Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Dell N5010
STRANA 1 OD 1
zoran0112 Dell N5010 22.05.2018. 20:21 T65906

status: user
broj poruka: 107

Cao ljudi,

Imam laptop iz naslova i skoro je izgleda riknula graficka.

U servisu mu je zamenjen ceo chipset (ako je to moguce uopste?), i posle toga je radio ali imao je problem da kad stisnem `power button` prvo se nista ne desava minut pa tek onda krece post i da dize win, i nije mogao da se ugasi normalno, nego samo ako drzim `power button`.

Nadjem negde na netu da se to desava zbog CMOS baterije, i napravim se pametan kao sam cu da je zamenim, i sad ne mogu uopste da ga upalim, cak ni lampica ne svetli vise kad se poveze punjac. (xD)

Je l` bi neko mogao da zakljuci sta sam sj... tj. sta nisam povezao kako treba, ili da ga nosim opet negde?

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Vrati ga u servis i reklamiraj. 22.05.2018. 21:00 #646259

status: user
broj poruka: 9381


MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger 23.05.2018. 12:09 #646275

status: user
broj poruka: 312
Ne moze niko da ti ``zameni ceo chipset`` jer je chipset zapravo jedan jedini chip na maticnoj ploci. Dakle, ako je pod garancijom i sve uredno onda se menja kompletna maticna ploca u laptopu. Nema tu puno filozofije.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Dell N5010 23.05.2018. 12:27 #646276

status: user
broj poruka: 4228
Naravno da je moguće zameniti chipset na laptopu.

Pozdrav!

Vlada

::
:: Cao ljudi,
::
:: U servisu mu je zamenjen ceo chipset (ako je to moguce uopste?)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zxcvbnm Kao što je vladarko rekao moguće je zameniti čipset 23.05.2018. 21:01 #646289

status: user
broj poruka: 183
Ali za to se mora imati prilično skupa oprema koju ljudi uglavnom nemaju. Uglavnom rastave laptopove, podgreju čipset (od najtraljavih opcija što ih peku u rerni, preko duvaljke pa sve do prave mašine za kuglanje čipova ali opet samo podgreju), zatvore ga i naplate. Neko radi malo bolje pa isti čip skine, uradi reballing pa ga vrati na laptop. E sad promena čipseta je prilično skup posao, počevši od kupovine novog čipa,koji nije jeftin, pa do ruku onog koji ga mora zameniti. Ne znam koliko si platio tu `zamenu` čipa ali meni se čini da su ti samo podgrejali čipset i zapakovali laptop po simptomima koje si opisao, i to pretpostavljam duvaljkom ( da ne ulazim u sitna creva zašto to pretpostavjam)

Kao što je neko prethodno rekao, nosi ga u servis na reklamaciju


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs