Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
PTT ADSL-MODEM SAGEM F@st 1201
STRANA 1 OD 1
korica PTT ADSL-MODEM SAGEM F@st 1201 20.11.2007. 08:49 T6593

status: user
broj poruka: 152
OVAKO LJUDI TREBA MI POMOC DA NAMESTIM DOWNLOAD U TORENTIMA.
IMAM VISE PITANJA I STAVKI:

1.KAD SKIDAM PREKO U TORENTA DOWNLOAD MI JE TOLIKO MALI DA JE STRASNO CAK I KAD IMA DOSTA SIDERA I MALI BROJ LICERA OCAJAN MI JE DOWNLOAD

2.KONEKCIJA MI JE 1 MEGABAJT DOWNLOAD I UPLOAD JE 128KB

3.PROBAO SAM DA OGRANICIM UPLOAD NA 10 KB I DOBIO SAM MALO POBOLJSANJE

4.KOD U TORENTA PROBAO SAM DA OTVORIM PORT FORVADING ALI NISTA JER KAD TREBA DA IDEM DA GA NAMESTIM NEMA PODESAVANJA ZA MODEM SAGEM F@AST 1201

5.DA LI IMA NEKI DRUGI PROGRAM KOJI JE BOLJU OD U TORENTA ILI TREBA NESTO DA PODESIM U UTORENTU.

6.PROSEK SKIDANJA MI JE OD 10-15KB KAKTASTROFA

MOLIM ZA NEKU POMOC AKO POSTOJI

UNAPRED HVALA.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Re: PTT ADSL-MODEM SAGEM F@st 1201 20.11.2007. 09:27 #33466

status: user
broj poruka: 729
:: 1.KAD SKIDAM PREKO U TORENTA DOWNLOAD MI JE TOLIKO MALI DA JE STRASNO CAK I KAD IMA DOSTA SIDERA I MALI BROJ LICERA OCAJAN MI JE DOWNLOA
:: 5.DA LI IMA NEKI DRUGI PROGRAM KOJI JE BOLJU OD U TORENTA ILI TREBA NESTO DA PODESIM U UTORENTU
::
:: 6.PROSEK SKIDANJA MI JE OD 10-15KB KAKTASTROF
::

Evo ti primer bednika iz Valjeva koji se muči sa @*#%!/\ SjeBB-om na 256 Kb/s:
- Sa vezom od 256 KB/s prosečni download treba da bude 32 Kb/s (256 : 8 = 32, što znači da kod tebe treba da bude 1024 : 8 = 128 Kb/s). Kad skidam nešto uobičajeno sa neta, putem http protokola, brzina downloada mi stiže do 30-ak Kb/s. Ali što se tiče torrent fajlova, tu je stvar malo drugačija. To je peer2peer protokol (malo teže za prevod) i zavisi od toga ko i gde šeruje fajlove, kao i da li ti IP guši protok (kao što to radi izvesna firma koju neću da pomninjem...).
Recimo, skidao sam neku igru od 3 i nešto giga, preko 500 seedera i preko 4.000 leechera i prosek downloada mi je bio oko 2 Kb/s (hura!!! Uglavnom je još gori), tako da sam je posle 3-4 nedelje konačno probao juče. A onda nađem novi album Duran Duran i preko tog istog Utorrenta download ne spada ispod 25 Kb/s. Prekrstim se tri-četiri puta, protrljam oči i uštinem se da ne sanjam. Pogledam na spisak, kad tamo 24 Kb/s dolazi od nekoga sa početnim IP brojem 89 (što je početni IP broj @*#%!/\ firme). Dakle, sve zavisi od mnogo toga, tako da ne treba da te čudi što ti daownload sa torrenta ide sporo, mada bih ja bio presrećan kad bih imao brzinu na koju se ti žališ...ili bar mogućnost da biram provajdera. Ja imam izbor: užasno skup i loš protok kablovski ili svuda u normalnom svetu odbačeni dial-up. Što bi voleo da se `mučim` kao vi u Beogradu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
banep RE 20.11.2007. 10:48 #33474

status: user
broj poruka: 537
Skoro sam dobio ADSL prikljucak 512/64 telekom provider. Isti problem kao kod tebe. Moj modem je cuveni havajac(dakle nije sagem) i ja koristim utorrent. Elem probao sam da skidam neku igru i download se kretao od 5-6 do 24-25 kb/s. Ja se smorim i skinem istu preko rapidshare-a. Nekako se desavalo isto sa svim trrentima koje sam hteo da skinem tada (serije itd). Svi su bili puni seedova ali opet isto download ne prelazi 30kb/s. I onda uzmem juce da probam neki NOD32 da skinem i download bude prosecan 56kb/s. Probao sam da podesavam razne stvari u utorrentu i nista. Par kolega koji su stari dowloaderi su mi rekli da torrenti slabije rade sa adsl-om (ne znam da li je istina) i da se fokusiram na rapidshare,megaupload i filefactory.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb ovako 20.11.2007. 11:39 #33479

status: user
broj poruka: 244
Sagem 1201 je ruter .-)

Ovaj ruter je slican pojedinim modelima drugih proizvodjaca, koriste isti software i verovatno isti hardware. Npr. TP-Link 8810 ima skroz isti software kao i taj Sagem samo je meni u drugoj boji, sve je isto, sve opcije, sva podesavanja, sve je na istom mestu. Evo ti link za utorrent na tom 8810 pa odradi sve kako tamo pise.

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/TP-Link/TD-8810/Utorrent.htm

E sad, sve je to lepo i krasno ali P2P na ADSL-u sa odnosom down:up od 8:1 ce jako lose ici, a i inace su torrenti totalno nepredvidljivi i brzina zavisi od zillion stvari. Mozes da imas jednog seeder-a i da ti ide max brzina a mozes da budes zakacen za 100 seeder-a pa da stoji. Torrenti su bzvz, direktan download je jedina prava stvar.

Ne treba ti bolji program od utorrent-a i drzi upload ogranicen na 10KB/s.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
100noga NAT, NAT, NAT... 20.11.2007. 11:41 #33480

status: user
broj poruka: 188
Elem (Bonda, Bonda): START, All programs, SAGEM F@st 1201, Configuration (pod uslovom da si instalirao program sa pratešćeg CD-a)
Otvara se IE (ili šta god koristiš) i traži lozinku (fabrički: admin(username), admin (password))
Pošto si se ulogovao, ideš na stavku NAT, Port Forwarding, dugme Add, obeležiš Custom Server i upišeš uTorrent, a zatim u Server IP Address: 192.168.1.2
U tabelu upisuješ adrese portova: External Port Start: 12920, External Port End: 12920, Protocol: TCP, Internal Port Start: 12920, Internal Port End: 12920, dugme Save/Apply. Time je završeno prosleđivanje portova u ruteru.
Sada na red dolazi uTorrent: Options, Preferences, Connection: Port used for incoming cinnections: upišeš 12920, odštikliraš Randomize port each time u torrent starts, dugme OK i voziš.
P.S.
Moraš otvoriti i portove u Firewall-u, a to podešavanje zavisi od toga koji ti koristiš.
Brzina torenta zavisi i od toga koja je maksimalna brzina kojom ono tebi mogu slati podatke.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Re: PTT ADSL-MODEM SAGEM F@st 1201 20.11.2007. 11:46 #33481

status: user
broj poruka: 244

:: Evo ti primer bednika iz Valjeva koji se muči sa @*#%!/\ SjeBB-om na 256 Kb/s
:: - Sa vezom od 256 KB/s prosečni download treba da bude 32 Kb/s (256 : 8 = 32, što znači da kod tebe treba da bude 1024 : 8 = 128 Kb/s). Kad skidam nešto uobičajeno sa neta, putem http protokola, brzina downloada mi stiže do 30-ak Kb/s.

Nije ovo bas ovako. Jeste 1024/8=128 i jeste 256/8=32 ali to je ukupan bandwith koji sluzi i za korisne (korisnicke) i za kontrolne (beskorisne) podatke. Kod ADSL-a se koristi PPPoE koji uzima nekih 15% na te korisniku beskorisne podatke tako da od 1024 korisniku ostane nekih 880 sto ce reci max mu je 110KB/s a ne 128. Na kablu je malo drugacije jer kabl ne koristi PPPoE nego protokol sa mnogo manjim overhead-om i na kablu ti sa 256 mozes da teras i 31KB/s ( ne mozes bas svih 32, ima i ovde overhead-a ) dok bi na ADSL-u isao do 27 max.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
korica DJOLE ODGOVOR 21.11.2007. 09:48 #33593

status: user
broj poruka: 152
Sagem 1201 je ruter .-)

Ovaj ruter je slican pojedinim modelima drugih proizvodjaca, koriste isti software i verovatno isti hardware. Npr. TP-Link 8810 ima skroz isti software kao i taj Sagem samo je meni u drugoj boji, sve je isto, sve opcije, sva podesavanja, sve je na istom mestu. Evo ti link za utorrent na tom 8810 pa odradi sve kako tamo pise.

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/TP-Link/TD-8810/Utorrent.htm

E sad, sve je to lepo i krasno ali P2P na ADSL-u sa odnosom down:up od 8:1 ce jako lose ici, a i inace su torrenti totalno nepredvidljivi i brzina zavisi od zillion stvari. Mozes da imas jednog seeder-a i da ti ide max brzina a mozes da budes zakacen za 100 seeder-a pa da stoji. Torrenti su bzvz, direktan download je jedina prava stvar.

Ne treba ti bolji program od utorrent-a i drzi upload ogranicen na 10KB/s.






PROBAO SAM DA PODESIM ONAKO KAKO SI REKAO SVE URADIM KAKO TREBA I NA KRAJU KAD OCU DA TESTIRAM PORT U UTORENTU KAZE DA NIJE OTVOREN
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: DJOLE ODGOVOR 22.11.2007. 01:24 #33685

status: user
broj poruka: 244
::
::
:: PROBAO SAM DA PODESIM ONAKO KAKO SI REKAO SVE URADIM KAKO TREBA I NA KRAJU KAD OCU DA TESTIRAM PORT U UTORENTU KAZE DA NIJE OTVORE

Ako si podesio kako je u uputstvu onda je to ok sto se rutera tice ali te onda zeza nesto od zastitnog softvera na kompjuteru. Ne znam sta imas, npr. Peerguardian moze da zeza , Firewall isto. Meni npr. kad je ukljucen Firewall testiranje kaze da je port zatvoren a kad je iskljucen da je port otvoren, sto je i logicno jerbo je u firewall-u zatvoren port. Kad u Firewall-u otvorim port onda je sve ok sto se testiranja tice. Znaci ruter je podesen ok ali ti nesto na kompu moze praviti problem.
E sad, kad pokrenem mulu, port je pusten na ruteru, a na firewall-u nije pa opet test prodje.
Inace pitanje je koliko je sve to u stvari bitno jer evo meni sad upravo sa otvorenim portom na ruteru i sa zatvorenim u firewall-u, test porta ne prolazi a download ide 60-80% max brzine. Samo ti podesi ruter pa ako brzina ide ok ne diraj nista a ako ne ide ok onda procackaj sve sto koristis od zastitnog softvera i tu otvori port.

Mada, opet ponavljam i to je stvarno fakat torrenti nisu za adsl koji je 8:1 a i nisu ni inace nesto jer brzina zavisi od mnostva faktora i najcesce je losa, samo direktan download je ono pravo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs