Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Posle u-p-d-a-t-e-a trazi aktivaciju - win10...
STRANA 1 OD 1
strela75 Posle u-p-d-a-t-e-a trazi aktivaciju - win10... 01.07.2018. 17:53 T66005

status: user
broj poruka: 1588
Kupih polovan laptop sa win10 na njemu. Ima nalepnicu win7 (i sa serijskim brojem ispod i sa logo-om na strani tastature), pa pretpostavljam da je sistem bio legalan, te da je prethodni vlasnik presao na win10. Nisam iskljucivao update i on odradi neki update, posle cega mi ispisa sa desne strane
`Activate Windows`
`Go to Settings to activate Windows`

Kako da se iscupam, da ne reinstaliram sistem. Pretpostavljam da serijski broj sedmice ne vazi.

Unapred hvala.

Pozdrav.

PS. Ako je bitno Toshiba Satellite C660D
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy MS Toolkit 01.07.2018. 18:03 #647365

status: user
broj poruka: 243
skines i aktiviras

Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 16GB/NZXT Kraken X52/KFA2 GTX1070EXOC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Green 2TB/2xGericom GM2600/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Nije apdejtovan sa legalne 7ce 01.07.2018. 18:05 #647366

status: user
broj poruka: 9381
Ako hoces legalno, moras da vratis na tu sedmicu, sa tim serijskim brojem, aktiviras (ne moras da se cimas oko drajvera niti bilo cega vise osim instalacije i aktivacije) i potom odatle update na Win X.
Ako hoces da zadrzis taj sistem, onda Microsoft toolkit.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Re: MS Toolkit 01.07.2018. 18:22 #647368

status: user
broj poruka: 1588
@Compy
Gde naci proverenu verziju toolkit-a da se ne obogaljim virusima. Par sajtova nadjoh, ali ih antivirus odmah prepozna kao virus...

Unapred hvala.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: skines i aktivira
::
:: Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 16GB/NZXT Kraken X52/KFA2 GTX1070EXOC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Green 2TB/2xGericom GM2600/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculp
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Re: Nije apdejtovan sa legalne 7ce 01.07.2018. 18:23 #647369

status: user
broj poruka: 1588
@VMARC

Kao sto napomenuh - kako da se iscupam, da ne reinstaliram...

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: Ako hoces legalno, moras da vratis na tu sedmicu, sa tim serijskim brojem, aktiviras (ne moras da se cimas oko drajvera niti bilo cega vise osim instalacije i aktivacije) i potom odatle update na Win X.
:: Ako hoces da zadrzis taj sistem, onda Microsoft toolkit
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS High Sierr
::
:: i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Nije apdejtovan sa legalne 7ce 01.07.2018. 18:39 #647371

status: user
broj poruka: 9381
Objasnio sam ti proceduru za legalizaciju tog sistema u potpunosti, da znas na cemu si.
Pored toga objasnio sam ti i kako da se iscupas bez reinstalacije.
Svaki MS toolkit ce ti svaki AV detektovati kao potencijalno opasan sofver.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: @VMAR
::
:: Kao sto napomenuh - kako da se iscupam, da ne reinstaliram..
::
:: Pozdrav
::
:: Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spiritualit
::
:: :: Ako hoces legalno, moras da vratis na tu sedmicu, sa tim serijskim brojem, aktiviras (ne moras da se cimas oko drajvera niti bilo cega vise osim instalacije i aktivacije) i potom odatle update na Win X.
:: :: Ako hoces da zadrzis taj sistem, onda Microsoft toolkit
:: ::
:: :: MBP Retina 13` Late 201
:: :: macOS High Sierr
:: ::
:: :: i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 01.07.2018. 18:42 #647372

status: user
broj poruka: 3346
Mislim da mozes da aktiviras W10 sa kljucem od W7.

Ako ti to ne uspe, zovi nasu MS podrsku, desilo se to i to i sta da radis da postane aktivan.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Ja sam uvek skidao sa ovog sajta 01.07.2018. 19:47 #647375

status: user
broj poruka: 243
http://www.microsofttoolkitofficial.info/

Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 16GB/NZXT Kraken X52/KFA2 GTX1070EXOC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Green 2TB/2xGericom GM2600/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Resih ni sam ne znam kako... 01.07.2018. 19:52 #647376

status: user
broj poruka: 1588
U trazenju toolkita, kojeg AV nece pre pokretanja prepoznati kao Malware/Trojan..., (a sa idejom da sprecim ubuduce apdejtovanje...) nadjoh programe `DestroyWindows10-Spying` i `Win10Privacy` (po preporuci operatora ovde na sajtu PC berze), i nakon pokretanja jednog pa drugog, te restarta - nema vise obavestenja da win mora da se aktivira.

Hvala operator. Hvala i ostalima na savetima, cim nadjem provereni toolkit, snimicu ga za svaki (sledeci) slucaj.

Pozdrav.

PS. Kad poslah poruku videh sajt, pa skidam, hvala Compy.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Operator je veoma koristan clan 01.07.2018. 21:36 #647379

status: user
broj poruka: 9381
Kada vas ne prži :)

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Resih ni sam ne znam kako... 01.07.2018. 21:40 #647380

status: user
broj poruka: 18940
Pazi na taj tool, moze da bude fatality za sistem, jer radi permanentni `disable` dosta servisa koji su potrebni da bi sam sistem funkcionisao, neke stvari jednostavno ne mozes da iskljucis.


:: U trazenju toolkita, kojeg AV nece pre pokretanja prepoznati kao Malware/Trojan..., (a sa idejom da sprecim ubuduce apdejtovanje...) nadjoh programe `DestroyWindows10-Spying` i `Win10Privacy` (po preporuci operatora ovde na sajtu PC berze), i nakon pokretanja jednog pa drugog, te restarta - nema vise obavestenja da win mora da se aktivira
::
:: Hvala operator. Hvala i ostalima na savetima, cim nadjem provereni toolkit, snimicu ga za svaki (sledeci) slucaj
::
:: Pozdrav
::
:: PS. Kad poslah poruku videh sajt, pa skidam, hvala Compy
::
::
:: Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spiritualit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 01.07.2018. 22:49 #647381

status: user
broj poruka: 4225
@VMARC

Ooo, hvala kolega.
Nisam se nadao da budem spomenut u ovom kontekstu.
DestroyWindows10-Spying je odličan. Ne možeš da koristiš servise od M$-a za praćenje i nadogradnju putem njihovih servisa tipa visual c++ bilo koja varijanta ili servisi za XBOX, ali svi ostali servisi su dostupni.
Win10 Privacy je već ozbiljniji u opcijama i stvarno, ako se koriste opcije koje su crvene bolje, može da dođe do različitih scenarija, pa i da OS ne bude butabilan.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Toolkit NIJE virus.. 02.07.2018. 10:04 #647392

status: user
broj poruka: 200
... više je `riskware` i većina antivirusa će ga kao takvog prepoznati, evo vidi ovde:

http://tinyurl.com/yd4jhojj
...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 02.07.2018. 19:59 #647408

status: user
broj poruka: 4225
Skače i Qihoo-360, mada ovdje tvrde da ne skače.
Možda sam stavio previše sigurnosnih postavki i svoj snimljen profil, pa obraća pažnu na sve tipove fajlova, bez obzira da li su ranije skenirani.
U principu skidaj sa provjerenih mjesta softver da te glava ne boli, bez potrebe.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: Re: Resih ni sam ne znam kako... 02.07.2018. 20:23 #647409

status: user
broj poruka: 2155

Ja se gadno opeko na ovo, ceo win sam srusio a tek sam skapirao kad su porogrami poceli da mi traze odredjene servise koji nisu aktivni, i na kraju kao i uvek brze resis problem sa reinstalacijom nego sa kompanjem po win-u da proradi.

:: Pazi na taj tool, moze da bude fatality za sistem, jer radi permanentni `disable` dosta servisa koji su potrebni da bi sam sistem funkcionisao, neke stvari jednostavno ne mozes da iskljucis.
::
::
:: :: U trazenju toolkita, kojeg AV nece pre pokretanja prepoznati kao Malware/Trojan..., (a sa idejom da sprecim ubuduce apdejtovanje...) nadjoh programe `DestroyWindows10-Spying` i `Win10Privacy` (po preporuci operatora ovde na sajtu PC berze), i nakon pokretanja jednog pa drugog, te restarta - nema vise obavestenja da win mora da se aktivira
:: ::
:: :: Hvala operator. Hvala i ostalima na savetima, cim nadjem provereni toolkit, snimicu ga za svaki (sledeci) slucaj
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: :: PS. Kad poslah poruku videh sajt, pa skidam, hvala Compy
:: ::
:: ::
:: :: Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spiritualit
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs