Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Windows 10 1803 par pitanja
STRANA 1 OD 1
Krieger Windows 10 1803 par pitanja 08.05.2018. 14:48 T65871

status: user
broj poruka: 312
Kako da umrtvim defender security center?
Kako da umrtvim sve ostale spijunske gluposti?
Sve sugestije i predlozi su dobrodosli.
Uspesno instaliran na laptopu pre oko 2-2.5 sata, ali vec mi nagriza zivce, nista mi nije po`ebo od programa ali mi je po`ebo privatnost jer kapiram da je sve resetovano i poukljucivano.
Namerno je radjen apdejt danas a ne rucno jer sam smatrao da je tako najbolje.
Inace - apsolutno nikakve promene nisam zapazio koje su vredne pomena.
ZATO GA NIKAD I NECU KUPITI. SLEDECI KORAK JE RUSENJE PA UBUNTU. IONAKO MI LAPTOP SAMO SKUPLJA PRASINU.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 08.05.2018. 15:11 #645871

status: user
broj poruka: 4225
Samo pokreni
Destroy Windows 10 Spying 1.0.1.0 01.05.2018. Restartuj kompjuter. Instaliraj
W10Privacy 3.1.0.1 01.05.2018.
I ovdje samo disable windows defender i ništa drugo ne diraj po prozorima opcija.
Restartuj računar.
Poslije samo instaliraj CCleaner Slim5.42.129.6495 23.04.2018 i ugasi windows defender servis u startup-u.Restartuj računar.
To je sve. Ukupno ti treba 5 minuta za to.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger 08.05.2018. 15:14 #645872

status: user
broj poruka: 312
Hvala puno!
Cim malo ohladim glavu Staropramenom palim laptopcic da odradim sve ovo =)

EDIT: Malo me smorio najnoviji driver za Intel HD 620 ali uspeo sam sve da stavim pod konac.
Defender je mrtav.

Ova tema ide u bookmarks da znam cime da ubijam buduce M$ komarce. Hvala Majorgeeks-u na svemu.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 09.05.2018. 12:10 #645911

status: user
broj poruka: 1586
Preporuka i tebi i ostalima koji se brinu oko privatnosti i bezbednosti - iz tvog surfovanja i pretraga po guglu se stekne mnogo bolji uvid u tvoju privatnost nego da ti neko pogleda sta drzis na kompu. Sadrzaj kompa je postao irelevantan potpuno.

Primera radi - da pogledas sadrzaj mog kompa, saznaces koje oblasti volim, koje me zanimaju, da li volim vise prirodu ili grad, kakva kola volim, kakvo mi je drustvo i to je to. Ali ako to uporedim sa digitalnim tragom koji ostavim iza sebe kroz prretrage preko googla, sto me neko doda na instagram li fejs, sa slikama i to..... Sadrzaj mog kompa je krajnje smesan i povrsan :D :D :D

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 10.05.2018. 00:10 #645938

status: user
broj poruka: 4225
Koristi brave 0.22 pretraživač i koristi ga u modu bez ID printa, preko Open VPN-a, ali prije toga koristi Change my IP i koristi adresu iz Norveške ili Danske.
Nema sugestija stranica od strane google-a, a ni na njihovom servisu youtube, jer nisu upoznati šta pregledaš.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: re 10.05.2018. 08:37 #645945

status: user
broj poruka: 1327
Dve gurmanske sa urnebesom molim, DuckduckGo za pretragu.



:: Koristi brave 0.22 pretraživač i koristi ga u modu bez ID printa, preko Open VPN-a, ali prije toga koristi Change my IP i koristi adresu iz Norveške ili Danske
:: Nema sugestija stranica od strane google-a, a ni na njihovom servisu youtube, jer nisu upoznati šta pregledaš
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 10.05.2018. 13:25 #645948

status: user
broj poruka: 4225
Prvo se upoznaj sa brave pretraživačem i onda pametuj.
Potrebno je da si bar pismen druže.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
casper re 12.05.2018. 16:11 #646018

status: user
broj poruka: 234

Za security center uradi sledece:
- u `Run` kucaj gpedit.msc
-u prozoru levo izaberi`Administrative templates` pa `windows components`
-zatim u prozoru desno dvoklik na `Security center` pa dvoklik na `turn on security center` i izaberi komandu levo


Ako hoces samo `Defender antivirus` da ugasis onda umesto `security senter` u stablu levo izaberi `Windows defender antivirus` i desno u `turn of defender antivirus` izaberi *enable

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Ah taj Ubuntu... 13.05.2018. 07:49 #646029

status: user
broj poruka: 393
Svi prelaze na njega ali nikako da pređu .)

Shutup10 od O&O kompanije... Prouči šta isključujes, jer neke postavke ili funkcije direktno zavise od procesa koje ćeš da onemogucis. Meni je prestao sa radom Windows Hello, npr.

Btw, poseti MyDigitalLife forum i sekciju Windowsa 10. Imss i alate i uputstva za sve što ti treba u vezi sa desetkom...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs