Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Dilema oko ploce
STRANA 1 OD 1
Juta90 Dilema oko ploce 29.06.2018. 22:19 T65999

status: user
broj poruka: 232
Pozdrav drugari,

Dakle imam dilemu oko ploce za ryzen 2700x.
1. Asus Strix x470-F gaming
2. Gigabyte Aorus x470 Gaming

Znam da ce vecina reci da je asus bolji ali razlika u ceni je dosta velika, gigabyte je negde oko 18k dok je asus 26k+. Da li je ta razlika isplatljiva i zasto?

Uzeo sam danas ssd samsung 860 evo, cekam procesor, napajanje i memoriju da stignu u ponedeljak. Grafika ce biti 580 8gb, memorija gskill 3400mhz.

Dakle za plocu se dvoumim i potrebna mi je pomoc, isporuka je svakako za 10ak dana.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ta je razlika isplativa, a evo zasto: 29.06.2018. 22:43 #647298

status: user
broj poruka: 10985
Gigashite je odavno prestao da bude pojam dobrog proizvodjaca (svega i svacega, a narocito mat. ploca) i postao smarac zesci. Svaka ploca dolazi u 199546 revizija, supervizija i hipertenzija. BIOSI su katastrofa. Tehnicka podrska....nix, nema je.
Tvoji zivci, tvoje vreme, tvoj komp...zasluzuju bolje. Bolje je (najcesce) i skuplje. Platis i uzivas, ne platis i jedes se ziv... Sta je tvoj izbor?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Juta90 re 29.06.2018. 23:20 #647301

status: user
broj poruka: 232
Realno moja prva opcija je bila asus strix x470 jer generalno ploca izgleda bogatije u odnosu na gigabyte. Komp sastavljam da traje, pravio sam neki sto i ugradicu komponente u njemu. Sad se nesto slabije bavim gamingom, ali u slobodno vreme posle posla volim da se bacim u akciju. :D To je to, onda narucujem strixa pa kad stigne.
Hvala na odgovoru i savetu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 29.06.2018. 23:46 #647302

status: user
broj poruka: 3974
Koliko kosta ROG CROSSHAIR VII HERO? Uzmi bolje nju nego Strix. :D

PC Igre https://goo.gl/nReEin

HB https://goo.gl/v7sVst

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 30.06.2018. 01:26 #647307

status: user
broj poruka: 4225
33.690 din
https://www.emmi.rs/matične-ploče-(mb)-mb-am4-asrock-x470-taichi-ultimate-pcie-ddr4-sata3-glan-71-usb-31.11.html?productId=74901
Imaš je na KP za 23.000 din.
Najbolja solucija od svih navedenih.
https://www.youtube.com/watch?v=HjFELw3a0B8
Oko 50 konfiguracija sam sastavio ukupno sa AM4 soketom i ova se pokazala najboljom.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Dilema oko ploce 30.06.2018. 10:43 #647311

status: user
broj poruka: 1327
Iz ličnog iskustva, Asus Prime x470 Pro. Sve super, memorija radi na 3600.


:: Pozdrav drugari,
::
:: Dakle imam dilemu oko ploce za ryzen 2700x
:: 1. Asus Strix x470-F gamin
:: 2. Gigabyte Aorus x470 Gamin
::
:: Znam da ce vecina reci da je asus bolji ali razlika u ceni je dosta velika, gigabyte je negde oko 18k dok je asus 26k+. Da li je ta razlika isplatljiva i zasto
::
:: Uzeo sam danas ssd samsung 860 evo, cekam procesor, napajanje i memoriju da stignu u ponedeljak. Grafika ce biti 580 8gb, memorija gskill 3400mhz
::
:: Dakle za plocu se dvoumim i potrebna mi je pomoc, isporuka je svakako za 10ak dana
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Juta90 RE 24.07.2018. 20:56 #648025

status: user
broj poruka: 232
Komponente stigle, ryzen 2700x, asus prime x470-pro, samsung evo 860 250gb, raidmax 800w gold modular i XFX 580 8gb. Ostala mi je samo memorija, narucena kingston predator 4x4 cl15 3000mhz. Pitanje glasi, da li da ostajem pri ovoj memoriji ili da menjam na geil evo ili eventualno idem na 3200mhz gskill ili nesto slicno. Ova je narucena iz razloga sto za druge memorije moram da cekam 2-3 nedelje dok stigne od dobavljaca. Nadam se da nisam pogresio sto se ploce tice, ako moze pomoc i savet oko memorije, pa javljam utiske kad sklopim sve to. :D :D




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 24.07.2018. 22:16 #648029

status: user
broj poruka: 3974
Zapitaj sebe da li ce ti znaciti tih 200mhz, pa na osnovu toga odluci sta ces.

Super kupovina inace.


PC Igre https://goo.gl/nReEin

HB https://goo.gl/v7sVst

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 25.07.2018. 09:43 #648033

status: user
broj poruka: 2800
Zar nije racionalnije ici na module sa 8 gb.
2x8gb
Ludacima što štancaju softver koji ne prave kako to treba brzo ce biti potrebno više od 16 gb.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: RE 26.07.2018. 10:52 #648054

status: user
broj poruka: 1327
Tog Predator-a slobodno zadrži, meni je radio i na CL12 i u performansama šio 3200MHz na CL15.
IMC na tom Ryzen-u je 2933MHz tako da se preko 3200MHz sve manje dobija. Obično kada su svi memorijski kanali zauzeti (kao recimo 4x4GB) preko 3000-3200MHz je teško namestiti


:: Komponente stigle, ryzen 2700x, asus prime x470-pro, samsung evo 860 250gb, raidmax 800w gold modular i XFX 580 8gb. Ostala mi je samo memorija, narucena kingston predator 4x4 cl15 3000mhz. Pitanje glasi, da li da ostajem pri ovoj memoriji ili da menjam na geil evo ili eventualno idem na 3200mhz gskill ili nesto slicno. Ova je narucena iz razloga sto za druge memorije moram da cekam 2-3 nedelje dok stigne od dobavljaca. Nadam se da nisam pogresio sto se ploce tice, ako moze pomoc i savet oko memorije, pa javljam utiske kad sklopim sve to. :D :
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ta je razlika isplativa, a evo zasto: 26.07.2018. 11:15 #648055

status: user
broj poruka: 18940
Nisam ni sam ranije voleo Gigabyte i to je bilo s razlogom, sada je to druga pesma, ali ajde ne preteruj, kakvu to superiornu podrsku ima ASUS? Znam primer Gigabyte ploce, na kojoj je drugar slucajno pokrivio pinove, zahvaljujuci politici Gigabyte, ploca mu je zamenjena za novu, znas kad ce to ASUS da uradi?
Gigabyte je oduvek imao vise revizija ploce, mislis da ih ASUS nema? Ili bilo koji drugi brend.
Bios je bolji kod ASUS-a, to im skidam kapu, imaju najbolji bios, ali Gigabyte ploce nemaju los bios, to nije tacno.
Gigabyte je opstao svih ovih godina s razlogom, sada su izuzetno mocna firma, a imaju pristojne cene, nisu bezobrazni, sto je za respect.

Bez problema bih uzeo Gigabyte bez razmisljanja, pogotovo za ovakvu razliku u ceni. Sta vise, licno cu za sebe uzeti ASRock fatal1ty x370, jer mi je ispala takva kombinacija (inace, da licno nisam video ovu plocu, nikad je ne bih razmatrao). Ljudi se lepe za ASUS, a nisu ni svesni koliko se pokvario taj brend, bar sto se tice kvaliteta ploca.

:: Gigashite je odavno prestao da bude pojam dobrog proizvodjaca (svega i svacega, a narocito mat. ploca) i postao smarac zesci. Svaka ploca dolazi u 199546 revizija, supervizija i hipertenzija. BIOSI su katastrofa. Tehnicka podrska....nix, nema je
:: Tvoji zivci, tvoje vreme, tvoj komp...zasluzuju bolje. Bolje je (najcesce) i skuplje. Platis i uzivas, ne platis i jedes se ziv... Sta je tvoj izbor
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 26.07.2018. 23:16 #648073

status: user
broj poruka: 4225
Asrock Taichi AMD ili Intel X370 ili Z370 jede bilo koju ASUS ploču. Bukvalno. Ali kad našim ljudima spomeneš ASUS, pjena na usta. Zato papreno naplati i šišaj idiote. Nisam to radio do prije 3 mjeseca, ali sam popizdio. Imam još 11 ploča u garanciji, a uzete su u poznatoj radnji kod nas. Gigabyte kaže da su uzete kao roba bez garancije, pa se sada sa našim prevarantima smaram za povrat ploča. 6 ploča je bilo DOA, dok 5 je crklo u roku od mjesec dana. Vidjećemo kako će to izaći sa domaćim preprodavcima polovnog hardvera iz Holandije i Belgije pod državnom kapom, koji ne plaćaju porez od kako znam za firmu, ali zato finansiraju vladajuću stranku.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Asus je Asus 27.07.2018. 10:06 #648078

status: user
broj poruka: 7695
U principu nijedna ploca nece trajati dugo ,ako se
na njoj klokuje CPU ,znaju to odlicno firme pa zato i
ne daju garanciju za OC ,pa cak ni Intel ne daje
garancije za OC za njihove K modele..Mislim da se i MSI popravio
u zadnje vreme.
Po meni trenutno najbolje resenje za max od CPU i ploce je AMD
sa xfr. tvz .auto OC.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Asus je Asus 27.07.2018. 10:51 #648080

status: user
broj poruka: 18940
Kako to mislis, OC ploca da ne daje garanciju ako se klokuje? Pogledaj recimo 370, 370 ploce, to su OC ploce sve do jedne, normalno da ce proizvodjac dati garanciju na njih ako se koriste za OC, jer to im je fabricka opcija. Uz to, ploce i procesori odavno imaju zastite od pregrevanja, crkavanja, vrlo tesko se mogu namerno unistiti, ne znam ni da li je to moguce.
Mozda nasi preprodavci ne daju garanciju na to, oni se uvek ogradjuju, a rado zaradjuju.


:: U principu nijedna ploca nece trajati dugo ,ako s
:: na njoj klokuje CPU ,znaju to odlicno firme pa zato i
:: ne daju garanciju za OC ,pa cak ni Intel ne daj
:: garancije za OC za njihove K modele..Mislim da se i MSI popravi
:: u zadnje vreme
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Asus je Asus 27.07.2018. 11:03 #648082

status: user
broj poruka: 7695
Sve ima zastite ,ali obicno problemi pocnu po
isteku garancije ,mislim na ploce ako podizes
napone itd.iskreno nisam sreo da je neki CPU
riknuo zbog toga racunajuci AMD i Intel ,mozda
jedan memorijski kanal i to je sve ,dok je kod
ploca to cesce .Meni licno je riknuo bios chip
na Asusu bas zbog tih zezanja.



:: Kako to mislis, OC ploca da ne daje garanciju ako se klokuje? Pogledaj recimo 370, 370 ploce, to su OC ploce sve do jedne, normalno da ce proizvodjac dati garanciju na njih ako se koriste za OC, jer to im je fabricka opcija. Uz to, ploce i procesori odavno imaju zastite od pregrevanja, crkavanja, vrlo tesko se mogu namerno unistiti, ne znam ni da li je to moguce.
:: Mozda nasi preprodavci ne daju garanciju na to, oni se uvek ogradjuju, a rado zaradjuju
::
::
:: :: U principu nijedna ploca nece trajati dugo ,ako s
:: :: na njoj klokuje CPU ,znaju to odlicno firme pa zato i
:: :: ne daju garanciju za OC ,pa cak ni Intel ne daj
:: :: garancije za OC za njihove K modele..Mislim da se i MSI popravi
:: :: u zadnje vreme
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 28.07.2018. 01:08 #648106

status: user
broj poruka: 4225
Ajde ovako. Kada daš 1500 eura za mašinu da li treba da te brine garancija ? Treba. Ali ako tu istu mašinu uzmeš za 800 eura u besprekornom stanju, da li te brine garancija ? Ne, jer ne moraš da se smaraš sa neiživljenim prepotentnim pilićarima, koji varaju narod sa polovnom robom u Altiju.
I dobiti od njih novac, je moguće za ozbiljnije stvari samo ako ih smaraš. To im više smeta od inspekcije, pa se i potrude da stvari do 5 000 din realizuju do 5 dana, do 40 000 din do 30 dana, a robu koju platiš preko 150 000 din, smaraćeš se i do 6 mjeseci. Moja iskustva sa njima u zadnjih 5 godina su mješovita, zavisno od tipa robe i prekinuo sam saradnju sa tom firmom, koja traje od njenog samog početka.
Primjer sudomašina neispravna po dolasku. Čekao 34 dana da se sve realizuje sa povratom novca.
Matična ploča Asus z370 DOA. 22 dana čekao reklamaciju i povrat novca.
Matična ploča Gigashit Z 370 Aorus DOA. 14 dana do zamjene, jer nisam imao snage da tražim pare nazad.
I tako dalje. Dužni su mi do sada 1 912 000 din za različitu robu koju sam kupovao kod njih, jer nisam mogao nabaviti u inostranstvu u kraćem vremenskom periodu.
Imam i 6 ploča koje nisu reklamirali 2017 godine. Sve i jedna Gigashit, jer ih uzimaju polovne, a ne nove.
I tako dalje. Na reklamacijama samo Bojana u Čačku riješava probleme, ostale ne mogu da se spoje šta su pričale prije 30 minuta i sa kim.
Sve otišlo u 3 pm.
A što se tiče OC-a, ko ti može tvrditi da li si OC ploču ili nisi i da li priznaju garanciju ? Priznaju brate, kad i napišeš koji je problem.
Sa svim firmama imam u inostranstvu odličnu saradnju, osim sa Gigashit-om, koji sam se nije ogradio od prevaranata u zadnjih 5 godina. Auss je bio korektan sa reklamacijama, kao i Asrock i MSI. Svi ostali nisu bili ni pozitivni ni negativni, nego prosjek. Ima problema, ali se riješe do 20 dana, pa makar nešto koštalo i 1 500 000 din, što je kod nas u naučnoj fantastici, osim, ako nisi u društvu SNS bagre.
E sad slobodno me blokiraj Željko, jer mi je pun kurac sranja i zajebancije sa doktorima nauka, koji nisu završili ni osnovnu školu.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jovannsd Re: Dilema oko ploce 28.07.2018. 01:14 #648108

status: user
broj poruka: 146
Asus Strix x470-F gaming


:: Pozdrav drugari,
::
:: Dakle imam dilemu oko ploce za ryzen 2700x
:: 1. Asus Strix x470-F gamin
:: 2. Gigabyte Aorus x470 Gamin
::
:: Znam da ce vecina reci da je asus bolji ali razlika u ceni je dosta velika, gigabyte je negde oko 18k dok je asus 26k+. Da li je ta razlika isplatljiva i zasto
::
:: Uzeo sam danas ssd samsung 860 evo, cekam procesor, napajanje i memoriju da stignu u ponedeljak. Grafika ce biti 580 8gb, memorija gskill 3400mhz
::
:: Dakle za plocu se dvoumim i potrebna mi je pomoc, isporuka je svakako za 10ak dana
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Juta90 re 02.08.2018. 00:02 #648232

status: user
broj poruka: 232
https://www.emmi.rs/ku%C4%87i%C5%A1ta-kuciste-alexander-weiss-c902-crno.11.html?productId=69519 Da li neko zna da mi objasni gde na ovom kucistu ide SSD i da li treba neki bracket da se dokupi?

Poz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: re 02.08.2018. 12:59 #648237

status: user
broj poruka: 4228
Ne znam za konkretno to kućište, ali mislim da je novi trend da se izbaci tradicionalni način šrafljenja skladišta podataka. Optika se preselila van kućišta, a diskovi postaju manji i lakši, bez pokretnih delova. Pretpostavljam da se i kod ovog kućišta ssd šrafi u nivou matične ploče, sa iste ili čak sa zadnje strane unutrašnjeg panela na koji se šrafi matična ploča.

Po slikama ovog kućišta rekao bih negde između prednjih ventilatora i matične ploče.

Pozdrav!

Vlada

:: https://www.emmi.rs/ku%C4%87i%C5%A1ta-kuciste-alexander-weiss-c902-crno.11.html?productId=69519 Da li neko zna da mi objasni gde na ovom kucistu ide SSD i da li treba neki bracket da se dokupi
::
:: Po
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Juta90 re 05.08.2018. 14:07 #648309

status: user
broj poruka: 232
Evo da se pohvalim, sve je stiglo, nadjoh malo vremena da sklopim sve, vodeno hladjenje stize 16og. Za sada ovako.

Ryzen 7 2700x
Asus Prime x470-pro
Geil EvoX 2x8gb
Samsung Evo 860 250gb
XFX 580 8gb
Raidmax Cobra 800w Gold

Stavicu neku sliku i kad ga bacim u radu.

https://imgur.com/a/9vRlEOJ

Pozdrav.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: re 06.08.2018. 08:27 #648334

status: user
broj poruka: 1327
Slobodno sklopi sa fabričkim kulerom, biće dobar do 4.1GHz OC ili punom parom na automatski Performance Boost. (ide sigurno do 4.2GHz).


:: Evo da se pohvalim, sve je stiglo, nadjoh malo vremena da sklopim sve, vodeno hladjenje stize 16og. Za sada ovako
::
:: Ryzen 7 2700
:: Asus Prime x470-pr
:: Geil EvoX 2x8gb
:: Samsung Evo 860 250g
:: XFX 580 8g
:: Raidmax Cobra 800w Gol
::
:: Stavicu neku sliku i kad ga bacim u radu
::
:: https://imgur.com/a/9vRlEO
::
:: Pozdrav
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Juta90 re 08.08.2018. 09:28 #648431

status: user
broj poruka: 232
Drugari, kako je moguce da procesor na defaultu radi na 1.4v+? Sve je na auto, samo sam memoriju stavio na 3000 i povecao na 1.25 jer na 1.2 je izbacivalo bsod.
https://imgur.com/a/mt9vnjK

Drugo pitanje, da li ove timinge treba da menjam? https://imgur.com/a/Q3npGJO

Poz




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 08.08.2018. 11:49 #648441

status: user
broj poruka: 4225
https://www.guru3d.com/articles-pages/amd-ryzen-7-2700x-review,29.html
i pročitaj od početka da bi vidio šta te zanima.
Mrzi me da pišem više sve isto.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: re 09.08.2018. 10:00 #648482

status: user
broj poruka: 1327
Uključio DOCP (XMP) ? Lepo ti rekoh da zadržiš Kungston-a, sada bi radio na 2933MHz Cl12 i bio mnogo brži.


:: Drugari, kako je moguce da procesor na defaultu radi na 1.4v+? Sve je na auto, samo sam memoriju stavio na 3000 i povecao na 1.25 jer na 1.2 je izbacivalo bsod
:: https://imgur.com/a/mt9vnj
::
:: Drugo pitanje, da li ove timinge treba da menjam? https://imgur.com/a/Q3npGJ
::
:: Po
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs