Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
mhm :(
STRANA 1 OD 1
saa mhm :( 20.11.2007. 18:30 T6601

status: user
broj poruka: 124

znaci sve komponente su mi nove ....kad stisnem power sw c kuler na procesoru i na grafickoj pocne da se okrece i stane..toliko o paljenju kompa
sta bi moglo da bude?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst re::mhm :( 20.11.2007. 18:55 #33512

status: user
broj poruka: 2909
::znaci sve komponente su mi nove ....kad stisnem power sw c kuler na procesoru i na grafickoj pocne da se okrece i stane..toliko o paljenju kompa
::sta bi moglo da bude
SVE!

Na neozbiljno pitanje isti odgovor...Jel treba da pogadjamo sta imas od komponenti u racunaru ili ces nas udostojiti da nam kazes???Mislim ne bi bilo lose...makar ako hoces da ti neko resi taj problem.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud iz postavljenog 20.11.2007. 19:04 #33514

status: user
broj poruka: 3738
Moze se zakljuciti da napajanje je*e.Al kao sto Dasick rece reci sta imas.Jel se palio uopste od kako si ga kupio.Izmedju ostalog ako je bas nov u servis odma.
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saa rr 20.11.2007. 19:09 #33515

status: user
broj poruka: 124

2140
p5k
2x 1 gb kinston
asus 2600xt
chift 350w


napajanje sam probao na drugom kompu i radi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xxyyzz komponente 20.11.2007. 19:23 #33518

status: user
broj poruka: 41


Komponente nove = servis i ti lepo psr u uvo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mex11 Re: 20.11.2007. 22:34 #33542

status: user
broj poruka: 56
Imao sam takav slucaj sa jednim kompom.Naime jedan ortak je menjao kuler na procesoru i kada je hteo da upali desilo se isto sto i tebi.Ja skinem kuler , a ono procesor izgoreo.Postoji naravno mogucnoost da je tebi neka druga komponenta u pitanju ali bar imas polaznu tacku.Da sam na tvom mestu ja bih izvadio jednu po jednu komponentu i probao svaku na nekom drugom racunaru, tako ces najlakse da ustanovis sta je u pitanju!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud jeste chieftec 20.11.2007. 22:40 #33546

status: user
broj poruka: 3738
ali je 350w malo za tu konfu cak i da radi.Pa ja imam 380W za daleko slabiju konf.S obzirom da struja prodje kroz plocu do CPU-a i do graf. karte i onda sve stane i dalje tipujem na napajanje.Da je bilo koja kompomemta riknula(sem napajanja), u najgorem slucaju bi imao crn ekran a vent bi se vrteli.
U svakom slucaju javi sta si uradio.Jedini put kad se meni gasio komp iz cista mira jeste kada je riknulo napajanje, za sve ostalo(riknula memorija, riknula graf.karta sam imao crn ekran)
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 20.11.2007. 23:11 #33553

status: user
broj poruka: 2900
kad stisnem power sw c kuler na procesoru i na grafickoj pocne da se okrece i stane..toliko o paljenju kompa


Jel ne radi kuler ili komp ?
Jel ti se komp upali i posle nekolko sekundi ugasi ili se upali a kuleri ne okrecu ?
Lose si bre objasnio,ako se gasi onda moze da se desi da je napajanje jer 350W mi zvuci malo za sve to iako je Chieftec...
Probaj da upalis komp bez grafike pa vidi dal ce onda da se ugasi ( ako je to problem a ne kuleri .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ljuki Re: 20.11.2007. 23:49 #33566

status: user
broj poruka: 324
Definitivno CPU riknuo tako se i meni desilo sa Sempronom 2800+ socket A stavio u neispravnu plocu i sprzio cpu. Da je napajanje nebi ni mrdnuo.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: rr 21.11.2007. 01:06 #33576

status: user
broj poruka: 9388



:: napajanje sam probao na drugom kompu i rad

A da li radi na tom kompu...?

Napajanje 99%. Ne lupajte za procesor.

Nemoj nositi to napajanje na drugi komp, vec donesi drugo (citaj jace) napajanje na taj komp.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saa rrr 21.11.2007. 05:13 #33585

status: user
broj poruka: 124
sa 350 w ovaj ne mogu ni da upalim :)

kad stisnem power sw dodje do kontakta koji traje 2 sek ,zarotira se kuler na napajanju ,procesoru i grafickoj i sve stane
btw lampica na plochi svetli ,nema onog pishavnog zvuka kada nesto lose povezem itd
verovatno je do napajanja,probacu pa cu da vam javim

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs