Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Hiren`s BootCD zamena/alternativa - Norton Ghost - PE
STRANA 1 OD 2  
1AGRESSOR Hiren`s BootCD zamena/alternativa - Norton Ghost - PE 14.07.2018. 18:30 T66045

status: user
broj poruka: 819
vec sigurno 10+ godina koristim Hiren

ali sam u jednom trenutku morao da predjem na

`Hiren`s BootCD 15.1 Rebuild By DLC v2.0`

zato sto original nije imao vise norton ghost



e sad sam video da ima `Hiren`s BootCD PE` verzija sa win 10


a imam sledeci problem

uvek sam boot sa cd ali sad kad hocu da napravim boot sa usb `Hiren`s BootCD 15.1 Rebuild By DLC v2.0` nema sanse da mi butuje sa usb kad napravim boot sa Rufus dobijem gresku `not a COM32R image`

pa sad razmisljam da se ne bakcem sa resavanjem tog problema nego da odma predjem na PE verziju ali ona nema norton ghost pa me zanima kako da ubacim norton u PE ili ako postoji bolja alternativa za norton

zapravo da vam kazem i ranije su mi predlagali neke acronis i druge ali stvar je u poverenju i riziku evo sta mislim

norton ghost se pokazao 100% pouzdanim i ne moram da brinem da ce image koji napravi biti neupotrebljiv ili corupted

a drugo imam mali norton tool ghost ext sa kojim mogu sa desktopa da ucitam image i extrat fajlove sa ghost fajla


pa ako znate za neki 100% pouzdan i da moze taj extrat sa desktopa kazite

i jos nesto kad pravim image sa norton on kompresuje nekih 34GB u 16-17GB znaci i to je vazno



EDIT: evo PE ima sledece

Hard Disk Tools – Imaging

Acronis TrueImage 2018 build 11530
AOMEI Backupper v4.1.0
Lazesoft Disk Image & Clone v4.0.0.1
Macrium Reflect PE v7.1.3196
Runtime DriveImage XML v2.6.0


ako je to `imaging` isto sto i ghost








NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Napravi HBC 15.1PE 14.07.2018. 19:53 #647762

status: user
broj poruka: 9383
Kada podignes sa njega Win 10, ubaci stari Acronis CD koji imas i sa njega pokreni Norton Ghost.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 14.07.2018. 19:54 #647763

status: user
broj poruka: 1992
tebi je bas dosadno, ima onaj tool od vmarka hdeklon ili kako se vec zove, nisam ga probao ali svi vele da je dobar

p.s.
nevezano, kad se vec zabavljas, ako nisi probao, meni je promakao do danas
http://tinyurl.com/y9kz8vja

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 14.07.2018. 20:32 #647764

status: user
broj poruka: 819
@VMARC

procitao sam tvoj odgovor 3 puta ali sam vec posle drugog bio siguran da nisi procitao sve sta sam napisao ili nisi razumeo ovo sta je napisano kao da si odgovorio na neku trecu temu nekome drugom


@micika988

nije mi dosadno ovo je problem koji moram da resim

a to nisam ga probao ali cujem da je dobar nije dovoljno dobro

i kakve veze samnom ima PC Hunter 1.54 ?







NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Procitao sam tvoj post i dao ti resenje kako da pokrenes Norton Ghost kada ti zatreba 14.07.2018. 20:43 #647765

status: user
broj poruka: 9383
Sve programe sa bilo kog HBCDa mozes pokrenuti iz vec podignutog Windowsa, bilo on aktuelni sa HDDa ili neki od Live CD izdanja (HBCD, Gandalf Winx ili sl.)

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 14.07.2018. 20:48 #647766

status: user
broj poruka: 1992
alatka na koju naleteh dans, pa rekoh da podelim, mozda nekom zatreba kada bekap zafali

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 14.07.2018. 20:49 #647767

status: user
broj poruka: 819
da znam to da mogu da se pokrenu sa desktopa

ali mi ni jedan od tih programa mi nije zatrebao na desktopu ja hirens koristim u slucaju kvara i da napravim ghost a ghost ako pokrenem sa desktopa ne mogu na napravim image


tako da ......


znaci

ili

da nekako nateram Hirens 15.2 REBUILD by DLC da butuje sa usb pojma nemam kako to da resim

ili

da u Hirens PE nekao ubacim Noton pa od toga napravim bootabilni usb








NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 14.07.2018. 20:57 #647768

status: user
broj poruka: 18940
Ima resenje za sve tvoje probleme, ako hoces da se zezas, mogu da ti dam instrukcije za ono sto ti treba, ili jednostavno mozes da pravis USB sa hirens-om. Evo za pocetak kako se pravi USB da butuje hirens.

Da bi napravio Hirens, njemu treba da flash ima GRUB for DOS upisan u njegov MBR
1. Skini bootice, pokreni ga i formatiraj USB (parts manage), zatim ides na opciju `process MBR`, opcija GRUB4DOS 4.5, samo kliknes ok i gotovo
2. Iz Hirens ISO fajlo (extract-uj negde 7zipom), iskopiraj u root flash-a fajlove `gldr` i `menu`
3. Iskopiraj ostatak fajlova sa Hirens-a i to je to
Za testiranje flash-a mozes da koristis Xbootvs, on ima Qemu

Postoji najnoviji Ghost koji radi preko WinPE okruzenja, za tu varijantu ako se ide rucno, mogu da ti posaljem taj Ghost, a njega moras da iskopiras na flash na kome je WinPE, ili da ga ubacis u .ISO fajl od WinPE, takodje mozes recimo i Total Commander, ali to je malkice komplikovano.
Ja sam sebi napravio flash sa GRUB-om i napakovao sam DOS programe koji mi trebaju, ima recimo i Parted Magic, Linux, EASEUS, HDclone, WinPE i ostale butabilne stvari.

PS Ono sto bih ti preporucio je da zaboravis na Norton Ghost, isto kao sto sam i ja kada mi je trebalo da kloniram C particiju koja je imala boot particiju, to nikako nisam mogao da uradim sa Ghost-om, jer je program zastareo, takodje ne podrzava UEFI/GPT.

Najbolji program koji sam imao prilike da koristim jako uspesno, koji je preporucio VMARK je Miray HDclone. Postoji FREE verzija. Apsolutni VRH od programa, lagan za koriscenje, brz i pouzdan, takodje vrlo lako se pravi butabilnim.


:: @VMAR
::
:: procitao sam tvoj odgovor 3 puta ali sam vec posle drugog bio siguran da nisi procitao sve sta sam napisao ili nisi razumeo ovo sta je napisano kao da si odgovorio na neku trecu temu nekome drugo
::
::
:: @micika98
::
:: nije mi dosadno ovo je problem koji moram da resi
::
:: a to nisam ga probao ali cujem da je dobar nije dovoljno dobro
::
:: i kakve veze samnom ima PC Hunter 1.54
::
::
::
::
::
::
::
:: NISTA BEZ KABLA
:: https://pastebin.com/SpqMpJkY
:: ^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 14.07.2018. 21:30 #647769

status: user
broj poruka: 9383
Nista, nema veze...
::
:: da u Hirens PE nekao ubacim Noton pa od toga napravim bootabilni us
::
::
::
::
::
::
::
::
:: NISTA BEZ KABLA
:: https://pastebin.com/SpqMpJkY
:: ^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 14.07.2018. 21:38 #647770

status: user
broj poruka: 819
@imarkovic

ne znam sto nije hteo da ti radi norton ali ja nemam taj problem na ssd mi je win 10 i na ploci je ukljucen uefi



a za sve ostalo sto si napisao cu morati da proucim izguglam probam testiram kad budem bio odmoran mozda sutra pa kad to sve odradim i ako bude problema pisem










NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 14.07.2018. 22:19 #647771

status: user
broj poruka: 18940
Da budem precizniji, hteo sam da kloniram C particiju, zajedno sa odvojenom nevidljivom particijom od 400mb(boot), Ghost nije mogao to da mi zavrsi. Da sam hteo ceo disk, to ne bi bio problem. Ovo se bez problema zavrsava sa HDclone-om.

Da ponovim, Norton Ghost zvanicno ne podrzava GPT particije, jednostavno ne poznaje tu tehnologiju, samim tim ne podrzava UEFI. Mozda nisi razumeo, moze tebi u biosu da stoji ukljucen UEFI, ali to ne znaci da ti je sistem UEFI i da imas GPT particiju. Kada budes zaista imao GPT i pokusas da je kloniras sa Ghost-om, videces da ne moze. Mozda postoji neki nezvanicni put, ali to je samo gubljenje vremena, jer postoje bolja resenja. Sve dok nema GPT/UEFI particije, Norton Ghost je i dalje odlican, uz ovu manu da ima problem da klonira boot particiju uz C.


:: @imarkovi
::
:: ne znam sto nije hteo da ti radi norton ali ja nemam taj problem na ssd mi je win 10 i na ploci je ukljucen uefi
::
::
::
:: a za sve ostalo sto si napisao cu morati da proucim izguglam probam testiram kad budem bio odmoran mozda sutra pa kad to sve odradim i ako bude problema pise
::
::
::
::
::
::
::
::
::
::
:: NISTA BEZ KABLA
:: https://pastebin.com/SpqMpJkY
:: ^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 15.07.2018. 05:58 #647775

status: user
broj poruka: 4225
WinPE 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/Native x86) 2018.05.03 English
https://upload4earn.org/md40iihe4crx
Pozabaviti se sa ovim skupom alata i sve je onako kako treba.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 kad smo se vec zagrejali 15.07.2018. 08:19 #647776

status: user
broj poruka: 1992
skorije je lego jedan novi 8TB hard, pa ga treba napuniti
hardovi sa kojih se puni su saroliki

posto tema dotice kloniranje, da li se neko sretao sa alatkom koja kopira sadrzaj jednog na drugi hard (sa mogucnoscu izbora) i usaglasava fajl sisteme (sve je NTFS, ali je upis radjen sa razlicitih platformi) ?

backup trenutno radim bas sa ovim novim hirens PE, ali windows 10 nije bas inteligentan za dugacka imena linux fajlova, iako je linux bez problema radio upis na NTFS npr.

mislim moguce je to resiti sa jednom skriptom pod linux-om koja ce da usaglasi imena, izbaci specijalne karaktere i skrati imena fajlova, ali mozda je neko imao slican problem, a ima gotovo resenje, hvala

p.s.
bilo bi od znacaja da alatka radi pod nekim PE okruzenjem/vidi docking station i sl.

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: kad smo se vec zagrejali 15.07.2018. 08:36 #647777

status: user
broj poruka: 18940
Parted Magic, Midnight commander, npr. Ali, meni je bolji WinPE i Total commander. Recimo da imas instaliran Total commander na Windowsu, napravis program na flash-u i iskopiras fajlove u iso ili flash WinPE, nadjes ga iz WinPE i startujes, radi bez problema(registrovano).


:: skorije je lego jedan novi 8TB hard, pa ga treba napunit
:: hardovi sa kojih se puni su sarolik
::
:: posto tema dotice kloniranje, da li se neko sretao sa alatkom koja kopira sadrzaj jednog na drugi hard (sa mogucnoscu izbora) i usaglasava fajl sisteme (sve je NTFS, ali je upis radjen sa razlicitih platformi)
::
:: backup trenutno radim bas sa ovim novim hirens PE, ali windows 10 nije bas inteligentan za dugacka imena linux fajlova, iako je linux bez problema radio upis na NTFS npr
::
:: mislim moguce je to resiti sa jednom skriptom pod linux-om koja ce da usaglasi imena, izbaci specijalne karaktere i skrati imena fajlova, ali mozda je neko imao slican problem, a ima gotovo resenje, hval
::
:: p.s
:: bilo bi od znacaja da alatka radi pod nekim PE okruzenjem/vidi docking station i sl
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon ... 15.07.2018. 09:27 #647779

status: user
broj poruka: 200
- Batali Norton
- Skini ovo što ti je predložio Operater a ako ti treba samo legalni softver onda
- Skini novi Hiren’s BootCD PE v1.0.1 tu imaš 3-4 savršeno pouzdana i besplatna programa za `imaging`: https://www.hirensbootcd.org/
...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 Re: Re: ... 15.07.2018. 15:01 #647795

status: user
broj poruka: 456
Mogao bi ghost da odradi posao ako je mbr s tim da isključi ahci i uključi ide u biosu, a ako nije mbr može da konvertuje u command promptu bez gubitka postojećih podataka. Jedino što bi morao da napravi prvu 500MB C boot particiju i drugu C sistemsku particiju i da ih vrati pojedinačno, a onda u butabilnom instalacionom windowsu u command promptu aktivira sa bootrec komandama. To radim stalno sa starim ghost imidž fajlovima. Radi 100%.


:: Da budem precizniji, hteo sam da kloniram C particiju, zajedno sa odvojenom nevidljivom particijom od 400mb(boot), Ghost nije mogao to da mi zavrsi. Da sam hteo ceo disk, to ne bi bio problem. Ovo se bez problema zavrsava sa HDclone-om.
::
:: Da ponovim, Norton Ghost zvanicno ne podrzava GPT particije, jednostavno ne poznaje tu tehnologiju, samim tim ne podrzava UEFI. Mozda nisi razumeo, moze tebi u biosu da stoji ukljucen UEFI, ali to ne znaci da ti je sistem UEFI i da imas GPT particiju. Kada budes zaista imao GPT i pokusas da je kloniras sa Ghost-om, videces da ne moze. Mozda postoji neki nezvanicni put, ali to je samo gubljenje vremena, jer postoje bolja resenja. Sve dok nema GPT/UEFI particije, Norton Ghost je i dalje odlican, uz ovu manu da ima problem da klonira boot particiju uz C
::
::
:: :: @imarkovi
:: ::
:: :: ne znam sto nije hteo da ti radi norton ali ja nemam taj problem na ssd mi je win 10 i na ploci je ukljucen uefi
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: a za sve ostalo sto si napisao cu morati da proucim izguglam probam testiram kad budem bio odmoran mozda sutra pa kad to sve odradim i ako bude problema pise
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: NISTA BEZ KABLA
:: :: https://pastebin.com/SpqMpJkY
:: :: ^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @imarkovic Midnight commander UPGRADE .) 15.07.2018. 19:49 #647814

status: user
broj poruka: 1992
Rufus 3.1.1320
+
Parted Magic 2018.04.30
+
doublecmd-0.8.3.gtk2.x86_64.tar.xz (raspakujes na root flesh-ke)
napravi pod folder /doublecmd/dependencies
+
aaa_elflibs-14.2-x86_64-23.txz
atk-2.18.0-x86_64-1.txz
cairo-1.14.6-x86_64-2.txz
dbus-1.4.20-x86_64-3.txz
fontconfig-2.11.1-x86_64-2.txz
freetype-2.6.3-x86_64-1.txz
gdk-pixbuf2-2.32.3-x86_64-1.txz
glib2-2.46.2-x86_64-2.txz
glibc-solibs-2.23-x86_64-1.txz
gtk+2-2.24.30-x86_64-1.txz
harfbuzz-1.2.7-x86_64-1.txz
libdrm-2.4.68-x86_64-1.txz
libffi-3.2.1-x86_64-1.txz
libX11-1.6.3-x86_64-2.txz
libXau-1.0.8-x86_64-1.txz
libxcb-1.11.1-x86_64-1.txz
libXcomposite-0.4.4-x86_64-2.txz
libXcursor-1.1.14-x86_64-2.txz
libXdamage-1.1.4-x86_64-1.txz
libXdmcp-1.1.2-x86_64-2.txz
libXext-1.3.3-x86_64-2.txz
libXfixes-5.0.3-x86_64-1_slack14.2.txz
libXi-1.7.6-x86_64-1.txz
libXinerama-1.1.3-x86_64-2.txz
libXrandr-1.5.1-x86_64-1_slack14.2.txz
libXrender-0.9.8-x86_64-1.txz
libxshmfence-1.2-x86_64-2.txz
libXxf86vm-1.1.4-x86_64-2.txz
mesa-11.2.2-x86_64-1.txz
pango-1.38.1-x86_64-1.txz
pixman-0.34.0-x86_64-1.txz
+
napravi u folderu `doublecmd` install.sh fajl sadrzine
https://pastebin.com/fLr8z9kv

dupli klik na install.sh posle mount-ovanja flesh-ke iz fajl manager-a (single click)

I to je otprilike to, imas total commander na linux-u i sve radi gotovo savrseno
dodati install.sh u startup fajl i ima da se pokrece automatski ( nisam cackao gde mu je to set-ovanje, poslednji slachware koji sam njakao je bila 9.0 verzija)

p.s.
ne stavljati txz fajlove u /pmagic/pmodules/ pokvarice se gui (valjda su mu paketi suvise novi)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Parted Magic, Midnight commander, npr.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Double Commander 16.07.2018. 10:38 #647869

status: user
broj poruka: 200
Double Commander je skoro savršena kopija Total Commandera, ipak jedna stvar mi jako smeta i to nikako da isprave, kada klikneš mišem na prazan prosto na levom ili desnom panelu obavezno se selektuje poslednji fajl. Znači ako preneseš `fokus` sa jednog na drugi pane obavezno se selektuje zadnji fajl iako to nisi želeo. Ovo se ne dešava kod `Total Commandera`. Ako znaš za ovo - nije problem, sve ostalo radi savršeno...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @imarkovic Midnight commander UPGRADE .) 16.07.2018. 15:35 #647876

status: user
broj poruka: 18940
Gde si video ove dependencies za doublecmd?

Ako sam razumeo, koristi se Parted Magic i na njemu se instalira doublecmd?
Vidim da stoji komanda `installpkg *.txz`, a to vazi za Slackware, Parted Magic je baziran na Debian-u, da nisi nesto pobrkao?

Sto se tice Slackware-a, tu instaliras samo jednom doublecmd i zavrsio si, zasto mora da se stavi u startup skripta koja pokrece ponovnu instalaciju, ne kapiram...?
Ima Krusader za Slackware zvanicno, takodje i Worker, nisam ih probao, ali Worker mi deluje ok.

Inace, ja samo mogu da koristim MC iz terminala, jer koristim samo CLI kao server, bez GUI-a
Takodje, SSH sam zastitio najjacim kljucem kao u Pentagonu :)

:: Rufus 3.1.132
::
:: Parted Magic 2018.04.3
::
:: doublecmd-0.8.3.gtk2.x86_64.tar.xz (raspakujes na root flesh-ke
:: napravi pod folder /doublecmd/dependencie
::
::
::
:: napravi u folderu `doublecmd` install.sh fajl sadrzin
:: https://pastebin.com/fLr8z9k
::
:: dupli klik na install.sh posle mount-ovanja flesh-ke iz fajl manager-a (single click
::
:: I to je otprilike to, imas total commander na linux-u i sve radi gotovo savrsen
:: dodati install.sh u startup fajl i ima da se pokrece automatski ( nisam cackao gde mu je to set-ovanje, poslednji slachware koji sam njakao je bila 9.0 verzija
::
:: p.s
:: ne stavljati txz fajlove u /pmagic/pmodules/ pokvarice se gui (valjda su mu paketi suvise novi
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
:: :: Parted Magic, Midnight commander, npr.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 16.07.2018. 16:24 #647878

status: user
broj poruka: 1992
@MegaTon
deluje mi kao da nisi uradio setovanja da simulira total commander mode ( ili mesam sa krusaderom )

@imarkovic
ovo se pokazalo kao bolja/stabilnija varijanta:

doublecmd-0.8.3.qt.x86_64.tar.xz

installpkg libX11-1.6.3-x86_64-2.txz glib2-2.46.2-x86_64-2.txz dbus-1.10.8-x86_64-1.txz glibc-2.23-x86_64-1.txz qt-4.8.7-x86_64-4.txz libxcb-1.11.1-x86_64-1.txz libXau-1.0.8-x86_64-2.txz libXdmcp-1.1.2-x86_64-2.txz libffi-3.2.1-x86_64-1.txz libXrender-0.9.9-x86_64-1.txz aaa_elflibs-14.2-x86_64-23.txz libxslt-1.1.29-x86_64-1.txz libxml2-2.9.4-x86_64-2.txz gst-plugins-base-1.6.4-x86_64-1.txz gstreamer-1.6.4-x86_64-1.txz sqlite-3.13.0-x86_64-1.txz fontconfig-2.11.1-x86_64-2.txz freetype-2.6.3-x86_64-1.txz mesa-11.2.2-x86_64-1.txz libXext-1.3.3-x86_64-2.txz libSM-1.2.2-x86_64-2.txz libICE-1.0.9-x86_64-2.txz orc-0.4.24-x86_64-1.txz icu4c-56.1-x86_64-2.txz harfbuzz-1.2.7-x86_64-1.txz libxshmfence-1.2-x86_64-2.txz libXdamage-1.1.4-x86_64-2.txz libXfixes-5.0.2-x86_64-1.txz libXxf86vm-1.1.4-x86_64-2.txz libdrm-2.4.68-x86_64-1.txz util-linux-2.27.1-x86_64-1.txz

doduse prosao je virtualku, radice i na LIVE sigurno.
rucno bato pa udri dok ne instaliras sve sto ti treba sa sve guuuugleom
komande su interne od parted magica ovog najnovijeg, a ovo je test koje upravo zavrsen, ostaje samo da se proba sa flesh-kom i LIVE sistem, prethodni post se bagovit javlja cesto access violation, ali kopira fajlove bez problema, jedino sto je pucao pri set-ovanju programa (sminka)

ovaj je pratio 14.2 slacware originalni DVD i Internet samo ako mora/fali


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon DC Fokus 17.07.2018. 08:54 #647892

status: user
broj poruka: 200
@micika988
Ono što sam trućao u predhodnom postu u vezi Double Commandera je ipak popravljeno, najzad posle 3 godine smaranja, evo sad sam proverio!
Hvala na ovom podsećanju!
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 17.07.2018. 11:55 #647894

status: user
broj poruka: 1992
ovo se jedino pokazalo da radi kako treba, tj. gtk verzija

gtk+2-2.24.30-x86_64-1.txz aaa_elflibs-14.2-x86_64-23.txz atk-2.18.0-x86_64-1.txz pango-1.38.1-x86_64-1.txz gdk-pixbuf2-2.32.3-x86_64-1.txz cairo-1.14.6-x86_64-2.txz libX11-1.6.3-x86_64-2.txz dbus-1.10.8-x86_64-1.txz glibc-2.23-x86_64-1.txz libXinerama-1.1.3-x86_64-2.txz libXi-1.7.6-x86_64-1.txz libXrandr-1.5.0-x86_64-1.txz libXcursor-1.1.14-x86_64-2.txz libXcomposite-0.4.4-x86_64-2.txz pixman-0.34.0-x86_64-1.txz mesa-11.2.2-x86_64-1.txz libxcb-1.11.1-x86_64-1.txz libXrender-0.9.9-x86_64-1.txz libXdamage-1.1.4-x86_64-2.txz libXfixes-5.0.2-x86_64-1.txz libxshmfence-1.2-x86_64-2.txz libXxf86vm-1.1.4-x86_64-2.txz libXext-1.3.3-x86_64-2.txz libXau-1.0.8-x86_64-2.txz libXdmcp-1.1.2-x86_64-2.txz libdrm-2.4.68-x86_64-1.txz glib2-2.46.2-x86_64-2.txz libffi-3.2.1-x86_64-1.txz fontconfig-2.11.1-x86_64-2.txz freetype-2.6.3-x86_64-1.txz harfbuzz-1.2.7-x86_64-1.txz

QT je mi je `skoro` uspeo, radi u virtualci ali u realnom sistemu zakucava, a inace za QT se moze primeniti pravilo da se paketi smeste u `/pmagic/pmodules` cime automatski radi njihovu instalaciju. GTK ne, u konfliktu su sa aktivnim LIVE sistemom pri dizanju istog. Jednog dana za sada je i GTK dovoljno.

Znaci:
rufus-3.1p.exe
+
pmagic_2018_04_30_Downloadly.ir.iso (64-bit opcija)
+
napakovati sami ili link ispod (raspakovati na root flesh-ke)
https://www91.zippyshare.com/v/pdxshQ0y/file.html (install.sh pokrece sve i pakuje)

i to je to radi i cuva sva podesavanja kako treba (bar na laptopu koji je sluzio kao test)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 17.07.2018. 12:29 #647897

status: user
broj poruka: 3346
Acronis image radi to sto radi, dobar je i sa njim nisam imao problema. Sa njim sam radio migraciju sa HDD na SSD i samo jednom sam radio restore image. Ne iz Hirens, nego True Image ima u pakovanju da narezes na disk ili na USB odradis njegov bootable media.
U svakom slucaju dobar je u svom poslu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 17.07.2018. 23:19 #647918

status: user
broj poruka: 18940
Probao sam veceras ovo na ovoj Live verziji 2018, otpakovao ovaj zipovani fajl na root flash-a, u Parted Magic-u pokrenuo install.sh preko terminala, bilo je nekih raznih akcija u terminalu, medjutim ni traga ni glasa od double cmd-a nigde. Nije se nigde instalirao (utilities/file managers).


:: ovo se jedino pokazalo da radi kako treba, tj. gtk verzij
::
:: gtk+2-2.24.30-x86_64-1.txz aaa_elflibs-14.2-x86_64-23.txz atk-2.18.0-x86_64-1.txz pango-1.38.1-x86_64-1.txz gdk-pixbuf2-2.32.3-x86_64-1.txz cairo-1.14.6-x86_64-2.txz libX11-1.6.3-x86_64-2.txz dbus-1.10.8-x86_64-1.txz glibc-2.23-x86_64-1.txz libXinerama-1.1.3-x86_64-2.txz libXi-1.7.6-x86_64-1.txz libXrandr-1.5.0-x86_64-1.txz libXcursor-1.1.14-x86_64-2.txz libXcomposite-0.4.4-x86_64-2.txz pixman-0.34.0-x86_64-1.txz mesa-11.2.2-x86_64-1.txz libxcb-1.11.1-x86_64-1.txz libXrender-0.9.9-x86_64-1.txz libXdamage-1.1.4-x86_64-2.txz libXfixes-5.0.2-x86_64-1.txz libxshmfence-1.2-x86_64-2.txz libXxf86vm-1.1.4-x86_64-2.txz libXext-1.3.3-x86_64-2.txz libXau-1.0.8-x86_64-2.txz libXdmcp-1.1.2-x86_64-2.txz libdrm-2.4.68-x86_64-1.txz glib2-2.46.2-x86_64-2.txz libffi-3.2.1-x86_64-1.txz fontconfig-2.11.1-x86_64-2.txz freetype-2.6.3-x86_64-1.txz harfbuzz-1.2.7-x86_64-1.tx
::
:: QT je mi je `skoro` uspeo, radi u virtualci ali u realnom sistemu zakucava, a inace za QT se moze primeniti pravilo da se paketi smeste u `/pmagic/pmodules` cime automatski radi njihovu instalaciju. GTK ne, u konfliktu su sa aktivnim LIVE sistemom pri dizanju istog. Jednog dana za sada je i GTK dovoljno
::
:: Znaci
:: rufus-3.1p.ex
::
:: pmagic_2018_04_30_Downloadly.ir.iso (64-bit opcija
::
:: napakovati sami ili link ispod (raspakovati na root flesh-ke
:: https://www91.zippyshare.com/v/pdxshQ0y/file.html (install.sh pokrece sve i pakuje
::
:: i to je to radi i cuva sva podesavanja kako treba (bar na laptopu koji je sluzio kao test
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 18.07.2018. 07:22 #647925

status: user
broj poruka: 1992
misterija, veliki linux guru i nije provalio .)

elem, evo bolje verzije i verujem konacne

doublecmd2.zip, sadrzaj podfolder-a dependencies prebaci u `/pmagic/pmodules`
time ce automatski da instalira zahtevnosti double commander-a

https://www54.zippyshare.com/v/f0okNdbj/file.html

i onda sve sto treba da uradis je

https://ibb.co/eEDsTd
https://ibb.co/crORod
https://ibb.co/iposTd
https://ibb.co/hc2K8d
https://ibb.co/cYNxuJ
https://ibb.co/i4cmod
https://ibb.co/nDv6od

kako ono kazu slike govore 1000 reci, a ako ti treba mogu da dostavim i GTK slike, ali ionako mu ikonice nisu se prepoznavale kako treba iako je imao sve zahtevnosti instalirane (mislim ikonice pack, unpack itd.)

p.s.
i toliko od mene, testirano je na laptop-u i ultrabook-u, znaci radi, ako i dalje ne sljaka visa sila, neje do mene :)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 18.07.2018. 08:17 #647926

status: user
broj poruka: 18940
Jbg, znas vec kako to ide, tek kad ocelavis i konacno ti sve proradi, tek onda si guru

Probao i doublecmd.sh, trazio u folderima, nisam dalje nista pokusavao.
Hvala na uputstvu, probacu i ovo, pa javljam, verujem da ce raditi, ovo je duplo veci paket.

Edit: ko radi u CLI-u, po defaultu na svakom Linuxu postoji Midnight commander (mc u terminalu), a sad sam instalirao `vifm`, koji je povezan sa vim editorom, odlican je. Ima razne korisne opcije, izmedju ostalog, direktno moze da se udje u fajl koji otvara iz Vim-a.
Ukratko: https://www.tecmint.com/vifm-commandline-based-file-manager-for-linux/

:: misterija, veliki linux guru i nije provalio .
::
:: elem, evo bolje verzije i verujem konacn
::
:: doublecmd2.zip, sadrzaj podfolder-a dependencies prebaci u `/pmagic/pmodules
:: time ce automatski da instalira zahtevnosti double commander-
::
:: https://www54.zippyshare.com/v/f0okNdbj/file.htm
::
:: i onda sve sto treba da uradis j
::
:: https://ibb.co/eEDsT
:: https://ibb.co/crORo
:: https://ibb.co/iposT
:: https://ibb.co/hc2K8
:: https://ibb.co/cYNxu
:: https://ibb.co/i4cmo
:: https://ibb.co/nDv6o
::
:: kako ono kazu slike govore 1000 reci, a ako ti treba mogu da dostavim i GTK slike, ali ionako mu ikonice nisu se prepoznavale kako treba iako je imao sve zahtevnosti instalirane (mislim ikonice pack, unpack itd.
::
:: p.s
:: i toliko od mene, testirano je na laptop-u i ultrabook-u, znaci radi, ako i dalje ne sljaka visa sila, neje do mene :
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs