako da ih sada posedujes. A kada pogledas, koji ce ti moj :D

To sto kenjaju da ce navodno brze da menja kanale, da, ali malo sutra.
Najvise zavisi od kvaliteta prijema, neta, pinga kod IPTV. Ako je to sve u ok granicama, saltanje ce biti poprilicno brzo na svakom uredjaju, pa i na tom semaforu.

Kada se uvede 2. iili 3. TV i ako je generalno losa infrastruktura, parica u tom objektu, to ce cak i da prekida, jer 12mb vuku 3 TV-a i ostalo net, ako imas 20mbps, znaci mora kroz paricu da prodje 32mbps, a u rualnim i zabacenim mestima ili gde je losa centrala ce biti prava nocna mora, slika ce lediti, net kociti...
Uslugu ce da ti pruze i naplate iako ne istestiraju, a ako kojim slucajem zatrazis veci paket net-a, recimo sa 20 na 50mbps gde je razlika samo 100 din, nece ni da cuju, navodno, ne moze toliki protok i sl.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs