Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Google play/pay procedura?
STRANA 1 OD 2  
SkyFire Google play/pay procedura? 08.05.2018. 22:29 T65873

status: user
broj poruka: 18472
Nisam nista do sad kupovao preko google play pa me interesuje da li je neophodno da upisem sve one podatke koje mi trazi? Kreditna kartica, ime, prezime, adresa i sl. Nekako mi trulo da dajem sve te podatke a ne mogu da krenem u kupovinu bez toga.


Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ako ti traze i pass za kkarticu, onda je trulo... 08.05.2018. 22:41 #645886

status: user
broj poruka: 10986
kao visnja...

Accepted payment methods on Google Play

MasterCard
Visa
Visa Electron

I to ti je to. Ostalo je ``nepodrzano`` (unsupported):

Google Play can`t be used with:

Wire transfers
Bank transfers
Western Union
Money Gram
Virtual Credit Cards (VCC)
Health Savings Account (HSA)
Transit cards
Any escrow type of payment

Zasto ne moze WU i Bank transfer, to valjda ni bogovima novca nije jasno... Svakako, za ove potrebe nemoj koristiti neku postojecu kk, nego napravi posebnu, sa minimumom love na njoj...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Ovo mi google trazi.. 08.05.2018. 22:58 #645887

status: user
broj poruka: 18472
Da bi napravio account trazi mi broj kartice, cvv broj. Nakon toga odmah mi izbaci ime i prezime (verovatno zato sto sam tako ulogovan na google account), pretpostavljam da je odatle. Posle trazi ulicu i broj, grad i postanski broj. Dotle sam dosao. Ne znam da li dalje ima nesto. Zato i pitam da li je neko pravio nalog i da li je to uobicajena procedura?

Kod mene je Visa Electron.




Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 evo jedan primer 08.05.2018. 23:02 #645888

status: user
broj poruka: 1083
https://www.youtube.com/watch?v=tVYFmdYKnNQ


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pa jeste - procedura je uobicajena. 08.05.2018. 23:04 #645889

status: user
broj poruka: 10986
https://is.gd/LC3zVn
https://is.gd/5BkgsM


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 09.05.2018. 01:27 #645898

status: user
broj poruka: 2998
Moras da im das sve te podatke ali ne znam da li je bitno da ti adresa i sve to bude skroz tacno.

I onda ce da ti skinu dolar, da provere da li radi, ali ce da poniste kupovinu pa ce da ti sve bude vraceno za par sati.

I ovo sto je Tortojed rekao. Ja sam na google play/paypal/jos neke sajtove povezao karticu koja mi je skoro pa bila visak i na kojoj nikada nemam vise od par hiljada. I ta mi je od telenor banke, mislim da je super za kupovinu preko neta jer mozes da `nahranis` njihov bankomat parama i one ti budu odmah dostupne na racunu pa mozes da jako lako nesto pazaris kada ti zapadne za oko, a taj korak, bukvalni, setnja do bankomata ce taman da te natera da se zapitas oko impulsivnih kupovina :), plus nijedan nalog ti ne bude vezan sa racunom na koji ti leze plata.

Inace odrzavanje racuna mi je besplatno. A kartica ti bude gotova za nedelju dana.

Nisam paranoik i teoreticar zavere ali smatram da je danas vezivanje bilo koje kartice na koju ti leze zarada za bilo koji online servis poziv da nesto krene naopako.

Ako ti je kartica za koju te pita da das podatke vec namenjena za internet kupovinu, molim te, zanemari ovo sto sam ispisao. :)

P.S. Podesi da ti trazi autorizaciju pre svake kupovine.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 09.05.2018. 12:02 #645909

status: user
broj poruka: 4225
Ovo što ti je JovanZ rekao shvati najozbiljnije.
I nemoj da zaboraviš.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Gajsovi.. 09.05.2018. 14:15 #645915

status: user
broj poruka: 18472
Prosao sam proceduru do dela kada treba da sacuva podatke za account ali..
Kaze ovako: `Correct the card inffo or try a different card`.

U cemu je problem? Intesa VISA Electron, sve sam regularno napisao.
Nemoguce je da kartica nije aktivna, imam je vec ko zna od kad, za koji mesec istice.

Da li je neophodno da odem u banku da proverim sta se desava ili je neka nekompatibilnost sa google pay?

P.S. Ovo za Telenor cu da odem da izvadim. Hvala.



Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Nekada placanja jednostavno zezaju 09.05.2018. 15:19 #645925

status: user
broj poruka: 2998
Meni je to izbacivao kada sam hteo da uzmem play music subscription. Kroz dva tri dana resilo se sve od sebe.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Mislim da tebi treba Visa virtuon ,to je za placanje preko net-a 09.05.2018. 23:09 #645936

status: user
broj poruka: 7695
Visa electron je za bankomate i placanja po prodavnicama itd..
Visa je firma za koju banke rade usluge .U Intesi to zovu Visa internet kartica ,a u RF Visa virtuon .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 10.05.2018. 00:47 #645940

status: user
broj poruka: 2998
Ja sam pre placao visa electron (nije me mrzelo pa sam sada proverio da li pise da je electron:)) karticom, jedina stvar koju sam morao da uradim je da prvo preko neta prebacim pare sa dinarskog na devizni racun. Pa onda sa deviznog (EUR) se automatski vrsi konverzija u recimo USD. Ako prebacim novac recimo sa dinarskog na racun USD i pokusam da tako ostvarim kupovinu, ne `vidi` te pare, nego bas mora da bude na EUR racunu (debilno, znam, ali me tako navuku da dva puta uradim konverziju osim ako ne koristim paypal, prilikom cega treba da prebacim samo na dinarski ali paypal svejedno uzima proviziju, tako da nema ustede :)).

I ja sam ih pitao da li mogu da placam preko neta, bas zbog toga sto si ti rekao - pise da je za bankomate i za elektronsko placanje - oni su mi rekli da nema problema, samo moram da sam prebacim novac sa jednog racuna na drugi.

Virtuon je iskljucivo za net i dodje nesto kao prepaid kartica ako se ne varam. Sam uplacujes iznos na nju i samo ti je to raspolozivo.

Na MasterCard kartici mi je sve u dinarima i konverzija se vrsi automatski, nema razmisljanja i akanja.
Plus sam miran sto znam da su mi skroz odvojeni racuni.

Moje iskustvo, mozda gresim.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Probao sa Rajfajzen Virtuon 10.05.2018. 03:23 #645941

status: user
broj poruka: 4228
Istu grešku javlja.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 10.05.2018. 17:45 #645954

status: user
broj poruka: 18472
Nisam nista uspeo da uradim. Apsolutno nece da prihvati moju karticu na google pay account.

Na listi podrzanih kartica pise da moze Visa Electron.
Takodje sam citao da ljudi sirom sveta imaju ove probleme i google to nije resio ni dan danas.

Ne znam, jedino da probam sa nekom drugom karticom samo ne znam u koju banku da odem?

Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 10.05.2018. 18:00 #645956

status: user
broj poruka: 2998
Sacekaj koji dan pa probaj opet.

Ili im posalji mail. Obicno odgovore u roku od dan-dva.

Preporucujem telenor banku. Nema troskova odrzavanja i tako to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 10.05.2018. 18:07 #645957

status: user
broj poruka: 18472
Jel za Telenor treba da naglasim da mi treba za online trgovinu? Mozda da napomenem taj famozni google.

Od juce pokusavam da upisem karticu na account ali ne prihvata tako da ne verujem da ce sutra biti nesto drugacije.



Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 10.05.2018. 18:26 #645958

status: user
broj poruka: 2936
Jel imas nesto para na toj kartici?


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 10.05.2018. 18:38 #645959

status: user
broj poruka: 18472
Imam. Ubacio 10$ za ovo sto mi treba a i da ne rizikujem sa vecim sumama :)
Taj racun obicno ispraznim odmah cim imam neku transakciju.

Ali ja i ne dodjem do dela kada treba da platim, meni ne dozvoljava da upisem karticu na account.

Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 10.05.2018. 21:55 #645963

status: user
broj poruka: 2998
Meni se za play music desilo sledece, prvo nisam mogao da koristim karticu, niti da dodam novu, kontaktirao sam google, oni su mi rekli da je sve ok i da probam opet. Kada sam za par dana probao opet, sve se sredilo. Da li su oni nesto cackali, ne znam, ali znam da je ta greska meni trajala sigurno nedelju dana i onda se vratilo sve u normalu. Ne znam koliko je efekta imalo to sto sam ih kontaktirao. U svakom slucaju, nije skodilo.


Evo, kaze Vladarko i njemu zeza.

99% sam siguran da nije nista do tvoje kartice i da google jede sta nije za jelo. Verovatno cekaju da se zali dovoljno ljudi pre nego sto rese problem :)

Mozes da im kazes da bi bio siguran, ali uz najosnovniji paket se dobija MasterCard kartica koja moze da se koristi za internet kupovinu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: ... 10.05.2018. 21:56 #645964

status: user
broj poruka: 4228
peki22 je u pravu! Juče nisam mogao da je dodam, a sada, kada sam prebacio novac na karticu mogu. Bez obzira što se ne pravi transakcija mora postojati neka suma na računu. Meni je skinuo 1 € - rezervisano na GOOGLE *SERVICES g.co/helppay#GB. Zatim je vratio nazad posle desetak minuta.

Hvala, peki22!

Pozdrav!

Vlada

:: Imam. Ubacio 10$ za ovo sto mi treba a i da ne rizikujem sa vecim sumama :
:: Taj racun obicno ispraznim odmah cim imam neku transakciju
::
:: Ali ja i ne dodjem do dela kada treba da platim, meni ne dozvoljava da upisem karticu na account
::
:: Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re: Re: ... 11.05.2018. 13:00 #645981

status: user
broj poruka: 2936
Nema na cemu.Nikad ali nikad nisam imao problema da negde vezem karticu.Cak i na apple store ,samo prebacis na Hrvatsku i prihvata je bez problema.
Ovo zentanje hakovanje i uzimanje para ...smesno.Google play store , mislim da je sigurniji od svih nasih banaka zajedno.
Das sve podatke koji se traze,niko nigde i nikada ti nece traziti pin za tu karticu.
Ako vam nesto znaci meni je i kreditna kartica vezana za paypal skoro 2 godine.Nikad ni dinara nije falilo.

Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: peki22 je u pravu! Juče nisam mogao da je dodam, a sada, kada sam prebacio novac na karticu mogu. Bez obzira što se ne pravi transakcija mora postojati neka suma na računu. Meni je skinuo 1 € - rezervisano na GOOGLE *SERVICES g.co/helppay#GB. Zatim je vratio nazad posle desetak minuta
::
:: Hvala, peki22
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: :: Imam. Ubacio 10$ za ovo sto mi treba a i da ne rizikujem sa vecim sumama :
:: :: Taj racun obicno ispraznim odmah cim imam neku transakciju
:: ::
:: :: Ali ja i ne dodjem do dela kada treba da platim, meni ne dozvoljava da upisem karticu na account
:: ::
:: :: Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Intesa 11.05.2018. 13:56 #645982

status: user
broj poruka: 997
Imam Intesa karticu za internet kupovinu, koristim uglavnom za ebay/aliexpress, ali uspesno sam kupio nekoliko aplikacija sa google play-a bez problema.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
time82 zasto meni 12.05.2018. 06:53 #646002

status: user
broj poruka: 138
kada kliknem da kupim neku aplikaciju u play store-u pise:
`error
google play purchases are not supported in your country.unfortunately you will not be able to complete purchases`

znaci ne stignem do davanja ikakvih podataka. zna li neko o cemu se radi?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 12.05.2018. 11:04 #646007

status: user
broj poruka: 2936
Ne mozes direktno da kupis nesto sa google store.Isto vazi i za apple i microsoft.Prvo moras da dodas karticu na svoj nalog.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 17.05.2018. 19:36 #646139

status: user
broj poruka: 18472
@JovanZ

Mozes li mi okaciti link za support posto i dalje ne mogu da dodelim karticu na moj account.
Kome tacno treba da se obratim da mi rese problem?


Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 17.05.2018. 22:28 #646141

status: user
broj poruka: 2998
poslao mail


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Piše na Intesa sajtu 17.05.2018. 22:51 #646142

status: user
broj poruka: 4228
da i Visa Elektron može da se koristi za plaćanje preko interneta. Takođe, imaju i posebnu Visa Internet karticu. Možda ti je lakše nju da izvadiš, kad već s ovom nešto neće?

Ja sam potpuno zaboravio za ograničenje kod Rajfajzena što u trenutku transakcije mora da na računu postoje sredstva u visini transakcije + 20 €. Takva im je politika.

Pre nekolikom meseci sam hteo da instaliram probnu verziju Office 365. Iako je probna verzija potpuno funkcionalna mesec dana, Microsoft je insistirao i da za tu instalaciju moram imati novac na (dinarskom) računu da bih mogao da preuzmem instalaciju. Plaćanje transakcije (100 RSD) sam izvršio Visa Elektron karticom.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs